» »

Prekinjanje ADSL povezave

Prekinjanje ADSL povezave

castro ::

Torej, ADSL mi je pol leta delal super, sedaj pa so se začeli problemi: na vsake toliko časa (na 10 minut, na 1 uro, na 5 ur) mi prekinja povezavooz. se modem resetira.
Serviser mi je zamenjal modem in zadeva je popolnoma ista. Vse telefonske povezave do modema so ok. Za povezavo uporabljam RASPPPoE klient.
Ima mogoče kdo kakšen predlog oz. idejo, kaj bi lahko bilo narobe?

Hux ::

format c:

castro ::

To sem že naredil, a je zadeva ista.

ali3n ::

Možen razlog (a malo verjeten) je slab kabel (da kabel prekinja - to se pogosto dogaja pri doma narejenih) ali pa da kabel slabo sedi v mrežni kartici (se gunca...); zmede me le to, da se ti modem sam resetira....
Kaj pa električna napetost - ti kaj niha,....
Jaz imam Simensov modem, ki ga je možno resetirat samo tako, da el. kabel povlečem iz vtičnice. Ne vem pa, kako je s tem resetiranjem pri Iskrinih modemih?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

frenk ::

Poglej če je v bližini kablov kakšno EM sevanje. Tudi to prekinja.

Tr0n ::

Menjaj mrezno :).

Duhec ::

... ali gonilnik za mrežno.

castro ::

Ni mi jasno, zakaj bi bil problem v mrežni, če je do sedaj delala OK. Ali pač???

Duhec ::

Hm, zadevo praviš si vmes formatiral.Torej si na novo naložil gonilnike tudi za mrežno. Poglej , če obstajajo kakšni novejši. Kateri OS pa imaš ?

castro ::

Win 2000; sicer pa tudi ob prvi instalaciji kartice, ni bilo potebno instalirati posebnih gonilnikov - zadeva je normalno tekla vsaj pol leta.

LP, Andrej

Tr0n ::

Jah, potem pa se enkrat na Telekom klici in jim razlozi situacijo. Ce je povezava do modema ok, je potem nekaj narobe zunej tega. V glavnem ne placuj narocnine, dokler ti zadeva ne bo spet delala normalno.

Soprano ::

Naj ti telekom malo dslam preveri, smo imeli podoben problem v službi pred časom. Skoraj ziher je problem tam (če si res vse ostalo že poskusil)

castro ::

Zadevo sem v petek že uredil. Banalnost, na katero pač nihče ne pomisli - počena parica oz. žička na sponki v glavni Telekom omarici bloka.
Serviserju se je kar zasmejalo, meni pa še trikrat bolj.

LP

TICKO ::

Js sm meu podobno tezavo ko mi je diskonectalo kr tk ucasih
in sem ugotovil da je fora v tem da v Microsoft Outlooku ko preberem mail me disconecta!!
In to je bil pri men problem!!0:) Potem sem pa poklical na siol in mi je un tip povedu ka naj izkopim in zdj laufa!!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
442057 (1711) ...:TOMI:...
»

Problem za WIFI mojstre..Povezava crkuje

Oddelek: Omrežja in internet
212497 (2117) BorutK-73
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963463 (27158) JoskoMacher
»

ADSL povezava se mi skoz resetira

Oddelek: Omrežja in internet
81459 (1278) BlueRunner
»

KKS -Arnes- router ??? A je res nemogoče??

Oddelek: Omrežja in internet
211816 (1401) kajak33

Več podobnih tem