» »

Ločevanje odpadkov - odstranjevanje ostankov hrane in ostalih stvari iz embalaže

Ločevanje odpadkov - odstranjevanje ostankov hrane in ostalih stvari iz embalaže

gapipro1 ::

Torej zanima me zakaj je potrebno kao vso embalažo najprej očistiti potem pa jo lahko šele vržemo v zabojnik za embalaže?

Nekak ne vidim smisla v tem, da bi moral konzervo oprat pod vodo da spravim vso pašteto stran. Itak gre za predelavo kovine, ki se vedno konča s taljenjem le te. Torej v čem je fora, da ne sme bit par gramov paštete gor?

Prav tako se mi zdi nadvse nepotrebno spiranje embalaže od šampona za telo z vodo preden jo odvržem.


Ali sem jaz napačnega prepričanja ali kaj je fora?

Sims ::

Kje si zasledil, da je treba konzerve in podobno spirati?

gapipro1 ::

Mehmed ::

Sej te nihce ne sili, samo priporocajo to.

...:TOMI:... ::

Če ti dam en primer, boš lažje razumel.

Imaš živilo, ki se ti je pokvarilo. Če si vesten, boš živilo stresel v zabojnik BIO, embalažo pa boš odvrgel v zabojnik za embalažo. Ne skupaj vreči v BIO ali zabojnik za embalažo!

Če imaš recimo jogurt, ga lahko streseš v odtok, spotoma pa še malo oplakneš. Če pomivaš posodo na roke, lahko recimo v vodi, ki ti ostane malo oplakneš embalažo. To je dobro, da ti v stanovanju ne smrdi, če nosiš smeti zaradi male količine v zabojnik 1x tedensko ali redkeje.

Ni ti pa to treba početi. Če imaš pa možnost spotoma, potem pa to ni problem. Jaz imam pomivalni stroj, pa če je kje kak neizkoriščen prostor, potem dam kak kos embalaže prat (recimo kak steklen kozarec itd.) nikoli namensko ne perem (recimo da bi cel stroj embalaže dal prati, to je potrata časa in denarja ter surovin), spotoma me pa to nič ne košta, saj če je notri en kozarec več, nič dlje ne pere in nič več ne porabi.
Tomi

Gavran ::

gapipro1 je izjavil:

Torej zanima me zakaj je potrebno kao vso embalažo najprej očistiti potem pa jo lahko šele vržemo v zabojnik za embalaže?



Zato ker ti tudi vodo prodaja isto komunalno podjetje. Povečevanje prodaje in te fore.

Se mi zdi da so naši komunalci popolnoma izgubili kompas kar se tiče naziva "SMETI"...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

gapipro1 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Če ti dam en primer, boš lažje razumel.

Imaš živilo, ki se ti je pokvarilo. Če si vesten, boš živilo stresel v zabojnik BIO, embalažo pa boš odvrgel v zabojnik za embalažo. Ne skupaj vreči v BIO ali zabojnik za embalažo!


Ja ja to itak. Če imaš polno konzervo hrane. Sam če ti je pa ostal samo par gramov paštete, jogurta in veš da ne bo smrdel po smeteh v kuhinji je to čist brez veze spirat in nato metat v smeti. Je tako?

...:TOMI:... ::

Gavran itak, da s tem, ko ljudem govorijo naj oplaknejo embalažo kujejo dobičke :) en kubik vode stane 1,5 € z vsemi prispevki. Embalažo z tako količino vode bi lahko oplahnil vsaj eno leto vsak dan. Humorist :))

Gapipro1, ja res je brezveze. Če pa ravno imaš polno korito vode in sproti oplahneš, pa tudi ne škodi.
Tomi

vorantz ::

Recimo kake konzerve tune
Hudič, če ne opereš predn vržeš in ti potem stoji cel tedn ;((

BlaY0 ::

Sploh ni fora v tem... gospodje s koncesijo, ki zbirajo odpadke in s tem precej zaslužijo, bi radi da jim mi te odpadke preden jih predamo njim (in za to seveda še plačamo), še fino spucamo, da njim ne bo treba.

OK, če mi plačajo oziroma če bi imel odvoz vsaj zastonj, mi ne bi bil noben problem splakovati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Dr_M ::

...:TOMI:... je izjavil:

Gavran itak, da s tem, ko ljudem govorijo naj oplaknejo embalažo kujejo dobičke :) en kubik vode stane 1,5 € z vsemi prispevki. Embalažo z tako količino vode bi lahko oplahnil vsaj eno leto vsak dan. Humorist :))

Gapipro1, ja res je brezveze. Če pa ravno imaš polno korito vode in sproti oplahneš, pa tudi ne škodi.



A mislis, da si edini clovek v Slo?

Se mi zdi da so naši komunalci popolnoma izgubili kompas kar se tiče naziva "SMETI"...


Ne samo, da so izgubili kompas, ampak so se spremenili v mafijsko zdruzbo ala camorra.
Pri temu, kar sedaj pocnejo tej mafijci, sem prisegel, da ce kdaj koga vidim komu tezit s kaksno kaznijo, bo nekomu glava stran padla. Grozenj mafije pa res ne bom prenasal.

Invictus ::

Najbolje da jim pripeljemo na smetišče kar reciklirane in očiščene smeti.

Kovine po možnosti še stopljene v bloke namenjene za prodajo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:

Najbolje da jim pripeljemo na smetišče kar reciklirane in očiščene smeti.

Kovine po možnosti še stopljene v bloke namenjene za prodajo ...

...in vse to jim potem še na roke plačamo s kešom in dobimo 3,7% popusta.

gapipro1 ::

No vidim, da ste ostali podobnega mnenja kot jaz, da je to ločevanje smeti in groženje s kaznimi za en k...

Sam folku, ki ima sprane možgane, kaj dopovedat je pa nemogoče glede tega.

BlaY0 ::

Saj je prav da se ločuje pa to, samo ker se ločuje, bi moralo to za nas biti precej ceneje, ne pa dražje.

[D]emon ::

Ni ga vraga v celi komunali, da bo mene preprical, naj perem smeti.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Ločevanje smeti je O.K.

Pranje pa nima nobenega smisla, ker še bolj spodbuja onesnaževanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

Če perete ali ne perete je čisto vseeno. Itak gre vse na pranje, preden se karkoli predela.

Jaz na primer oplaknem konzervo pelatov in podobnih živil, saj drugače ostane na stenah konzerve kar nekaj hrane. S tem naredim 3v1. Prvič: ne mečem hrane stran, čeprav samo 1 ali 2 žlici, drugič: embalaža mi ne smrdi in tretjič komunala dobi čisto embalažo. Oboje delam zaradi prvih dveh razlogov, tretji je slučajno zraven.
Tomi

Oberyn ::

Obveznost pranja odpadne embalaže za gospodinjstva - samo še tega se nam manjka. Čeprav se niti ne bi preveč začudil, glede na idiokracijo, ki se osupljivo krepi. Ne vem, kam bi tako stvar vtaknil, pod prisilno delo ali suženjstvo?

Je pa zanimivo, mesto Kranj je predpisalo, da med odpadke, ki se reklicirajo, ne sodi embalaža, ki vsebuje ostanke hrane. Tako je pisalo v zloženki, ki so mi jo predložili, predpisa pa nisem bral. Zdaj, to se mi zdi čudno. Da bi embalažo pral, seveda ne more biti govora. Zato večino embalaže od hrane odlagam med odpadke, ki se ne reciklirajo. To je praktično vsa embalaža, ki jo pri bajti odlagamo. Nenavadno, saj se vendar vsaka reciklaža začne z industrijskim pranjem. Vendar vse predpisa moram držati, ker so kazni visoke. In se ga držim. Samo se mi zdi škoda.

...:TOMI:... ::

Najbrž so mislili, da ne odlagaj embalaže polne hrane. Recimo cel, neodprt jogurt ne sodi med embalažo.

Embalaže ni potrebno prati nikjer v Sloveniji!
Tomi

Matko ::

...:TOMI:... je izjavil:

Embalaže ni potrebno prati nikjer v Sloveniji!

ne, ne
https://www.google.si/search?q=očiščena... :O

marvin42 ::

pranje embalaže je precej neracionalno početje, pa naj bo to obvezno ali pa ne.
Mostly Harmless

Karaya 52 ::

gapipro1 je izjavil:

No vidim, da ste ostali podobnega mnenja kot jaz, da je to ločevanje smeti in groženje s kaznimi za en k...

Sam folku, ki ima sprane možgane, kaj dopovedat je pa nemogoče glede tega.


Nekateri imajo radi misel, da počnejo nekaj koristnega za družbo, svet, čeprav v resnici ne počno ničesar dobrega. Bolje se počutijo, ko opran lonček zabrišejo v roza kanto za mehko plastiko in brezbarvno plastiko. Vsaj zdi se mi, da sem nekje videl to kanto... Ti so v recikliranju in nasploh bio zadevah našli novo religijo, ki ima svojo moralo. To so tisti, ki s pogledom ubijajo, ko zabrišeš vrečko v old school črno kanto. Kaj češ, nereciklatorji smo ubijalci narave po njihovem, hebat ga.

BigWhale ::

BlaY0 je izjavil:

Sploh ni fora v tem... gospodje s koncesijo, ki zbirajo odpadke in s tem precej zaslužijo, bi radi da jim mi te odpadke preden jih predamo njim (in za to seveda še plačamo), še fino spucamo, da njim ne bo treba.

OK, če mi plačajo oziroma če bi imel odvoz vsaj zastonj, mi ne bi bil noben problem splakovati...


V bistvu je pri reciklazi embalaze zelo malo zasuzka, ce sploh kaj. Stvar je v bistvu tako kriticna, da je ze samo pobiranje vprasljivo.

Nedavno smo imeli debato na to temo, nekdo se je spomnil aplikacije za smartphone kjer bi v bistvu imel neko borzo smeti, ki bi jih lahko prodajal najboljsemu ponudniku. Na okrogli mizi o tej zadevi, skupaj s predstavniki obcine in lokalne snage, smo ugotovili, da se taksno pobiranje ne izplaca.

Mozakarji iz snage so povedali, da je s temi smetmi precej dela. Nekaj vrednosti ima kovina, vse ostalo je pa prakticno zastonj, ko na koncu naredis bilanco.

Ikspe ::

Čiščenje odpadnih konzerv doma je popolni nesmisel in potrata energije. To morajo delat masovno v reciklirnici surovin.
Predstavljaj si da bi vsak košček solate posebej pral pod pipo.

Gavran ::

BigWhale je izjavil:



V bistvu je pri reciklazi embalaze zelo malo zasuzka, ce sploh kaj. Stvar je v bistvu tako kriticna, da je ze samo pobiranje vprasljivo.



Mogoče, če izhajaš iz stališča da se mora pobiranje smeti izplačati s prodajo. Dejansko pa jim uporabniki plačujemo za pobiranje smeti kot pred leti ko ni bilo sortiranja odpadkov, prodaja sortiranih odpadkov je pa za komunalce dodaten zaslužek. Le v spomin - ljubljanski komunalci so postavljali paznike zraven kontejnerjev odpadnega papirja, torej je to dober biznis.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Mr.B ::

Dober posel je tudi, ste slučajno ljubljančani ugotovili , kolik se račun danes razlikuje za čas izpred dveh let.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BlaY0 ::

BigWhale je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Sploh ni fora v tem... gospodje s koncesijo, ki zbirajo odpadke in s tem precej zaslužijo, bi radi da jim mi te odpadke preden jih predamo njim (in za to seveda še plačamo), še fino spucamo, da njim ne bo treba.

OK, če mi plačajo oziroma če bi imel odvoz vsaj zastonj, mi ne bi bil noben problem splakovati...


V bistvu je pri reciklazi embalaze zelo malo zasuzka, ce sploh kaj. Stvar je v bistvu tako kriticna, da je ze samo pobiranje vprasljivo.

V bistvu pa ne. Država z našim denarjem to sponzorira, ta "sponzorska sredstva" pa si razdelijo koncesionarji. Precej primakne tudi EU. Če je koncesijska pogodba slabo napisana, se lahko zgodi/dogaja to kar se z lesom.

Socialno podjetništvo samo po sebi tudi ne nosi denarja...

Yohan del Sud ::

Poleg vsega, se komu še zdi ironično, da se je kilaža ne preveč ekoloških smetnjakov na gospodinjstvo v zadnjih 20 letih povečala za vsaj 10x. Ok, recimo, da se je količina odpatkov tudi v tem času povečala, ampak ne toliko. Poleg tega štirje smetnjaki na hišo plus otoki jemljajo plac. Raje vidim zarustan avto na tem mestu kot pet smrdljivih kant. Pa še perem naj to zraven. To da mi gre potem še "inšpektor" brskat po smeteh pa res izbije sodu dno. Genav spustim pesa nanjga. Ptfuj. Mafija.
www.strancar.com

...:TOMI:... ::

Kako bi vi preživeli v Švici, kjer morajo bogi reveži sortirati steklo po različnih barvah. Prozorno, zeleno, rjavo... Bolje, da ne govorim naprej. Uf, to je preveč za naš narod, poleg tega imajo storitve pri njih konkretno ceno, vsaj 3x če ne 5x naših cen. Seveda so tudi plače višje...

Nekaj let nazaj ob nakupu živil ni bilo tako veliko embalaže. Danes je vsaka bučka pakirana v svoj ovoj! Salame v vseh diskontih so pakirane v plastiko. Plastike je toliko, kot je salame! Da ne omenjam debilizmov z ukinitvijo vračljive emabalže. Olje, vino, pivo... Kdo od vas kupuje v vračljivi embalaži?

Hoteli ste embalažo za enkratno uporabo, sedaj jo imate in sedaj plačajte ta debilizem. Ni kriv samo sistem, sistem se prilagodi željam kupcev. Če je želja uresničena, je treba to plačati.

Količina odpadkov se povečuje, zato so uvedli ločevanje, da se odloži manj odpadkov in da se s surovinami zasluži. Služili bodo pa toliko časa, dokler boste kupovali emabalžo. Catch 22

Sicer, če vam ni všeč sistem, spakirajte in pojdite v tujino. Nobeden vas ne sili ostati tu.
Tomi

Karaya 52 ::

Nono, spet berem pošiljanje "u filadelfiju" vseh, ki se ne strinjajo z zeleno politiko, ki je bila vsiljena.

BlaY0 ::

Jaz komot ločujem pa tudi perem, samo če gre pa denar namenjen zbiranju in predelavi teh odpadkov nekomu direktno v žep, mi pa pritisk dvigne.

Brane22 ::

IIRC sem nekje bral da recimo nemci odsvetujejo pranje, ker gre vse to itak na pranje, namenski stroj bo pa v ta namen porabil bistveno manj vode.

Ampak jaz vseeno spucam, če to ne zahteva veliko vode. Čisto toliko da stvar ne smrdi potem še dva tedna tam.

ne pa vedno. Tetrapakov mleka in jogurta se mi ne da pucat, če jih lahko zaprem.

dottor ::

Mi doma operemo samo steklene embalaže, ker jih ponovno uporabimo (vlaganje paprik, rdeče pese, paradižnikova omaka,...). Drugače pa največ sortiramo papir in plastično embalažo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

joze67 ::

Problem domačega pranja embalaže je (tudi to), da je potem ne moreš kar vreči v vrečo za odpadke, ker je potrebno prej posušiti, ali pa vse in povsod teče.

Sicer bi pa bilo veliko lažje, če bi vedeli, kaj s to embalažo v našem kraju dejansko počnejo. Potem lažje sodeluješ (ali pa ne). Tako lahko pride do situacije, ko mi besno peremo, oni pa stiskajo in čakajo, da Zoki sezida sežigalnico.

BlaY0 ::

joze67 je izjavil:

...oni pa stiskajo in čakajo, da Zoki sezida sežigalnico.

...z našim denarjem. Ko je zgrajena začne (proti plačilu) sežigati naše odpadke in nam nazaj prodajati elektriko. 3x preplačano.

fosil ::

Embalaža itak ne gre v sežigalnico, ampak se reciklira.
Sežigajo se samo ostali nedefinirani odpadki.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlaganje smeti v tuj zabojnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13222978 (1419) NEGAN DEAD
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321380 (16984) Mare2
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19222718 (19609) krneki0001
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468562 (65802) Malajlo

Več podobnih tem