» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
58 / 90
»»

vezo ::

recmajkemi je izjavil:

@vezo; večkrat omenjeni STYJ02YM, ki je evkivalent PROju iz Alija za ~ 270 EUR, pošljejo iz Češke v štirih dneh je bil na naslovu.
@Fairplay: cca 90 m2


Hvala.

Torej govoriva o tem modelu https://www.aliexpress.com/item/4000114... ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vezo ()

Tomson ::

@A110:
nekaj očitno ni bilo ok, glede na SLAM algoritem ter LDS senzor bi se moral lepo urejeno in načrtovano premikati po prostoru, poizkusi še enkrat ... Sicer pa, jasno, gre za model, ki je po specifikacijah na nivoju najboljših modelov na trgu, z najsodobnejšo tehnologijo, dobi se ga pa v akciji že za 180€, uporabniška izkušnja verjetno res ne bo ves čas 100% na nivoju 2x dražjih modelov, a načrtovanje in premikanje po prostoru bi moralo ostati tudi pri mokrem čiščenju podobno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

buttcrack ::

Mcsin je izjavil:

En prvi vtis za pred enim tednom dostavljenega Alfawise V10max... za ta denar odličen, res mi ni zal, glede na to da sem pred tem gledal roborock s6, ki je trikrat drazji. Zaenkrat zelo priporocam... edino cakal sem mesec in pol na njega, verjetno zaradi praznikov.

Mi prosim izmeriš višino sesalca, brez dimnika in z njim :)

zlabra ::

yonny je izjavil:

stara mama je izjavil:

Zdravo!

Čez kako visoke robove zmore Viomi V2 (pro)?


več kot 2 cm, uglavnem je kot tank, se dvigne nad oviro in kar skoplje čez, mi gre tudi noter v kuhinjski stol ven pa ne pride...stol je kromiran okoli in ma visoko ogrodje več kot 2 cm

samo sesanje mi posesa celo hišo z baterijo (dva nadstropja cca 120 kvadratov bruto), neto je nekje okoli 70 in še ostane nekaj malega baterije


pri pomivanju in sesanju (2v1) pa negre oba nadstropja z enim polnjenjem in tudi še nikoli nisem, izmenjujem enkrat spodaj drugič zgoraj (zaradi prenašanja) se mi ne da skozi prestavljat, sesam dosti, brišem po potrebi



Jaz sem dobil pred tednom 360 S6, sicer super deluje, edin praga v kopalnic mi pa ne zmore nazaj pridit ko je enkrat notri. prag je visok cca 15mm

Tomson ::

@zlabra:
to je tudi max meja za 360 S6 model, 1.5cm, kar pa sicer lahko hitro in enostavno rešiš, če dodaš eno prečko pred prag ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

recmajkemi ::

vezo je izjavil:

recmajkemi je izjavil:

@vezo; večkrat omenjeni STYJ02YM, ki je evkivalent PROju iz Alija za ~ 270 EUR, pošljejo iz Češke v štirih dneh je bil na naslovu.
@Fairplay: cca 90 m2


Hvala.

Torej govoriva o tem modelu https://www.aliexpress.com/item/4000114... ?

O temu ja, sam sem kupil v Hurray Storu.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

SaXsIm ::

A mi lahko nekdo prosim izmeri max višino Roborock S50, ko je na docku? Od tal do vrha dimnika.
SaXsIm

Tomson ::

Na docku, na plastični podlagi, najvišja točka sesalnika 9.8cm ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

buttcrack ::

Tomson je izjavil:

Na docku, na plastični podlagi, najvišja točka sesalnika 9.8cm ...

kako pa je z V10 max in višinami?

Stokarino ::

A je kakšen "univerzalni" servis/mojster za te sesalce? Za V8S Pro

Tomson ::

@butch3r:
V10 Max je malenkost višji, sam sesalnik meri 10cm, skupno s polnilno postajo okoli 10.5cm ...

@Stokarino:
soforumaš mat xxl je mojster za te zadeve, kolikor mi je znano načeloma poservisira vsako znamko, če se dobi rezervne dele ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

buttcrack ::

Tomson je izjavil:

@butch3r:
V10 Max je malenkost višji, sam sesalnik meri 10cm, skupno s polnilno postajo okoli 10.5cm ...


kako pa je z dimnikom?

Ene omare imam ravno dovolj visoke, da jih npr V8S Pro do roba podela, sedaj me pa zanima ali se bo zaradi dimnika prej ustavil ali bo šel isto do roba, saj načeloma z njim ne bo nič zadel...

Tomson ::

10cm je najvišja točka sesalnika, odvisno koliko je še prostora, če je nekaj mm, ne bo šlo, nad cm pa mislim da ne bo težav ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

buttcrack ::

se popravljam, 8cm imam omare... slabih 8 cm je tudi v8s pro visok in idealno paše tja spod (gre se za 2/3 cm globoko, ne rabi it cel spodaj). se pravi v10 ne bi šel niti par cm pod rob, če nima vsaj 10cm prostora?

Tomson ::

V10 ima 8cm, potem pa še 2cm za laserski senzor (kar za tistih nekaj cm globine ni pomembno), če bi bile omare 8.5cm bi šlo, tako pa, hja, mogoče, V8S je namreč 7.6cm, V10 Max pa 8cm, a bo torej prostor ali ne je sedaj vprašanje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

buttcrack ::

:(

Hvala za info Tomson!

JanezH ::

A110 je izjavil:

sesanje dela super. danes sem na v10 poskusil prvic mokro ciscenje in se mu je po dobrem zacetku zacelo malo mesati


Kako si zadovoljen zdaj po 2 tednih? Aplikacija deluje vredu?

A110 ::

ja. zelo sem zadovoljen z sesanjem. po tleh imamo po vsej hisi ploscice in posesa super. tudi v spodnjem nadstropju ki je polovico pod zemljo in je vecinoma brez wifija in zemljevida. mokrega brisanja pa ne uporabljamo ker bolj samo navlazi. edini problem je recimo v kopalnici ko nemores do konca odpreti vrat zaradi predalnikov in potem ko gre pod umivalnik in predalnike pride za vrata ko gre okoli ob robu in se zapre v kopalnico da nemore ven tako da kopalnica je za njega no go cona. za aplikacijo nemorem ravno reci ker sem sam bolj po redko doma in aplikacijo uporablja mama (jaz je niti nimam na telefonu). ampak glede na to da pri 50 letih zna delati z njo in ga brez problema iz sluzbe poslje na ciscenje in nadzoruje ze mora biti vredu. Nisem pa pricakoval da je sicer tisji kot navaden sesalec ampak se vedno je sesalec in se ga slisi ko dela tako da televizije ni ravno prijetno gledati ko sesa, ampak se da. potem se en problem se pojavi pri kavcu ki je ravno na meji da nemore spodaj zaradi glave ki je malo visja ampak mogoce 1-2x se je zgodilo da je vseeno prisel spodaj ampak se je potem spodaj zataknil in ni mogel ven. ampak to so predvsem "pomankljivosti" stanovanja.

JanezH ::

Kako močno se pa v10 zaletava v ovire? Na tleh imamo posodo z vodo za psa, bo to polil?
A mogoče lahko to komentira kdo z roborockom ali viomi v2 ali kateri drug?

JanezH ::

Ima pa v10 izgleda res težavo z mokrim čiščenjem :|

Alfawise V10 Max doesn't work with Google Home (confirmed by Gearbest Support). Also the cleaner randomly looses connection with the mop pad and stops mopping randomly. Plus the app is a bit of a joke! You can't save the map, the map randomly drops and all of you zones/walls need to be re-done!

Gone ::

Za moping lahko potrdim, da se večkrat sam ustavi in reče i must rest. Za posodo za psa jo premakne, jaz imam tam no go zone pa je. Drugače nimam pripomb ker moping redko uporabljam.

Vm1999 ::

JanezH je izjavil:

Kako močno se pa v10 zaletava v ovire? Na tleh imamo posodo z vodo za psa, bo to polil?
A mogoče lahko to komentira kdo z roborockom ali viomi v2 ali kateri drug?


Imam Roborocka. Posodo za psa bi premaknil, jaz jo vedno umaknem.
Pozna se pri najvišji hitrosti. Kaj mislim s tem: sesalec najprej zariše kvadratno območje in takrat se premika počasi. Ko pa se potem po sredini območja premika z najvišjo hitrostjo, se zna zgoditi, da se zaleti "na polno". Sploh v kakšen manjši ali ožji predmet.

JanezH ::

Gone je izjavil:

Za moping lahko potrdim, da se večkrat sam ustavi in reče i must rest.


Verjetno se to lahko s fw odpravi?

buttcrack ::

če bo nov fw sploh. v8s pro ga ni nikoli dobil, verjetno bo prej zunaj v11 kot pa fw update

zlabra ::

Sicer sm ravno kupil 360 S6 za 80m površine, me pa zanima Roomba 960 za 399 če je dober nakup, ali je še vseeno predraga proti Roborock S5 ali S6
Gledam pa za 150m sesanja.

Zakaj imajo roombe tako švoh baterijo proti ostalimi, tale ima 1.800mah, roborocki 5.200mah

Ashrack ::

Kje se ugodno da kupiti Roborock S50?

Tu sem enega nasel ampak posiljajo iz HK.
https://www.gearbest.com/robot-vacuum/p...
Kakor razumem da karkoli ki je nad ~23 EUR in se posilja iz kitajske, je lahko carinjeno ter dodan DDV. Je se vedno tako? Ker v tem primeru zgoraj omenjenega sesalca ne bi narocil.
....

buttcrack ::

Izberi priority eu pa bo brez carine, 100%

Tomson ::

Ashrack je izjavil:

Kje se ugodno da kupiti Roborock S50? Kakor razumem da karkoli ki je nad ~23 EUR in se posilja iz kitajske, je lahko carinjeno ter dodan DDV. Je se vedno tako? Ker v tem primeru zgoraj omenjenega sesalca ne bi narocil.


Lahko preveriš v namenskem članku: Najboljši robotski sesalniki (redno ažurirane cene)

Sicer pa za HK skladišče na GB , kot je že @butch3r omenil, preko poštne opcije Priority Line, preverjeno brez dodatnih stroškov, je cena končna ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Ashrack ::

@Tomson
Glede na link ki si ga podal, izgledata Roborock S50 ter Viaomi V2/PRO, oba zelo dobra modela.
Kaj se priporoca? Ali S50 ali raje novejse Viaomi V2/PRO?
....

d0rK ::

Pomoje se bo tomsonu zmešalo od vseh ponavljajočih vprašanj. Jaz sem vzel v tej dilemi s5 max.a

Tomson ::

hehe, ja, Roborock S5 Max je res dober kompromis med omenjenima, sicer malo dražji pri 400€ ampak res top robotski sesalnik overall. Med Roborock S50 ter Viomi V2 Pro pa odvisno, S50 je še vedno zelo dober sesalnik, Viomi pa novejši, malo višja sesalna moč, absolutno boljši na področju mokrega čiščenja (S5 Max mu pride blizu), naprednejša aplikacija, je pa nekje 10% počasnejši, ima občutno manj zmogljivo baterijo in Roborock deluje res "rock solid", se redko pri čiščenju kaj zatakne, Viomi pa tu in tam, odvisno od pripravljenega prostora, skratka, so plusi in minus na obeh straneh, medtem ko pri omenjem Roborock S5 Max kompromis najboljših lastnosti obeh omenjenih modelov ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Kiwix ::

Se še komu na roborocku s5 dogaja da občasno posesa samo del stanovanja ali samo eno sobo in reče finished cleanup in se vrne na postajo? To se je sedaj prakrat zgodilo, cca enkrat na 14 dni. Sesalec oz senzorji so čisti baterija je polna.

YesPeace ::

https://www.electronic4you.si/xiaomi-vi...
viomi v2 za 260 v celovcu.

Sem ga kupil v tej trgovini za 295 EUR decembra in sem zelo zadovoljen! poleg je kombinirana posodica in posodica za prah.

XLapsus ::

To je rabljena zadeva, nov je se vedno 295€.

yonny ::

Pri Viomi V2 mi je hiba slabša baterija (3200 proti 5200) in včasih jo porabim vso, če se igram preveč po hiši in brišem po tleh....

JanezH ::

Koliko m2?

Jure P ::

YesPeace je izjavil:

https://www.electronic4you.si/xiaomi-vi...
viomi v2 za 260 v celovcu.

Sem ga kupil v tej trgovini za 295 EUR decembra in sem zelo zadovoljen! poleg je kombinirana posodica in posodica za prah.


Torej manjka samo posodica za vodo? Robot vseeno pomiva v Y, s simulacijo čiščenja z navadno krpo? Deluje preko aplikacije Viomi ali Mi Home?
Hvala za odgovor!! :)

Tomson ::

@Jure P:
drži, brez posodice za vodo, pomiva po enakem Y paternu, kaj in če in kdaj bo pa nadgradnja Pro modela preko firmwera in kaj bo le ta prinesla pa se žal ne ve ... Če večja posodica za vodo, ki ima več šobic in je potem mokro čiščenje še malo bolj učinkovito pride prav, je za razmislit o Pro modelu, ki ima poleg že vse posodice in je le dobrih 30€ dražji, sicer pa je V2 model tudi povsem primeren, oba modela preko aplikacije Mi Home ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Badwolff ::

Pro ni nujno da ima tri posodice

yonny ::

JanezH je izjavil:

Koliko m2?


cca 70 m2 neto

jl ::

Poskusam kupiti roborock s5 max (crne barve) s kodami iz kajkupiti.si, ampak mi nikakor ne sprejme (kupini ze porabljeni) oz je cena visja.
@Tomson; delam kaj narobe, ali so kuponi pac potekli?

buttcrack ::

Potekli, počakaj na nove.

Tomson ::

@jL:
za Roborock S5 Max trenutno dobra opcija iz EU skladišča, a v beli barvi, za črno FlashSale - KLIK
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

freesty ::

Ve kdo pojasnit ta shipping info?

http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

buttcrack ::

kontejner gre iz azije v nemčijo kjer prepakirajo in bo šel dalje samo tvoj paket z DHL kodo

GupeM ::

Je že kdo dobil zadnji update (3.5.7_002008) za Roborock S50? Jaz sem ga naložil preko FloleVac. Zdaj avtomatsko zazna sobe, kar je res zakon (dela samo na androidu, na iOS še ne zna). Ko mu daš ločeno sobo za sesat, tudi prepozna, ali je bolje da gre levo-desno, ali gor-dol. Tako se pri nekaterih sobah hitrost sesanja kar precej pozna. Nisem pa še preizkusil, ali je podobno pameten tudi v primeru zoned cleanup. Prej je vedno sesal levo-desno, čeprav bi bilo bolje gor-dol.

Kodrnusa ::

Ne jaz imam še zmeraj 3.3.9_001886. V Xiaomi appu ne najde upadajta na androidu..

GupeM ::

Menda počasi pošiljajo update uporabnikom in naj bi jih v nekaj mesecih dobili vsi. Lahko pa si naložiš FloleVac na telefon (Android) in updateaš firmware. Se kar splača se mi zdi. Poleg tega ima zdaj robot bolj človeški glas ko govori in ni več tako robotski.

dejanslo ::

Je kdo uspel povezati flolevac s s5 max? Meni še zmeraj javi, da na strežniku ni podatka o sesalcu.
There`s More Than One Way To Do It

freesty ::

buttcrack je izjavil:

kontejner gre iz azije v nemčijo kjer prepakirajo in bo šel dalje samo tvoj paket z DHL kodo


Me mora skrbet zaradi praznikov in corona virusa? Da bo to prislo kasneje kot je pricakovano?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
««
58 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356420 (3854) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363968 (37894) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143628 (63310) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764297 (23945) mat xxl

Več podobnih tem