» »

US GOV says: No more French!

US GOV says: No more French!

undefined ::

Ameriška vlada je naznanila, da se bo french fries od danes naprej imenoval freedom fries. French kissing pa liberty licking.
Seveda kot posledica dejstva, ker Francija ni podprla ZDA.

Link



:)) :)) :)) ROFLOL!!!

Zeberdee ::

budale

Thomas ::

:)) IceMan - vir!

(Tolk da vemo, da si šaljivec).

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

KrizaniX ::

Prejsnji teden v Time je pisalo skoraj enako, le da tega ni povedala Ameriška vlada, ampak Cubbies. 8-)

DSmidgy ::

Pomoje da je to res. Je blo dones na TV. Ko kumunisti učas pri nas. Ljudska republika, ipd. Pomoje pretirana uporaba svoboda (ali pri nas ljudski) samo pove da v resnici ni vse tako kot politiki hočejo da mislimo.

borchi ::

fu.k them americans!

pardon my french ;-)
l'jga

Tr0n ::

Lol. Whatever.

DarkSite ::

Link
Res je....na cnn je anketa
pa se na teletekstu pise

Binji ::

borchi: pravilno se rece excuse my american:D :D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

andro ::

Ha... Me zanima kak bodo poimenovali Marcedes (freedom car).
Saj še Francozom ostane french bread, al bodo tudi to poimenovali freedom bread
Američani so butli.
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

madmitch ::

Kaj se razgurjate; morda bi jim sedaj mi lahko prodali zaloge Namiznega belega, Starčka, Ribiča in ostala slovenska vrhunska vina pod parolo "No France Vino". Kje so naši ekonomisti, spet bodo zamudili idealno priliko izrabe človeške neumnosti.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Alec999 ::

lol@madmitch ni kj to bi bla dobra ekonomska poteza... zihr bi na naslovnice prsli pa se v Ameriki bi se dobr prodajal ... cloveska neumnost ne pozna meja :D

Keyser Soze ::

Toliko o intelektu na drugi celini.:D

Mislim, da se to uvršča med Top Ten butastih izjav.

Nobenega komentarja zagovornikov USA?

Glede naših trgovcev. So pa že zamudili priliko. Bi mogli ob podpisu V10 že pred Ameriko čakat z domačimi žganci.:D

AlienGT ::

Ne, ne, ne.
Američani bi moral bojkotirat tako, da bi se popolnoma odrekli French fries-u oz. pomfritu, to bi bil pravi bojkot. Sam kaj, ko bi jih pol več kot pol pocrkal - pardon izrazu (a se kdo sekira?), ker brez pomfrita skor tko al tko ne znajo živet.
Ampak ne, oni mislijo da se mora zdej ves ostali svet sekirat ko oni kao ne bodo več zdej onga imena uporabljal. Škoda da ne bodo padale tožbe proti njim, kajne?

Thomas ::

V tej temi ne ločite med US GOV in neko restavracijo.

Sej je IceMan po moje mislu, da tale tema bo pa bolj neresna.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Kaboom ::

v tej temi NE ločujemo butastega naroda in ameriškega naroda.
US Gov služi ameriškemu narodu, US Gov je del ameriškega naroda.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Keyser Soze ::

Popravek US Gov so predstavniki ameriškega ljudstva torej SO ameriško ljudstvo. Saj veste ptič=ptič.

Nekateri pa res ne razumejo kaj pomeni vlada neke države.

Thomas ::

> Ameriška vlada je naznanila, da se bo french fries od danes naprej imenoval freedom fries. French kissing pa liberty licking.

Sem hotu dobit link na to.

Potem sem dobil link ki pravi, da so to sklenili v neki restavraciji.

Potem pa dobimo tole:

> Popravek US Gov so predstavniki ameriškega ljudstva torej SO ameriško ljudstvo. Saj veste ptič=ptič.

Tale tema je otroški vrtec - cela.

Še naprej se igrajte in zabavajte. Ne bom več motil.

:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ahac ::

eh.. če prav razumem.. par politikov se je tole spomnlo..

"patriotski" lastniki nekaj restavracij so pa zagrabl za to.. pa imajo brezplačno reklamo med ostalimi "patrioti"

Thomas ::

Narobe razumeš. To ni bila ideja nobenega politika.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jetam ::

Hm Thomas: o razumevanju...

WASHINGTON (CNN) -- The cafeteria menus in the three House office buildings changed the name of "french fries" to "freedom fries," in a culinary rebuke of France stemming from anger over the country's refusal to support the U.S. position on Iraq.

Ditto for "french toast," which will be known as "freedom toast."

The name changes were spearheaded by two Republican lawmakers who held a news conference Tuesday to make the name changes official on the menus.

Across the country, some private restaurants have done the same.

"This action today is a small, but symbolic effort to show the strong displeasure of many on Capitol Hill with the actions of our so-called ally, France," said Rep. Bob Ney, R-Ohio, the chairman of the Committee on House Administration.


To JE bila ideja politika. Oziroma celo vec njih.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Thomas ::

Glede razumevanja:

Četudi bi zadevo predlagal sam Bush - pa je ni - dokler ni to nek dekret ali zakon ali kakršenkoli uradni dokument - to ni US gov zadeva.

Če se že spotikate ob take reči, Francija ima zakon, po katerem je uporaba nefrancoskih besed tudi uradno kazniva.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

V Sloveniji pa se hoji po stopnicah reče stopničenje.

jetam ::

Ampak je tezko reci, da nimas prav ali celo da si se, bushnedaj, zmotil, a ne...

In je US Gov zadeva... Zgledi vlecejo.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Thomas ::

Ja. To ni US gov zadeva.

Mi je prav žal.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ahac ::

heh..

tele privat restavracije, ki sledijo zgledu.. pa hočejo profitirat od vojne in trpljenja Iračanov in tudi Američanov.. keri patrioti..

če bi pa vlada preimenovanje zahtevala po celi USA.. je pa to ravno nasprotje od "freedom"


a kip svobode bodo tud nazaj poslal?
sej so jim ga Francozi dal, a ne?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

undefined ::

US Gov ni (celotno) US ljudstvo. US ljudstvo je nazadnje izvolilo Gora, nakar je Bush prevzel njegovo mesto. Kretenski so Republikanci in njihovi fanatiki (tiste restavracije). :)

Thomas ::

> US ljudstvo je nazadnje izvolilo Gora

Ameriškega predsednika ne voli ljudstvo ZDA, ampak ljudstvo po 50 zveznih državah.

To je zato, ker so ZDA unija držav.

So se pa recimo v exYu mnogi Srbi zavzemali za načelo "en človek en glas".

Navidez demokratično - ampak samo za enovite države.

Zato je Bush - kljub tesnemu izidu - čisto legalen predsednik.

Štekaš?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Ne, zastonj delim informacije, za katere bi človek mislil, da jih že imaš - če se spuščaš v te debate.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TheJack ::

Ve kdo morda za kakšen dober link o ponovnem štetju (tistem novinarskem, kjer so baje ponovno prešteli vse floridske glasove) glasov na Floridi? Še danes namreč ne vem, kakšen je bil rezultat. Štefančič trdi eno, nakateri drugi drugo.

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Thomas, en človek naj bi dejansko pomenil en glas. Drugače bi tudi Slovenija lahko uvedla regijsko izvolitev, pa bi imeli isti sistem kot Američani - dokaj nekorekten. Plus tega, da je bil tisti crap v Floridil edini način, da so spravili Busha do stolčka predsednika. Goljufija na kvadrat. :)

Evo, TheJack. Tukaj je rezultat Floridskih volitev.



Črne pike so glasovi za Busha, bele pike so za Gora. Po štetju, preštej ponovno. :D

Thomas ::

> en človek naj bi dejansko pomenil en glas.

Naj potem Slovenija v EU nima komisarja?

Naj ga ima samo vsakih nekaj let?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TheJack ::

Jaz sem sedajle tole našel, prebral pa še ne. Kolikor mi je znano, so novinarji (oz. več prominentnih novinarskih hiš) še enkrat prešteli vse floridske glasove. Zanima me le rezultat tega štetja (ne uradni rezultat). Je pa res, da imajo Američani (tehnično) to slabo urejeno, saj merila za presojo posametnega ''ballota'' izgleda niso enotna. Kaj če je preluknjan le na pol? Kaj če luknje sploh ni, ampak je papir le izbočen? itd,itd...
Sem malce preletel nekaj strani, pa se vsi le jajcajo okoli ''kako je kdo hotel voliti'', ''kdo se je zmotil pri oddaji svojega glasu'', ''komu je bil onemogočen prihod na volišče'' in podobno. Razne ''kaj bi če bi'' me ne zanimajo. Zanima me le rezultat tistega novinarskega štetja na Floridi.
No ja, bom že našel.

Kaboom ::

pa mi je spet žal da sem šel brat "politično" temo. migreno sem pa še dobil ko sem videl sklice na moj odgovor v njej... pustmo to

zares slo-tech potrebuje politični kotiček, ker tega dr3ka mi ni več za brat, samo pospešuje moj glavobol v migreno... loža bi naj bla nekaj kjer bi se sprostil po celodnevnem overclockanju in ne preskakovanje 14 političnih tem da pridem do dveh zanimivih življenjskih ali bognedaj celo zabavnih...;(
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macron trdi: hekerji so ukradli mojo elektronsko pošto. So bili Rusi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7116274 (14161) GrX
»

SpaceX v eksploziji izgubil raketo in satelit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5215814 (11978) noraguta
»

Kje kupujete vaši najljubši krompirček in kako ga pripravite ?

Oddelek: Loža
71444 (1221) Mipe
»

Rezanje krompirja

Oddelek: Loža
176096 (5399) PacificBlue
»

Terorizem in piratstvo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6811507 (9315) Vlady

Več podobnih tem