» »

Katere slušalke in kje kupiti?

Katere slušalke in kje kupiti?

d4rkw1z4rd ::

se da v kateri trgovini pri nas sprobat slušalke? 100% se strinjam da je treba sprobat pred nakupom

d4rkw1z4rd ::

pri nas se verjetno ne da? kaj pa v avstriji? kje blizu graza morda? mediamarkt? saturn?

dottor ::

Odločam se za nakup novih računalniških slušalk.

V oči so mi padle RAZER KRAKEN PRO (črne), ki se prodajajo po od 75EUR+ppt, pa če jih kdo ima bi prosu za kak komentar. Uporabljal bi jih za igranje FPSjev, dirkaških iger, MMOjev, poslušanje glasbe (dubstep, trap, ...), skype/teamspeaker, gledanje posnetkov na jutubu in gledanje filmov.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Tomson ::

@d4rkw1z4rd

Poizkusi tukaj: uGrooves ali AudioPro ali Kondric ali Lastra ali Hartman ali Soundtech sicer pa kakšen BigBang ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

PNG ::

Tomson je izjavil:

M50 so bolj natančne in analitične (ne obarvajo in spreminjajo osnovnega vira zvoka) v primerjavi z SR80, ki ponujajo obilo zabave in užitka pri poslušanju, tako da če se odločaš na podlagi uživanja pri poslušanju glasbe, so SR80i bolj primerne in v tem pogledu boljše kot M50


Spot on!

dottor je izjavil:

Odločam se za nakup novih računalniških slušalk.

V oči so mi padle RAZER KRAKEN PRO (črne), ki se prodajajo po od 75EUR+ppt, pa če jih kdo ima bi prosu za kak komentar. Uporabljal bi jih za igranje FPSjev, dirkaških iger, MMOjev, poslušanje glasbe (dubstep, trap, ...), skype/teamspeaker, gledanje posnetkov na jutubu in gledanje filmov.


Precej slabe kvalitete izdelave, zvok pa tipično za gejmerske slušalke nič posebnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

dottor ::

Kire slušalke pa priporočaš do 80€ (+ppt)?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

d4rkw1z4rd ::

http://www.amazon.de/Sennheiser-HD-518-...

sicer 5EUR preko ampak so vredne vsakega EUR
lp

Zgodovina sprememb…

tona1 ::

Katere slušalke bi mi priporočili (z mikrofonom) ? potrebujem jih za igranje iger in občasno gledanja filmov
Cena okoli 60€.
Po možnosti na so še za ps3.
Trenutno sem že gledal ene : http://www.mimovrste.com/slusalke/geniu...

medenko ::

turtle, tritton....

tona1 ::

medenko ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

SloBiscuit ::

Dobre slušalke dajete. Samo zvočne kartice ne kupovat, razn če nimaš na matični vseh priklučkov. Če krkol je slabš audio če maš zvočno notr.
Why?


This is why.
neznanec555

kmetek ::

tona1 ::

hvala kmetek

dottor ::

Zanima me nekaj. Če naročim Sennheiser HD 518 preko amazon.com me pridejo 79$ (57€) če preko .de pa 83€. pri obeh je free shipping. Zanima me kje je trik?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

SloBiscuit ::

dottor je izjavil:

Zanima me nekaj. Če naročim Sennheiser HD 518 preko amazon.com me pridejo 79$ (57€) če preko .de pa 83€. pri obeh je free shipping. Zanima me kje je trik?


Niga... durgje je cnej in vela njihova cena ne naša...
neznanec555

dottor ::

Se pravi naročit preko .com, 30€ pa spravit v nogavico?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

SloBiscuit ::

dottor je izjavil:

Se pravi naročit preko .com, 30€ pa spravit v nogavico?

Al pa .de,.at sam da ni iz slovenije :)
najbrž km drgam k v nogavico, zdej vem kje iskat ;)
neznanec555

Tilen ::

Davek, carina, manipulativni stroški obdelave paketa.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SloBiscuit ::

Tilen je izjavil:

Davek, carina, manipulativni stroški obdelave paketa.

A ni fajn pr nas a? :)
neznanec555

kmetek ::

Poizkusi še ebay.co.uk....

dottor ::

Pol bo treba preko .de nabavit za 84€...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

mate32 ::

Živjo, kupujem prenosne slušalke do 15€. Ima kdo izkušnje katere so dobre glede na ceno/kvaliteto? Trenutno imam ogledane npr. tele http://www.mimovrste.com/prenosne-slusa...

GeForce ::

Do 15€ je skoraj vseeno kaj kupiš - te bodo verjetno kar vredu

RejZoR ::

tona1 je izjavil:

Katere slušalke bi mi priporočili (z mikrofonom) ? potrebujem jih za igranje iger in občasno gledanja filmov
Cena okoli 60€.
Po možnosti na so še za ps3.
Trenutno sem že gledal ene : http://www.mimovrste.com/slusalke/geniu...


Osebno bi ti za ta denar priporočal Logitech G230. Lično in kvalitetno izdelane slušalke, mehek fleksibilen nastavljiv mikrofon z zelo dobro kvaliteto snemanja, zvok je zelo čist in dobro definiran, basi solidni ampak ne zapretiravani. So pa navadne stereo slušalke in ne neko surround sranje. Lepo sedijo na glavi, blazinice so mrežaste in dihajo, tako da ti bo redko vroče pod njimi niti ne boš zašvical. Aja pa na kablu imaš regulator glasnosti in pa stikalo za izklop mikrofona, priključki pa so standardni 3,5mm jacki (mic in line). Z njimi že ene 2 mesca igram Natural Selection 2 (zaradi te igre sem jih tud kupil), kjer je veliko komuniciranja in so se obnesle odlično. Tko gaming zvok kot govor drugim.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tona1 ::

samo te niso za ps3 ne?

deleted ::

Pozna kdo Marshall Major FX50 slušalke? Sam sem slišal veliko dobrih kritik. Pa izgled je res zakon. Mnenje?

Merengue ::

No da si malo sposodim ti temo bi kdo vedel kje pri nas bi lahko nabavil slusalke z mikrofonom Turtle Beach?

Hvala

Tomson ::

V Sloveniji npr. na Gameworld.si ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dottor ::

Premislu sem si malo glede slušalk in gledam v mediaworldu (ITA) sledeče:
SENNHEISER HD439 - 79€
SENNHEISER HD449 - 75€
SENNHEISER HD429 - 55€

Brezplačna poštnina za ITA (imam zrihtan naslov). Katere od teh bi uzeli priporočali?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MedoMan ::

Imam eno vprašanje in sicer v dar sem dobil sennheiser 598, sedaj pa me zanima katera zvočna bi bila najbol primerna, tam od 100-150€.

Tezaab ::

@MedoMan:

SloBiscuit je izjavil:

Dobre slušalke dajete. Samo zvočne kartice ne kupovat, razn če nimaš na matični vseh priklučkov. Če krkol je slabš audio če maš zvočno notr.
Why?


This is why.

JayKay ::

dottor je izjavil:

Premislu sem si malo glede slušalk in gledam v mediaworldu (ITA) sledeče:
SENNHEISER HD439 - 79€
SENNHEISER HD449 - 75€
SENNHEISER HD429 - 55€

Brezplačna poštnina za ITA (imam zrihtan naslov). Katere od teh bi uzeli priporočali?


439 so super. imava oba z bratom

dottor ::

Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MedoMan ::

Ali je potem bolje usb D/A pretvornik z ojačevalnikom? Ali kaj drugega? Ker na integrirani zvočni slušalke ne zvenijo bolše od tistih za 30€.

Nummy ::

MedoMan je izjavil:

Ali je potem bolje usb D/A pretvornik z ojačevalnikom? Ali kaj drugega? Ker na integrirani zvočni slušalke ne zvenijo bolše od tistih za 30€.

Najbolj važno je, da imaš poleg pretvornika tudi noise reduction, ter da je pretvornik kakovosten.

Tezaab ::

MedoMan je izjavil:

Ali je potem bolje usb D/A pretvornik z ojačevalnikom? Ali kaj drugega? Ker na integrirani zvočni slušalke ne zvenijo bolše od tistih za 30€.

Poskusi si najprej kje sposodit kaksno zvocno, od kakega kolega/kolegice. Tudi ce je dirt cheap. Da ne bos zapravil 100+€, potem pa ne bo efekta.

Wolfman ::

Zdravo,
če si sposodim temo:
Iščem slušalke, ki jih bom uporabljal za poslušanje glasbe in gledanje videov. Pripravljen sem dati nekje ~ 100€, ampak raje malo manj. Do sedaj sem imel vedno najcenejše za 10€, ki so razpadle po nekaj časa. Potem sem slučajno kupil Sennheiser CX300 in razlika je neverjetna. Tako, da sedaj ko so razpadle prejšnje, iščem ene odprte (ali vsaj pol odprte) "over-ear" slušalke. Raje imam, da mi objamejo celo uho. Nakup v tujini ni problem, le, da jih lahko kje pri nas sprobam. Sprobal sem nekaj AKG-jev, od katerih mi ni bil noben všeč (še najbližje je bil K99). Všeč so mi Sennheiser HD 518, vendar se mi zdijo nekoliko drage, glede na to, da nisem neki audiofil. Iščem torej:
- odprte ali pol odprte
- Cena do 100€
- Fajn je, če imajo detachable kabel
- Kvalitetna izdelava (da ne začnejo crkovati po nekaj tednih)
- Brez gumbov in kontrole glasnosti
- Žične

Vem, da je izbire malo morje, ampak rad bi vsaj malo zožal izbor. Pa če mi še poveste, kje se jih splača vzeti, bi bilo super.

RejZoR ::

Tezaab je izjavil:

@MedoMan:

SloBiscuit je izjavil:

Dobre slušalke dajete. Samo zvočne kartice ne kupovat, razn če nimaš na matični vseh priklučkov. Če krkol je slabš audio če maš zvočno notr.
Why?


This is why.


Dva kvazi eksperta, ki nimata pojma o čem sploh govorita. Gaming audio sploh nima popolnoma nobene veze s hertzi, biti, zlatimi konektorji in ne vem čem še. Tipa pa bluzita s primerjanjem kakovosti audio samplov. Dafaq... Ves point gaming zvočnih kartic je dobro 3D pozicioniranje, ker čeprav igre s svojimi crap softwarskimi 3D engini določajo kam gre kateri zvok, pa nakoncu zvočna še vedno naredi razliko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alamar ::

Wolfman je izjavil:

Zdravo,
če si sposodim temo:
Iščem slušalke, ki jih bom uporabljal za poslušanje glasbe in gledanje videov. Pripravljen sem dati nekje ~ 100€, ampak raje malo manj. Do sedaj sem imel vedno najcenejše za 10€, ki so razpadle po nekaj časa. Potem sem slučajno kupil Sennheiser CX300 in razlika je neverjetna. Tako, da sedaj ko so razpadle prejšnje, iščem ene odprte (ali vsaj pol odprte) "over-ear" slušalke. Raje imam, da mi objamejo celo uho. Nakup v tujini ni problem, le, da jih lahko kje pri nas sprobam. Sprobal sem nekaj AKG-jev, od katerih mi ni bil noben všeč (še najbližje je bil K99). Všeč so mi Sennheiser HD 518, vendar se mi zdijo nekoliko drage, glede na to, da nisem neki audiofil. Iščem torej:
- odprte ali pol odprte
- Cena do 100€
- Fajn je, če imajo detachable kabel
- Kvalitetna izdelava (da ne začnejo crkovati po nekaj tednih)
- Brez gumbov in kontrole glasnosti
- Žične

Vem, da je izbire malo morje, ampak rad bi vsaj malo zožal izbor. Pa če mi še poveste, kje se jih splača vzeti, bi bilo super.
Za svoj denar so te top. Neverjetno razmerje cena/kakovost. Verjetno jih lahko sprobaš v kakšnem Bigbangu.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.head-fi.org/t/697813/review-...

Wolfman ::

Hvala za nasvet. Sicer nisem siguren, ampak mislim da so zaprte?
V glavnem, v oko so mi padle tudi Superlux HD-668, čeprav so malo grde. Kakšno mnenje?

Vohun612 ::

Po dooolgem času sem zopet prišel nazaj.:)

Skratka, odločam se za nakup novih naglavnih slušalk nižjega ranga. Vedno sem bil pristaš Logitecha za vsa področja, edino z slušalkami sem imel slabe izkušnje. No pred dvemi leti sem se odločil da poskusim nekaj drugega in sem, zovoljo dobri ocen na Mimovrste, naročil nekaj povsem drugega: Plantronics GameCom 380 Za svojih 30€ so igrale (oz. še vedno)odlično, ne izgledajo slabo in lepo sedejo na glavo, pokrijejo pa celotna ušesa. ;)

No, po dveh letih so več ali manj odslužile svoje. Filc je poln "muck" praha, pa tudi stabilne niso več ravno oz. so mi postale prevelike saj gredo kar same od sebe narazen. Počasi sem se tega naveličal in danes sem začel pogledovati za novimi. Pogoji so: naglavne slušalke, s kablom, da so za pogledat in da imajo nekaj pozitivnega feedbacka. Iskanja sem se lotil kot prejšnjič: pogledal sem, kaj je na Mimovrste priljubljeno in našel tole: Pioneer SE-M531 Sicer sem tukaj "zaklal" že samega sebe saj ima ta samo eno mnenje, ampak v Pioneerja ne dvomim, je v družini nekaj dobrih izkušenj z njihovimi avtoradiji, in tudi kolegov sistem igra odlično, kolikor jaz smem soditi o tem. Torej, a noročim te ali v tem cenovnem rangu (40€ MAX!) priporočate kaj drugega? Hvala!:D

dottor ::

Mogoče Logitech G230? Z bratom imava vsak svoje G430 in so res super. Glavna razlika med G230 in G430 je v barvi ter da so G230 stereo G430 pa surround in imajo priloženo USB zvočno.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gexi45 ::

Zdravo jaz sem pred nakupom slušalk in me zania kere so najboljše za 50€ trenutno gledam Audio-Technica ath-m20x ve kdo za kere boljše

Wolfman ::

Kupil Superlux HD-668, za 34€ jih imajo v Lastri, zelo zadovoljen. Izgleda, da so poceni kopija znanih, dražjih znamk, ampak zvok je kljub temu zelo dober. Priporočam, če je kdo zainteresiran.
http://www.head-fi.org/products/superlu...

nikolahodin ::

Logitech g35 so moje slušalke služijo mi 3 leta zelo dobro. Kupil sem jih v Avstriji za 70 eur prinas so takrat bile caa 200 eur.

Zgodovina sprememb…

menjalnik ::

Tele slušalke na linku sem imel v petek gor kakih 10 minut in sem se zaljubil. Ko jih imaš gor se nič ne sliši noter, všeč so mi basi.. sami + http://www.bigbang.si/slusalka/shl3160b...

Bi kaj boljšega dobil za 30€?

mitja73 ::

menjalnik je izjavil:

Tele slušalke na linku sem imel v petek gor kakih 10 minut in sem se zaljubil. Ko jih imaš gor se nič ne sliši noter, všeč so mi basi.. sami + http://www.bigbang.si/slusalka/shl3160b...

Bi kaj boljšega dobil za 30€?


za dobre base - http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

izolirajo pa zunanje šume vse nove čezušesne zelo dobro

mstoji1 ::

Po zanimivem branju vseh treh strani te teme, sem se odločil, da namesto over-ear kupim on-ear slušalke. Pa me zanima, kaj bi mi priporočali? Tam do 150 EUR, rajši pa do 100EUR. Poleg zvoka (vse vrste glasbe - od metala, hard rocka pa do pop in trance, techno...) je fajn, da lepo izgledajo :)

Poslušal bi jih na iPodu Classic in Touch, torej bi bilo lepo, da ne bi potrebovale ojačevalnika.

Hvala ;)
Visca el Barca!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mstoji1 ()

nooby ::

Kupujem gaming slušalke.

Izbiram med Plantronics GameCom 788 in Logitech G430.

Katere izmed teh dveh mi proporočate. Zanima me predvsem kakovost zvoka in kvaliteta izdelave(kokr pa č je lahko v tej ceni. Naj povem, da Plantronic GameCom 780 sem imel že v uporabi in me je kakovost zvoka zelo presenetila(dolby 7.1 rules) manj pa kvaliteta izdelave, ker zgleda zelo kilavo.
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slušalke do 150€

Oddelek: Zvok in slika
131574 (1257) Meizu
»

Naglavne slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726969 (16764) jaot
»

Katere slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
213207 (2028) gusto
»

Katere Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
283859 (2865) Roadkill
»

Slušalke Sennheiser (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5011181 (9140) delfinus

Več podobnih tem