» »

Katere slušalke in kje kupiti?

Katere slušalke in kje kupiti?

libreus ::

Kakšna je razlika, če v iMaca priklopim Sennheiser HD-598 direkt v izhod za slušalke ali prek ojačevalca za slušalke, ki jih opisujete?

Pa še to? Kakšne so večje razlike pri wireless slušalkah in slušalkah na kabel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

PNG ::

Preko ojačevalca do driverjev pride več moči, kar ti lahko strojno boosta določen frekvenčni razpon za nekaj decibelov. Tega ni za pomešat z EQ, ki je popolnoma softwareske narave.

Wireless slušalk še nisem slišal kvalitetnih ali primerljivih z žičnimi. Boljše slušalke imajo večji power draw, kar si na baterijo ne moreš privoščiti, tako da dobre slušalke in brezžičnost ne gre z roko v roki že zaradi tega, razen če se RES skeširaš. Ne znam povedati koliko bi takšne stale in katere bi takšne bile, da bi bile primerljive že s slušalkami srednjega razreda (oz. entry enthusiast level), kot so HD598.

libreus ::

A kdo ve kje bi se dalo najbolj ugodno kupiti Sennheiser HD-598? Izkušnje?

Tilen ::

Meni jih je najugodneje (takrat) zrihtal Dino - cca 170 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

libreus ::

Tilen je izjavil:

Meni jih je najugodneje (takrat) zrihtal Dino - cca 170 EUR.

Link? :)

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

libreus ::

Tilen je izjavil:

http://www.dinokomp.si/

Jih ne najdem nikjer?

Tilen ::

Mail.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

d4rkw1z4rd ::

katere slušalke mi priporočate za poslušanje glasbe na laptopu? (naj bodo žične,mikrofona ne potrebujem). cena naj bo max 50€(+/- 5€).
lp

heero ::

CANYON
sem imel take in so bile super bass in zvok imel sem jih 1 leto potem sem po nesreci pretrgal kabel

d4rkw1z4rd ::

hvala za nasvet ampak iščem top kvaliteto za 50EUR.
http://www.bigbang.si/slusalka/hd203-sl...

ve kdo za kaj boljšega?
še ena stvar, naj bodo zaprtega tipa

uf vidim da je bigbang drag. sem jih našel precej ceneje.
http://www.gear4music.si/sl/Snemanje-in...

Zgodovina sprememb…

d4rkw1z4rd ::

jazbec ::

glede nato, kaki opisi so na tej strani pri njih nebi kupoval :))
Bombnik Motorheadslušalke so namenjeni za osebo, ki še vedno želi svoje slušalke "v vrhu" glave, ampak lažja. Dokaz Motörhead tura varno teh pošasti res stojijo in poda. Res toplo zvok , ki je bombnik je super za vse glasbe, še posebej ničesar težkih, ki vsebujejo velik kitare, bobni maščobe ali ropotanje bas. Te kakovostne slušalke so izjemno Zmogljiva 30mm zvočnikov, ki lahko stojalo, šest krat standardno količino energije. V pravi modni Motörhead, te slušalke dostaviti vse glasneje kot karkoli drugega!

d4rkw1z4rd ::

google translate :D

podjetje ima sedež v angliji
http://www.gear4music.si/sl/informacije...

Zgodovina sprememb…

d4rkw1z4rd ::

d4rkw1z4rd ::

mi lahko kdo svetuje prosim? jutri nameravam kupit

Tomson ::

Za 50€ ne dobiš nekaj hudo pametnega. Dobre naglavne slušalke so od 100€ dalje. Ali še malo našparaj in kupi npr. Sennheiser HD518 ali izredno zanimive Grado SR80i, jih dobiš na amazon.de za 100€ + nekaj € poštnine ali pa kupi najboljše za čim manj denarja, npr. Superlux HD-668 za 29€ + poštnina, si na cca. 40€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

d4rkw1z4rd ::

torej ni vredno dat 50€ za sennheiser hd203 v bigbangu?
kupil bom v sloveniji v trgovini na ''keš''

d4rkw1z4rd ::

d4rkw1z4rd ::

http://www.glasbeni-center.com/index.ph...

sem gledal malo po forumih in te neverjetno hvalijo. zaenkrat se nagibam k tem

Tomson ::

Če gledaš zaprti tip slušalk so Audio Technika M30 defenitivno vredne nakupa. Sicer pa so zaprte slušalke na daljše obdobje precej manj udobne, zaradi izolacije je tudi zvok manj naraven, če tako zeelo posplošim so bolj analitične kot uživaške. So izjeme seveda...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

=Exceed= ::

Sennheiser dobiš tudi tukaj. Za keš sem v torgovini vedno dobil še kakšen popust:)

Sam uporabljam HD 202 II pa so za mojo občasno uporabo super.

Buddah ::

Audio tehnica, AKG, Sennheiser...te firme naj bi vse dale nekaj na kakovost. Glede na to, da jih ne boš potreboval za snemanje, mastering itd. ti priporočam, da greš v bigbang, audiopro oz. nekam kjer jih imajo, jih sprobaš na svojem najljubšem komadu in vzameš tiste na katerih ti zveni najbolj všečno. Pa bodi pozoren, da bodo čimbolj udobne :)

d4rkw1z4rd ::

po dolgem razmisleku in poizvedovanju sem se odločil da bom raje še malo našparal in kupil nekaj v razredu sennheiser hd518

PlayTheGame ::

Dobra odločitev. Sam imam Sennheiser HD 518 že skoraj eno leto in mi ni žal, da sem dal malo več denarja kot sem sprva nameraval, ko sem gledal (in sprobaval) slušalke v rangu do nekje 80€. Več kot to pa ne rabiš, če nisi audiofil ali se kakorkoli drugače ukvarjaš z glasbo. Sem sprobal tako HD 558 kot HD 598, pa mi osebno ne predstavljajo neke dodane vrednosti, glede na to koliko so dražje.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

PNG ::

Tomson je izjavil:

Za 50EUR ne dobiš nekaj hudo pametnega. Dobre naglavne slušalke so od 100EUR dalje. Ali še malo našparaj in kupi npr. Sennheiser HD518 ali izredno zanimive Grado SR80i, jih dobiš na amazon.de za 100EUR + nekaj EUR poštnine ali pa kupi najboljše za čim manj denarja, npr. Superlux HD-668 za 29EUR + poštnina, si na cca. 40EUR ...


Odličen nasvet (sploh Grado).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

d4rkw1z4rd ::

lambda ::

Slabe niso. Tole trenutno tudi ni slab nakup: AKG K550

noob96 ::

kaj bi bila najboljša/najbolj udobna izbira tam nekje do 150€ +/- za poslušanje glasbe gledanje filmov na računalniku. Iger ne igram mikrofona ne rabim, prenašal ne bom okoli

PNG ::

Grado SR80i?

Buddah ::

Offtopic/
Upam da imaš primerno zvočno...slušalke za 150€ bodo na integrirani zvočni in pa youtube posnetku manj prijetne za poslušat kot pa ene za 30€.

Razer1995 ::

A mogoče kdo ve za kakšne dobre slušalke ki se jih splača kupiti?? Cena je max 120€ sem pa pristaš Razer in Steelseries

Lp

PNG ::

Buddah je izjavil:

Offtopic/
Upam da imaš primerno zvočno...slušalke za 150€ bodo na integrirani zvočni in pa youtube posnetku manj prijetne za poslušat kot pa ene za 30€.


To ni res.

Razer1995 je izjavil:

A mogoče kdo ve za kakšne dobre slušalke ki se jih splača kupiti?? Cena je max 120€ sem pa pristaš Razer in Steelseries

Lp


Se ti da vsaj 2 posta prebrati?

libreus ::

Kaj pa primerjava: AKG K550 in Sennheiser HD-598?

PNG ::

Odlične slušalke, ampak osebno ne bi nikoli vzel 550k. Zaprte slušalke ne bodo nikoli razvile sound stagea kot odprte imo, samo imajo pa tudi zaprte svoje prednosti (sound leak npr.). Kdor ima raje bass in nasploh posluša takšno glasbo bi mu prej svetoval Grado ali AKG. Kdor ima rad glasbo v vsej svoji veličini in ne želi dokupovati dragih zvočnih za spodoben zvok pa HD598. V ss-u 598kam niti te AKG niti Grado ne sežejo do kolen.

Aja, pa še to. Za igre so dobre VSE DOBRE slušalke. Vse dobre (beri: drage) gaming slušalke pa so skoraj po pravilu zanič slušalke - razen res izjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

libreus ::

PNG je izjavil:

Odlične slušalke, ampak osebno ne bi nikoli vzel 550k. Zaprte slušalke ne bodo nikoli razvile sound stagea kot odprte imo, samo imajo pa tudi zaprte svoje prednosti (sound leak npr.). Kdor ima raje bass in nasploh posluša takšno glasbo bi mu prej svetoval Grado ali AKG. Kdor ima rad glasbo v vsej svoji veličini in ne želi dokupovati dragih zvočnih za spodoben zvok pa HD598. V ss-u 598kam niti te AKG niti Grado ne sežejo do kolen.

Aja, pa še to. Za igre so dobre VSE DOBRE slušalke. Vse dobre (beri: drage) gaming slušalke pa so skoraj po pravilu zanič slušalke - razen res izjem.

Hvala za razlago! Slušalke potrebujem za glasbo, ne za igre. Zdaj pa še samo iščem najboljšega ponudnika. :)

Tralala999 ::

Philips fidelo x1. Več za ta denar trenutno ne dobiš.

libreus ::

Torej Philips Fidelio x1 vs Sennheiser HD-598?

PNG ::

Če lahko obojne dobiš za isti denar, x1. Samo prvič, kolikor poznam cene so višje in drugič, ne da se jih tako lepo izkoriščati brez boljšega ampa ali zvočne kot 598.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

lambda ::

Najprej se vprašaj ali hočeš zaprt tip slušalk ali ne. Če ti je vseeno, da ne izolira zunanjega zvoka in da bo nekdo v isti sobi slišal kaj poslušaš, potem išči odprti tip slušalk, ker za isti denar tam dobiš več. Če pa rabiš zaprti tip, potem so K550 ene boljših (kritika sicer leti na to, da ne pašejo ravno na vsako glavo in če ne tesnijo dobro, je zvok precej slabši).

Od odprtih pa HD598 ali fidelio x1. Pri Fidelio X1 bi opozoril na en design flaw - namreč da je pena na slušalkah fiksno pritrjena, je ne moreš zamenjat. Tako kvalitetne slušalka bi lahko imel precej več let, če bi se dalo zadevo zamenjat, ko enkrat začne razpadat.

libreus ::

lambda je izjavil:

Najprej se vprašaj ali hočeš zaprt tip slušalk ali ne. Če ti je vseeno, da ne izolira zunanjega zvoka in da bo nekdo v isti sobi slišal kaj poslušaš, potem išči odprti tip slušalk, ker za isti denar tam dobiš več. Če pa rabiš zaprti tip, potem so K550 ene boljših (kritika sicer leti na to, da ne pašejo ravno na vsako glavo in če ne tesnijo dobro, je zvok precej slabši).

Od odprtih pa HD598 ali fidelio x1. Pri Fidelio X1 bi opozoril na en design flaw - namreč da je pena na slušalkah fiksno pritrjena, je ne moreš zamenjat. Tako kvalitetne slušalka bi lahko imel precej več let, če bi se dalo zadevo zamenjat, ko enkrat začne razpadat.

Kakšna pa je razlika: odprti vs. zaprti tip slušalk? V samem sistemu?

Buddah ::

Sama slušalka je drugače "zgrajena"...vsaj tisti zunanji del (povsem tesni). Zaprte slušalke uporabljajo predvsem tam kjer hočejo zvok izolirati samo na uho hkrati pa ne želijo "puščanja" zvoka v okolico. Take slušalke se uporabljajo npr. za snemanje vokala v studiu, ko mora biti na posnetek ujet samo zvok pevca kljub temu da prek slušalk posluša celotno skladbo ali pa samo merodajni ritem. Upam da si predstavljaš :) primarno niso namenjene poslušanju glasbe ampak so bolj kot orodje če se lahko tako izrazim.
Odprti ali pol-odprti tip slušalk pa najdemo v vsakdanji uporabi. Zaradi svoje prepustnosti zvoka tudi skozi zadnjo stran slušalk drugi slišijo kaj poslušaš...če imaš dovolj na glas seveda. Take slušalke boš med drugim videl v studih na drugi strani prostor za snemanje kjer se "polira" zvok...če se že mora delati na slušalke. Prav tako jih boš zasledil pri bedroom producerjih itd. Njihova prednost je v tem da so bolj prizanesljiva ušesom saj zvok (ki je ubistvu sprememba v pritisku) ni skoncentriran samo na uho ampak uhaja tudi skozi samo slušalko. So tudi prednosti pri samem razvoju zvok oz. tega kako zvok diha zarad manjših prostorskih omejitev ampak nebi o tem...
Skratka razlika je v puščanju zvoka v okolico...to pa za sabo potegne še kup drugih stvari. Za "amatersko" uporabo oz. za vsakdanjo uporabo menim, da so najbolj primerne odprte slušalke.

lambda ::

Na delovnem mestu pa niso najbolj primerne - če imaš sodelavca 3m stran od tebe, moraš imeti relativno nizko glasnost, ga se do njega nič ne sliši, če je sicer v pisarni tišina.

nejcek74 ::

Vsekakor vsaj poskusi odprte slusalke. Ko sem pred leti prvic dal na glavo HD558 sem jih sel kupit takoj naslednji dan. Ce si v sobi sam, odprte slusalke, ce nisi, zal ostanejo samo zaprte.

noob96 ::

katerega tipa pa so ath m50?

PNG ::

^- zaprtega

d4rkw1z4rd ::

lambda je izjavil:

Najprej se vprašaj ali hočeš zaprt tip slušalk ali ne. Če ti je vseeno, da ne izolira zunanjega zvoka in da bo nekdo v isti sobi slišal kaj poslušaš, potem išči odprti tip slušalk, ker za isti denar tam dobiš več. Če pa rabiš zaprti tip, potem so K550 ene boljših (kritika sicer leti na to, da ne pašejo ravno na vsako glavo in če ne tesnijo dobro, je zvok precej slabši).

Od odprtih pa HD598 ali fidelio x1. Pri Fidelio X1 bi opozoril na en design flaw - namreč da je pena na slušalkah fiksno pritrjena, je ne moreš zamenjat. Tako kvalitetne slušalka bi lahko imel precej več let, če bi se dalo zadevo zamenjat, ko enkrat začne razpadat.


v dilemi sem med grado sr80i in ath m50. torej ima grado boljši zvok?
ti zaprte slušalke povzročijo škodo na ušesih ob dolgotrajnem poslušanju? ali je to bolj odvisno od glasnosti, na kateri poslušaš?

Tomson ::

Vsake slušalke ti lahko poškodujejo sluh, če jih poslušaš preglasno. Tu ne gre za odprti/zaprti tip, ampak za decibele.

Grado SR80i in ATH M50 ne moreš neposredno primerjat, ker gre za različna tipa slušalk. Če pa že želiš, so M50 dosti bolj primerne za studio SR80 pa za doma. M50 so bolj natančne in analitične (ne obarvajo in spreminjajo osnovnega vira zvoka) v primerjavi z SR80, ki ponujajo obilo zabave in užitka pri poslušanju, tako da če se odločaš na podlagi uživanja pri poslušanju glasbe, so SR80i bolj primerne in v tem pogledu boljše kot M50 ... SR80i so tudi dosti bolj primerne za na pot (ergonomija), zaradi "lower impedance" pa imajo boljši zvok na prenosnih napravah ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

d4rkw1z4rd ::

torej, če je večji užitek je boljši zvok? vsaj po moji logiki.
uporabljal bi jih predvsem na laptopu,ipadu(občasno pc). bolj se nagibam k m50.
je opazna razlika v zvoku(za mojo uporabo) v primerjavi z grado glede na to, da imajo višji impedance?

Tomson ::

Sprejet končno odločitev na podlagi nasveta na foromu pri nakupu slušalk je malo tako tako. Vsak ima drugačne zahteve, pričakovanja, tudi sluh konec koncev. Glede na tvoje želje in potrebe, bi rekel, da so Grado SR80i bistveno bolj na mestu in boš z njimi verjetno bolj zadovoljen. Če pa bi sam kupoval slušalke in strnil izbiro na ta dva modela, bi poiskal trgovino kjer imajo oba, odnesel s seboj laptop/ipad in jih preizkusil sam.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slušalke do 150€

Oddelek: Zvok in slika
131589 (1272) Meizu
»

Naglavne slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727095 (16890) jaot
»

Katere slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
213230 (2051) gusto
»

Katere Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
283905 (2911) Roadkill
»

Slušalke Sennheiser (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5011242 (9201) delfinus

Več podobnih tem