» »

TES3: Morrowind problem

TES3: Morrowind problem

tenchu ::

Živjo.

Imam problem s tole staro igro in sicer zelo mi "šteka". Glede na to koliko je igra stara in kako nov je moj računalnik mi na jasno, zakaj bi celo na 800x600 resoluciji in brez modov prišel težko čez 20 fpsjev. Imam Asus računalnik z Intel i5, Geforce 2GB, 6GB rama in Windows 8.

Brskal sem po internetu za rešitev, poiskusil sem izklopit glasbo, drastično zmanjšat grafiko, izklopil sem vse mode razen dodatkov in patcha, fps optimizer, izklopil sem sence, ampak nič ne pomaga. Igralnost se nekoliko izboljša ko drastično posežem v grafiko, ampak potem je grafika že tako slaba in view distance na 10m, tako da ni več igralno.

Se komu sanja, kaj bi lahko bil problem?

111111111111 ::

POskusi pognati v win XP compatibility mode. Mislim da je pametno dati gor direct X 9, ker potrebuje neke driverje. Sam sem jo zaganjal brez težav GOTY edicijo (piratsko in steam verzijo brez problema) na win 8 x64. Trenutno je nimam na kompu in se ne spomnim točno, vem pa da mi ni delal zvok, grafika je štekala itd... Tako da sem rabil kar precej časa predno sem vse usposobil.

Alamar ::

Naloži directX 9 gor.

http://www.microsoft.com/en-us/download...

Imaš zadnje gonilnike za grafiko? Če imaš optimus tehnologijo, ti igra mogoče uporablja švoh Intel grafiko. V nvidia nastavitvah določi, da se Morrowind zaganja z Geforcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

tenchu ::

Hvala za odgovore, danes sem šel domov, jutri zvečer bom probal to in vam sporočim.

Alamar ::

Če boš usposobil, da bo tekoče delovalo, si vrži gor Morrowind Overhaul 3.0. Več kot deset let stara igra popolnoma grafično in zvočno oživi.

tenchu ::

Ja absolutno, iz partisa sem pobral verzijo z veliko modi in seveda tudi tem. Hvala.

111111111111 ::

A obstaja kaj takega tudi za Skyrim?

LitralSM ::

Mietzsche ::

Mene bi pa zanimalo, če kdo ve za kak mod, ki v Morrowind skopira Skyrimov sistem razvoja likov. Ker bi ga še kdaj prešpilal, če bi vseboval manj tlake

111111111111 ::

Alamar je izjavil:

Če boš usposobil, da bo tekoče delovalo, si vrži gor Morrowind Overhaul 3.0. Več kot deset let stara igra popolnoma grafično in zvočno oživi.



No mene ste s telim prepričali. Se že nalaga iz steama GOTY. :)

111111111111 ::

Evo naložen, dela v razmerju 1600x1200 in super deluje sem prav pozabil že kako posrečen je ta špil. Sedaj pa mod dodam pa sem pečen za nekaj mesecev. :)

tenchu ::

Probal sem, dela dokaj normalno, ampak še vedno ne zadovoljivo. Še vedno mi šteka, kar se za tako staro igro ne spodobi. In ja, uporabljalo je intel grafiko

Alamar ::

Vprašanje, kaj je zate zadovoljivo. Z Overhaul 3.0 inštaliranim, ti bo težko delalo 50+ FPS, kljub dobremu kompjuteru. Drugače je tale Overhaul 3.0 samo inštalacija za več sto modov in ne rabiš drugega nameščat, kar se tiče grafike in zvoka, da nimaš slučajno kaj podvojeno. Če nočeš igralnih sprememb in novih ozemelj, je vse kar rabiš Morrowind plus oba uradna dodatka. Namestiš še uradne mode in zadnji uraden patch.

http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Offi...

Tile uradni modi niso vključeni v Game of the year verzijo in jih je treba v vsakem primeru namestit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Elder Scrolls 5: Skyrim (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Igre
1818304540 (3958) oo7
»

The Elder Scrolls IV: Oblivion (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
30828694 (1233) oo7
»

Ofp težava

Oddelek: Igre
8879 (782) Berserker
»

The Elder Scrolls III: Morrowind

Oddelek: Igre
121089 (962) HardFu

Več podobnih tem