» »

Katere slušalke?

Katere slušalke?

SloBiscuit ::

Živjo,

mene zanima katere slušalke so kvalitetne? Dobr zvok pa to. Trenutno imam Logitech G430(in je surround sound super za špile pa to, pa tudi ko gledam filme pa to mi da nek občutek prostora in je kr fajn. edino kar je, je da se mi zdi da je kvaliteta zvok slaba v primerjavi z drugimi slušalkami ki niso "gaming")

Vprašanje 1:

Logitech G430 ima USB sound card, ali je možno to uporabiti z drugimi slušalkami?

Vprašanje 2:

Katere so dobre slušalke do 160€ (poštnina vključena, sem iz LJ)

Vprašanje 3:

Nekaj sem že brskal po spletu in sem našel ene par slušalk, ki zgledajo "fajn":


    Audio Technica M50X (dobim jih lahko za 145€ nove)
    Sennheiser HD598
    Sennheiser hd 590


Za nobene ne protebujem kkšnega AMP stationa ane?

Zdaj kar sem slišal od drugih je da so ATH-M50x zakon. In mislim, da bodo te najbolše zame, pa hočem slišati še vaša mnenja.

Lp in hvala za odgovore
neznanec555

Roadkill ::

Sennheiser 590 ne obstajajo več. To je nek prehistorični model.

In MX50 in 598 so super slušalke za svoj denar.
Primerjav med temi slušalkami imaš na netu kot listja. Recimo ena zanimiva: https://www.reddit.com/r/headphones/com...

Mnenje si ustvari sam.

Največji minus takih slušalk je, da ti predstavijo mid-fi svet, in si potem kmalu zaželiš jit eno stopnjičko višje, kar te pa takoj 500€ košta :)

Močno predlagam, da potrpiš do black friday razprodaj (naslednji petek, čeprav se akcije začenjajo že prej) in jih potem nabaviš na amazon.de.
Ü

woodpecker ::

Za gaming in muzko = HD598 (odprte).
Za muzko = ATH-M50x (zaprte, ne priporočam za gaming, ker "imajo" majhen prostor).

Najprej je potrebno razčistiti razliko med zaprtimi oz. odprtimi slušalkami. Potem sledi namen uporabe (gaming in muzka si običajno precej nasprotujeta).
Dobre gaming slušalke so še npr. AKG K7xx serija, ATH-AD700. Običajno zamenjaš 3-5 slušalk predenj se ti izoblikuje okus za muzkontarske slušalke...

AngelOfDeath ::

Ker je ravno taka tema.
Kam spadajo Soundmagic ? In kje jih kupit ? :)
edit: Slovnica

SloBiscuit ::

Dejmo še dodat stvar ali dve v ta mix.

Gledam tudi dosti filmov in TV serij (pa še kkšn anime sm ter tja). Se pravi rabim nekaj kar se najbolj približa vsem tem stvarem.

Če gledamo po procentih je nekako takole:

TV serije 40%
Filmi 25%
Anime 20%
Muzka 15%

Za te ATH-AD sem slišal da so ATH-AD900x boljše

http://www.amazon.com/Technica-ATH-AD90...

Trenutno so na amazon.com 150EUR (50% off je skoraj na vse Audiotechnica izdelke, tako da...)

edit

sam koj kurac ko ne pelejo v SLO. Na .de pa ni teh popustov.
neznanec555

Zgodovina sprememb…

SloBiscuit ::

a kdo ve kje lohka dobim kaj iz amazona pa mi bojo prpelal v slovenijo. Mislim pač maš amazon.de, kere so še druge amazon . [neki] strani kjer tud pelejo v slo?
neznanec555

destroyer2k ::

woodpecker je izjavil:

Za gaming in muzko = HD598 (odprte).
Za muzko = ATH-M50x (zaprte, ne priporočam za gaming, ker "imajo" majhen prostor).

Najprej je potrebno razčistiti razliko med zaprtimi oz. odprtimi slušalkami. Potem sledi namen uporabe (gaming in muzka si običajno precej nasprotujeta).
Dobre gaming slušalke so še npr. AKG K7xx serija, ATH-AD700. Običajno zamenjaš 3-5 slušalk predenj se ti izoblikuje okus za muzkontarske slušalke...


Zakaj zaprte za muziko? Ker glih odprte dajejo bolši zvok.

woodpecker ::

Audio Technica je v USA cenejša ker je zunaj nova serija - "Z". Trenutno so najavljene le zaprte, npr. A900Z, medtem ko odprte (npr AD900Z) še ne. AT slušalke se lahko naročijo na US Amazonu in lahko že pri njih plačaš uvozne dajatve, če seveda prodajalec pošlje v SLO.

@destroyer2k
Se strinjam, odprte so načeloma bolj cenjene za muzko (in za gaming). Napisal le kot opozorilo da gre za različna tipa slušalk, ki ju težko primerjamo. Vseeno so zaprte primernejše za bassheade in kadar želimo izolacijo...

Roadkill ::

Roadkill je izjavil:

Močno predlagam, da potrpiš do black friday razprodaj (naslednji petek, čeprav se akcije začenjajo že prej) in jih potem nabaviš na amazon.de.



Evo, če si zdržal: hd598 za 99EUR http://www.amazon.de/gp/product/B0126HI...
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

SloBiscuit ::

Ma sem že kupil te slušalke pa še en mikrofon za 170€.

Sem govoru z temi nemci pa me itak pride ene 40€-50€ poštnine... Za prime pa ne bom dojal >.>

Mah je kar je ^^
neznanec555

Roadkill ::

>> Sem govoru z temi nemci pa me itak pride ene 40€-50€ poštnine

???

Verpackung & Versand: EUR 8,89
Ü

SloBiscuit ::

Ja men so rekl, da na moj naslov pride okol 40€
neznanec555

mihastopar ::

Menjavam slušalke za igre. Katere? Mikrofon obvezno in uravnavanje glasnosti za max 70€.

RutS ::

Pozdravljeni,
zanima me veste za katere naglavne slušalke ( do 40 EUR) na katerih je obvezno volume control. Imam philipsove SHP2500 ( http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist..., že 2x, vendar mi je šla ena slušalka falit. Z njimi sem kar zadovoljen, me sam zanima če so še kaškne v tem rangu z volume control? Videl sem jih dost, tud dobri reviewi vendar so brez v.c. Hvala pa lp
p.s. uporabljam jih na računalniku

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RutS ()

c0ck4m0u53 ::

Morda pride komu prav, Sennheiser G4me Zero, za 140€ + shipping.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

spicymilk ::

Pozdravljeni!
Nameravam kupiti zgoraj omenjene sennheiser g4me zero.
Zanima me če mogoče kdo ve ali so to posodobljeni model z 50 O ali starejši model z 150 O , kjer bi potreboval še dodatno zvočno kartico.
Hvala
Lp,
Jan

c0ck4m0u53 ::

Spodaj na strani v razpredelnici navajajo, da naj bi bile 50 O.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Roadkill ::

V PDFju pa 150. :)
Ü

c0ck4m0u53 ::

Sennheiser G4me Zero sem preko amazon.de naročil v torek okrog 19. ure, danes dopoldan, pa sem že dobil dostavljene. Gre za novejšo revizijo, ker je kabel v celoti snemljiv.

@j4nb3

Nimam točnega podatka, koliko revizij ima omenjeni model G4me Zero in tudi na škatli nikjer ne piše koliko ohmske so. Vendar pa mislim, da je starejši model 150 O in brez snemljivega kabla ter novejši model 50 O in s snemljivim kablom.

Bela barva ni toliko napačna, bi pa vsekakor raje imel črne, ampak 52€ višje cene pa sama barva vsekakor ne upraviči:D
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

spicymilk ::

Tudi jaz sem naročil v beli barvi, vendar sem kasneje prekinil naročilo in vzel črne, ker sem videl da so ceno prav tako spustili na 139EUR. (predvidoma jih dobim v četrtek)
Če je kabel snemljiv so seveda novejše, hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Jaz ima HD598 pa sem izredno zadovoljen.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gusto ::

Rabim ene naglavne slušalke, uporaba s telefonom in prenosnikom (glasba, filmi), zato zaželjen kratek kabel (1,2 - 1,5m). Gledal sem Sennheiser HD 451. Je v redu izbira, kakšen drug predlog do 50€?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke in kje kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30171219 (14184) Banza
»

Kupujem slušalke do 150€

Oddelek: Kaj kupiti
243896 (3062) rozman
»

Katere Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
283905 (2911) Roadkill
»

Pomoč pri nakupu slušalk

Oddelek: Zvok in slika
141116 (813) clancy
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
161512 (1298) Tac20

Več podobnih tem