» »

Katere slušalke in kje kupiti?

Katere slušalke in kje kupiti?

miraldi ::

Gamecom 780 so super kar se tiče zvoka.

Je pa res, da je pri meni kabel že zelo zelo dotrajan..

G430 nisem nikdar preizkusil.

Reviewe majo dobre :-)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Buddah ::

@mstoji1
Ce se lahko stegnes do Sennheiser HD-25 II...bos pomojm kr zadovoljen ;) za to ceno je to bang for the buck! Edini "downside" je to da so rahlo tesne...mogoče bi se to dal rešit s kakšnimi mehkejšimi penami. Če bi bil pa rad stylish pa vzameš Adidas edition.

Verma ::

Rad bi kupil nove slušalke, nekako sem že odločen za Logitech G35, razen če priporočate kaj drugega za tak denar. Zanima me kje v tujini, bi jih dobil najcene, ker v sloveniji so oderuške cene (najcenejša pri 119EUR), v tujini pa se začne, pri 68EUR. Mogoče kdo ve, kje se splača in po možnosti ni draga poštnina...

Iskal sem jih tukaj, vendar v nobeni trgovini eksplicitno ne piše, kolikšna je poštnina.
http://geizhals.de/logitech-g35-7-1-981...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Verma ()

Hk416 ::

Končna cena na amazonu.de je 90,35€.

gexi45 ::

Išem Slušalke za do 65€ z poštnino vred. Uporabljal jih bom za poslušanje Glasbe, Gledanje filmov in za igranje iger. Nepotrebujem mikrfona.

Trenutno gledam Sennheiser HD 439 http://www.amazon.de/Sennheiser-HD-439-... . A so vredo je kaj boljšega ?

MStrix ::

Zakaj bi naročal iz tujine če jih pa v SLO dobiš za par eur več in na konc te z poštnino pride še dražje.

http://blinkcomp.si/home/2146-asus-stri...

jonystar ::

evo HD 439 za manj kot 60€ v Sloveniji
https://www.pricaraj.si/slusalke-sennhe...

gexi45 ::

MStrix je izjavil:

Zakaj bi naročal iz tujine če jih pa v SLO dobiš za par eur več in na konc te z poštnino pride še dražje.

http://blinkcomp.si/home/2146-asus-stri...


Zato ker mislim naročit še zvočnike, monitor pa še par drugih drobnarij kar se mi pa že splača

MStrix ::

Če bo pa tega več in če je taka razlika med SLO in DE se pa itq splača

integral15 ::

Zdravo, odlocam se za nakup slusalk do 200€. Slusalke bom uporabljal za gaming ampak me zanima ce je to res, da so gaming slusalke precenjene in da nimajo dobrega zvoka. Kolikor sem preberal temo sem zasledil dvoje slusalke AKG K550 in Sennheiser HD-598. Mogoce se kake druge, ker bi rad res kar se da vrhunski zvok za ta denar.

dogo ::

integral15 je izjavil:

Zdravo, odlocam se za nakup slusalk do 200EUR. Slusalke bom uporabljal za gaming ampak me zanima ce je to res, da so gaming slusalke precenjene in da nimajo dobrega zvoka. Kolikor sem preberal temo sem zasledil dvoje slusalke AKG K550 in Sennheiser HD-598. Mogoce se kake druge, ker bi rad res kar se da vrhunski zvok za ta denar.



Hyper x cloud 2 cca 100e, verjetno dovolj za tvoje potrebe, pa še 100e prišparaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

Buddah ::

Bi se kar strinjal z oceno, da so gaming slušalke precenjene. Za 200€ dobiš že zelo zelo zadovoljive studijske slušalke. Nevem kaj točno bi lahko "gaming" slušalke za 200€ ponujale, da bi upravičile ceno. Morda kak wireless/osvetlitve/dodatna oprema/brand name...kakovost zvoka pa skoraj zagotovo ni gonilo te cene :)

igor0203 ::

Če bi rad dober zvok:

Philips Fidelio X2, poglej tudi na eBayu, se dobijo tudi malenkost nad 200eur
Sennheiser HD650
AKG K702

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

integral15 ::

Aha, se pravi da se ne splaca dat tolk za slusalke ce jih bom uporabljal za gaming, ker ne bo nobene razlike med slusalkami za 100EUR in 200EUR ? A je lahko kaj slabsi zvok ce so brezzicne slusalke ?

igor0203
Do 200EUR !

Zgodovina sprememb…

invisuu ::

integral15 je izjavil:

Zdravo, odlocam se za nakup slusalk do 200€. Slusalke bom uporabljal za gaming ampak me zanima ce je to res, da so gaming slusalke precenjene in da nimajo dobrega zvoka. Kolikor sem preberal temo sem zasledil dvoje slusalke AKG K550 in Sennheiser HD-598. Mogoce se kake druge, ker bi rad res kar se da vrhunski zvok za ta denar.


Da, nabavi dobre Sennheiser, AKG, Grado, ... poleg pa mod mic. Imaš fenomenalen mikrofon in super slušalke. Če te mod mic zanima brez poštnine in carine jaz razmišljam, da bi mojega prodal, saj več ne igram iger preko spleta.
http://www.modmic.com/

Sennheiser HD 598 so odlične, ne vem pa če je že kaj boljšega na trgu od takrat. Jaz jih imam doma in jih ne morem prehvaliti, z izjemo usnja na vrhu, ki se mi je razpokalo, kljub temu da stojijo na originalnem Sieveking stojalu in sem vedno za njih vrhunsko skrbel. Osebno me to zelo moti. Tehnično pa tip-top, nimam ene same pripombe.

Osebno z AKG nisem bil pretirano zadovoljen. Precej plastična in nekvalitetna gradnja, če primerjam s primerljivimi Sennheiser (ki pa imajo težave z usnjem, vsaj HD598).

integral15 ::

Mikrofona ne rabim. Kar se tice AKG 550 so izdelane iz kovine (aluminij) nevem kje si ti videl plastiko ? Nevem meni se bol dopadejo AKG ker so zaprte. Hm

invisuu ::

Če ne potrebuješ mikrofona pa sploh ne glej "gaming" slušalk. So apriori slabše.

Za zvok so slušalke zaprtega tipa dokaj objektivno slabše - soundstage wise. Če boš v kakšnem prostoru, ki si ga deliš še s kom imajo smisel, sicer ne. Najboljše je, da prej poslušaš vsake nekaj časa. V Ljubljani vem, da obstaja par štacun, kjer imajo na zalogi nekaj boljših slušalk.

igor0203 ::

Zvok naj bi načeloma bil malenkost slabši preko brezžičnih povezav, čeprav je tehnologija sedaj že tako daleč, da bi moral imeti res izostreno uho, da bi te razlike slišal. Tudi čedalje več firm vlaga v wireless slušalke in gre razvoj naprej.
Jaz sem zaradi prostorske stiske (slušalke + DAC + amp) presedlal na Sennheiser RS170 in sem zelo zadovoljen. Občutek, ko lahko npr. sesaš stanovanje in zraven poslušaš glasbo prek slušalk, je fenomenalen. :D

Sicer pa prodajam stare modificirane slušalke, Fostex T50RP. Če si iz LJ in te zanima, ti jih lahko posodim na test in se potem odločiš ali ti ustrezajo ali ne.

integral15 ::

invisuu
Saj ne gledam gaming slusalk. Zdaj kar se tice okolice, to je racunalniska soba kjer sem samo jast pa polek dnevna soba kjer je zvecer prizgan tv sam mislim da to nebi smelo delat tezav. Zdaj v LJ nimam namena hodit ker nisem ravno blizu. Se neki me zanima, zvocna kartica ima kaj veze s kvaliteto in izkoristkom slusalk ?

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

Potem je načeloma vseeno ali imaš odprti ali zaprti tip slušalk. Razen če recimo nočeš koga z zvokom iz slušalk motit, potem glej zaprte slušalke.

Seveda, boljša kot je zvočna, boljši zvok je sposobna spraviti ven. Integrirane zvočne na osn. plošči so ponavadi najslabše, saj imajo zelo slab SNR, tudi nimajo moči da bi poganjale kakšne boljše slušalke.

integral15 ::

Priporocas kaksno zvocno da ni pretirano draga pa da je vredu ? recimo ? http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Zgodovina sprememb…

invisuu ::

Seveda ni vseeno, če so slušalke zaprte ali odprte. Če si lahko privoščiš odprte (zaradi sound leaka) bodo odprte slušalke vedno bistveno boljše od zaprtih.

Osebno imam doma sound blaster Z, čisto OK za moje potrebe. Lepota pri HD598 je, da ne potrebujejo dodatne moči, da jih izkoristiš. Odvisno za katere slušalke se odločiš.

igor0203 ::

Seveda ni vseeno, ampak kakor sem razbral iz njegovega posta, mu je vseeno ali so zaprte ali odprte. Tudi vprašanje če ve kaka je razlika. Se pa strinjam, da je zvok pri odprtih slušalkah vedno boljši v primerjavi z zaprtimi.

integral15 je izjavil:

Priporocas kaksno zvocno da ni pretirano draga pa da je vredu ? recimo ? http://www.sestavi.si/index.php/item/di...


Če imaš možnost, vzemi kaj od tega. Mnogo, mnogo bolje od zvočne kartice, obenem pa imaš še ojačevalec za slušalke.

http://www.amazon.de/HiFimeDIY-SABRE-UA...
ali pa
http://www.amazon.de/HiFimeDIY-U2-Async...

Roadkill ::

Če ima budget 200 € mu ne moreš potem DACa za 100€ priporočit....

Za 200€ pač vzameš neke slušalke katere je onboard zvočna sposobna furat, potem se pa kasneje nabavi kak audigy ali soundblaster.

Za ta denar bi jaz vrjetno vzel Sennheiser 598. Niso primerne za bassheade.

AKG 700 so precej kurcali zaradi kvalitete plastike/pleha, ki rad poka med tem ko imaš slušalje na glavi.

Ko sem pred par meseci izbiral sem potem vzel Fidelio x2 in sem noro zadovoljen. Sem pa rabil zvočno menjat, ker onboard ni zmogla. Samo x2 so 300€.

Tko da: Še en glas za sennheiser 598+soundblaster Z (po potrebi).
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

igor0203 ::

Dejstvo je, da bo onboard zvočna slab izvor zvoka. Tudi zgoraj linkana Asusova ni bogvekaj. Zato sem mu raje predlagal soliden izvor, kjer ima poleg DAC-a še vgrajen ojačevalec in je bolj futureproof, če bo kdaj kupil kake bolj zahtevne slušalke. Za 100eur se dobijo že kar solidne slušalke, npr. Brainwavz HM5.
Raje priporočim DAC za 100eur ter slušalke za 100eur, kot pa slušalke za 200eur, ki se bojo poganjale preko onboard zvočne kartice.

Drugače pa ima gor linkane HD650 za 220eur. ;) Pa tule HD598 za 120eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

integral15 ::

Tnx fantje za tole verjetno se bom odlocil kar za sennheiser 598 glede soundblasterja ali HiFimeDIY v cem je razlika ?

igor0203
Tiste HD650 za 220EUR nevm no bohve kaj je tisto z tega ebaya.

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

HD650 so reference slušalke. ;) So pa težke za poganjat in obvezno rabiš ojačevalec, če želiš dober zvok.

Glede SB in HiFimeDIY...oboje je DAC (Digital to Analog converter) s to razliko, da je SB znotraj računalnika, kjer je ogromno motenj. HiFimeDIY pa je zunanja enota, ki jo povežeš preko USB kabla in je zaradi tega tudi bolj prenosna. Lahko ga priklopiš tudi na prenosnik ali pri kolegu na računalnik, priključiš slušalke in imaš izvor zvoka.
Prednost SB pred HiFimeDIY pa je v tem, da podpira surround (5.1) in ima optični izhod.

integral15 ::

Hm a sennheiser 598 tudi rabijo SB oz HiFimeDIY mislim bolsih slusalk ne bom imel od teh pa tud te bom mel za vecno dokler ne crknejo.

Roadkill
Kako to mislis niso primerne za bassheade ?

Zgodovina sprememb…

invisuu ::

Ne rabis. HD598 imajo flat reprodukcijo zvoka in ne nabijajo poleg basov, kjer jih ni. Ce te slucajno ne zanima kvaliteta zvoka ali pod kvaliteto razumes base poglej dre beats.

integral15 ::

Seveda me zanima kvaliteta zvoka ampak pricakujem da bo tudi kaj basa dalo od sebe takrat ko je potrebno sploh v igrah ce raznese granato menda da kaj base ali ne ? ali pa pri muziki se more slisat bas kitaro ali pa bobne ?

Roadkill ::

invisuu je izjavil:

Ce te slucajno ne zanima kvaliteta zvoka ali pod kvaliteto razumes base poglej dre beats.

Dobr, ni se treba kretena delat.

Praviš, da obstaja samo sennheiser zvok, ki je referenca, vse ostalo je pa isto sranje, kot če Beats kupiš?
Dejstvo je, da imajo eni ljudje raje več basov kot drugi. Za take ljudi obstajajo mnoge slušalke, ki so bolj primerne od sennheiser 598,600 in 650.

Prav tako človeku, ki kupuje slušalke za gejmanje, filme in pa glasbo točnost reprodukcije zvoka ni tako pomembno kot nekomu ki muzko miksa.
Ü

Roadkill ::

---

Evo Integraj, tle imaš še en link, ki gre lepo po ceni in ocenjuje še druge aspekte kot studijsko točnost:
http://www.head-fi.org/t/534479/mad-lus...
Ü

invisuu ::

Roadkill je izjavil:

Praviš, da obstaja samo sennheiser zvok, ki je referenca


HD650 so referenca, dejstvo. Niso naboljše, ampak to referenca niti ne pomeni.

Roadkill je izjavil:

vse ostalo je pa isto sranje, kot če Beats kupiš?


Kje sem to napisal o.O

integral15 je izjavil:

Seveda me zanima kvaliteta zvoka ampak pricakujem da bo tudi kaj basa dalo od sebe takrat ko je potrebno sploh v igrah ce raznese granato menda da kaj base ali ne ? ali pa pri muziki se more slisat bas kitaro ali pa bobne ?


Seveda bo. Ne samo to, da bo, boljše bo kot večina slušalk. Če iščeš veliko basa v stilu Beats pa je res bolje, da pogledaš v drugo smer. Še enkrat, najboljše je, če lahko kje slušalke slišiš pred nakupom, ker ima vsak svoje kriterije. Brez skrbi si lahko, da bodo granate in bobni pokali - ko je to potrebno. Ne bo pa basa, kadar to ni potrebno. Kvaliteta, ki ni enotna vsem slušalkam na trgu.

Mimogrede, če slučajno ne veš, pri malo boljših slušalkah je potreben "break-in". Ko jih kupiš, pusti igrati glasbo 15-20 ur preden začneš igre nabijati z rezkavim glasom streljanja. Ko jih break-in-aš pa več ni panike :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

integral15 ::

break-in in kaj se s tem naredi, kaksno vlogo ima to ?

Roadkill ::

>> Če iščeš veliko basa v stilu Beats pa je res bolje, da pogledaš v drugo smer.

A boš že odnehal s tem?
Več basa ni avtomatsko slabo. In tudi če imaš rad več basa niso Beats smiselen nakup, ker so enostavno predrage za to kar ponujajo.
Ü

igor0203 ::

integral15 je izjavil:

Seveda me zanima kvaliteta zvoka ampak pricakujem da bo tudi kaj basa dalo od sebe takrat ko je potrebno sploh v igrah ce raznese granato menda da kaj base ali ne ? ali pa pri muziki se more slisat bas kitaro ali pa bobne ?


Seveda boš slišal bas, ko bo razneslo granato. Ne bo pa to bobnelo tako, da ti bo razbijalo po glavi, če razumeš kaj mislim.

Slušalke imajo različno "barvo" zvoka, nekatere so bolj temne (poudarjen bas in malce "utišan" na visokih tonih), nekatere pa bolj svetle (poudarjeni visoki toni in "utišani" basi). Imaš pa tudi slušalke, ki so nevtralne in ne poudarjajo nobenega frek. spektra, zato so nekaterim dolgočasne.

A bass head is someone who enjoys an excessive amount of bass in music.


Pozabil sem še na te slušalke, po tujini jih hvalijo. Audio-Technica ATH-M50X

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

igor0203 ::

Pa še review HD598 iz linka, ki ga je Roadkill prilepil:

You all know it as an improved HD595, which is a consistent fave among gamers, especially those who use virtual surround amps like the Mixamp. My opinion? The hype is well justified, at least when it comes to the HD598. They are incredibly well balanced. Somewhat bass neutral, mids are pretty up front and center, and neutral treble (never harsh) translates to a very promising headphone for gaming on paper. And I'm happy to report that they are ABSOLUTELY phenomenal for gaming. They belong right up there with the best for competitive gaming. Soundstage? Check. Positional accuracy? Double check. Detail retrieval? Triple check. The trifecta. It's missing very little for those needs. The bass may be a bit too laid back for those wanting some immersion in their non-competitive gaming however.

Comfort-wise: It's a hit or miss. The pads are huge and give your ears plenty of space to breathe. My issue is mostly with the clamp. Sennheiser just seems to design some pretty clampy headphones. Like the PC360, the only way I can find them comfy is to over extend them, and give them a loose fit. The headband padding is full on pleather, which is less comfortable than the PC360's velour padding.

integral15 ::

Ja bom kar HD598 vzel.

woodpecker ::

Zvočno kartico potrebuješ za prostorske učinke v igrah (dolby headphone pri npr. Asus-kah oz. surround pri creative-u).
Če se iger ne igra, se lahko izbere DAC (kot že omenjen hifimediy), ki je brez procesorja za prostorske učinke. Pač samo D/A pretvorba.

Glede slušalk je potrebno ločiti med zaprtimi in odprtimi. Odprte omogočajo občutek večjega prostora, z zaprtimi ne motiš soseda.
Za gaming so znane AKG K701 (oz. q701), K550 so njihova zaprta alternativa, Sennheiser HD598 (odprte), Audio Technica ATH AD-700 (odprte) in Fidelio X2 (odprte).
Nekatere omogočajo večji prostor (npr. K701, AD-700), nekatere natančnejšo določanje položaja oz. oddaljenosti sovraga (npr. HD598), ampak je odvisno od igre do igre.

Slušalke z veliko impedanco kot npr. Sennheiser HD650 običajno potrebujejo dodaten ojačevalnik. Nekater zvočne kartice ga imajo že vgrajenega, tudi HiFimediy z linka ga ima.

Izbira slušalk za gaming oz. za poslušanje muzke je lahko popolnoma nasprotna. Fidelio X2 so mogoče še najboljši kompromis.

invisuu ::

Roadkill je izjavil:

>> Če iščeš veliko basa v stilu Beats pa je res bolje, da pogledaš v drugo smer.

A boš že odnehal s tem?
Več basa ni avtomatsko slabo. In tudi če imaš rad več basa niso Beats smiselen nakup, ker so enostavno predrage za to kar ponujajo.


Seveda ne bom nehal, ker je izjava pravilna. Morda je ti ne razumeš, ampak izjava je še vedno pravilna. Tudi to nisem rekel, da je več basa avtomatsko slabo, prej obratno, napisal sem, da ima vsak svoje kriterije kaj je dovolj in kaj preveč. Ti pač vzameš kar sem napisal, dodaš svoje besede, svoje mnenje in svoje razumevanje poleg, tekst v celoti obrneš na glavo in rečeš tak, tega pa ne smeš napisati!

integral15 ::

woodpecker
Obstaja kaksna cenejsa alternativa zvocne namrec 60€ ni tolk malo ?

woodpecker ::

Hm, 60€ v bistvu je malo. Komaj dovolj za spodobno kartico. Sicer pa izberi nekaj kar omogoča dolby headphone oz. nekaj od creative. Preveri, če ti mogoče zvočna na matični omogoča dolby h., za prvo silo bo. Drži se načela "kdor poceni kupi, 2x kupi":).

integral15 ::

Mislim da je ta edina kartica ki podpira DD vse kar je cenejse ne podpira DD. :)

Maticna podpira THX, DD pa ne.

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

Mislim, da mi je od prejšnjega sistema še ostala Club 3D Theatron Agrippa zvočna kartica, jo dam naprej za 20eur. Bom danes pogledal in ti lahko sporočim, če si zainteresiran.

woodpecker ::

Novejše kartice ločijo med dolby headphone (za slušalke) in dolby digital (za zvočnike, se ne spomnim točnega poimenovanja). Tu je nekaj na hitro:

integral15 ::

Se pravi da se najbol spaca kupit zvocno Creative SoundBlaster Z

integral15 ::

SBX vs CMSS-3D kaj je bols ? ta zvocna podpira SBX.

woodpecker ::

Mislim da je CMSS-3D v starejših Soundblasterjih, novi SB so večinoma s SBX. Dolby prevladuje pri Asuskah. Če nisi pro potem bo verjetno katerikoli izmed teh ok. Mogoče vprašaj v temi/igre, bi se moral najti nekdo, ki obvlada zadeve...

integral15 ::

Predvidevam da se da to zvocno priklopiti v rezo za graficno kartico ?

woodpecker ::

Priklopiš v navadno PCIe režo. Grafične kartice so namenjene za priklop v razširjeno PCIe režo (daljši konektor).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slušalke do 150€

Oddelek: Zvok in slika
131574 (1257) Meizu
»

Naglavne slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726969 (16764) jaot
»

Katere slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
213207 (2028) gusto
»

Katere Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
283859 (2865) Roadkill
»

Slušalke Sennheiser (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5011181 (9140) delfinus

Več podobnih tem