» »

Samogradnja namizdnega PC-ja

Samogradnja namizdnega PC-ja

Sn00p ::

LP!

Ker sem se naveličal svojega compaqa sem se odločil da si nabavim nov PC. Zato ker mi je znano da compaq, dell in ostale firme ne dovoljujejo navijanja in je celo blokiran sem si zamislil da si ga sam sestavim. Pri tem bi rabil malo pomoči če merim v pravo smer al sem čist mimo pihnil s konfiguracijami.


Komponente:
MODO - ASROCK 4CORE1333-FullHD (Predvsem ta ker gre v mini ATX ohišje, ter podpira skor vse procesorje do zdaj)
CPU - Intel Core 2 Duo E8400 (3 ghz 1333 fsb.. nameravam ga naviti za kakih 15%)
GPU - Latek gf7900GTS 215mb (navita na 550/900) ker nepotrebuejm dx10 podpore + zalman hlajenje že gor
CPU hlajenje - artic frezer 7 pro z artic ice hčadilno pasto
PSU - LCpower silent 6550g V2 550V z dvema 12v linijama
RAM - OCZ GOLD GX XTC 2048MB KIT (800 mhz 5-5-5-12 timingi)
Zvočna - Trustova 5.1 z HDTV
Video kartica- lateksova.. sam nevem katera ker sem jo na blef dobo :P drgačik pa dela


Ohišje- originalno od compaqa mini tower z 2x 120mm, 2x 90mm ventilatorjema kontrolirana z aero cool gatewatc-om.

Meizu ::

Ne splača se zi neki peštat v mini ohišja, predvsem zaradi zračnosti. Raje imej standardno ohišje. AsRock plate so itak zanič, vzemi kej od asusa, al pa gigabajta raje. Grafika, si prepričan, da kljub vsem novim komponentam, ki jih boš imel notr, ne boš rabu dx10? Dvomim. Vzemi raje HD3850, ki seče ko prasica. Tam okoli 150€ in je tvoj ;)

T-h-o-r ::

all bow to the 3850 ;)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Sn00p ::

sem gledo asusa predvsem asm me je ta ko jo mam zej predvsem spravla ob pamet... Pam malo probo asrock da vidim kak laufa... drgač grafe pa ne menjam :) precej stabilna pa navijat se da zelo vredik... radeona pa nemislim met ker se preveč grejejo :|... drgač to ohišje ke ga mam zej pa vredik služi ker je sami "pleh":))

Sn00p ::

Drgać ke pa sem gledo za ASROCK 4CORE1333-FullHD mato sploh niam slabih cenzur http://www.virtual-hideout.net/reviews/... . No za probat je :P drugačik pa grem nabait asusovo ASUS P5N-E SLI.

rodniy ::

Mam to plato, skupaj s 4jedrnikom in 4GB rama in 500GB diski v HW raidu, ravno za HTPC in za par virtualcev na njej, pa sem kar zadovoljen.
Pomislek je edino pri tem, da na zalost zadeva ne ponuja nekega SW krmilnika vrtljajev (je vse v BIOSU). Tudi speedfan in podobni ne delajo z njo. Drugace pa vse spila ok (trka po lesu..) ker se po celem dnevu drgnjenja CPUja na 100% ne segreje na vec kot 55oC.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

procesor+matična plošča+rami+grafična=150-200€

Oddelek: Kaj kupiti
222245 (1902) t3hn0
»

Gradnja HTPC (komponente)

Oddelek: Kaj kupiti
51386 (1236) Sn00p
»

Katero konfiguracijo za internet, filme, word,...

Oddelek: Kaj kupiti
5859 (859) jan01
»

microatx budget sistem 200-250EUR

Oddelek: Kaj kupiti
6892 (892) bond007
»

pomoč pri matični za core 2 duo E6550

Oddelek: Kaj kupiti
8902 (902) Cveto

Več podobnih tem