» »

BIOS - Asus x55a

BIOS - Asus x55a

free_k_shot ::

Živjo,

težavo imam z laptopom Asus x55a http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabook.... V bios pridem (hoče met user password). Ok tega vem in pridem notri. Vendar je večina zadev ki so normalno na voljo (iz kje se naj prvo boota ipd.) tukaj sive. Se jih ne da spreminjat.

Pod security mi piše da je administrator password INSTALLED.
1. ne vem za kakšen pasword gre ker ga nisem nič nastavljal
2. nič me ne vpraša za kakršenkoli password, razen da pridem v bios.

Kolega je poizkušal inštalirat windowse in je nekaj zje**** ker mu preden se naložijo vrže vn blue screen in potem naj se vstavi cd za popravit napako. Če dam katerikoli boot cd notri mi napiše da je enota nedosegljiva (cd rom dela 100%)

Mogoče kdo ve kaj bi to blo in kako naj dobim nazaj možnost spreminjanja nastavitev?
A se da kako narest bios oweride al pa kj podobnega? Če ne druzga da se zbriše password ki je v biosu :8). Matram se že 14 dni da bi ga usposobil.

solatko ::

Po defaultu imaš nastavljen disk v AHCI načinu, ki ga xp ne podpira, oziroma moraš namestiti gonilnik.
V nastavitvah HDD moraš dat IDE način, potem se bo xp normalno instaliral.
Za bios reset boš moral izklopit baterijo na maični plošči, za nekaj minut. Potrebno je prenosnik razstavit. Tutoriale imaš na netu.
Delo krepa človeka

free_k_shot ::

Sem probal resetirat s to cmos baterijo. Jo ven vzel, pocakal 10min in jo dal nazaj. To ni rešlo zadeve. Še zmeraj password in nedostopnost spreminjanja nastavitev. A imajo laptopi tut pine tko k standardni pc. Ker sm nekje bral da sam uno plastiko daš stran iz pinov pa je. Pac ena mozna rešitev?

dejansan ::

z clr cmos pasworda ne boš zbrisal, potemtakem ne bi imelo smisla sploh pasworda dajati

napisal si, da imaš user pasword, poišči v biosu potem security zavihek pa ga tam disable
dejansan

free_k_shot ::

Ja res je... user password za vstop v bios. Sem ga zbrisal. Ampak vseeno. Administrator password je INSTALLED. In nisem ga nic nastavljal.
Problem je ker ne moram tut iz cdja bootat. Sm probu narest live cd gparted, da bi celotni disk povozu, ker se je to sr**** zacelo z instalacijo winsov. Pa ne gre. Pridem sicer v meni od gparted, potem se pa ustavi.

Pozna kdo kksno zadevo ki bi jo lahko probal zagnat iz cdja -live cd in bi omogocala ponastavitev biosa ipd.

Hayabusa ::

Gre za tvoj prenosnik ? Kje si ga kupil ?

free_k_shot ::

Ne gre za moj prenosnik. Od kolega je. Zaenkrat smo zadevo rešili tako, da smo dal cmos baterijo ven in on off, on off brez elektrike. Tako da so se kondenzatorji pa še neki spraznil. Potem uporabil live cd gparted in se tam nekaj glede biosa in woila... lahko smo instaliral win 7. Tko da... zaenkrat zadeva rešena. Nism pa jst tega naredu in morm dobit zadevo v roke da vidm a je bio zj ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

toshiba zaklenjen trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
273951 (3145) solatko
»

Windows 8 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
181276 (1042) boris22
»

Supervisor BIOS in HDD password reset?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172161 (1886) solatko
»

Reset biosa na Hp

Oddelek: Strojna oprema
232045 (1872) RiNC
»

"izgubljeno" BIOS geslo na prenosniku HP Pavilion

Oddelek: Pomoč in nasveti
162148 (1817) Pyr0Beast

Več podobnih tem