» »

Odpoved_Menjava_Matične_Iz AsRock na BioStar

Odpoved_Menjava_Matične_Iz AsRock na BioStar

minicooper ::

Pozdravljeni,

Najprej pohvale vsem, kateri sodelujete na portalu SloTech. Zelo dobre zadeve.

Prosil bi za kakšen nasvet, oz. konkretno tehnično pomoč.
Zadeva je takole:
Po dobrih petih letih delovanja je odpovedala MB od proizvajalca AsRock-a, model 4Core1333-FullHD, podnožje Intel 775
Link: http://www.asrock.com/mb/ATI/4Core1333-...

Sedaj so mi na servisu (sam si nisem upal lotiti menjave procesorja Intel, druge stvari sem že delal prej)zamenjali z novo MB od proizvajalca BioStar, model 945GC M7 TE
Link: http://www.biostar-europe.com/

Na PC-ju je nameščen sistem Win Vista Ultimative SP2 32bit, vezan na staro MB od AsRock-a.
Ko zaženem PC, sistem boota in opozori, da je treba namestititi sistem win, nakar gre naprej do napisa "microsoft windows",podobno kot prej pri delujoči MB, nakar se je pokazal logo microsoft itd.
Sedaj se pri prej omenjenem napisu na črnem ozadju ustavi za nekaj sekund in se vse skupaj resetira.

Upam, da ne sprašujem preveč neumno, vem, da je potrebno namestiti, oz. posodobiti driver-je MB.
Nekaj sem že potegnil dol s support strani z staro mašino z win2000 pro sp4 - kišta še kar dobro dela z 256MB rama.

Torej, vprašal bi naslednje:

- Ali je možna ponovna namestitev Win Vista, oz. še bolje, Win 7, brez da karkoli spreminjam pri driver-jih (žal navodil od MB nimam, oz. jih ni bilo priloženih, sem si sam poiskal na internetu za to MB).
Sem zasledil, da pri Win 7, oz. celo za Visto, ni potrebno pred instalacijo skoraj ničesar spreminjati. Drži?! Zdi se mi malo čudno! Ne vem, zato vprašam.
- Sistemska particija C je samostojna na enem izmed diskov. Zravem Win sistema ni nič na tej particiji, razen nameščenih programov. Nekateri izmed njih zelo dobri.

Vprašanje:
A je mogoče narediti kakšen "Image file" od nameščenih programov. Ne mislim samega programa, ampak njegovo konfiguracijo in vse podatke, katere je ta program v toku časa shranjeval.
Glede Firefox-a ni problema, saj imam zaznamke shranjene fizično na USB, oz. sinhronizirane preko Xmarks.Zgodovina iskanja mi ni toliko pomembna kot zaznamki.
Thunderbird bo pač žal odletel, ker se bo shranjena pošta enostavno povozila z instalacijo sistema.
Vem, da je na C posebna mapa v katero se shranjuje vsa pošta, sedaj žal ne morem priti do nje, da bi jo prekopiral, ali kako drugače prenesel.
Podobnih programov je še kar nekaj. pa pustimo to.

Zanima me samo to, kako vse izpeljati tako, da bo stvar "špilala.
Pred leti s to plato - AsRock, katera več ne dela, ni bilo problema. Vse sem naredil na novo, nič nisem rabil prenašati. Sedaj je drugače.

HVALA TA VSAK NASVET, OZ. POMOČ

Riff ::

lahko namestiš win na drugo particijo ( drug del diska naprimer D; ) a ali pa na obsotječo c disk samo potem ne smeš formatirat c diska da ti vse ostane, ker imajo matične plošče različne čipsete( nvidia ali via ali intel) ne gre da samo zamenjaš matično in že si spet v windovsih

tony1 ::

Obstajajo namenski recovery programi (ime mi je zdele ušlo iz glave, ampak ni hudič, da Acronis tega nima), ki ti z bootable CDjem prenesesjo sistem iz starega računalnika (oz. plate) na novega (med postopkom naložiš driverje).

lovro535 ::

imel dve asrocki matični po točno petih letih obe crknile

solatko ::

Viste in w7, w8 ni potrebno na novo nalagat, ko zamenjaš MB. Na CD ali USB ključ si razpakiraj gonilnike in sistem ti jih bo sam vzel. Seveda moraš vzeti instalacijski medij in narediti recovery sistema - poženeš kot da bi inštaliral, potem pa daš na izbiri, pred instalacijo - repair.

Če hočeš sistem zamenjat, lahko visto nadgradiš v w7, seveda enako kot imaš visto - home, pro ali ultimate. To sicer nekaj časa traja, vendar ti potem vsi programi, ki jih imaš, delajo brez ponovnega instala.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk

Oddelek: Strojna oprema
12926 (620) pixie
»

S/PDIF in AC3-passthrough n-tič

Oddelek: Zvok in slika
262292 (2128) 20sdfj093f
»

Kako namestiti drugi SATA disk!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
10976 (773) Gapi
»

procesor+matična plošča+rami+grafična=150-200€

Oddelek: Kaj kupiti
222238 (1895) t3hn0
»

Samogradnja namizdnega PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
51057 (837) rodniy

Več podobnih tem