» »

Zakonodaja videonadzora

Zakonodaja videonadzora

1 2
3
»

AndrejO ::

Da, podatki o prometu (kamor spada lokacija NT) te mnogo lažje odstranijo iz kroga osumljencev, kot pa te v ta krog osumljencev privedejo. Tudi na sodiščih imajo svojo težo praviloma samo v kombinaciji s celo vrsto drugih dokazov, da se doseže ustrezen dokazni standard, ne vem pa za kakšen primer, ko bi zadoščali sami po sebi.

Ravno tako pa odsotnost teh podatkov še ne pomeni, da osumljenega tam ni bilo, zaradi česar je vrednost "dragnet" zahtevkov praviloma izredno majhna.

urosh ::

khm: http://www.insecam.org/cam/bycountry/SI...

The following actions were made to Insecam for the protection of individual privacy:
- Only filtered cameras are available now. This way none of the cameras on Insecam invade anybody's private life.
- Any private or unethical camera will be removed immediately upon e-mail complaint. Please provide a direct link to help facilitate the prompt removal of the camera.
- If you do not want to contact us by e-mail, you can still remove your camera from Insecam. The only thing you need to do is to set the password of your camera.
- You can add your camera to the directory by following next link. It will be available only after adminitrator's approval

Se spomin nekaj mesecev nazaj, da so bile tudi dnevne sobe in spalnice gor...

Ce kdo pozna katero lokacijo jim naj sporoci in jim porihta dostop...

čuhalev ::

Ojej, za to spletno stran sploh nisem vedel.

Je pa tole http://www.insecam.org/cam/view/190225/ zanimivo. :))

Mehmed ::

miko22 je izjavil:


v lidlu, te lahko dobi blagajničarka kako poleg nje kradeš in devaš v torbo. Ne sme ukrepat, razen da obvesti policijo! Vem, ker je moja delala v Lidlu.
Lahko odkorakam tebi nič meni nič iz trgovine z ukradenim. Bog ne daj da se me kdo loti fizično(aka varnostnik)da me zadrži, ker lahko TOŽIM in tožbo tudi dobim zaradi omejevanja moje svobode.


V tem primeru te lahko pridrzi mimoidoci, prodajalka ali pa varnostnik. Lidl (pa se kdo drug) ne more prodajalkam vzeti te pravice, lahko pa jim, ker ravno ima bolj usposobljen kader za to, rece nej se ne zajebavajo s tem.

Ribič ::

Ojla, zopet malo obujam tole temo. Tokrat me zanima nekaj glede bližujočega roka za uveljavitev evropskega zakona GDPR. Kaj se bo v bistvu spremenilo glede video nadzora? Bodo oz. bomo uporabniki lahko od izvajalcev video nadzora po novem zahtevali, da podatke izbrišejo? Bo treba po novem objaviti še kakšno dodatno obvestilo glede izvajanja video nadzora? Kaj se spremeni za fizične osebe, ki v lastnih hišah izvajajo video nadzor?

Je kdo kaj seznanjen glede tega?

lp
Vse ribe so mi pobegnile!

marja15 ::

Dober dan, zanima me kamera v trgovini, delam kot prodajalka, kamera samo predvaja, ne snema, gledajo nas na upravi in se norčujejo iz nas, ki jim delamo za minimalno plačo, nič nisem podpisala, da bi dovolila gledanje, da bi jaz dobila geslo za kamero, ko dela študentka in dela le škodo v trgovini pa tudi ne dajo,
Zanima me, ali je to po predpisu, me lahko le gledajo, ker s tem da se karkoli zgodi v trgovini, recimo rop, oni ne morejo nič pomagat, ker so predaleč in ker se ne snema, torej je kamera zgolj le za zafrkancijo nas.
hvala za vse odgovore,
Marja

St235 ::

Ribič je izjavil:

Ojla, zopet malo obujam tole temo. Tokrat me zanima nekaj glede bližujočega roka za uveljavitev evropskega zakona GDPR. Kaj se bo v bistvu spremenilo glede video nadzora? Bodo oz. bomo uporabniki lahko od izvajalcev video nadzora po novem zahtevali, da podatke izbrišejo? Bo treba po novem objaviti še kakšno dodatno obvestilo glede izvajanja video nadzora? Kaj se spremeni za fizične osebe, ki v lastnih hišah izvajajo video nadzor?

Je kdo kaj seznanjen glede tega?

lp


Nič bistvenega se ne spremeni.

Izbris podatkov je bilo možno zahtevat že sedaj (odvisno na kakšni podlagi in za kak namen so bili zbrani).

Dodatna obvestila niso potrebna.

Za fizične osebe se nič posebnega ne spreminja.

Mehmed ::

Marja tukaj imas nekaj podobnega.

https://www.ip-rs.si/vop/?tx_jzgdprdeci...

Tvojega podpisa ne rabijo, gesla ti pa tudi ne rabijo dati.

St235 ::

marja15 je izjavil:

Dober dan, zanima me kamera v trgovini, delam kot prodajalka, kamera samo predvaja, ne snema, gledajo nas na upravi in se norčujejo iz nas, ki jim delamo za minimalno plačo, nič nisem podpisala, da bi dovolila gledanje, da bi jaz dobila geslo za kamero, ko dela študentka in dela le škodo v trgovini pa tudi ne dajo,
Zanima me, ali je to po predpisu, me lahko le gledajo, ker s tem da se karkoli zgodi v trgovini, recimo rop, oni ne morejo nič pomagat, ker so predaleč in ker se ne snema, torej je kamera zgolj le za zafrkancijo nas.
hvala za vse odgovore,
Marja


dokler znajo utemeljit zakaj, nekakšen način in kdo ima dostop je uporaba videonadzora načeloma dovoljena. Mora pa bit območje videonadzora ustrezno označeno.

Če meniš, da se videodnadzor zlorablja kot reality tv uprave imaš možnost prijave IP (tudi anonimne), kjer bodo preverili ali je ureditev videonadzora skladna s pravili.

Nikakor ti pa niso dolžni dat dostopa, da bi lahko ti nadzirala druge, prav tako tvoje soglasje ni potrebno.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upravičeno slikovno snemanje

Oddelek: Loža
93681 (3193) St235
»

Ali lahko snemam promet z video kamero

Oddelek: Loža
174220 (3151) St235
»

Praske z ključem po avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9124565 (21674) strup121
»

Kamera za snemanje okoli avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923752 (16030) Karen
»

Kamere po avstrijskih gozdovih .. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11832913 (27120) FrizzleFry

Več podobnih tem