» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
40 / 90
»»

JakaD ::

Živjo,

Najbrž že n-krat obdelana tema ampak vseeno prosim za pomoč.
Zasledil sem debato o Viomi V2 in link na geekbuying in kodo za popust, ki velja za HK skladišče, kar je seveda najugodnejša opcija.
Je na ta HKEU priority line kaj dajatev, ki nastanejo pri dostavi ali se v izogib carinam izbere DE skladišče in pač raje plača malo višjo ceno+poštnino?

Hvala za pomoč.

Tomson ::

Če se za tole opcijo izbere poštna opcija HKEU Prioirty Line za 0€, 100% ne bo dodatnih stroškov, tudi sami garantirajo, je cena končna, dostava pa 7-15 dni ...

- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik s kodo: YFHIAOSH za 331€ (HK skladišče)

Sicer hitrejša alternativa, kjer trenutno kakšne kode ni, je, kot omenjeno Germany skladišče, je še 10€ poštnine, a hitrejša dostava 2-7 dni, tudi brez dodatnih stroškov ...

- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik za 366€ (EU Germany skladišče)

Je še Italy skladišče z dostavo 1-2 dni, kjer pa je poštnina pri 33€ kar občutno višja ...

- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik za 366€ (EU Italy skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dipling ::

Ima kdo težave s sesanjem roborocka na črnem tepihu? Tepiha s črnimi in svetlejšimi polji ne sesa pravilno, ker prepozna temna polja kot praznino ali stopnico.
Sam bom poskusil prelepiti cliff senzorje, ki je ena izmed "rešitev".

Lahko bi bilo rešeno s programsko opremo, z opcijo, kjer bi določil, da imaš/nimaš stopnic. Mogoče definiranje "safe zone", kjer bi sesal brez senzorjev.

GupeM ::

Dipling je izjavil:

Ima kdo težave s sesanjem roborocka na črnem tepihu? Tepiha s črnimi in svetlejšimi polji ne sesa pravilno, ker prepozna temna polja kot praznino ali stopnico.
Sam bom poskusil prelepiti cliff senzorje, ki je ena izmed "rešitev".

Lahko bi bilo rešeno s programsko opremo, z opcijo, kjer bi določil, da imaš/nimaš stopnic. Mogoče definiranje "safe zone", kjer bi sesal brez senzorjev.

Imam povsem črn tepih in tepih, ki je malo črn, malo siv in malo bel, pa pri nobenem ni te težave. Mogoče je tvoj tepih bolj črn in se odbije premalo svetlobe nazaj. Je pa zanimiv problem.

Kiwix ::

Tudi pri meni lepo sesa, probaj mogoče vklopiti 'carpet mode'.

Dipling ::

Imam. Gledam na netu, da ima kar nekaj ljudi ta problem.

Dipling ::

Tepih ima črne in svetlo sive dele in med njimi je prešito, kot bi bil sestavljen iz več delov. Verjetno je tu težava.
Dogajalo se je podobno:


Sem prelepil bel papir s samolepilnim trakom, razdelil na štiri dele in natančno prelepil preko štirih senzorjev na spodnji strani.
Senzorji delajo normalno dalje, sesalec ne javi umazanih senzorjev.

Sedaj je prvič posesal tepih kot parket. Prej se je vrtel, ni vedel kam.

Lahko pa bi zamenjal tepih. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dipling ()

buttcrack ::

polpo je izjavil:

Si že kdo lasti Alfawise V8S PRO E30B, kako se obnese?
Se že najde bolj obširen review na spletu oz. primerjalni test s prejšnjim Alfawise V8S modelom?
Našel samo tole:
https://www.priceboon.com/product/alfaw...
https://www.igeekphone.com/alfawise-v8s...

meni ga dostavijo ta teden, poročam kako bo. Je pa to moj prvi "suženj", tako da neke bistvene primerjave ne bom podal, samo če je vredno švoh 150€ ali ne :)

Tomson ::

Danes je Xiaomi Viomi V2 v dobri akciji:

- Xiaomi VIOMI V2 robotski sesalnik s kodo: 3WROOWC8 iz 356€ na 319€ (+HKEU Prioirty Line za 0€)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

d0rK ::

Če smem samo na hitro vprašati, da dobim približno idejo koliko bi moral dati na stran:


Koiko torej te dni stane KVALITETEN robotski sesalec, ki bo delal, ga ne bodo zapacali dolgi ženski lasje in kepe pasje dlake od zlatega prinašalca, kaksen list ki ga zanese noter? Sesal bi cca 20m2 nizkega tepiha (itison) in 80m2 ploščic.

Oglase vidim samo za razne Roombe, prebral sem zadnjih 5 strani pa kakšnih pravih primerjav niste dali veliko je pa predlogov za različne kitajce. So tudi oni OK?

Tomson ::

Edina res dobra Roomba (po mojem mnenju) je serija 9, ki pa stane 600€+. Omenjeni kitajski robotski sesalniki so povsem enakovredni omenjeni najdražji Roombi, tako kar se tiče kvalitete materialov, izdelave, tehnologiji, učinkovitosti sesanja, na kakšnem področju so celo boljši in so občutno, tudi 2x cenejši.

Zgoraj omenjeni Viomi V2 bi bil precej primeren, ker ima trenutno najvišjo sesalno moč na trgu, kar se še posebej pozna na preprogah, zavedat pa se moraš, da noben robotski sesalec preproge ne bo očistil tako dobro kot klasični sesalnik, ki ima nekajkrat višjo sesalno moč, a pri precej nizkih preprogah se obnese povsem ok, je pa najboljši pri mokrem čiščenju.

Če ti ni odveč plačati 600€ za Roombo serije 9, sigurno ne boš razočaran, sicer pa imaš kar nekaj bistveno ugodnejših alternativ, ki se odrežejo odlično, so zelo kvalitetni sesalniki, vsi z višjo sesalno močjo kot Roomba, s SLAM algoritmom, ki najolj učinkovito začrta čiščenje in premikanje po prostoru, nekateri modeli imajo še mokro čiščenje, ki je tudi izjemno uporabno.

Najcenejši res dober model robotskega sesalnika je 360 S5, za res dobro ceno, primerljiv z najboljšimi na trgu, manjka mu npr. le mokro čiščenje:

- 360 S5 robotski sesalnik s kodo: GB-AP360S5 iz 267€ na 260€ (Prioirty Line poštnina, brez dodatnih stroškov)

Malo dražji model, ki se v principu loči le med opcijo za mokro čiščenje ter za las nižjo sesalno močjo, lahko tudi sam iz prakse potrdim da je odličen.

- 360 S6 robotski sesalnik s kodo: GB-AP360S6 za 287€

Klasika med top robotskimi sesalniki, zelo podoben 360 S6 modelu, le od drugega podjetja in z večjo baterijo, ki se v praksi niti ne pozna, razen pri res izjemno velikih stanovanjih, model od Roborocka:

- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: BGRB52901 za 327€ (HK skladišče, Prioirty Line, 7-15 dni dostava)
- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: GB-APRBS50 iz 360€ na 350€ (HK skladišče, Prioirty Line,7-15 dni dostava)
- Roborock S50 Global robotski sesalnik za 355 (EU Poland skladišče, 2-7 dni dostava)
- Roborock S50 robotski sesalnik za 363€ (EU Poland skladišče, 2-5 dni dostava)
- Roborock S50 robotski sesalnik za 429€ (SLO, 2 dni dostava, garancija v Slo)

In še omenjeni najnovejši Xiaomi model, ki ima med vsemi najvišjo sesalno moč in je najboljši pri mokrem čiščenju (kar sicer počne ločeno, ali suho ali mokro čiščenje), ima pa daleč največjo posodico za vodo in edini nadzor nad tem koliko vode bo uporabjlal pri čiščenju ...

- Xiaomi VIOMI V2 robotski sesalnik s kodo: 3WROOWC8 iz 356€ na 319€ (+HKEU Prioirty Line za 0€)

To so trenutno res najboljši robotski sesalniki na trgu, med njimi malo razlik, uporabljajo precej podobno tehnologijo, imajo zelo podobno učinkovitost čiščenja, vsi z najnaprednejšo tehnologijo, nadzorom preko aplikacije itd ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

J.McLane ::

Daj Tomson še disclaimer, ker smo vseeno v temi "Robotski sesalci" in ne v temi "Gearbest..."

Ob tole tvojo izjavo bi se tudi dalo spodtaknit:
"Omenjeni kitajski robotski sesalniki so povsem enakovredni omenjeni najdražji Roombi, tako kar se tiče kvalitete materialov, izdelave, tehnologiji, učinkovitosti sesanja, na kakšnem področju so celo boljši in so občutno, tudi 2x cenejši."
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Gregor P ::

Sam ne delam za nobenega od zgoraj omenjenih, ampak resnično ne vem s čim Roomba opravičuje toliko dražje ceno? Razen tiste ekstra posode za prah na polnilcu, ki pa jo je treba tudi dodatno plačati ... so to boljši materiali? Boljša tehnična podpora pri nas? :8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

d0rK ::

Hvala za vrhunski odgovor! Čisto za foro, ve kdo naprimer koliko ima sesalne moči klasični sesalec? Še tastara verzija 1200W pred eco linijami, v Pa.

Tomson ::

Odvisno od modela do modela, sama nazivna moč tudi ne pove vsega, kakšna je dejanska izkoriščenost in sesalna moč, je pa dobra orientacija. Tako za primerjavo, klasični električni sesalniki imajo nekje 15000 do 25000 Pa sesalne moči...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Matevz96 ::

d0rK je izjavil:

Če smem samo na hitro vprašati, da dobim približno idejo koliko bi moral dati na stran:


Koiko torej te dni stane KVALITETEN robotski sesalec, ki bo delal, ga ne bodo zapacali dolgi ženski lasje in kepe pasje dlake od zlatega prinašalca, kaksen list ki ga zanese noter? Sesal bi cca 20m2 nizkega tepiha (itison) in 80m2 ploščic.

Oglase vidim samo za razne Roombe, prebral sem zadnjih 5 strani pa kakšnih pravih primerjav niste dali veliko je pa predlogov za različne kitajce. So tudi oni OK?


Doma imamo Xiaomi Roborock in Roombo 770, tako da lahko govorim le o teh dveh (ja vem, da je Roomba star model).

Roborock je veliko hitrejši pri sesanju, posesa enakovredno ali morda bolje (pod pogojem da je v nastavitvah izbrana visoka moč sesanja, drugače ne naredi nič). Poleg tega je Roborock veeliko boljši z lasmi. Ne vidim logičnega razloga (podobne krtače) vendar Roborock ne navije toliko las kot Roomba.
#hooldthedoor

mat xxl ::

J.McLane je izjavil:

Daj Tomson še disclaimer, ker smo vseeno v temi "Robotski sesalci" in ne v temi "Gearbest..."

Ob tole tvojo izjavo bi se tudi dalo spodtaknit:
"Omenjeni kitajski robotski sesalniki so povsem enakovredni omenjeni najdražji Roombi, tako kar se tiče kvalitete materialov, izdelave, tehnologiji, učinkovitosti sesanja, na kakšnem področju so celo boljši in so občutno, tudi 2x cenejši."


Tudi jaz, kot geek za Roombe, se s tem ne strinjam. Se strinjam, da so kitajčki dobrodošla konkurenca imajo pa bistveno slabšo izvedbo mehanskih delov tudi programja, težava je tudi, da deli niso unificirani, ( Roomba npr. že 14 let uporablja določene enake dele ali jih le malo izboljša in pašejo celo za nazaj npr. kolesa, bočna krtačka, spr. kolo senzorji.....) med tem, ko kitajčki dajo vsakega pol leta ven nov model, ki z starim navadno nima neke veze in spet so novi deli, skratka dobri boste, če boste po 5 letih dobili še rezervne dele ali jih dobili na lahek način.

Gregor, materiali, so krepko boljši, če bi rad videl v živo pridi do mene, ti pokažem Roombo 780 staro 5 let z 9850 urami delovanja, končala je svojo pot po 2 baterijah, delala vsak dan po 2 cikla tam po 3,5 ur cca , da ni delala morda občasno kak dan v tednu, je pa sedaj res še delujoča, vendar kolesa nimajo več profila, krtačni modul še deluje, vendar močno ropota, potrebna bi bila menjava, bočna krtačka dela ali ne dela ( potrebna menjava), košek, po čiščenju še vedno lepo deluje.... ob servisu in menjavi nekaj delov, bi delala še naprej....

Zanima me, kateri kitajček, bo zdržal toliko, pa da bo mehanika toliko zdržala.


Glede psa in obilja las pa glejte Roombe z dvemi malimi gumijastimi krtačami, to je od modela 800 dalje in jasno I5 in I7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

mihec87 ::

mat xxl je izjavil:



Tudi jaz, kot geek za Roombe, se s tem ne strinjam. Se strinjam, da so kitajčki dobrodošla konkurenca imajo pa bistveno slabšo izvedbo mehanskih delov tudi programja, težava je tudi, da deli niso unificirani, ( Roomba npr. že 14 let uporablja določene enake dele ali jih le malo izboljša in pašejo celo za nazaj npr. kolesa, bočna krtačka, spr. kolo senzorji.....) med tem, ko kitajčki dajo vsakega pol leta ven nov model, ki z starim navadno nima neke veze in spet so novi deli, skratka dobri boste, če boste po 5 letih dobili še rezervne dele ali jih dobili na lahek način.

Gregor, materiali, so krepko boljši, če bi rad videl v živo pridi do mene, ti pokažem Roombo 780 staro 5 let z 9850 urami delovanja, končala je svojo pot po 2 baterijah, delala vsak dan po 2 cikla tam po 3,5 ur cca , da ni delala morda občasno kak dan v tednu, je pa sedaj res še delujoča, vendar kolesa nimajo več profila, krtačni modul še deluje, vendar močno ropota, potrebna bi bila menjava, bočna krtačka dela ali ne dela ( potrebna menjava), košek, po čiščenju še vedno lepo deluje.... ob servisu in menjavi nekaj delov, bi delala še naprej....

Zanima me, kateri kitajček, bo zdržal toliko, pa da bo mehanika toliko zdržala.


Koliko so stale 2 bateriji in koliko servis to 5 let staro roombo(deli+ure servisa, saj večina ne bo sama štorala po drobovju in diagnosticirala)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

darkolord ::

Se strinjam, da so kitajčki dobrodošla konkurenca imajo pa bistveno slabšo izvedbo mehanskih delov tudi programja
Kakšen vir za to?

mat xxl ::

Baterije neoriginal 15% močnejše 3500 nMh NIMH so kvalitetne debelostenske nekje po 50 eur, 50% močnejše 4500 nMh so nekje 60 eur, tu bi se dalo kolesa preplastiti, profil, nekje po 5 eur na kolo ali nova nekje 30 eur na kolo, kpl. čistilna glava z vsemimi motorji, krtačami je nekje 70 eur, bočna krtačka pa cca 30 eur, vendar ne pozabiti, da je ta robot dal čez toliko, kot bi dal ob normalni uporabi nekje v 12 do 15 letih, ker je sesal nekje vsak dan 2 x po 120 m2 . In prepričan sem, da malo robotov naredi toliko, če upoštevao, da je normalna uporaba nekje 5 x na teden po cca 2 uri, kvadratura cca 60 m2, kar znese nekje 52 tednov x 5 dni x 2 uri = 520 delovnih ur letno....... Torej če tako računamo je ta naredil dela za skoraj 19 let brez okvar.

Vir razdri pa si sam poglej zobnike in ostalo, vir sem sam, ki sem že podiral Xiaomije, Elektroluxe, Karcherje, Bralkote in še kaj, roomb pa zelo veliko. Sicer pa poiščite mednarodni robotic forum !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Kiwix ::

Imam Roborocka in sem presenečen kako malo (ženskih dolgih) las se zatakne v spodnjo krtačo. Sigurno sta od Roombe spodnji gumijasti krtači veliko boljši, še posebej če imate psa, drugače pa tudi Roborock odlično opravi delo :).

Če podam še primerjavo med Roombo (mislim, da je bila serija 690, redna cena cca 250€) in Alfawise V8S (cena 133€, skupaj s poštnino). V bistvu Roomba zmaga samo pri sesanju preprog (zaradi spodnjih krtač in ker je malo bolj dvignjena od tal se tudi lepše vozi, manj zatika) v vseh ostalih pogledih pa je Alfawise neprimerljivo boljši od Roombe. Že po količini smeti v posodici se vidi razlika. Ko smo v hiši najprej posesali hodnik z Roombo, čez nekaj ur pa še z Alfawise sesalcem, je Alfawise pobral še toliko smeti, da smo bili kar malo presenečeni. Si pa Alfawise vzame malo več časa med tem ko Roomba sesa, kot da se ji nekam mudi :).

darkolord ::

mat xxl je izjavil:

Baterije neoriginal 15% močnejše 3500 nMh NIMH so kvalitetne debelostenske nekje po 50 eur, 50% močnejše 4500 nMh so nekje 60 eur, tu bi se dalo kolesa preplastiti, profil, nekje po 5 eur na kolo ali nova nekje 30 eur na kolo, kpl. čistilna glava z vsemimi motorji, krtačami je nekje 70 eur, bočna krtačka pa cca 30 eur, vendar ne pozabiti, da je ta robot dal čez toliko, kot bi dal ob normalni uporabi nekje v 12 do 15 letih, ker je sesal nekje vsak dan 2 x po 120 m2 . In prepričan sem, da malo robotov naredi toliko, če upoštevao, da je normalna uporaba nekje 5 x na teden po cca 2 uri, kvadratura cca 60 m2, kar znese nekje 52 tednov x 5 dni x 2 uri = 520 delovnih ur letno....... Torej če tako računamo je ta naredil dela za skoraj 19 let brez okvar.

Vir razdri pa si sam poglej zobnike in ostalo, vir sem sam, ki sem že podiral Xiaomije, Elektroluxe, Karcherje, Bralkote in še kaj, roomb pa zelo veliko. Sicer pa poiščite mednarodni robotic forum !
Moj kitajc posesa 70+ kvadratov v eni uri. Potem smo pri tvojem že skoraj pri 40 letih?! Ne pretiravaj, no.

Kakorkoli. Od tvoje zgoraj omenjen roombe je že Kitajc za 125 eur hitrejši, ima boljšo navigacijo in brezkrtačni motor s precej višjo sesalno močjo. Komplet dveh filtrov, dveh bočnih krtačk in glavne krtače stane 11 eur.

Za na primer S50 je na voljo precej rezervnih delov, potrošni so sploh poceni, nekateri, kot npr. glavni motor, so tudi precej bolj vzdržljivi. Kvalitetne baterije (5200 mAh Li-ion) so pod 50 eur, tudi če jih ni več, se jih da enostavno sestaviti.

Na koncu pa le seštej, koliko si za Roombo dal vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

gile ::

@mat xxl

Vsakemu svoje veselje, ampak..

Poglej, razvoj gre pač naprej. Tele naše robotke lahko primerjamo z avtomobili. Po 5-10 letih bo vsak že precej zgonjen. Sej ga lahko vzdržujemo, šraufamo, peglamo...in dobimo krasnega oldtimerja. Ki pa je samo za na kakšen avtoshow parkrat na leto. Za vsakdanjo rabo pač ne. Večina nas za kaj takega nima ne sredstev, časa, še najmanj pa veselja.
Ali pa, a si predstavljaš, da bi tole pisal na 10 let starem mobiju ali laptopu??

Isto je s temi robotki. Prvi modeli so med zaletavanjem v stene še mal posesali. Potem so jim dodali senzorje...nato krpice da sproti brišejo....nato...

Sej ne rečem, na svojem S50 bomo zamenjali kakšno krtačko, filter... in to je to.

Ampak čez pet let, ko bodo novi modeli med sesanjem masirali stopala in spekli porcijo pomfrija, pa upam da bo S50 umrl, explodiral, ali se spremenil v ionizirajočo plazmo...karkoli, da bom le upravičil nakup novega modela, ki bo boljši in hitrejši od sosedovega.

Ampak, če ti je v veselje, ti kar šraufaj roombe.

Vens ::

Po mojem mnenju je bistvena razlika med Roombo in ostalimi v izvoru. Roomba je ameriška z izredno nasilnim marketingom.
Medtem ko za roborocke velja le reklama iz ust do ust, vsaj pri nas. Vsak, ki ga ima, ga izredno pohvali. Skoraj ne potrebuje reklame.

Beseda kitajčki se mi zdi uporabljena v žaljivem tonu. Popolnoma nepotrebno, glede na to, da so Irobot prehiteli po levi, desni, spodaj in zgoraj.

Imel sem Roombo, nabavil Roborocka and I never looked back....

Rezervni deli za Roborocka

buttcrack ::

roomba = vorwerk?

Kodrnusa ::

Jaz gledam price/performance.. In tukaj roborock s50 povozi vse rombe... Odkar sem ga kupil sebi, in naredil sploh in oh reklamo (ker sem res neverjetno zadovoljen!) sem jih naročil že kake 8 komadov za prijatelje, družino... Vsi so totalno navdušeni. Ravno včeraj sem Tomsonov link poslal kolegu, ki bo nabavil še enega za na vikend. Rombe pa pač vlagajo v marketing in perejo možgane, da so kitajci zanič.. Reality check je da je kitajska elektronika (čeprav na začetku ukradena) že zdavnaj prehitela zahod.To velja za vse od telefonov, mobilne tehnologije do ostale elktronike.. Pa še cenovno so neprimerljivo cenejši...
Zdej grem pa posesati 2 nadstropji hiše z Roborockom, med tem ko bom kak film pogledal na ta deževen dan :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

gregor_m ::

Imam roombo 785 in ima že precej iztrošeno baterijo. Nekaj sem gledal, da bi se lahko baterijo nadomestilo z Li-Ion namesto z NIMH. Kakšen nasvet katero baterijo bi kupil, po možnosti kje kjer ne bi bilo potrebno plačati še carino.

Tomson ::

Najbolje da se obrneš na @mat_xxl, ti bo znal najbolje svetovati glede Roomb ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

nori ::

Pre-zadovoljen lastnik 2 meseca S5 in od vikenda še S6:):)
za S5-370 €- iz Nemčije...
za s6 -550 €- iz slo...

S5 je bomba in revolucija na področju robotskega sesanja...S 6 je nadgradnja S5

Glede na to, da sem plačal 200€ več, sem pričakoval malenkost več... Naj bi si zapomnil in prepoznal 3 nadstropja (te funkcije-ne najdem, še ne razumem popolnoma algoritma). dodanih je še par dobrih funkcij (no go cona...) Zelooooo super pa je S6 odigral, ko sem ga dvignil (otroška igrača se mu je zataknila) in ga nazaj postavil. Je lepo enako naprej delal (S5 izgubi orientacijo).
Xiaomi gre reklama iz ust do ust... Poznam že kar nekaj zelooo zadovoljnih uporabnikov..

srečno

raners ::

@nori, sta oba sesalca podobno glasna ali je S6 res toliko tišji? In ali je mokro čiščenje kaj izboljšano na S6?

Vm1999 ::

nori je izjavil:


"dodanih je še par dobrih funkcij (no go cona...)"


Kako pa se razlikuje ta "no go cona" od tiste pri S5?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Tomson ::

@darklord:
govora je o Roborocku. S6 je 2019 model, S5 (S50/S55) pa je 2018 model in S6 je nadgradnja S50 modela, oz. bolje rečeno, S6 je najnovejši Roborock ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

darkolord ::

Ah, my bad. Sem mislil, da je govora o 360, ki ima S5 in S6 modela.

Model je v resnici S501/S551, potem je to ratalo S50, sedaj že S5 ... kmalu bo samo S :))

Zgodovina sprememb…

nori ::

Dejte me popravit glede modelov, kolikor vidim iz Xiaomi aplikacije imam sledeča modela:
1. Xiaomi Mi Roborock S50 2. Generacija
2. Xiaomi Mi Roborock S60 3. Generacija

Po internetu je polno nekih poimenovanj, darkolord tako je...

Glede na predhodne dobre izkušnje sem hotel imeti isto firmo, kakor tudi ena aplikacija na telefonu,...)
S60 je občutno tišji in opažam, da je algoritem izboljšan. Bolj razumno si uredi čiščenje prostora- daljše linije... kar pa spet ni tako pomembno. Postavitev umetnega zida, je preprosta.

Mokro čiščenje na S50 sem v 2 mesecih uporabil 2x in verjetno bom zmetal krpe, pri naročilu sem še dodatne naročil :/ brez potrebe in preveč dela za premalo efekta. Bistveno je, da vsak dan posesa. Prah in tla se pobrišejo po potrebi. na S60 nisem niti probal in ne vem kdaj bom, če sploh bom...

Problem pri robotskih sesalnikih je, da ga sosed ne vidi in ne sliši. Slo mentaliteta... naj se vidi razkošje. Pri kupovanja avtomobila se cenkamo +- 1000€ tukaj pa je nekomu težko dati 30 € več hahahah
Moje mnenje je, da v kolikor kupuješ robotski sesalec mora minimalno imeti:
- oddaljen preko telefona možen dostop
- sistematično čiščenje - ne pa naključno čiščenje...
- glasnost je v večini nepomembna- ker ponavadi vsaj pri meni sesa kome ni doma...
- preprosta uporabna aplikacija in da ko jo vsakič odpreš ne potrebuješ navodil...
- pri meni igra pomembno vlogo višina. omare imajo cokl 100mm, višina sesalca je približno 9,6mm, ravno prav, da se ne zatika in da počisti do stene- niso vsi enako visoki...

issak ::

nori je izjavil:


Mokro čiščenje na S50 sem v 2 mesecih uporabil 2x in verjetno bom zmetal krpe, pri naročilu sem še dodatne naročil :/ brez potrebe in preveč dela za premalo efekta. Bistveno je, da vsak dan posesa. Prah in tla se pobrišejo po potrebi. na S60 nisem niti probal in ne vem kdaj bom, če sploh bom...


Dej meni krpe če jih boš res metal stran, jaz uporabljam mokro vsaj dvakrat na dan.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Tomson ::

Danes dobra cena za 360 S6 model:

- 360 S6 1800Pa SLAM robotski sesalnik s kodo: GB-AP360S6 iz 298€ na 271€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

z3ro ::

Kaj se splača vzet do 200€? Sesal bi laminat in pa kakšno preprogo vmes. Za 200€ se dobi tisti osnovni iRobot, je še kakšna boljša alternativa? Nekih fancy funkcij ne potrebujem.

nori ::

z3ro nočem nobene reklame delat za kitajce, ampak za 200 € pri irobot ne dobiš nič (eno škatlo, ki se zaletava in naključno sesa in vsakič jo moraš sam na sesalcu zagnat.)
če imaš 200€ pa ni hudiča, da iz enega štunfa ne potegneš še dodatnih npr 71€ za npr model 360 S6 ali še mal več Xiaomi Mi Roborock S50 2. Generacija.
lp,n

Tomson ::

@z3ro:
če imaš možnost malo dodaj in vzami 360 S6 model, to je robotski sesalnik ki je praktično na nivoju Roborocka S50, sesalnik z najboljšim razmerjem kvaliteta/cena, je pravzaprav eden najboljših sesalnikov na trgu, kar se tiče tehnologije, učinkovitosti, odlična aplikacija, dobra uporabniška izkušnja, skratka, če je opcija je 360tka bestbuy robotski sesalnik:

- 360 S6 robotski sesalnik s kodo: GB-AP360S6 iz 298€ na 271€ (Prioirty Line za 0€)

Če bi kljub vsemu rad zapravil manj, je stopnička nižje Xiaomi Mi Robot, praktično enak sesalnik na vseh nivojih, le brez opcije mokrega čiščenja, ki pa je, vsaj meni osebno, izjemno uporabno ...

- Xiaomi Mi Robot robotski sesalnik s kodo: BGMIB059 iz 279€ na 234€ (Prioirty Line za 0€)

Če bi rad pa še malo prihranil pa Alfawise V8S Pro model, ki sicer ni na nivoju omenjenih modelov, je pa super poceni robotski sesalnik, ki tudi povsem učinkovito posesa in pomije, le nima tako napredne tehnologije, je bistveno počasnejši, malo manj učinkovito se premika, je cenejše izdelave in materialov, uporabniška izkušnja je na malo nižjem nivoju, skratka, je opazna razlika, a še vedno za 150€ vreden nakupa, če ne gre višje s ceno ...

- Alfawise V8S Pro robotski sesalnik s kodo: GBSZ050701 iz 162€ na 153€ (Prioirty Line za 1.4€)

če pa greš na dobrih 300€ pa Roborock S50, ki je nekakšen standard med robotskimi sesalniki, trenutno dobri opciji:

- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: BGHU210 za 323€ (HK skladišče)
- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: O2EC182EA761D000 za 351€ (EU skladišče)

Še ena dobra opcija okoli 300€ pa je najnovejši Xiaomi, ki ima najvišjo sesalno moč na trgu, je daleč najboljši za mokro čiščenje in ima zelo dobro ceno, glede na to kaj nudi, le suho in mokro čiščenje ni možno hkrati, za razliko od Roborocka in 360tke, sicer pa fenomenalen sesalnik, sam sem ga včeraj prejel, ga še moram dodobra stestirat, a zaenkrat navdušen ...

- Xiaomi VIOMI V2 robotski sesalnik s kodo: 3WROOWC8 iz 356€ na 320€ (+HKEU Prioirty Line za 0€)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

z3ro ::

Ok hvala za odgovora, verjetno se bom odločil za 360 S6. Zanima me še kako je z dolgimi lasi po tleh in temi sesalci?

darkolord ::

Ni hudega. Recimo enkrat na teden ali dva počistiš navite lase s krtače (minuta dela - leva in desna stran se razstavitva, zraven dobiš pa glavnik/nožek za rezanje navitih las) in to je to.

z3ro ::

Vredu hvala..

tomazhin ::

Alfawise V8S Pro sem prejel vceraj in je sla takoj, iz skatle v akcijo.
Za tako ugodno ceno vec kot zadovoljen, da ne govorimo o boljsi polovici :D
Ce koga zanima kaj vec o tem modelu, naj kar vprasa.

raners ::

@tomson, nestrpno čakamo na tvoj komentar ali celo review na kajkupiti.si strani ;) glede sesalnika Xiaomi VIOMI V2...

Tomson ::

Danes prispel še Roborock S60, tako da sledi poglobljena primerjava med Roborock S50, Roborock S60 in Xiaomi Viomi V2, upam da mi v roku dobrega tedna uspe že reviewe pripravit, prve vtisi pa mogoče že ta vikend ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

polpo ::

tomazhin je izjavil:

Alfawise V8S Pro sem prejel vceraj in je sla takoj, iz skatle v akcijo.
Za tako ugodno ceno vec kot zadovoljen, da ne govorimo o boljsi polovici :D
Ce koga zanima kaj vec o tem modelu, naj kar vprasa.


Nekaj vprašanj spodaj :D
- Je to tvoj prvi robotski sesalnik? Materiali in izvedba kako se ti zdijo?
- Aplikacijo si poizkusil, deluje zadovoljivo? Mapo sob si shrani ob vsakem čiščenju kot razumem?
- Kako je z navigacijo samega sesalnika in čiščenjem?
- Mokro čiščenje si že poizkusil? Je zmožen suho in mokro čistiti hkrati?
- "Time schedule" se lahko samo 1x na 24ur nastavi ali tudi večkrat ob poljubnih urah?

tomazhin ::

@polpo
Zaenkrat na hitro, vec pa cez vikend
-to je moj prvi robotski sesalnik, tako da kaksne hude primerjave ne morem dati, se mi pa zdijo material in izvedba zelo v redu, robustno in kvalitetno
- aplikaacije se nisem preizkusil, pognal sem ga samo preko gumba na sesalniku in z uporabo daljinca, kar dela bp, mapo sob naj bi si shranil, da
- navigacija se mi zdi zelo v redu, v auto mode dela po cik-cak kaca sistemu z uporabo ziroskopa, glede ciscenja pa tako, moja je vceraj ravno imela sesalni dan pa sem potem spustil cez se alfo, je kar nekaj dodatno pobrala, tudi tisti prah, ki se nabere okrog pohištvenih nogic, zaradi vrtecih scetin
- mokrega se nisem preizkusil, samo suho, hkrati ni mozno, samo eno ali drugo, ima namrec dva loceni posodi
- za time schedule se ne vem, javim naknadno

omni-vor ::

Roborock S50 še kar nima možnosti shranjevanja tlorisov za primer, če imaš več nadstropij in v vsakem nadstropju določene No-Go cone?

Pa toliko se je obljubljalo, da bo to sigurno prišlo ven z novimi verzijami FW.

nori ::

Prosim za pomoč,
ali obstaja kje na forumu tema za sesalce metla?
Kupil bom Xiaomi in kateri njihov produkt sesalec je najboljši?
Xiaomi Dreame V9?
Xiaomi Roidmi F8?
še kater... mogoče bosch
hvala:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nori ()

raners ::

««
40 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356545 (3979) Gregor P

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620313 (10798) bluefish

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364742 (38668) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144157 (63839) perci

Več podobnih tem