» »

NV GTX780Ti

NV GTX780Ti

«
1
2

Xserces ::

Druge teme o te grafični kartici nism najdu tako da odperam novo.

Ke so reviewi? Grafe se že prodajajo... :|
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Xserces ::

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Xserces ::

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Xserces ::

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

RC14 ::

Uff, tole pa je zverina, sicer pa je tudi zverinska cena:D In kot vidim, se navija fenomenalno, tole ko bo kakšen hladilnik od asusa gor, bo letelo kot hudič v zmerni tišini.

LP
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

NightHawk ::

Manjša poraba in večji preformans od 290X. In to občutno. Ampak je pa treba zato plačati, kot povsod :)

Xserces ::

"Spet smo tam"... v nekaterih testih ena v nekaterih druga.
na anand je razlika v "požrešnosti" ~5W...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

NightHawk ::

Xserces je izjavil:

"Spet smo tam"... v nekaterih testih ena v nekaterih druga.
na anand je razlika v "požrešnosti" ~5W...


Ja sam je franc že omenil, da Anandu ni za verjet. Nevem zakaj, ampak ok že ve.

Xserces ::

Ravno tako je za glasnost... ~53dB...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

chucki ::

V 1920x je počasnejša kot 290x... govorim za Battlefield 4
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Xserces ::

Ke je zdej stojansto zaradi porabe :D... v velikih reviewih 780Ti popapa več kot 290X :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Pro_moted ::

Torej nič presenetljivega. Malo boljši performance za večjo ceno. Sedaj se samo vsak vpraša ali je vredno dat dodatnih 200 evrov za 5% performanca. Če pa denar ni ovira, pa vzameš trenutno 780 Ti.Bo pa zanimivo sedaj spremljati v naslednjih tednih, mesecih, kaj se bo dogajalo z driverji, če bo kakšnen boost ali ne.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

NightHawk ::

Xserces je izjavil:

Ke je zdej stojansto zaradi porabe :D... v velikih reviewih 780Ti popapa več kot 290X :D


Kaj ni P/W občutno boljši od vseh kartic najvišjega razreda? Ali samo jest ne znam brat? Je tišja od Radeona v "uber", porabo ma nižjo in je hitrejša.
In pomoje tistim, ki igrajo na 1440p in kupujejo ta hardware ni neka razlika dati $700 ali pa $550. Dobrih 20% razlike pri teh cenah... Nevem kdo bo hotel tu prišparati. Ajde, če je nekomu bolj všeč firma bo že vzel Radeona vsi ostali pa verjetno ne.

BorutK-73 ::

Še unboxing without box od Linusa


PS
Njegovi benchi so OC in ne stock

Xserces ::

Nighthawk gledam reviewe nasploh... ne samo techpowerup! guru3d,hexus,overclockers,anand,fudzilla,... in pri nekaterih ima 780Ti večjo porabo kot 290X. In tudi glasnost je tam tam.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

NightHawk ::

Dej prosim review kjer ima večjo porabo od R290X ker ga sam ne najdem. Nisem še vseh pregledal ampak 4 največje je povsod poraba nižja in zmogljivost višja, sepravi P/W veliko bolši.

Xserces ::

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

NightHawk ::

Itaq more bit AMD v "uber" da se sploh lahko primerja.
Edino v "fudzilla" so res dobili več z 780 Ti. V vseh ostalih je nekje med 40 in 0W razlike v prid 780 Ti. Ni nekaj veliko, ampak glede na to da je kartica hitrejša je toliko bolj impresivno.

Buggy ::

meni pa nikoli ne bo jasno zakaj se zadnje case vsi tako obsedeno ukvarjate z razliko v porabi high-end komponent. Teh 10-50W igra za vas res tako bistveno razliko, da se vas splaca o tem pregovarjat? Raje si v stanovanju nepotrebne luci pogasnite bo vec koristi obubozal pa verjetno tudi ne boste ;((

Xserces ::

Nighthawk še zmeraj je tako da je ena bolša nekje druga nekje... tako da nek performance preskok ni... iskal ti pa nebom reviewev... najbol smešno je to da pri AMD lej kok požre kdo bi to meu... pri NV pa če imaš denar za tako kartico boš pa še štrom plaču... haha smeh
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

NightHawk ::

Buggy je izjavil:

meni pa nikoli ne bo jasno zakaj se zadnje case vsi tako obsedeno ukvarjate z razliko v porabi high-end komponent. Teh 10-50W igra za vas res tako bistveno razliko, da se vas splaca o tem pregovarjat? Raje si v stanovanju nepotrebne luci pogasnite bo vec koristi obubozal pa verjetno tudi ne boste ;((


Pa ne zato. Ampak če lahko nekdo naredi hitrejšo komponento, ki obenem potrebuje manj enegrgije je to bolj napredna tehnologija. Meni je to všeč, ne pa da bom 50W prišparal.

Isotropic ::

a potem pride se 780ghz al ne?

Buggy ::

Pa ne zato. Ampak če lahko nekdo naredi hitrejšo komponento, ki obenem potrebuje manj enegrgije je to bolj napredna tehnologija. Meni je to všeč, ne pa da bom 50W prišparal.


ok razumem, vendar je s stalisca uporabnika stvar vseeno cisto brezpredmetna, ce kartica (ob sicer visji porabi) pokaze iste/boljse rezultate v praksi, za manjso ceno. Skratka nek obskuren parameter, ki je morda zanimiv zgolj s stalisca uporabljene tehnologije (kot si sam rekel) nikakor pa ne more biti odlocujoc pri samem nakupu take komponente. No, vsaj zame ne.

Xserces ::

Isotropic je izjavil:

a potem pride se 780ghz al ne?


Pri Gigabytu so že izdali "svojo" GHz edition. Ne bo pa official NVIDIA releasa.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

RC14 ::

Kolikor sem gledal teste, je kartica v skoraj vseh igrah hitrejša od 290x, razen v battlefield 4. Sicer je tudi dražja, pa vseeno je kartica res zverinska. Še posebno mi je všeč to, ker se navija fantastično. 290x se navija precej slabše. In ko bodo nereferenčni hladilniki gor, kakšen asus, his... bo še višje letela. Po mojem brez problema GPU na 1200 MHz, ram 2000 Mhz (8000Mhz). In ko se jo navije, se kartica približa dvojedrnim zverinam oz jih ponekod prehiti. (7990, 690). Res nisem pričakoval tega, predvsem da se tako dobro navija.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

NightHawk ::

Kje pa si zasledil BF4 teste? Ker jest sem samo na tomshardware najdu in tam je 780Ti hitrejša. Je pa zanimivo, da imajo 290X (press) in 290X (retail). lol. 2 različni kartici :D
http://www.tomshardware.com/reviews/gef...

fr4nc ::

NightHawk je izjavil:

Manjša poraba in večji preformans od 290X. In to občutno. Ampak je pa treba zato plačati, kot povsod :)


8-7% je občutno?

Kako bi rekel šele, če bi bilo npr. 15% razlike? - na to hočem odgovor!

NightHawk je izjavil:

Xserces je izjavil:

"Spet smo tam"... v nekaterih testih ena v nekaterih druga.
na anand je razlika v "požrešnosti" ~5W...


Ja sam je franc že omenil, da Anandu ni za verjet. Nevem zakaj, ampak ok že ve.

A nisem navedel razloga 8-O?

Xserces je izjavil:

Nighthawk še zmeraj je tako da je ena bolša nekje druga nekje... tako da nek performance preskok ni... iskal ti pa nebom reviewev... najbol smešno je to da pri AMD lej kok požre kdo bi to meu... pri NV pa če imaš denar za tako kartico boš pa še štrom plaču... haha smeh

Točno no...kdo bo kupil tako požrešno kartico ;((?

NightHawk je izjavil:

Xserces je izjavil:

Ke je zdej stojansto zaradi porabe :D... v velikih reviewih 780Ti popapa več kot 290X :D


Kaj ni P/W občutno boljši od vseh kartic najvišjega razreda? Ali samo jest ne znam brat? Je tišja od Radeona v "uber", porabo ma nižjo in je hitrejša.
In pomoje tistim, ki igrajo na 1440p in kupujejo ta hardware ni neka razlika dati $700 ali pa $550. Dobrih 20% razlike pri teh cenah... Nevem kdo bo hotel tu prišparati. Ajde, če je nekomu bolj všeč firma bo že vzel Radeona vsi ostali pa verjetno ne.


Dobrih 20% - v bistvu je prej slabih 30% (27,27%)... in glede na to, da je zate 7-8% občutna razlika. Kaj je šele potem 27,27% 8-O?
Samo prosim te eno stvar - bodi malo bolj objektiven...
In ja verjemi, da je razlika če imaš 150$ v denarnici ali pa jih nimaš. Malo je srečnežev z "neomejenimi" sredstvi.

RC14 je izjavil:

Še posebno mi je všeč to, ker se navija fantastično. 290x se navija precej slabše. In ko bodo nereferenčni hladilniki gor, kakšen asus, his... bo še višje letela. Po mojem brez problema GPU na 1200 MHz, ram 2000 Mhz (8000Mhz). In ko se jo navije, se kartica približa dvojedrnim zverinam oz jih ponekod prehiti. (7990, 690). Res nisem pričakoval tega, predvsem da se tako dobro navija.

Lp


Hmmm...glede navijanja.

290X vs 780 Ti
ROPs - 64 vs 48
Memory Width - 512 vs 384
Transistors - 6200M vs 7100M
Shader Units - 2816 vs 2880

Bandwidth in Pixel Fillrate je na strani 290X, Texture Fillrate pa pripada 780Ti



Lep pozdrav
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

NightHawk ::

8% razlika v preformansu, glede na to, da sta v istem razredu je ogrmona. Sam vedno priporočaš 280X namesto 770, češ da je boljša kartica ampak ti dve sta znotraj 2% odstopanj.

Če nimaš 150$, potem ne kupuješ kartice za 550$ in monitorja za 500$+, ni res? Ker s samo kartico ne moreš nič, lahko si jo okoli vratu obesiš. Da jo izkoristiš rabiš računalnik in monitor. In za kartici tega razreda je kišta z monitorjem 3000$+. 150$ pri takem vložku je 5% in malokdo ne bo vložil tega denarja za 8% prirastek moči (če je pa res razlika med press in navadnimi radeoni je pa to še večja razlika).Je pa to najhitrejša single GPU kartica in bo sigurno v ceni nek "premuim". Zdej mi boš naslikal revčka na socialni podpori, ki si trga od ust da bo kupil Radeona 290X za 500EUR?

Aja, pa glede navijanja - navijanje je po novem širina pomnilniškega vodila in ostale specifikacije? A v svojih temah ti navijaš tako da povečaš pomnilniško širino? Zvišaš ROP? No sej, tukaj se več kot očitno sprenevedaš tako da verjetno nima smisla pojasnevati kaj OC je in kako ga lahko "izmeriš". Toliko o objektivnosti

Zgodovina sprememb…

fr4nc ::

NightHawk je izjavil:

8% razlika v preformansu, glede na to, da sta v istem razredu je ogrmona. Sam vedno priporočaš 280X namesto 770, češ da je boljša kartica ampak ti dve sta znotraj 2% odstopanj.

Če nimaš 150$, potem ne kupuješ kartice za 550$ in monitorja za 500$+, ni res? Ker s samo kartico ne moreš nič, lahko si jo okoli vratu obesiš. Da jo izkoristiš rabiš računalnik in monitor. In za kartici tega razreda je kišta z monitorjem 3000$+. 150$ pri takem vložku je 5% in malokdo ne bo vložil tega denarja za 8% prirastek moči (če je pa res razlika med press in navadnimi radeoni je pa to še večja razlika).Je pa to najhitrejša single GPU kartica in bo sigurno v ceni nek "premuim". Zdej mi boš naslikal revčka na socialni podpori, ki si trga od ust da bo kupil Radeona 290X za 500EUR?

Aja, pa glede navijanja - navijanje je po novem širina pomnilniškega vodila in ostale specifikacije? A v svojih temah ti navijaš tako da povečaš pomnilniško širino? Zvišaš ROP? No sej, tukaj se več kot očitno sprenevedaš tako da verjetno nima smisla pojasnevati kaj OC je in kako ga lahko "izmeriš". Toliko o objektivnosti


Hja no...

Kdaj sem že nazadnje priporočil 280X napram GTX 770? Aia takrat, ko je bila razlika v ceni večja kot je sedaj... Sedaj se vzame GTX 770, če ne navijaš - če pa navijaš pa 280X.

3000$+?
http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb... + GPU + monitor = ~2000€ (več kot dovolj), na hohu še je pa kaj ceneje verjetno...

No sej vseeno - sam trenutno ne bi kupil nobene...ne 290X in ne 780 Ti.

Ojej - norega se delaj, zelo pomaga ;((!
Nisi razumel bistva mojega sporočila ali pa ga zgolj nočeš razumeti. In ja ne vem od kod si ti dobil, da sem jaz kje omenil, da zvišam ROP in povečam pomnilniško širino?

Pravim, da če imaš recimo - si bom izmislil novo kartico (da ti razložim na primeru):
290X vs 285X
Core - Hawaii vs Hawaii
ROPs - 64 vs 48
Memory Width - 512 vs 384
Transistors - 6200M vs 5200M
Shader Units - 2816 vs 2460
Core speed - 1000MHz vs 1000MHz
Memory speed - 1250MHz vs 1250MHz

In če obe naviješ za recimo 20% (1200/1500) - katera bo imela večji performance gain? 290X ali 285X? Ti je jasno zdaj? Ti podatki so pomembni pri navitju! Ni vse v frekvenci - eno kartico lahko naviješ za recimo 50% pa bo performance gain manjši kot če bi drugo navil za recimo 40%...aia, da ne bo pomote - ne govorim o procentualnem performance gainu - ampak o konkretnih številkah.
Še tukaj podam primer:
Kartica 1 stock score: 10000
Kartica 1 OC (+50%) score: ~15000
razlika: ~5000

Kartica 2 stock score: 20000
Kartica 2 OC (+40%) score: ~28000
razlika: ~8000

Lep pozdrav in upam, da na podlagi dveh "otroških" primerov razumeš moje sporočilo,
Fr4nc
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Xserces ::

Tako bom reku... počaka se naj na aftermarket coolerje pa da vidimo če se da iz 290X še kej potegnt.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

fr4nc ::

Xserces je izjavil:

Tako bom reku... počaka se naj na aftermarket coolerje pa da vidimo če se da iz 290X še kej potegnt.


To je tako ali tako samoumevno. Kartice se sedaj ne kupi razn, če imaš itak namen menjat hlajenje...

Drugače pa ima kartica očitno nek potencial - nov svetovni rekord v Single GPU (3D MARK 11 Performance) si že lasti ;) - http://hwbot.org/submission/2443921_smo... (1st using 1 GPU)

Lep pozdrav,
Fr4nc
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

NightHawk ::

Ne filozofirej pa poglej video zgoraj, kjer so testirali 290X OC vs 780 Ti.

In glede na to, da je stock clock rate od Nvidia počasnejši kot 290X ampak je vseeno hitrejša, kljub AMDjevim večji številkam na papirju ti da vedeti, da ne boš takole na papirju scale-up delal. Itaq je pa to vse eno teoretiziranje, imaš rezultate že po netu in je kar je. Kar pa bo "ko bodo driverji" in hladilniki je pa večno vprašanje. Lahko da bo boljši, lahko da ne bo...dejstvo je samo da ni.

Aja, kar se pa tvoje "uber gaming" sestave tiče pa samo :D. Nevem zakaj si dal staro platformo, verjetno ne poznaš Intel konfiguracij. Ampak 120GB samsung EVO!!!, 1TB disk, 76 eur ohišje, 8 giga rama IN THERMALTAKE SMART NAPAJALNIK! To bi kvečjemu ti sestavil z 500+ grafiko. Pa že s temi komponentami + 500€ poceni monitor + grafika si čez 2000€, kar je 2680$. Če bo pa nekdo kupil konkreten disk, napajalnik (ta ima zelo slabe ocene), ohišje in malo boljši monitor z grafiko bo pa na 3000€. In potem se bo po glavi tolkel, zakaj ni prišparal 150€ na grafiki...zelo verjetno ja.

In 3000$ je samo dobrih 2200 EUR.

RC14 ::

Kje pa si zasledil BF4 teste? Ker jest sem samo na tomshardware najdu in tam je 780Ti hitrejša.

ne vem na kateri strani, sem pa zdj še pogledal na guru3d in je tudi tukaj ja 780ti hitrejša od 290x.

fr4nc:
Res je, na papirju je radeon v prednosti, samo poglej teste, 780ti je res zverina in poglej kako se lepo navija, z nereferenčnimi hladilniki bo šla še samo višje. V vsakem primeru je trenutno 780ti hitrejša od 290x, to moraš priznat, je pa res, da je tudi dosti dražja, tk da po eni strani je nesmiselno primerjat ti dve kartici. HOčem povedat samo to, da 780ti ko jo naviješ, se približa oz ponekod celo prehiti dvojederne zverine. Meni deluje super kartica, čeprav si je nikoli ne bom kupil;)

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

filip007 ::

Kakšen FPS gor in dol, drugače pa ni nevem kakšne razlike, no mogoče tam kjer je Geforce maslo v igri.
http://www.kitguru.net/components/graph...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

fr4nc ::

NightHawk je izjavil:

Ne filozofirej pa poglej video zgoraj, kjer so testirali 290X OC vs 780 Ti.


Na kateri del mojega posta je video že odgovor?


In glede na to, da je stock clock rate od Nvidia počasnejši kot 290X ampak je vseeno hitrejša, kljub AMDjevim večji številkam na papirju ti da vedeti, da ne boš takole na papirju scale-up delal. Itaq je pa to vse eno teoretiziranje, imaš rezultate že po netu in je kar je. Kar pa bo "ko bodo driverji" in hladilniki je pa večno vprašanje. Lahko da bo boljši, lahko da ne bo...dejstvo je samo da ni.


fr4nc:
Res je, na papirju je radeon v prednosti, samo poglej teste, 780ti je res zverina in poglej kako se lepo navija, z nereferenčnimi hladilniki bo šla še samo višje. V vsakem primeru je trenutno 780ti hitrejša od 290x, to moraš priznat, je pa res, da je tudi dosti dražja, tk da po eni strani je nesmiselno primerjat ti dve kartici. HOčem povedat samo to, da 780ti ko jo naviješ, se približa oz ponekod celo prehiti dvojederne zverine.

lp


8-O!? Vidva mi zdaj hočeta povedat, da jaz trdim, da je 290X boljša od 780 Ti? Če mi hočeta to povedat - potem vama povem, da se ne trudita, ker tega nisem nikoli izjavil.

Drugače pa glede driverjev - hmmm...skoraj bi si upal napovedati, da se bo razlika med 290X in 780Ti zmanjšala v pri AMDja in ja...mogoče bo nekoč performance celo boljši ;). Ampak OK - pustimo času čas...to je zgolj moja napoved :D!

NightHawk je izjavil:


Aja, kar se pa tvoje "uber gaming" sestave tiče pa samo :D. Nevem zakaj si dal staro platformo, verjetno ne poznaš Intel konfiguracij. Ampak 120GB samsung EVO!!!, 1TB disk, 76 eur ohišje, 8 giga rama IN THERMALTAKE SMART NAPAJALNIK! To bi kvečjemu ti sestavil z 500+ grafiko. Pa že s temi komponentami + 500€ poceni monitor + grafika si čez 2000€, kar je 2680$. Če bo pa nekdo kupil konkreten disk, napajalnik (ta ima zelo slabe ocene), ohišje in malo boljši monitor z grafiko bo pa na 3000€. In potem se bo po glavi tolkel, zakaj ni prišparal 150€ na grafiki...zelo verjetno ja.

In 3000$ je samo dobrih 2200 EUR.


Glede moje gaming sestave - sestavljam sem na fonu pa je bla slaba povezavo pa sem samp vrgo nekaj na hitro gor.

Platforma in Intel konfiguracije. Hmmm...če se že toliko spoznaš na Intelove procesorje potem verjetno veš tudi to, da sej 3770K v povprečju navija za cca. 200MHz višje - toliko performance gaina pa načeloma ni pri Hashwellu - tak, da ni tako napačna izbira. Pa še na papirju 3770K porabi manj kot 4770K (skoraj 10%) ;).

OK - to glede EVO...pač telefon al kaj (iskreno povedano sem iskal samo, da piše Samsung). In tudi ni tako napačen, da bi zdaj lahko rekel, da je ne vem kako opazna razlika...
1TB - ja več kot dovolj za gamerja. "Pravi" gamer itak načeloma ne igra več kot 5 iger, ali pa še to ne...če jih že igra več, verjetno ni v nobeni ne vem kako ekstra nad povprečjem.
Ohišje - dovolj dobro :D
8 GB RAMA - dovolj za vse igre ;)
THERMALTAKE SMART NAPAJALNIK - dovolj dober da žene to vse skupaj bp.

Tolčejo se po glavi sedaj tisti, ki so kupili GTX 670/680 napram 7950/7970 - mislim, da je eden izmed teh na forumu in je nekaj pisal, da bo zamenjal grafiko z enim od prijateljev >:D!

Lep pozdrav,
Fr4nc
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

klkkkkkkkkkk ::

Glede porabe res brezveze
poglej tole porabo 290X
http://www.tomshardware.com/reviews/gef...
In tukaj!
http://www.tomshardware.com/reviews/rad...

Sej so nonstop drugačne cifre za AMD je pa znano tol

FurMark porabi več medtem ko pri gamingu je manjša poraba od Nvidie!

trenutno R9 290 za slabih 10% počasnejša pri 1440P in za polovico cene.
GTX 780 TI ima večjo porabo kot GTx TITAn in naj bi imela večjo porabo kot R9 290X pri gamingu - drugje me pač nezanima!

Edit:
Če pa pogledamo 4K je pa 290X=780TI razen to da je pač cenejša. Temperature pa zame niso pomembne!

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

pri furmarku je zdaj tako. Govori se da NV throttla zadevo in zato manša. Dokazov se mi pa neda iskat.

multi monitor v idle je pri AMD slabo... to te zbode.

Verjemi da poleti bojo temperature še kako važne.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

klkkkkkkkkkk ::

Xserces je izjavil:

pri furmarku je zdaj tako. Govori se da NV throttla zadevo in zato manša. Dokazov se mi pa neda iskat.

multi monitor v idle je pri AMD slabo... to te zbode.

Verjemi da poleti bojo temperature še kako važne.



ja zdej kdor misle kupi GPu z referenčnim coolerjem ... mu odsvetujem vse je glasno kar koli kupiš.... Temperature te bodo motile itd. Počakaš na na ASUSove/Hisove/Gigabajtove

Tako da mislim ko bo enkrat malo več hlajenja da se bio tudi ta zadeva višje navila!

Xserces ::

flying bee komentar na porabo v multimonitor? :D Si spregledal al pač neboš odgovoru. Ker za porabo v load sm ze jst zanc dokazoval da ni velike razlike... ampak tale idle poraba te pa skor zakolje.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

klkkkkkkkkkk ::

Zdej če bi se na porabo oziral pri iddle .... pri treh monitorji in pri 500€ GPU-ju potem pač najbolje na narediš svoj profil za iddle pri grafi in AMD-jeve lahko zmanjšaš za veliko.

klkkkkkkkkkk ::

Poleg tega se noben ne pritožuje zaradi temperatur na Inetl CPU-jih ... tako da če dobiš R9 290 za 350€ - zame zmagovalec, ki je 10% počasnejši od GTX 780 TI - ubistvu pa za polovično ceno ....

Če se spomnimo koliko časa je bila GTX 680 okoli 400€...

Upam pa vseeno, da bo AMD malo popravil tele benchmarke saj med R9 290 in 290X med benchmarki ni ampak po specs pa razlika ni tako majhna.

Xserces ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Zdej če bi se na porabo oziral pri iddle .... pri treh monitorji in pri 500€ GPU-ju potem pač najbolje na narediš svoj profil za iddle pri grafi in AMD-jeve lahko zmanjšaš za veliko.


Nazadnje ko sem se igral s svojimi profili na HD5850 za multimonitor sem fasal bsod. Če sem znižal voltažo in frekvence pač ni sfolgala več ekranov...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

klkkkkkkkkkk ::

Zanimivo meni pa je 5870 čeprav nisme veliko ampak tudi ni bilo veliko razlike.

mihibo5 ::

Water cooling fans! Ena novost na grafičnih karticah. Jaz sicer tega še nisem videl, če ste vi, nevem: http://www.evga.com/articles/00795/#2889

Xserces ::

hydro cooper serija je že od nekdaj se men zdi.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

dxx ::

seveda smo :D

Samo se IMO bolj splača EK varianta, ker tele tovarniške znajo biti drage!

Xserces ::

Ja imaš prav. So "premium" in temu tudi primerna cena.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

gamecom ::

Živjo, imam eno vprašanje. Nameravam kupiti GTX 780ti ampak me skrbi, ker ima samo 3gb Vrama zdaj pa nevem ali bo to dovolj za naslednje 3-4 leta na resolucuji 1920x1080p brez da bi me Vram oviral ker jast sem v dvomih? Hvala za odgovore.

hojnikb ::

za 1080p je že 2GB dovolj :)
#brezpodpisa

Dr_M ::

gamecom je izjavil:

Živjo, imam eno vprašanje. Nameravam kupiti GTX 780ti ampak me skrbi, ker ima samo 3gb Vrama zdaj pa nevem ali bo to dovolj za naslednje 3-4 leta na resolucuji 1920x1080p brez da bi me Vram oviral ker jast sem v dvomih? Hvala za odgovore.


Ne verjet vsega, kar interneti pravijo.
Evo, 1680x1050. Brez kaksnih fancy 32x AA in podobnih nastavitev.
Sicer na sliki kaze malo manj kot 3GB, ampak ce je igra v ospredju, je poraba dobrih 100MB visja.

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779283689 (143373) next3steps
»

Namizni računalnik do 2000 € - kakšna konfiguracija? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11716707 (13057) m0LN4r
»

GeForce GTX Titan Black je tukaj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
238998 (4668) FlyingBee
»

Nvidia Geforce GTX 7xx (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Strojna oprema
675119000 (94012) Pro_moted
»

Radeon R9 290X je hiter, vroč in požrešen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9424188 (18654) vaščan

Več podobnih tem