» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
39 / 90
»»

tomy5 ::

matejm1994 ::

Iz Slovenije sem gledal ja.

JanezH ::

Xiaomi Mijia 1S robotski sesalnik s kodo: PICODICOM iz 302€ na 279€ (Pre-Order)


Je ta ok?

belo mleko ::

Kako je s pomivanjem tal pri Roborocku in 360? Posesati in pomiti mora 80m2. Koliko kvadratov pomijeta brez dodajanja vode?

Ali lahko zadeva polno deluje na dveh telefonih? Nebi rad da na koncu sesanje na mene pade, ker sem pac boljsi v elektroniki.

Kako je z zavesami. Imam jih par cm od tal. Bo posesal tudi pas za njimi ali se bo ustavil?
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

blze ::

belo mleko je izjavil:

Kako je s pomivanjem tal pri Roborocku in 360? Posesati in pomiti mora 80m2. Koliko kvadratov pomijeta brez dodajanja vode?

Ali lahko zadeva polno deluje na dveh telefonih? Nebi rad da na koncu sesanje na mene pade, ker sem pac boljsi v elektroniki.

Kako je z zavesami. Imam jih par cm od tal. Bo posesal tudi pas za njimi ali se bo ustavil?



Imam 360.
Mokro pomije cca 40 m2 potem zmanjka vode v predalčku. Deluje polno na več telefonih vendar je lahko samo eden prijavljen istočasno. Tudi za zavesami bo posesal, če ne z metlico h sebi porinil.
uživejte
blze

mat xxl ::

Pomije ????? Pomije samo scooba 300 ali 400 serije, to, kar delajo ti robotki je pa samo z eno vlažno krpico, ki jo še dodatno nekateri vlažijo malo pobira dejansko samo mikroprah.

Torej od nečesa, kar lahko rečemo pomivanje še zelo zelo daleč, vsekakor pa verjetno bolj, kot nič, ker s tem nadomesti 2 nasproti vrteče krtače pri Roombi, ki podobno delajo na suh način.

Pomivanje je pa samo Scooba, še Brava za moje pojme ne, ker Scooba našprica tla, jih zdrgne z vrtljivo ščetinasto krtačo in za njo posesa ostalo vodo.

Matevz96 ::

mat xxl je izjavil:

Pomije ????? Pomije samo scooba 300 ali 400 serije, to, kar delajo ti robotki je pa samo z eno vlažno krpico, ki jo še dodatno nekateri vlažijo malo pobira dejansko samo mikroprah.

Torej od nečesa, kar lahko rečemo pomivanje še zelo zelo daleč, vsekakor pa verjetno bolj, kot nič, ker s tem nadomesti 2 nasproti vrteče krtače pri Roombi, ki podobno delajo na suh način.

Pomivanje je pa samo Scooba, še Brava za moje pojme ne, ker Scooba našprica tla, jih zdrgne z vrtljivo ščetinasto krtačo in za njo posesa ostalo vodo.


Tole si pa že stokrat ponovil.

Ampak vseeno kolikokrat poveš vseeno ostaja dejstvo, da odkar hišo "pomiva" Roborock praktično ne pomivamo več ročno. Seveda pa je pri bolj trdovratnih madežih ročno pomiti ampak je zelo redko potreba po tem.
#hooldthedoor

belo mleko ::

Škoda da ima vode samo za 40m2. Verjetno nebi bilo tako težko nanjo priklopiti cisterne z vodo.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

mat xxl ::

Matevz96 je izjavil:


Tole si pa že stokrat ponovil.

Ampak vseeno kolikokrat poveš vseeno ostaja dejstvo, da odkar hišo "pomiva" Roborock praktično ne pomivamo več ročno. Seveda pa je pri bolj trdovratnih madežih ročno pomiti ampak je zelo redko potreba po tem.


Jaz sem drugič to napisal, vi pa to ponavljate vsaj 15 ič že, pa me jezi, ker ja kako pomivanje je to, da z vlažno krpo eno in isto, malo praska po tleh ???

No sicer priznam, da težko odstranljivih zasušenih madežev tudi Scooba ne odstrani.......

gile ::

S50:
Vode ima za cca 40 kvadratov. Ampak če si doma, ni problem, ga ustaviš, dotočiš vodo in "pomiva" naprej. Cca 30s dela z dotakanjem, res enostavno, ker ga ni treba dvigat ali prestavljat.

Laufa na dveh mobitelih bp.

Zavese? Sicer jih nimam, ampak če so nizko, bi jih znal senzor zaznat kot oviro in se jim bo izognil.

GupeM ::

Govorim za Roborock S50. Zavese niso problem. Senzor jih sicer zazna, zato se sesalec malo upočasni, da se ne zabije z vso hitrostjo noter, vendar vseeno poskuša naprej. Ker zavese niso dovolj težke, da bi sprožile stikalo za bumperjem, gre lepo pod njimi. in počisti.

V navodilih piše, da kadar opravljaš mokro čiščenje, moraš biti doma. Verjetno zato, ker če se kje zatakne, ti bo vsa voda stekla po (lesenih) tleh. Če imaš ploščice, verjetno ne bo problema. Težava pri mokrem čiščenju so tudi preproge.

Količina rezervoarja je meni povsem dovolj velika. Tako ali tako vmes vzamem krpo dol in jo splaknem, da ne vleče vse umazanije za sabo. Ponavadi je rezervoar še na pol poln, ko splaknem krpo. Na hodniku, ki je nekoliko bolj umazan, ker se tam sezuvamo, ga pa kar dvakrat spustim. Prvič, da pobere največjo umazanijo in je krpa zelo umazana. Potem krpo splaknem in ko ga spustim drugič, je krpa precej bolj čista.

Imam app na telefonu in na tablici, kjer sem prijavljen s svojim računom. Hkrati je pošeran s punco, ki ima app na telefonu in tudi ona ga lahko upravlja. Lahko hkrati brez problema. Ima pa pri punci nekatere omejitve, kar se tiče nekaterih nastavitev ipd. Upravljanje samega čiščenja pa je na obeh enako.

raners ::

No, kaj pa Roborock T6 (v evropi S6)? Je kje v kaki akciji in ali se sploh prodaja kje?

Počasi (do konca tega mesca) bom kupil nekaj (če ne bom kupil S50)

issak ::

Dobil Roborock, super zadovoljen, hvala za predloge :)
Imam pa vprašanje, če je kdo zasledil "app" za PC ali webapp za upravljanje, ali je samo za telefone app?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Tomson ::

@isak:
kolikor mi je znano, uradno nadzor le preko aplikacije za Android/iOS ...

@raners:
Sam sem ga naročil, da ga potestiram, naredim primerjavo s S50, ga pričakujem nekje v 2-3 tednih, prodaja se že, je pa zaenkrat občutno dražji od S50 modela:

- Roborock S6 2019 robotski sesalnik za 546€

Nekaj izboljšav bo, kako se bodo pokazale v praksi bomo videli, ne gre za revolucijo, ampak evolucijo že tako izjemnega modela, je pa vprašanje ali bodo res upravičile trenutno razliko v ceni, glede na to da se S50 model dobi kar ugodno iz EU:

- Roborock S50 za 353€ (EU Poland skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregor ::

Xiaomi Mi Robot 2 (Roborock S50) - on radi dok ti šetaš [Recenzija]

https://www.smartphonehrvatska.com/2019...

buttcrack ::

Tomson je izjavil:

Alfawise V8S Pro
s kodo PAGE1431003U spet za 160$

Tomson je izjavil:

Roborock S50 za 353€


pa pri BG konkurenci s kodo plrobot za cca 330€ (HK)

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

Drži, je pa na AE za 353€ EU skladišče, 2-5 dni dostava ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

malini ::

Tomson je izjavil:

Drži, je pa na AE za 353€ EU skladišče, 2-5 dni dostava ...


Probal naročiti in mi napiše ceno 389.99, kak predlog zakaj je tako?

Miami_T ::

Imel si nastavljeno ceno v dolarjih

malini ::

Miami_T je izjavil:

Imel si nastavljeno ceno v dolarjih


hehe, pa res. No, pa sem ga naročil :)

malini ::

Kaj se pa pri temu robotu - roborock S50 izdroši - menjuje. Mislim na krtačo,...

Hvala
lpM

darkolord ::

Stranska krtačka, glavna krtača, filter.

GupeM ::

darkolord je izjavil:

Stranska krtačka, glavna krtača, filter.

+ krpa (dobiš še 1 zraven sesalca) in dve mali stvari (ne vem, kako se jima reče, dobiš še 4 zraven sesalca) za vodni rezervoarček, skozi kateri voda kaplja na krpo.

Priporočila so pa sledeča:
Filter po 150 urah uporabe, stranska krtača po 200 urah, glavna krtača po 300 urah. Krpo zamenjaš takrat, ko se ti zdi da je že slaba, tisti 2 mali zadevici pa spremenita barvo, ko naj bi jih zamenjal.

Edit: Tudi dodatni filter dobiš že zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

darkolord ::

En mali "trik" za sesalce z dvema stranskima krtačama (npr. 360 S6, V8S ...) - ko sta že močno zviti, zamenjaš levo in desno in se ponovno poravnata in ju lahko še malo dlje uporabljaš :))

buttcrack ::

tnx za hint ;)

samsonite ::

Na ebay.de ponujajo Roborock-a T6 (S6) za 549EUR, pošiljajo iz Nemčije, vendar vprašanje če je možno naročiti v Slo.
https://www.ebay.de/itm/Roborock-S6-Sta...

Tomson ::

Na GB je še nekoliko ceneje, ter 0€ za Prioirty Line, a nekje 14dni dostava ...

- Roborock S6 (2019 model) robotski sesalnik s kodo: GB-APRBS6 za 530€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Vm1999 ::

Pa se splača dati toliko več, glede nato da ima praktično iste specifikacije kot s50?
Ko sem jaz naročal s50 jeseni, sem ga dobil za 350eur na aliexpress (iz evropskega skladišča) z dodatnimi rezervnimi deli v kompletu.

Tomson ::

Težko rečem ali se splača ali ne, bolj konkretno bom lahko odgovoril na to vprašanje čez teden ali dva, ko naj bi moj S6 prispel, pa ga bom lahko primerjal s S5 modelom...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

rodney1337 ::

Tudi mene zanima odgovor na to vprašanje. Bomo počakali na tvoje poročilo, Tomson.

Gtonek1 ::

https://www.mishop.si/xiaomi-viomi-v2-r...
Nisem zasledil v tej temi, je to novo?
Lp

Tomson ::

Drži, na MiShop sta dva nova, letošnja modela:

- Roborock S60 robotski sesalnik
- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik

Tako na hitro, S60 je naslednik Roborocka S50, Viomi pa niti ne naslednik Mi Robota, ker gre v osnovi za povezavo z drugim podjetjem. Deluje pa odličen, glede na to kar ponuja, trenutno najbolj zanimiv za mokro čiščenje, ima tudi največjo sesalno moč (2150 Pa), občutno večji tank za vodo (560ml) od konkurence, z elektronskim nadzorom in tri stopenjsko nastavitvijo nad vodnim čiščenjem (kar ostali nimajo), priloženi dve različni krpici za mokro čiščenje, ena za bolj, druga za manj intenzivno, skratka, precej impresiven sesalnik za ceno.

Se ga dobi še malo ceneje:

- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik s kodo: YFHIAOSH za 331€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

manta ::

Se je se komu zgodilo da mu S50 ni zaznal da je zmanjkalo tal (stopnice...)? Men je namrec zgrmel iz podesta v spodnji stuk. Senzorji so bili ocisceni. Se dela, vendar ga ne upam spustiti vec na hodnik.

buttcrack ::

Mogoče se je pa odločil da ima dovolj suženjstva :)

Konlov ::

Uff, 560ml ti pa že konkretno dvigne parket...

JanezH ::

Vm1999 je izjavil:

Pa se splača dati toliko več, glede nato da ima praktično iste specifikacije kot s50?
Ko sem jaz naročal s50 jeseni, sem ga dobil za 350eur na aliexpress (iz evropskega skladišča) z dodatnimi rezervnimi deli v kompletu.


Ne, sodeč po tem:


Vsi posesajo enako količino svinjarije, le čas sesanja je krajši pri dražjih modelih :)

Tomson ::

Dilema je toliko večja, ker so že trenutni modeli tako učinkoviti, da novejši modeli več ne prinašajo kakšne posebne revolucije. Vedno se da softwer še bolje optimizirat, kar novi modeli tudi oglašujejo, a v praksi pri učinkovitosti sesanja/čiščenja verjeno bistvenih razlik ne bo, sicer pa, pustimo se presenetit ...

Kolikor spremljam, še največ prinaša, kot že omenjeno, novi Xiaomi Viomi, ki ima še višjo sesalno moč ter za razliko od drugih, občutno večji tank za vodo, z elektronskim nadzorom in več stopenjsko nastavitvijo nad vodnim čiščenjem, senzor če zmanjka vode, večji košek, itd ... Pa še precej ugodno se ga dobi, sploh v primerjavi z občutno dražjim, novim Roborockom ...

- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik s kodo: YFHIAOSH za 331€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JanezH ::

Tomson katerega bi pa ti potem vzel, če bi se odločal med Roborock S50 in Xiaomi Viomi V2 ?

Tomson ::

Sicer moram še v prihodsnosti stestirat in primerjat Viomi model, a glede na to, da je Xiaomi, se pravi je nekje podoben nivo in glede na to kaj ponuja za ceno (tole bolj učinkovito mokro čiščenje me kar privlači) bi se bolj nagibal k Viomiju ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Naabo ::

Tomson je izjavil:

Sicer moram še v prihodsnosti stestirat in primerjat Viomi model, a glede na to, da je Xiaomi, se pravi je nekje podoben nivo in glede na to kaj ponuja za ceno (tole bolj učinkovito mokro čiščenje me kar privlači) bi se bolj nagibal k Viomiju ...

Pa ima viomi ločena tanka za vodo in prah? Kolikor sem gledal ima le en tank, ki se uporablja za mokro čiščenje ali sesanje...

Tomson ::

Ima ločeni posodici za vodo in prah, posodica za prah je velikosti 600ml, posodica za vodo za 560ml, res pa je, da se ne uporabljata istočasno, ampak ena ali druga. Če nekdo želi sesati in pomivati istočasno, to res ne bo šlo kot npr. pri Roborocku, se pravi bo dvojni čas za sesanje in pomivanje, po drugi strani pa bo mokro čiščenje občutno bolj učinkovito in temeljito. Predvidevam da se bo, za razliko od Roborocka, lahko pronicanje vode ustavilo tudi na daljavo oz. samodejno ko zaključi, kar bi bila kar prednost, saj lahko sesalnik pomiva tudi če nas še nekaj časa ne bo doma, pa se potem ustavi voda ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Hovi1987 ::

Cakaj malo? Kako lahko pri s50 istocasno sesas in mokro brises? Ko vklopim mokro brisanje, mi obcutno zmanjsa moc sesanja, ...

Tomson ::

:) enostavno ne vklopiš Mop funkcije v nastavitvah, sesalnik lepo zaženeš v navadnem načinu, tako bo istočasno normalno sesal, s polno močjo, oz. kot imaš nastavljeno ter istočasno mokro čistil. Saj Roborock ne ve, da mokro čisti, le vleče za seboj nameščeno krpico in če je gor posodica z vodo le ta počasi pronica na krpico. Njemu je vseeno ali je Mop mode ali navadno sesanje. Sicer pa je Mop mode namenjen mokremu čiščenju, ko so npr. tla že posesana, da ne troši z baterijo, je tišji itd ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Hovi1987 ::

Ja lepo ga lahko tako vrzem na finto ;)

Hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hovi1987 ()

Naabo ::

Tomson je izjavil:

Ima ločeni posodici za vodo in prah, posodica za prah je velikosti 600ml, posodica za vodo za 560ml, res pa je, da se ne uporabljata istočasno, ampak ena ali druga. Če nekdo želi sesati in pomivati istočasno, to res ne bo šlo kot npr. pri Roborocku, se pravi bo dvojni čas za sesanje in pomivanje, po drugi strani pa bo mokro čiščenje občutno bolj učinkovito in temeljito. Predvidevam da se bo, za razliko od Roborocka, lahko pronicanje vode ustavilo tudi na daljavo oz. samodejno ko zaključi, kar bi bila kar prednost, saj lahko sesalnik pomiva tudi če nas še nekaj časa ne bo doma, pa se potem ustavi voda ...

Aha, ok, se pravi imaš lepo sprogramirano da ti najprej posesa, ko zaključi pa še "pomije". Sliši se vredu.

PS: berem review in piše tole: "The dustbin can be switched into a water tank." Se pravi ga moraš ročno zamenjati? Verjetno sem po tem stavku sklepal da gre za isti tank.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

Tomson ::

V bistvu ne in ja! :) Ima dve različni posodici (eno za prah in eno za vodo), ki se vstavita na isto mesto, kar pomeni, da ju moraš ročno zamenjati, zato ne sesa in pomiva istočasno ampak šele ko zamenjaš posodici, kar je minus, plus pa je, da je posodica za prah malo večja kot pri konkurenci, posodica za vodo pa nekajkrat večja, poleg tega pa ima sesalnik še senzor za vodo ter več stopenjsko nastavljiv nadzor nad porabo vode, kar drugi sesalci nimajo, kar pomeni, da bo operiral z občutno več vode in le to lahko tudi porablja občutno hitreje (odvisno od nastavljene stopnje) kar pomeni bolje pomita tla.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JanezH ::

En primerjalni test med Roborock S50 in Xiaomi Viomi V2:
https://c.mi.com/thread-2153972-1-0.html

polpo ::

Si že kdo lasti Alfawise V8S PRO E30B, kako se obnese?
Se že najde bolj obširen review na spletu oz. primerjalni test s prejšnjim Alfawise V8S modelom?
Našel samo tole:
https://www.priceboon.com/product/alfaw...
https://www.igeekphone.com/alfawise-v8s...

Tomson ::

Tudi sam še nisem zasledil kaj bolj poglobljenega, je pa dejansko razlika med V8s in V8s Pro modelom, v prid V8S Pro modela:
- 1800Pa vs 1300Pa sesalna moč
- 600ml vs 350ml košek velikost
- mokro čiščenje (350ml posodica za vodo)
- WiFi, nadzor preko aplikacije
- Amazon Alexa, Google Home

Sicer nima SLAM algoritma, uporablja Epson gyroscope za planiranje in premikanje po prostoru, naj bi bilo vse skupaj kar blizu SLAM algoritma in nič slabše od V8S modela. Nasplošno naj bi bil Pro model korak naprej od navadnega V8S modela, ki je prav super za ceno, tako da s Pro modelom ne moreš zgrešit, glede na to da ni bistveno dražji, je še tudi aktivna koda:

- Alfawise V8S Pro robotski sesalnik s kodo: GBA420225 iz 153€ na 144€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

polpo ::

Tomson je izjavil:

Tudi sam še nisem zasledil kaj bolj poglobljenega, je pa dejansko razlika med V8s in V8s Pro modelom, v prid V8S Pro modela:
- 1800Pa vs 1300Pa sesalna moč
- 600ml vs 350ml košek velikost
- mokro čiščenje (350ml posodica za vodo)
- WiFi, nadzor preko aplikacije
- Amazon Alexa, Google Home

Sicer nima SLAM algoritma, uporablja Epson gyroscope za planiranje in premikanje po prostoru, naj bi bilo vse skupaj kar blizu SLAM algoritma in nič slabše od V8S modela. Nasplošno naj bi bil Pro model korak naprej od navadnega V8S modela, ki je prav super za ceno, tako da s Pro modelom ne moreš zgrešit, glede na to da ni bistveno dražji, je še tudi aktivna koda:

- Alfawise V8S Pro robotski sesalnik s kodo: GBA420225 iz 153€ na 144€


Hvala Tomson, ampak specifikacije sem že pogledal. Ceno (s kodo in brez) sam spremljam od začetka prodaje PRO modela. Bo še cenejši, ali bo držal to vrednost? :D
Zanimajo me bolj realni in v praksi testi (tudi s prejšnjim modelom), ker pač v specifikacij ni vse (recimo Minsu NV-01 - na papirju ok, ampak slaba navigacija, itd.)

Kaj pa ostale znamke s budget modeli kot recimo Xiaomi VIOMI Smart 11 ali MinSu MSTC09?
««
39 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356420 (3854) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363972 (37898) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143636 (63318) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764297 (23945) mat xxl

Več podobnih tem