» »

Trdi disk

Trdi disk

pixie ::

Popoldan želim namestiti WIN 8 proffesional (originalne) iz usb ključka kjer ne prepozna diska. Priklopim še HDD2 ki je bil prej v uporabi ampak nisem želel izgubiti podatkov. Zadeva pa je postala takšna da ne prepozna nobenega trdega diska v sami instalaciji, medtem ko v biosu napiše vse podatke. Pozkušal sem še v WIN 7 ampak je prav tako naredilo. Pozkusil sem še z nameščanjem driverjev za trdi disk, ki so bili na cdju zraven matične plošče pa ni bilo noebenga efekta.

kako bi ugotovil kaj je narobe? je bolj verjetno oba trda diska na1x ali sata controller.


Matična plošča je AsRock fm2a75-dgs
HDD1 je Toshibin za katerega domnevam da je bil v enem Applu vsaj po etikeri sodeč (60gb)
Drugi HDD je pa Maxtor 160GB
  • spremenilo: pixie ()

hojnikb ::

nastavi na ide mode..
#brezpodpisa

pixie ::

matična plošča nima IDE priklopov

hojnikb ::

IDE MODE !!
to se nastavi v biosu..
#brezpodpisa

pixie ::

pa sem našel to funkcijo, zdaj se mi samo WIN prenese na usb ključek pa upam da bo :)

Hayabusa ::

Na drug usb ključek posnami "SATA RAID Driver (For system to read from floppy diskette during Windows installation)" iz asrock strani in ga ga uporabi pri namestitivi.
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?c...
win xp/vista/7/8 so podprti glede sata ahci driverjev.


http://www.tomshardware.co.uk/forum/263...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

pixie ::

sem shranil te drivere na ključek, čeprav so 64 bit verzija mi ne sprejme driverov, sprejme mi jih od navadne, ampak trdega diska vseeno ne pokaže. imam pa na ključu drivere za vse Windowsove sisteme od XPja do 8ke

hojnikb ::

kr lepo na ide nastavi, je manj problemov..
#brezpodpisa

pixie ::

ja sedaj, samo čakam da se mi naložijo windowsi na kljček, ker sem že želel poskusiti z ubuntujem

pixie ::

no sedaj poskušam s IDE mode, disk mi prepozna, a mi že pred vpisom kode vrže v iskanje driverov, kjer pa je viden local disk

pixie ::

poskusil z IDE načinom, Rezultat: preskoči serijsko kodo in me vrže direkt na iskanje driverov, kjer je viden trdi disk

poskusil z gonilniki: namestim gonilnike in še vedno ne vidim trdega diska

solatko ::

visto, w7 in w8 se nalaga na AHCI način. Na IDE način, ti bo sistem divgalo več kot pol počasneje.
Za xp pa si moral nastavit ide ali native, ker xp ni imel gonilnika za AHCI ali pa si ga naložil med instalacijo.
Delo krepa človeka

pixie ::

No malo updata... nekako mi je uspelo v IDE načinu vendar je use skupaj delalo le 3 zagone... zej že 1 mesec uporablam Win 7 enterprise in zadeva špila...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 setup ne zazna SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
445313 (1884) jahidtech
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514048 (3214) MasterKiD
»

blue screen po menjavi matične

Oddelek: Pomoč in nasveti
181675 (1354) Hayabusa
»

WIN7 ne prepozna SATA diska

Oddelek: Operacijski sistemi
172951 (2487) Andy21
»

OCZ z eSATA 'ključkom'

Oddelek: Novice / Diski
424535 (3045) Jst

Več podobnih tem