» »

Katere slušalke in kje kupiti?

Katere slušalke in kje kupiti?

Roadkill ::

HD598 CS so edine 589 ki so zaprte. Izolirajo OK.
Zvok je menda malo manj nevtralen kot pri 598 - malo poudarjeni basi. Kvaliteta izdelave zgleda malo boljša kot 598, ampak to bomo videli čez par let.

>> Ampak to so HD598 Cs , ki jih ne smemo mešati s precej dražjim modelom HD598.

hd598 ni nič dražji. Gledati moraš hd598 SE, ki je identičen hd598 razen barve.
https://www.amazon.de/Sennheiser-HD-598...

Če pa hočeš kremno barvo, boš pa trenutno moral odštet 70EUR več, ker nimajo akcije na amazonu.

Večkrat na leto je na amazonu akcija in dobiš SE in CS za 100EUR. Se splača mal spremljat.


Na kratko: Če imaš možnost uporabe odprtih slušalk potem hd598 SE, drugače CS.
O pxc 450 in QC15 nimam mnenja. Če bi nabavljal BOSE bi kupil QC25 ali 35. Ostalo je nek slab kompromis. Ampak bi jih kupil samo, če bi bil večkrat na mesec na avijonu/vlaku.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

jernejl ::

Ampak to so HD598 Cs , ki jih ne smemo mešati s precej dražjim modelom HD598.

Stanejo približno enako. Ene so odprte, druge zaprte. Oba modela se da občasno dobiti v akciji za 99eur.
Danes recimo na francoskem amazonu 598CS za 99€ + poštnina:
Sennheiser 598CS

Roadkill ::

Nejkoy je izjavil:

Kaj pa še kakšno mnenje o Sennheiser PXC 450 in BOSE QC15?

Lej oba ta dva modela sta tako stara da je težko komentirat. Če dobiš lepo ohranjen PXC 450 potem go for it. QC15 imajo menda v kurcu kvaliteto zvoka. Ampak oba ta dva modela sta že ukinjena, tako da pomojem se ti bolj splača nabavit nekaj novega za ta denar, ali našparat 50€ in nabavit kaj.
Ü

Nejkoy ::

Roadkill je izjavil:

Nejkoy je izjavil:

Kaj pa še kakšno mnenje o Sennheiser PXC 450 in BOSE QC15?

Lej oba ta dva modela sta tako stara da je težko komentirat. Če dobiš lepo ohranjen PXC 450 potem go for it. QC15 imajo menda v kurcu kvaliteto zvoka. Ampak oba ta dva modela sta že ukinjena, tako da pomojem se ti bolj splača nabavit nekaj novega za ta denar, ali našparat 50€ in nabavit kaj.


Ja iščem tudi novejše alternative za zgoraj omenjena modela. Rabljen model dobim za cca 100€. Je to preveč?

lp

jernejl je izjavil:

Ampak to so HD598 Cs , ki jih ne smemo mešati s precej dražjim modelom HD598.

Stanejo približno enako. Ene so odprte, druge zaprte. Oba modela se da občasno dobiti v akciji za 99eur.
Danes recimo na francoskem amazonu 598CS za 99€ + poštnina:
Sennheiser 598CS


Danes nič več očitno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

Jerry000 ::

Torej iščem nove slušalke, predvsem za poslušanje muske. Predvsem iščem brezžične, lahko pa tudi žične (v tem primeru iščem takšne, da ima kabelj tam okoli 1m in ne 2m). Žične ali brezžične, budget je do 100EUR in ne več (najraje bi okoli 50EUR). Žične slušalke naj bodo na 3.5 bananci in ne USB. Prav tako iščem slušalke za okoli ušesa (da ušes v celoti pokrije). Če so kakšne dobre in udobne lahko pa tudi tiste ki se dajo na ušes. Rad imam globok bass.

googleg1 ::

Nummy je izjavil:

Torej 24-bit ločljivost po y osi (jakost) in 96kHz vzorčenje po x osi (na koliko časa zajameš vrednost). S tem določiš kakovost zvoka.
Standard zvočne imajo 16-bit, 44-48kHz. Malo boljše imajo tako kot moja, studijske pa 32-bit in 192kHz.
Obcutljivost cloveskega usesa je do 20kHz. Teorija nas uci, da je minimalna zahtevana vzorcevalna frekvenca za dosego 20Khz sinusnega signala 40kHz. Zaradi filtriranja je to potem 44kHz. Vsa visja vzorcenja, lahko generirajo frekvence, ki so visje od 20kHz, vendar to tvojemu usesu ne bo nic koristilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: googleg1 ()

youPlonker ::

Ve kdo za najcenejše brezžične slušalke, ki v Windows 10 omogočajo Stereo zvok v CD kvaliteti (youtube, glasba, igre) in HKRATNO uporabo mikrofona (torej Skype, Discord)?

sm4rt4ss ::

Če bo komu kaj pomagalo pri izbiri. Audio Technica MX-20x. Najboljših 50€, kar sem jih kadarkoli zapravil. :D

techuser ::

Jaz sem imel odlične izkušnje s slušalkami Sennheiser HD 598 modelom ampak sem jih prodal, ker prisegam na surround zvok. Odlično ceno za nov model teh slušalk imaš na amazonu: https://www.amazon.de/gp/product/B01L1I...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

antiz ::

Iščem brezžične slušalke, ki bi jih lahko uporabljal za gaming, poslušanje glasbe preko smartphona, gledanje filmov na android tv. Pomisleke imam predvsem pri bt latency glede gaminga, verjetno bi bila najboljša opcija kakšne ne-gaming slušalke z odstranljivim 3,5mm jack kablom. Gledal sem sicer Steelseries Arctic 3 bluetooth, ki so nekakšen combo vsega ampak ne podpirajo niti apt-x .. Ima kdo kakšen predlog kaj vzeti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antiz ()

destroyer2k ::

Logitech g933, če ne rabiš 3.5mm jack pa g533.

black ice ::

Bose QC 35 II.

kuall ::

a sploh obstajajo brezžične slušalke za v ušeso "in ear" (za telefon za tek, kolo), ki imajo kvaliteten zvok? po moje je kabel boljši za kvaliteto zvoka. sem kupil ene bluetooth za 30€ pa zvok prekinja in slab zvok je, tak da jih bo treba vrnit. na telefonu se je pa priključek za slušalke zjebal.

zmaugy ::

Eni hvalijo Apple smešne BT slušalke.

Jerry000 ::

kuall je izjavil:

a sploh obstajajo brezžične slušalke za v ušeso "in ear" (za telefon za tek, kolo), ki imajo kvaliteten zvok? po moje je kabel boljši za kvaliteto zvoka. sem kupil ene bluetooth za 30€ pa zvok prekinja in slab zvok je, tak da jih bo treba vrnit. na telefonu se je pa priključek za slušalke zjebal.

JayBird X3...zdej ne vem kaj je kvaliteten zvok, ampak men so zakon za šport (prvotno kupljene, zdaj jih uporabljam vsak dan)

piromanček ::

Helou

Iščem slušalke, in-ear, okrog 50€
poslušam predvsem hard/rock, se pravi basi ne rabijo preveč nabijat.
Kak predlog? Hvala

Jerry000 ::

Jaz pa iščem/firbcam za kake wireless slušalke z mikrofonom, pa da so minimalistične in ne nekih čudnih oblik ter bulka, over-ear in nekje do max 100EUR.

SmeskoSnezak ::

Jerry000 je izjavil:

Jaz pa iščem/firbcam za kake wireless slušalke z mikrofonom, pa da so minimalistične in ne nekih čudnih oblik ter bulka, over-ear in nekje do max 100EUR.

Ce veste za kak dober model, za delo, tudi med prevazanjem, bi se pridruzla povprasevanju. Torej da imajo aktivno zvočno izolacijo, in da jih lahk povezes z IP telefoni (spa942).
Ta hudic je predrag: https://www.mindfactory.de/product_info...
@ Pusti soncu v srce... @

RockyS ::

Vidim da uspešno pomagate drugim uporabnikom, sedaj sem sam pred nakupom novih slušalk, najbolj pomemben mi je noise canceling in ne toliko kvaliteta zvoka (90% YouTube). Cena do 50EUR. Mogoče bi se kaj stegnil ampak raje ne. kak predlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Brainstorm ::

Tele Smokin Buds 2 Wireless z mimovrste so vredne 30EUR?
https://www.mimovrste.com/usesne-slusal...

Ali so JBL brezžične slušalke T160BT boljše?
https://www.mimovrste.com/usesne-slusal...

Rabim predvsem za občasno poslušanje tvja, tako da morajo imeti malo večji domet.

Zgodovina sprememb…

Brainstorm ::

Ne morem več urediti prejšnjega posta.

Je mogoče boljša in cenjša izbira kakšnega Meizu direkt iz Čajne?

max00slo ::

Če kdo kupuje žične slušalke - glasba, gaming, ... ne morem prehvalit HyperX Cloud II. Več kot leto v uporabi in izredno kvaliteten zvok ter odlično narejene. In še cena je dostopna.
Si non confectus, non reficiat.

SmeskoSnezak ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Jaz pa iščem/firbcam za kake wireless slušalke z mikrofonom, pa da so minimalistične in ne nekih čudnih oblik ter bulka, over-ear in nekje do max 100EUR.

Ce veste za kak dober model, za delo, tudi med prevazanjem, bi se pridruzla povprasevanju. Torej da imajo aktivno zvočno izolacijo, in da jih lahk povezes z IP telefoni (spa942).
Ta hudic je predrag: https://www.mindfactory.de/product_info...

Najdeno je tud Jabra PRO 9465 Duo, Engage 75/65... ampak so se vedno nad 200eur.
@ Pusti soncu v srce... @

Master_Yoda ::

Ima kdo kaksen dober price/perforance predlog za slusalke (wireless prefered, ampak z kablom ni problema ce je cena ustrezna) za gledanje video-v, ter gaming - pomembno je da so udobne. Je miljon opcij in se ne morem odlociti.

Gledal sem HyperX Cloud II - je kaj podobnega za nizjo ceno oz. boljsega za isto?

Ni nujno da je v slovenski trgovini.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Fadil ::

Na android Sony TV imam priključen soundbar in zadnje čase mi žena zvečer teži, da je preglasno in naj si kupim slušalke. Malo gledam po netu, kaj bi bil najboljši nakup in sem na amazon.de našel tole:

https://www.amazon.de/Cancelling-Kopfh%...

Ko sem na hitro preletel, nisem opazl neke kritike, pa tudi cena je sprejemljiva, saj nisem nek audiofil. Zanima me mnenje poznavalcev?

Druga stvar, ki me zanima je glede uporabe slušalk. Ker imam trenutno soundbar priključen na TV preko optičnega kabla, predvidevam da bom moral slušalke priključiti drugače. Kako kasneje preklapljaš med slušalkami ali soundbarom? Verjetno je vedno potrebno v meniju izbrati ali slušalke ali soundbar. Ker se s tem še nisem ukvarjal, me zanima kako to laufa?

PoStrah ::

poz, iščem slušalke za PC igranje igric, naglavne, okoli ušes (ne na ušesa), morajo imet upravljanje z glasnostjo na kablu in mikrofon. imel sem Logitech G430, ki so mi bile odlične ampak so hitro razpadle, vsa plastika je popokala, zato za slušalke ki jih kupujem ne dam več kot cca 25€.

gledam in se bolj nagibam h prvim
https://www.mimovrste.com/naglavne-slus...
https://www.mimovrste.com/naglavne-slus...

če ima kdo kakeizkušnje s poceni slušalkami prosim za nasvet
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

SmeskoSnezak ::

"3.5 to 2.5 adapter" bi bil dovolj, da uporabis slusalke od laptopa na Cisco telefonih?
@ Pusti soncu v srce... @

bsslo ::

Prosim za predlog naglavnih slušalk z Active noise canceling tehnologijo. Budget = 50 €

PS: koliko ANC dejansko pripomore k izolaciji od zunanjega sveta?

Karen ::

ANC za 50 EUR je kot bi hotel 500g čokoladnega kremnega namaza za 1 EUR - sej dobiš kaj takega v Eurospinu, samo ni pa to Nutella. Če hočeš dober ANC se začnejo nad 150 EUR, pa še tam ima recimo kak Sennheiser BT model za 200 somov precej slabši ANC kot Bose-ove QC35-II za 300. Torej: dober ANC pripomore, ampak to ni tak za 50, to moraš vedeti. Poleg tega kitajci "prodajajo" razne "virtualne patentirane" ANC obljube (bereš da imajo slušalke Active Noise Cancelling) za 50 EUR ki pač to niso.
Nasvet: sprehodi se v kak Bigbang ali Harvey pa daj enih par gor in vklopi ANC pa boš videl kako izgledajo pri različnih slušalkah - nima smisla da se tu na forumu kregamo kaj si ti želiš :-). Pojdi, sprobaj, pa boš videl kaj je ANC ki te zadovolji... mogoče ti bo Eurospinov namaz že ok zate, če boš hotel Nutello bo pač malo dražje.

sennheiser ::

Tudi sam kupujem ANC slušalke. Z bistveno razliko, da budget ni omejitev.
Testiral Sony model, ki mi je zelo udoben, ampak sta še 2 igralca. Bose in Sennheiser z novimi Momentum 3.0. Glavno vprašanje, kje hudiča dobiti na kupu taglavne igralce na tem področju, da lahko sploh dam na glavo in primerjam? Vsepovsod je zapakirano, brez možnosti testa.
Glede na tip slušalk, ki se kupuje in razloga - več urno nošenje, bi vseeno pričakoval da je možnost testa... podobno kot čevlji??
Priznam, mi pa ne diši da bi samo zaradi tega šel kak mediamarket v avstriji ali še kam drugam.

Okapi ::

Jaz sem vzel te, in sem zadovoljen.

Wazzaa ::

Maš bolj majhno glavo ali reviewi lažejo, da te slušalke fejst stiskajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

Okapi ::

Imam L velikost buče, ampak me nič ne stiskajo. Verjetno so kakšne tudi bolj udobne, ampak vedno so neki kompromisi. Na kablu imam Sennheiser HD600, ki so bolj udobne. Na strelišču pa tele, ki so manj udobne.;)

Wazzaa ::

Ravno zaradi clamping forca sem se nagibal h konkurenci(B&O H9i). Pravočasno sem spoznal, da tako dragih slušalk ne potrebujem.

SmeskoSnezak ::

SmeskoSnezak je izjavil:

"3.5 to 2.5 adapter" bi bil dovolj, da uporabis slusalke od laptopa na Cisco telefonih?

Odgovor je ocitno ne... lahk pa kdo pove, kako bi to ustimali. Ali je bolj hec v modelih? Zdelo se je da in-ear slusalke delajo. Ko pa se dejansko stestiral on-ear model, pa se slisi drugo stran, ampak druga stran ne slisi TE.
@ Pusti soncu v srce... @

Darko! ::

sennheiser je izjavil:

Glavno vprašanje, kje hudiča dobiti na kupu taglavne igralce na tem področju, da lahko sploh dam na glavo in primerjam? Vsepovsod je zapakirano, brez možnosti testa.



Nikjer.

Kolega jih je kupoval poleti. Sem šel z njim iz firbca poslušat Sonyjeve. Na koncu se je odločil za Zenhajzerce momentum 2.0.

Če maš rezervo na banki, lahko kupiš 3 različne prek neta in vrneš dvoje v roku 14 dni :))

Aja, pravi, da je to to.
3.0 so zihr še boljše :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Shakey ::

Sennheiser HD-25. Imam jih že več kot 10 let in jih skoraj vsak dan uporabljam. Robustne, neuničljive. Enkrat sem zamenjal vse pence in spihal kontakte, to je vse. Uporabne praktično za karkoli: gaming, monitoring ali pa tudi on-the-go. Mogoče so edino mal neudobne, če jih imaš dlje časa na glavi. Za poslušanje različnih slušalk pa je najbolj obiskat kakšen hi-fi sejem, nedolgo nazaj je bil en v Hotelu M, kjer si lahko poslušal kar nekaj aktualnih modelov.

Z lahkoto priporočam tud Audio Technica ATH-M50, ki imajo za ugodno ceno izvrsten zvok. Skupaj z FIIO portable ampom jih med drugim uporabljam za poslušanje s telefona - za 250€ težko najdeš boljšo varianto.

Shakey ::

V kratkem sejem za preizkus slušalk:
https://hifi-ljubljana.org/

wilson ::

Zdravo. Katere slušalke trenutno najbolj priporočate in so bestbuy. Cena je tam do 100€.

Enron x86 ::

Jaz pa iščem nekaj okrog 25 EUR. Malemu je uspelo uničit Sennheiser HD 201 (jih ne delajo več) in Superlux HD668B. Bomo poskusili popravit, ampak vprašanje, če bo uspelo.
Kaj priporočate v tem cenovnem rangu?

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

freesty ::

Za kaj pa se bodo pretezno uporabljale?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Enron x86 ::

Igrice. Bi bilo dobro, da so dokaj udobne in da ne pritiskajo preveč na glavo.
Mikrofon je ločen, tako da ne rabi bit/naj ne bo zraven.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

freesty ::

Vceraj so bile na amazonu HyperX cloud II za 50eur. Vem, da so malo izven budgeta ampak mislim, da za ta denar so no brainer. Preveri ce so se vedno.

Za znotraj budgeta pa mislim, da so superlux best bet kolko sem mal preletel reviewe.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

mmanson ::

Zdravo.

Jaz pa iščem žične slušalke 3,5mm za na kolo, po možnosti z mikrofonom in kontrolo glasnosti, kadar uporabljam telefon ali pa samo za mp3 player.
Predvsem mi je pomembno, da so dobro izolirane in da kaj slišim od zvoka, ne pa samo veter okoli glave :)

Budget nekje do 50 Eur.

Ima kdo kakšne izkušnje?

VelkBla ::

Tudi mene zanima glede slušalk.

Pri uporabi računalnika včasih uporabljam očala, zato sem razmišljal, da bi si kupil kakšen hifi headphones na 3,5 mm priključek, mikrofon pa kupil posebej (mikrofon na žici, tako nekako kot za mobitel). Bo hifi/mikrofon adapter dovolj ali potrebujem še kakšen priključek/adapter?

Drugo, če hifi slušalk ne bi dobil (pogojno), sem našel en headset, ki je na BT in ima vgrajeni mikrofon. Nekateri naj bi bili "samo za" mobitele. Je dovolj da se dokupi BT adapter za računalnik, ki bo kompatibilen slušalkam (bodisi 4.0 ali 5.0)?

Hvala

wilson ::

https://www.bigbang.si/pdp-ps4-zicne-sl...

Te slušalke sem zasledil na internetu, rabil bi za ps4, pa mogoče za kakšno poslušanjem glasbe. Se splača to nabaviti ali pa naj raje dam kaj vec za kaksne malo dražje? Naprimer za hyperx cloud alpha ali katere druge, mogoce originalnega ps4?

hyuga ::

vsem, ki se lahko malo stegnete priporocam Sennheiser hd650.

Argica ::

350€ ni "malo".

wilson ::

Tako je, nekati gledamo slušalke do 100€ ali manj in za 100€ ali manj tudi lahko dobimo dobre slušalke.

Tako je, nekateri gledamo slušalke do 100€ ali manj in za 100€ ali manj tudi lahko dobimo dobre slušalke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wilson ()

Argica ::

HyperX Cloud II Gun Metal Titan gaming slušalke

te zelo hvalijo, po navadi so 100€+

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argica ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slušalke do 150€

Oddelek: Zvok in slika
131581 (1264) Meizu
»

Naglavne slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727043 (16838) jaot
»

Katere slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
213219 (2040) gusto
»

Katere Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
283885 (2891) Roadkill
»

Slušalke Sennheiser (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5011232 (9191) delfinus

Več podobnih tem