» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
72 / 90
»»

Motion ::

Kolk denarja pa?

chort ::

DuaL je izjavil:

Roomba i7158 ima kdo kakšne izkušnje vreden toliko denarja? Hvala

Jaz sem s plus verzijo (i7 + clean base ki izsesa smeti v zunanjo vrečko) zelo zadovoljen, posesa OK razen res finega peska. Sesa vsak dan, pred tem sem moral jaz, kar mi je šlo neizmerno na ud. Nimam je primerjat s čimerkoli drugim, lahko pa rečem, da brez ne bom več (pa sem bil eden tistih skeptikov, ki se je 10 let upiral).
Gledal sem tudi roborocke in xiaomije, prepričala me je pa samočistilna baza (ki pa jo imajo tudi drugi) in pa dobre izkušnje kolegov z dolgoživostjo starejših roomb in dobavljivostjo rezervnih delov.

mat xxl ::

Ja imam tudi jaz I7 z bazo, odlična zadeva.

chrot, zadeve okoli finega peska, bi rešil če bi imel kako starejšo z ščetinastimi krtačami, zadnji je bil model 780. Te so mikro prah res v nulo piko pospravile. Čeprav pri I7 je pa sesalni del močnejši, samo ja vsaka je idealna za kaj.....

DuaL ::

Mislim da bom kar i7+ (i7558) vzel ko slišim sama pozitivna mnenja.

Badwolff ::

900€? Mora bit dobra za ta denar.

chort ::

za i7+ sem plačal 750€, trenutno je zgleda 730€.

Motion ::

Če maš ogromno preprog potem še nekako razumem to rumbo, sam dajat 500E samo za bazo s funkcijo samo praznjenja IMHO ni vredno.
Tvoj dnar tvoja odločitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

mat xxl ::

chort je izjavil:

za i7+ sem plačal 750EUR, trenutno je zgleda 730EUR.




Tole NI OK izbor, preprosto, ker garancija pri nas ne bo veljala.


Tole je ceneje in bolje in takoj in pri nas: https://www.harveynorman.si/robotski-se...

Motion je izjavil:

Če maš ogromno preprog potem še nekako razumem to rumbo, sam dajat 500E samo za bazo s funkcijo samo praznjenja IMHO ni vredno.
Tvoj dnar tvoja odločitev.


Tudi jaz sem točno tako razmišljal, sedaj pa ko jo 2 meseca imam, pa ne bi več brez samočistilne baze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

chort ::

mat xxl je izjavil:

chort je izjavil:

za i7+ sem plačal 750EUR, trenutno je zgleda 730EUR.




Tole NI OK izbor, preprosto, ker garancija pri nas ne bo veljala.


Tole je ceneje in bolje in takoj in pri nas: https://www.harveynorman.si/robotski-se...

True, sam nisem v Slo, tako da mi je za lokalno garancijo bilo vseeno in sem takrat vzel najcenejšega kar sem ga našel v EU (z njihovo, verjetno bolj čang šlang 5 letno garancijo) :) Tale Harvey Norman ponudba je pa še boljša.

DuaL ::

chort ::

Mislim da je i7550 brez priložene dual mode virtual wall škatlice (ki je ne uporabljam, čeprav jo imam).

mat xxl ::

Ja ta dodaten senzor, se lahko za nizek denar kupi posebej, mislim, da je 45 eur, pa tako ali tako, tega ne rabite, ker nobeden tega ne uporablja ali pa sila redki.......

bauci ::

Evo dobil 360 S7 za 251€ na Gearbest iz Poljske. Naročil 17.12. dobil 23.12.. Dostavil DPD.
Je že pod smrekco :).

Gtonek1 ::

Xiaomi viomi v2, clean laser distance sensor.
Se da rešit ali servis?
Lp

0zxccb0 ::

Je kdo tu, ki bi lahko dobil xiaomi robotske sesalce kaj ceneje/iz kamiona? :)

PINki ::

Kje dobim poceni potrošne dele za S5 Max? Je velika razlika v kakovosti med original xiaomi deli in genericnimi? Ima kdo izkusnje? Narocil bi pa obe krtaci in filter. Kaksne so sploh cene? Prvic kupujem.

Sparkxl ::

0zxccb0 je izjavil:

Je kdo tu, ki bi lahko dobil xiaomi robotske sesalce kaj ceneje/iz kamiona? :)


Ja ravno včeraj sem dobil 4. 100€/kom z garancijo. PM za več info!

PINki je izjavil:

Kje dobim poceni potrošne dele za S5 Max? Je velika razlika v kakovosti med original xiaomi deli in genericnimi? Ima kdo izkusnje? Narocil bi pa obe krtaci in filter. Kaksne so sploh cene? Prvic kupujem.


Amazon.de
Filter ki sem ga dobil je boljši od original

Samo ne pri nas kupovat v mi shop, ker to pa kot da zlato prodajajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

PINki ::

Po katerem kriteriju ocenjuješ, da je boljši? Trenutno sem obrabil originalnega. Po komentarjih na netu zna biti težava s filtrom, ki naj bi imel nek magnetek in če ni ravno prave velikosti ali moči ali ne vem česa zna med sesanjem malo odstopiti in potem prekine s sesanjem. Se zaradi tega nagibam k original varjanti, samo ne vem kje dobiti legit stvar, da ni nekvalitetna roba.

Vm1999 ::

PINki je izjavil:

Kje dobim poceni potrošne dele za S5 Max? Je velika razlika v kakovosti med original xiaomi deli in genericnimi? Ima kdo izkusnje? Narocil bi pa obe krtaci in filter. Kaksne so sploh cene? Prvic kupujem.


https://www.aliexpress.com/item/4001361...

Naročil tu, dobil original glavno krtačo - zapakirano v škatli, tako kot mora biti. Ponaredek je lahko iz trše plastike/gume in ropota na parketu.
Stransko krtačo sem pa naročil kar iz Mishop, ker ni bilo tako velike razlike v ceni, kot pri glavni krtači.

Se pozna. Meni so kitajci priložili cenene ponaredke - filtri so v redu, stranska in glavna krtača pa sta trši in povzročata hrup med delovanjem sesalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Sparkxl ::

PINki je izjavil:

Po katerem kriteriju ocenjuješ, da je boljši? Trenutno sem obrabil originalnega. Po komentarjih na netu zna biti težava s filtrom, ki naj bi imel nek magnetek in če ni ravno prave velikosti ali moči ali ne vem česa zna med sesanjem malo odstopiti in potem prekine s sesanjem. Se zaradi tega nagibam k original varjanti, samo ne vem kje dobiti legit stvar, da ni nekvalitetna roba.


Boljši je zato, ker ima pred samim filtrom eno plastično membrano in se večina praha tam ustavi in ne prodre v rebra. Zaradi tega mi zdrži že precej bolj dolgo kot original

floyd1 ::

Gtonek1 je izjavil:

Xiaomi viomi v2, clean laser distance sensor.
Se da rešit ali servis?
Lp

Poglej najprej kaj je. Kot sem tu opisal pol leta nazaj, se mi je LDS ustavil in sesalec ni več delal. Vzel narazen, priklopil (po navodilih iz youtuba) na USB polnilec 5V in ga tako malo "razmigal". Potem nazaj v sesalec in do danes še vedno dela. No-ja, enkrat vmes je še malo zajamral, ampak ni bilo treba popravljat, malo sem ga ročno zasukal in spet dela. Imam pa Xiaomi mi robot, a LDS je povsod podoben.

zee1 ::

Kako je pa z garancijo, če naročim na aliexpressu. Jo lahko uveljavljam kje v Sloveniji. Kdo je sploh pooblaščeni serviser za xiaomi sesalce. Do novega leta se dobi s5 max na AE za cca 330€.

Sparkxl ::

Ti si šele včeraj odkril online shopping? Z garancijo je enako kot za vsako stvar, naročeno iz kitajske.
Servis za xiaomi pa najdeš tako, da odpreš google, to je internetni iskalnik. Tam je eno polje za vnos teksta. Klikneš tja in napišeš: xiaomi servis

zee1 ::

Dej se raje zadrži, če nimaš namena odgovorit na vprašanje, pa ne pametuj.

Matevz96 ::

Garancija za naročeno na aliexpressu (in podobnih straneh) je dobra volja prodajalca. Sam nikoli ne računam nanjo in se raje vprašam ali je izdelek toliko cenejši kot pri nas da sem pripravljen pozabiti na garancijo ali bom raje plačal malo več in vzel v Sloveniji kjer imam zagotovljen servis.
#hooldthedoor

Amdforce ::

bauci je izjavil:

Evo dobil 360 S7 za 251€ na Gearbest iz Poljske. Naročil 17.12. dobil 23.12.. Dostavil DPD.
Je že pod smrekco :).


Mi ga uporabljamo zadnje dva dni, sem pozitivno presenecen. Zelo tih, se ne zaletava, kar hitro je narisal karto in pocistil stanovanje.

zee1 ::

Hvala Matevž?

KraitPay ::

Sam sem naročil ta teden s5 Max za 320€ na AE.

Blago je plačano, odposlano pa še ne (že cca. 5 dni je tako). Ima kdo izkušnje s tem čakanjem? Dobil bi ga naj v 7 dneh od potrditve naročila.
Imam občutek kot da bo poteklo teh 7dni, dobim refund in je to to. Isti sesalec je sedaj 625$.

darkolord ::

Eh, počakaj, pa bo.

Amdforce ::

Kje pa kaj narocujete rezervne dele? Za 360 s7 bi narocil metlice in filtre....
Drugace pa je tale sesalec res super, ce je moja zadovoljna sem tudi jaz.

Veselo 2021

darkolord ::

Banggood, aliexpress ...

Netrunner ::

floyd1 je izjavil:

Gtonek1 je izjavil:

Xiaomi viomi v2, clean laser distance sensor.
Se da rešit ali servis?
Lp

Poglej najprej kaj je. Kot sem tu opisal pol leta nazaj, se mi je LDS ustavil in sesalec ni več delal. Vzel narazen, priklopil (po navodilih iz youtuba) na USB polnilec 5V in ga tako malo "razmigal". Potem nazaj v sesalec in do danes še vedno dela. No-ja, enkrat vmes je še malo zajamral, ampak ni bilo treba popravljat, malo sem ga ročno zasukal in spet dela. Imam pa Xiaomi mi robot, a LDS je povsod podoben.

Meni se je to ravno danes zgodilo. Roborock s50, med sesanjem se je kar ugasnil in spet vžgal .. pa to je naredil 2x in javil napako za senzor. Zdaj sploh ne dela več in sem videl da se oni senzor notri ne vrti (Saj se vidi kakos e vrti a ne?).

Kakrokoli, jutri oz. v kratkem nameravam razdreti po teh navodilih.

Po kakšnih navodilih si gledal ?? USB polnilec ?

našel :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

clancy ::

Kje je trenutno najugodnejša ponudba za S5 max?
Koliko sem gledal je trenutno najceneje na Honorbuy za 375,98€ s poštnino, kar ni ravno ugodno, pa še prvič vidim to trgovino in ji ne zaupam ravno najbolj.

floyd1 ::

Netrunner je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Gtonek1 je izjavil:

Xiaomi viomi v2, clean laser distance sensor.
Se da rešit ali servis?
Lp

Poglej najprej kaj je. Kot sem tu opisal pol leta nazaj, se mi je LDS ustavil in sesalec ni več delal. Vzel narazen, priklopil (po navodilih iz youtuba) na USB polnilec 5V in ga tako malo "razmigal". Potem nazaj v sesalec in do danes še vedno dela. No-ja, enkrat vmes je še malo zajamral, ampak ni bilo treba popravljat, malo sem ga ročno zasukal in spet dela. Imam pa Xiaomi mi robot, a LDS je povsod podoben.

Meni se je to ravno danes zgodilo. Roborock s50, med sesanjem se je kar ugasnil in spet vžgal .. pa to je naredil 2x in javil napako za senzor. Zdaj sploh ne dela več in sem videl da se oni senzor notri ne vrti (Saj se vidi kakos e vrti a ne?).

Kakrokoli, jutri oz. v kratkem nameravam razdreti po teh navodilih.

Po kakšnih navodilih si gledal ?? USB polnilec ?

našel :)

Jaz sem gledal video navodila točno za mojega - mi robot (1. verzija, brez mokrega čiščenja). Link je tudi v tej temi. So pa (tako na hitro) zelo podobna tvojim, le da sem ga priklopil na usb polnilnik za telefon (5v). Po mojem pa je ta LDS senzor vsaj podoben, če ne enak. Super pa je, da je to ločen modul, odklopiš ga, kot bi delal z lego kockami. Če boš slučajno naročal ta motorček, pa mi prosim prej javi, sem tudi jaz zainteresiran.

Vm1999 ::

clancy je izjavil:

Kje je trenutno najugodnejša ponudba za S5 max?
Koliko sem gledal je trenutno najceneje na Honorbuy za 375,98€ s poštnino, kar ni ravno ugodno, pa še prvič vidim to trgovino in ji ne zaupam ravno najbolj.


Glede izkušenj z HonorbuyEU imaš tu na forumu že kar nekaj mnenj. Glede samega naročila in dostave imam eno pozitivno izkušnjo - plačilo s paypalom, prišlo v 2eh dneh od naročila. Še eno naročilo sem opravil danes, lahko sporočim rezultat.
Glede uveljavljanja garancije pa nimam izkušenj.

pedalo ::

Jaz osebno sem uveljavljal garancijo pri njih za telefon, ker so bile tezave z zaslonom. Treba jim je v startu povedati, da posiljanje zadeve v popravilo na Kitajsko ne pride v postev. Ekran so mi zamenjali v Novi Gorici, v enem tednu prejel zadevo po posti nazaj. Skratka imam dobre izkusnje.

mat xxl ::

Za telefon, morda za robota kupljenega pri kitajcih, pa kar pozabi.

clancy ::

Kateri robotski sesalnik je trenutno najboljši in seveda cenejši približek Roborock S5 max?

A110 ::

Rad bi kupil nove krtačke in filter za alfawise v10max ampak jih nikjer ne najdem. Zanima me če kdo ve če bi mogoče ustrezale krtačke od v8? na videz izgledajo enako

GupeM ::

Tole bo kmalu zunaj. Me zanima cena.

https://us.roborock.com/pages/roborock-...

Roborock S7. Zgleda fakin' crazy. Roombe se lahko samo še v vogal zavlečejo in tam počakajo na Snago da jih odpelje.

mat xxl ::

GupeM, si me nasmejal, važna je učinkovitost, ne pa tehnologija, lahko ima atomski reaktor za pogon v sebi, pa ni nujno, da bo bolje očistil, kot konkurenca.

Se pa kar tolaži ;) ;) ;) .

Sparkxl ::

Čakaj malo, ti se zdaj počasi odloči kaj je najbolj važno, ko forsiraš svoje precenjene in zastarele rombe. Prvo je to bila samoizpraznilna posoda, potem garancija, zdaj učinkovitost. Malo sem že zmeden. In prvič slišim, da roborock slabše čisti od konkurence. Zakaj bi pri s7 naj bilo tako?

Matevz96 ::

GupeM je izjavil:

Tole bo kmalu zunaj. Me zanima cena.

https://us.roborock.com/pages/roborock-...

Roborock S7. Zgleda fakin' crazy. Roombe se lahko samo še v vogal zavlečejo in tam počakajo na Snago da jih odpelje.


Izgleda res super zadeva edino kar me moti je da se modul za pomivanje dvigne le za 5 mm kar se mi zdi dovolj le za tiste najbolj "ravne" preproge za ostale je premalo. Morda pride k meni čez kakšno leto ko cena malo pade da S5 ne bo več rabil čistit dveh nadstropij.

Sparkxl je izjavil:

Čakaj malo, ti se zdaj počasi odloči kaj je najbolj važno, ko forsiraš svoje precenjene in zastarele rombe. Prvo je to bila samoizpraznilna posoda, potem garancija, zdaj učinkovitost. Malo sem že zmeden. In prvič slišim, da roborock slabše čisti od konkurence. Zakaj bi pri s7 naj bilo tako?


Sedaj je Roborock dobil samopraznilno posodo in je potrebna nova metrika kaj je pomembno.
#hooldthedoor

GupeM ::

Sparkxl je izjavil:

Čakaj malo, ti se zdaj počasi odloči kaj je najbolj važno, ko forsiraš svoje precenjene in zastarele rombe. Prvo je to bila samoizpraznilna posoda, potem garancija, zdaj učinkovitost. Malo sem že zmeden. In prvič slišim, da roborock slabše čisti od konkurence. Zakaj bi pri s7 naj bilo tako?

On pač ve. Videl je 3 Roombe, zato pozna vse sesalce in njihovo učinkovitost. Vključno s tistimi, ki jih sploh še ni na trgu.

Matevz96 je izjavil:

Izgleda res super zadeva edino kar me moti je da se modul za pomivanje dvigne le za 5 mm kar se mi zdi dovolj le za tiste najbolj "ravne" preproge za ostale je premalo. Morda pride k meni čez kakšno leto ko cena malo pade da S5 ne bo več rabil čistit dveh nadstropij.

Vseeno bolje 5 mm kot nič. Predvsem pa nekje je neka meja. Če bi hotel, da se dvigne višje, bi moral biti ali sesalec višji, ali pa posoda manjša.

Matevz96 ::

GupeM je izjavil:


Matevz96 je izjavil:

Izgleda res super zadeva edino kar me moti je da se modul za pomivanje dvigne le za 5 mm kar se mi zdi dovolj le za tiste najbolj "ravne" preproge za ostale je premalo. Morda pride k meni čez kakšno leto ko cena malo pade da S5 ne bo več rabil čistit dveh nadstropij.

Vseeno bolje 5 mm kot nič. Predvsem pa nekje je neka meja. Če bi hotel, da se dvigne višje, bi moral biti ali sesalec višji, ali pa posoda manjša.


To se strinjam v primerjavi s S5 se mi zdi glavna izboljšava črpalka za vodo za bolj enakomerno močenje in pa seveda "sonično" premikanje krtače, ki naj bi očistilo tudi malo bolj prijete smeti in ne samo površinskega prahu.
#hooldthedoor

uvodV?? ::

Naucite se od kolegov iz teme televizorjev, kjer se strastnega (placanega) zagovornika ene znamke preprosto ignorira.

Gtonek1 ::

floyd1 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Gtonek1 je izjavil:

Xiaomi viomi v2, clean laser distance sensor.
Se da rešit ali servis?
Lp

Poglej najprej kaj je. Kot sem tu opisal pol leta nazaj, se mi je LDS ustavil in sesalec ni več delal. Vzel narazen, priklopil (po navodilih iz youtuba) na USB polnilec 5V in ga tako malo "razmigal". Potem nazaj v sesalec in do danes še vedno dela. No-ja, enkrat vmes je še malo zajamral, ampak ni bilo treba popravljat, malo sem ga ročno zasukal in spet dela. Imam pa Xiaomi mi robot, a LDS je povsod podoben.

Meni se je to ravno danes zgodilo. Roborock s50, med sesanjem se je kar ugasnil in spet vžgal .. pa to je naredil 2x in javil napako za senzor. Zdaj sploh ne dela več in sem videl da se oni senzor notri ne vrti (Saj se vidi kakos e vrti a ne?).

Kakrokoli, jutri oz. v kratkem nameravam razdreti po teh navodilih.

Po kakšnih navodilih si gledal ?? USB polnilec ?

našel :)

Jaz sem gledal video navodila točno za mojega - mi robot (1. verzija, brez mokrega čiščenja). Link je tudi v tej temi. So pa (tako na hitro) zelo podobna tvojim, le da sem ga priklopil na usb polnilnik za telefon (5v). Po mojem pa je ta LDS senzor vsaj podoben, če ne enak. Super pa je, da je to ločen modul, odklopiš ga, kot bi delal z lego kockami. Če boš slučajno naročal ta motorček, pa mi prosim prej javi, sem tudi jaz zainteresiran.

Danes razkopal, motorček ne dela, nas je že več😁
Bi se dalo to kje dobit pri nas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gtonek1 ()

Amadeuss ::

Kaj menite o TEM sesalcu za dobrih 220 EUR? Kolikor sem gledal, ga ima tudi Xiaomi pri nas, ampak je cena pri nas 299 EUR.

Sicer znamke Trouver ne poznam, ampak očitno je to nekaj kar potem Xiaomi prodaja pod svojo blagovno znamko ali kako? Za ta denar se to meni zdi kar OK nakup, glede da na to, da ima mokro in suho čiščenje ter LDS navigacijo. Ali sem kaj spregledal in je za ta denar še kak boljši deal? (nekih silnih denarjev za robotski sesalec ne bi dajal) 8-O

amacar ::

Za enak denar vzames rajsi preverjenega xiaomija: https://a.aliexpress.com/_mNPeupZ

Gogo ::

@amadeuss
Tule si preberi in odloči: https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robo...
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|
««
72 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356420 (3854) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363969 (37895) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143631 (63313) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764297 (23945) mat xxl

Več podobnih tem