» »

Kateri napajalnik?

Kateri napajalnik?

klkkkkkkkkkk ::

Saj vidiš... seasonic, seasonic, seasonic.... VSI modeli...

Oz. na hitro povedano XFX napajalci je enako, kakor bi imel seasonic pupust :)

Ang3lo ::

Ja, dejansko pri nas ne moreš dobiti boljšega nizkocenovnega napajalnika od XFXa. Corsairov cx430 ima skoraj isto ceno, ampak slabše specifikacije, druge izbire pa nekako ni. Ravno zato se mi zdi čudno, da pri velikih spletnih trgovinah, kot sta Mimovrste in Enaa, XFXa sploh ni v ponudbi.

klkkkkkkkkkk ::

Hehe potem bi blo že za market slabo saj nebi več menjali :) LC jajca se pa itak mena na 3 -5 leta če ne še prej...

suirni ::

men je pa res smešn ker so za silvestra do enajstih pisali kle na forum kaj je bolš in kaj ne :D get a life!

navijam za XFX, ki sem ga dal v sistem punci, zdaj kupujem zase, nič zahtevnega, odločam se za XFX pro 450w v2 ali 550w v2, ker je optimalen (price/performance) nakup za nezahtevne do srednje zahtevne uporabnike, kvaliteten je pa tudi.

lp, Žiga

Nejkoy ::

Moja konfiguracija:



Kateri napajalnik priporočate?

Nagibam se k temu http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Hayabusa ::

Bo ok.

jebiveter2 ::

Karkoli nad 200W pri dobri znamki je čisto ok

Nejkoy ::

Sedaj imam LC500W (star dobrih 5 let) in občasno se računalnik restarta pri igrah, potem ga lahko prižgem po nekaj minutah. Če želim prej se samo zavrti ventilator in ugasne po sekundi :) Mislim, da bo napajalnik rešitev :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

klkkkkkkkkkk ::

XFX 450/550W

Ang3lo ::

To da imaš notri RAM dveh različnih proizvajalcev in različnih hitrosti tudi ni ravno optimalno.

Nejkoy ::

Res je, misliš, da je to razlog nenadnega ugašanja?

Ang3lo ::

To lahko enostavno sprobaš tako, da vzameš eno od palčk ven in potem pogledaš kako deluje. Verjetno pa je napajalnik - v igrah sta grafična in procesor pod večjo obremenitvijo in ko potegneta iz napajalnika malo več elektrike stvar klecne.

Nejkoy ::

Bom preizkusil :) samo čudno mi je tudi to, ko se računalnik pač ugasne se potem ne zažene takoj. Se zaženejo ventilatorji potem pa spet ugasnejo. Po naprimer 10 minutah se normalno zažene.

jebiveter2 ::

Pregrevanje ali pa napajalc/plata

Nejkoy ::

Plata je nova. Menjal sem proc in plato (I5 4670 + AsRock H87), kar sem spremljal temperature nič ni presegalo 65C.

Nejkoy ::

Zanima me še tole ali bo napajalnik XFX PRO 550W Core Edition 80Plus Bronze, dovolj za poganjanje približno tele grafične? (pač v bodoče ko bom menjal grafično)

http://www.hardwareversand.de/2048+MB/1...

moja konfiguracija:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

xxurban ::

Bo

integral15 ::

Kaj pravite na RM serijo od corsaira ki jih izdeulje Chicony Power Technology je to v redu proizvajalec ??

hojnikb ::

vzami xfx, če pa rabiš gold eff, pa TS serijo.
#brezpodpisa

integral15 ::

Bi bilo dovolj 650w gold za r9 290x ?

klkkkkkkkkkk ::

tud bronze bo dovolj :)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

integral15 ::

Kaj pa npr antec platinum 650w je to v redu napajalnik ?

hojnikb ::

je vredu, sam overkill za večino :)
#brezpodpisa

gddr85 ::

integral15 je izjavil:

Kaj pa npr antec platinum 650w je to v redu napajalnik ?


Če ti je pomembna modularnost potem vzameš raje RM 650w gold polno modularen, mislm da je skor ista cena.

integral15 ::

Gledam XFX XTR Series 650W pa pise da proizvajalec da 5 let garancije zakaj ima potem dinokomp samo 2 leti ?????

Tomson ::

2 leti pri trgovcu in 5 let direktno pri proizvajalcu...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

solatko ::

Po dveh letih moraš v primeru okvare uporabit vračilo RMA, kar pomeni, da kriješ poštnino do zbirnega mesta ali direktno proizvajalca - navodila dobiš na strani proizvajalca.

Računaj na poštnino okoli 15-20€ glede na težo paketa.
Delo krepa človeka

gamecom ::

Kaj pravite na corsair CX serijo so v redu napajalniki ?

hojnikb ::

ne.
xfx ts is the way to go.
#brezpodpisa

gamecom ::

A bi bil 650w xfx bronze dovolj za r9 290x ali morebit gtx880 ?

hojnikb ::

jap.
medtem ko recimo cx 600W vprašanje (ker je v resnici 480W napajalc)
#brezpodpisa

gamecom ::

Je sploh kaksna razlika med bronze pa gold napajalnikom se splaca dat 20€ vec za gold ?

gddr85 ::

razlika ziher je

hojnikb je izjavil:

jap.
medtem ko recimo cx 600W vprašanje (ker je v resnici 480W napajalc)


kako 480w, če piše da ima na 12v 46A

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

gamecom ::

Gledam RM verzijo od corasirja.

gddr85 ::

gamecom je izjavil:

Gledam RM verzijo od corasirja.


RM naj bi bli zelo v redu, sicer ga imam tud sam in za enkrat venta še nisem slišal, coil whina ni in še modularen je, kar je vedno dodaten +. Vsekakor sem z njim zelo zadovoljen, res pa je, da so dragi.

hojnikb ::

gddr85 je izjavil:

razlika ziher je

hojnikb je izjavil:

jap.
medtem ko recimo cx 600W vprašanje (ker je v resnici 480W napajalc)


kako 480w, če piše da ima na 12v 46A

ja, sam nimajo vsi 46A. Ene verzije majo sam 40A.
#brezpodpisa

Core ::

Kaj se splača vzeti v rangu xfx 550w ker ga na Hardwareversand ni na zalogi?

hojnikb ::

seasonic 520
#brezpodpisa

gamecom ::

No sem dobil RM zanima me pa glede tega C-link dobil sem polek kabel ampak nemv kam ga naj priklopim ali morda rabim se tole zadevo http://www.corsair.com/en-us/corsair-li... da lahko sploh uporabljam c-link ?

gddr85 ::

hm...ne vem, a ima kabel 3/4 pinski priključek? potem ga lahko priklopiš na matično + njihov software (osebno še nisem sprobal)

drugač pa tole http://www.corsair.com/en-us/blog/2013/...

najrž rabiš še pretvornik iz analogno v digitalno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

gamecom ::

Ja tocn tak kabel imam 3/2 pin brez unega naprej ko gre v usb. Kje se da kupit to pa kolk stane ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gamecom ()

gddr85 ::

Ne vem tole sem pri njih najdu http://www.corsair.com/en-us/corsair-li... če ne pa lahko vprašaš npr. pri mlacom, funtech, če se ga da naročit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

gamecom ::

Je tebi ze kdaj ratal da se ti je vzgal ventilator ?

gddr85 ::

Ej ne vem, možno da deluje ko vžgem kakšen špil, ampak slišim ga ne, ker grafična vse preglasi.

matobeli ::

kater napajalnik bi se lepo podal k R9 280x in i5?

ni potrebno da je fancy, samo čimtišji in učinkovitejši naj bi bil :)

Janac ::

xfx 550w TS.

matobeli ::

sem ravno malo višje prebral da se ta priporoča trenutno. Verjetno bo potem tudi Seasonic 520 ok?

Glede na to da je v specih za grafo kao 600W? So to bolj "opisne" vrednosti ali kako?

hojnikb ::

bolj opisne ja. važna je 12V moč
#brezpodpisa

gamecom ::

Tega kabla se sploh neda kupt najdu sem v 2 trgovinah v cel evrop ena nemska ena britanija pa nobnena ne posilja v slo.

Tezaab ::

Da nadaljujem iz teme o Nvidia GTX 900 series. Potrebujem nov napajalnik, ker trenutni (Corsair VX550W, star 6 let) ocitno ne zmore zadovoljivo poganjat nove graficne (vsakic, ko se spremeni napetost na grafi, mi sistem zmrzne za delcek sekunde).

HW:
-i7 2600K
-8GB RAM
-Gigabyte GTX970 Gaming G1
-1xSSD
-1xHDD
-1x opticni pogon

Glede na to, da bom v kratkem dobil novo ohisje (Corsair Carbide 330R), ki naj bi pripomoglo k zmanjsanju hrupa, bi bilo fino, ce je napajalnik tudi temu primeren. Zaenkrat se nekako nagibam k nakupu Corsair RM650 (vsec mi je tudi zato, ker mi ne bo treba v ohisju na stran tlaciti kablovja, ki ga ne potrebujem). Ima kdo kak boljsi predlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tezaab ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948141707 (77366) Riff
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19733815 (25651) denis9
»

Odprta tema o lc power napajalnikih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19843870 (40189) klinker
»

Napajalnik za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509954 (9227) Jst
»

Napajalnik za grafično kartico visokega kakovostnega razred za cca. 50€

Oddelek: Kaj kupiti
479709 (8715) Brias

Več podobnih tem