» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
36 / 90
»»

gdjv ::

Se pridružujem mnenju. Sesalca brez vlaženja več ne kupim. Prav lepo je gledat kako čisti na cm natančno in vedno po isti poti :)

nori ::

Včeraj stestiral vlaženje na s50.... zavisi, kaj želite imeti. Jaz sem namesto čiste vode kar še dodatno vlil mal čistila za po tleh....
Kar lahko rečem je, da zadovoljivo osveži prosto in rečemo temu malo pobriše prah. To je pa tudi vse- osvežitev prostora npr. še z dišalom.

Če bi jaz lahko kupil brez tega brisanja, po sedanjih izkušnjah vsekakor brezvezna stvar...verjetno bom v prej kot pol leta vrgel sistem in plastiko v smeti...

Med tednom (če ni kakšnih hujših pack)je robotski sesalnik odličen, perfekten. Da je za mene temeljito očiščeno in kar se da hitro pa pride v poštev. Prvo robotski, potem po kotih, letvah, stopnicah z navadnim sesalcem, nakar pa vileda :) in si zmagal :P Hitro, učinkovito...ter čisto 8-)

Ali ima kdo Bosch akumulatorski sesalnik Unlimited BBS1224 Serie 8? ali kje na forumu kakšno mnenje...

brzina ::

brzina je izjavil:

Roborock S50 naročen v ponedeljek 4.3. (zjutraj) na AE iz EU Spain za 355€ brez dodatnih stroškov.
Predviden čas dostave 1-5 dni (5.-9. marec).

Doma komaj čakamo, upamo da prispe v predvidenem času.


Danes GLS dostavil Roborock s50 dopoldne in zadeva je fenomenalna. V 45minutah je posesal 50m2 (stanovanje bruto 80m2) in vec kot zadovoljni, zena je rekla da je ocisceno zelo dobro, odlicno ocisti samo ona ;)

Prehode iz priotora v prostor je premagal kljub 2.5cm visinski razliki brez tezav.

Bono videli se mokro ciscenje kako je, ce bo tako kot suho je to to.

Aplikacija Mi Home nastavljrna brez tezav. Evropa nastavljena, kot regija in deluje tidi Zone clean, seveda pustis prvic da gre celo stanovanje (ali nadstropje) poskenira in potem ni tezav, oznacis zeljeno lokacijo na mapi in Roborock ze drvi v akcijo.

Ne bi rad reklamiral Aliexpress, ampak to je bil moj prvi nakup pri njih in moram reci brez tezav.

darkolord ::

Včeraj stestiral vlaženje na s50.... zavisi, kaj želite imeti. Jaz sem namesto čiste vode kar še dodatno vlil mal čistila za po tleh....
Kar lahko rečem je, da zadovoljivo osveži prosto in rečemo temu malo pobriše prah. To je pa tudi vse- osvežitev prostora npr. še z dišalom.

Če bi jaz lahko kupil brez tega brisanja, po sedanjih izkušnjah vsekakor brezvezna stvar...verjetno bom v prej kot pol leta vrgel sistem in plastiko v smeti...
Meni se je na začetku tole vlažno brisanje zdelo precej brezveze, zdaj sem pa parkrat to uporabil, ko so tla bila vidno svinjska in sem bil prijetno presenečen, ker je tudi dobro očistil. Ni bila ravno kakšna "zapečena" svinjarija, je bilo pa vseeno precej vidno.

Ali ima kdo Bosch akumulatorski sesalnik Unlimited BBS1224 Serie 8? ali kje na forumu kakšno mnenje...
Jaz sem o njem veliko prebral, ko sem kupoval sesalnik. Pravijo, da v normalnem načinu vleče bolj tako (ne dovolj, da bi večje koščke potegnil do vrha, kjer je posoda za prah; na turbo načinu pa sicer vleče super, a tam baterija zdrži le še nekje 6 minut. Pa polnilec je ločen od stenskega nosilca (se ne začne polniti, ko ga odložiš) in ima ventilator.

Sem raje vzel klasičen Electrolux na žico, kjer sem za malo več kot polovico cene tega Boscha dobil njihov najboljši model. In je res super.

Zgodovina sprememb…

Tammih ::

Tomson je izjavil:

Vlaženje na robotskih sesalnikih pa je daleč od tega, da bi bilo brez veze. Pri meni 3x tedensko v uporabi in je praktično nadomestilo ročno pomivanje tal, če ni kakšnih izrednih situacij..


Gregor P je izjavil:

Sam vlaženje uporabljam redno, super stvar. Seveda to ne zamenja temeljitega čiščenja tal, ampak temu niti ni namenjeno.


darkolord je izjavil:

Meni se je na začetku tole vlažno brisanje zdelo precej brezveze, zdaj sem pa parkrat to uporabil, ko so tla bila vidno svinjska in sem bil prijetno presenečen, ker je tudi dobro očistil. Ni bila ravno kakšna "zapečena" svinjarija, je bilo pa vseeno precej vidno.


Je govora o "360 S6" ali "Roborock S50"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tammih ()

Tomson ::

@Tammih:
je rezultat identičen pri obeh omenjenih modelih (oba imata posodico z vodo, ki pronica na krpico, ki jo vlečeta za seboj), sam sem testiral oba modela in nisem opazil kakšne razlike ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tammih ::

Naročen "360 S6" :)

Kiwix ::

Mogoče kdo ve če bi tale "selotejp virtual wall" deloval tudi pri Alfawise sesalcu? :)

https://www.gearbest.com/robot-vacuum/p...

Tomson ::

Če imaš v mislih Alfawise V8S ne bo delovalo, ker ne podpira "Virtual Wall" ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Smokica ::

Pozdravljeni,

Tudi mi razmišljamo o nakupo Roborock s50 preko aliexpressa in sicez iz češkega skladišča, s komplerom dodatkov stane nekaj malega čez 380e. Zanima me kako je s plačilom carine in če je za plačat koliko približno znese?
Hvala za odgovor

Gregor P ::

Torej predvidevam, da če je blago že znotraj EU, bi tudi glede carine že moralo biti urejeno; ali so to kakšna posebna skladišča znotraj kakšne brezcarinske EU cone, kjer produkti še čakajo na carinjenje?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Kiwix ::

Tomson je izjavil:

Če imaš v mislih Alfawise V8S ne bo delovalo, ker ne podpira "Virtual Wall" ...


Hvala :), sem odgovor našel tudi na njihovi strani :).


QUESTIONS & ANSWERS
Q: Hi, can this vacuum use a virtual wall or magnetic strip, and if so, where could I buy one? Thank you!
A: Sorry, it can not use a virtual wall or magnetic strip.

brzina ::

Smokica je izjavil:

Pozdravljeni,

Tudi mi razmišljamo o nakupo Roborock s50 preko aliexpressa in sicez iz češkega skladišča, s komplerom dodatkov stane nekaj malega čez 380e. Zanima me kako je s plačilom carine in če je za plačat koliko približno znese?
Hvala za odgovor


Znitraj EU ni carine, običajno je zraven napisano EU tax free.
Državo pošiljateljico pazi samo, da izbereš evropsko (jaz sem izbral Španijo preko GLS dobil v 5 dneh).

Tomson ::

@Smokica:
drži, vse kar je poslano iz držav EU je brez dodatnih stroškov, cena končna, iz Španskega skladišča dostava 1-5dni ...
- Roborock S50 iz EU Španija za 361€ (brezplačna poštnina)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

J.McLane ::

Hoferjev sesalec za 150EUR mi je po dobrih 3 letih spustil dušo, noče se več polnit, na bateriji je zdržal nekih dobrih 30 minut. Po tem ko se ni več hotel polnit je baterija delala še nekih 15 minut, torej malo dvomim da je čisto fuč, edino, če jo je elektronika polnilca razglasila kot fuč. Ima kdo izkušnje?

Torej dilema ali kupit novo baterijo za 40EUR in ugotovit, da to ni to? Ali peljat na servis na Jesenice, da pogleda, spet za kakšno ceno?

Po drugi strani si pa rečeš, zakaj bi se je*** če pa lahko kupim ILIFE V7s Plus za 150EUR in zna obenem sesati in pomivat. Ali se komu sanja kako je tu z rezervnimi deli ali z uveljavljanjem garancije?

Zanimiv mi je tudi tale Philips FC8794/01, ki je zelo nizek in majhen, tako se nebi zatikal pod WC školjko, pa bolje bi se prebijal mimo stolov in mize. Je pa še vedno precej "neumen" in dela samo na random.

Modeli "360" s tistim okroglim senzorjem ne pridejo v poštev, ker zaradi višine nebi prišli pod kavč, ne verjamem da bi bilo prehajanje med prosotri tak velik plus, ker konec koncev, kdo pa potem za vrati posesa? Sem navajen da robota nosim iz enega prostora v drugega, ne verjamem da se splača doplačat 150EUR za tako pamet, ali se motim?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Tomson ::

@J.McLane:
če imaš možnost da nekdo brezplačno ali za 5€ pogleda tega Hoferjevega in ne zaračuna 20€ samo za pregled se bi verjetno splačalo preverit, je pa potem res vprašanje glede rezervnih delov, kaj se dobi in za kakšno ceno ...

Glede iLife modela, za omenjeno je super opcija, garancija je 1-leto, uveljavljanje možno preko Španije, rezervni deli pa se dobijo iz Kitajske ...

Ko imaš enkrat izkušnje z robotski sesalniki ala Roborock/Xiaomi/360 bi verjetno težko šel na manj učinkovite in manj pametne sesalnike, sam sem jih kar nekaj preizkusil in lahko rečem, da razlika defenitivno je. Tudi nekateri cenejši kar dobro očistijo, a vse ostalo (kvaliteta materialov, izdelave, sesalna moč, načrtovanje, premikanje po prostoru, povezljivost, dodatne funkcije, hitrost čiščenja) je neprimerljivo. Če ti je višina prioriteta imaš res bolj omejene opcije, meni kar dobra opcija je tudi Alfawise V8S za 133€, ki ima malo višjo sesalno moč ter SLAM algoritem načrtovanja in premikanja, očisti presenetljivo dobro npr., se pa precej pozna pri hitrosti čiščenja, je pri premikanju precej razmetanih prostorov 2x počasnejši od npr. Roborocka, tudi kakšen težje dostopen predel hitreje obupa, a overall zelo soliden za ceno.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

J.McLane ::

Kaj pa pomeni garancija v Španiji? Koliko stane pošiljanje 4,8 kg paketa v Španijo in koliko časa čakaš na popravilo? Pošta.si pravi da to stane 20 EUR, kaj pa nazaj pošljejo gratis?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Tomson ::

Tudi za stroške v smeri proti Španiji se da dogovorit za refund, nazaj seveda nič ne računajo. Glede popravila pa verjetno odvisno od vrste okvare, kaj gre, je smiselno menjati, včasih kakšen del kar pošljejo pa se lahko kar doma zamenja, če je neka očitna in znana napaka, skratka precej odvisno, cel postopek lahko verjetno traja od 2 tednov do 2 mesecev ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

J.McLane ::

Mislim, da sem dobil resnega kandidata za nakup:
https://www.ecovacs.com/uk/deebot-robot...
https://robotvacuum-info.com/de-de/ecov...
https://www.haushalts-robotic.de/deebot...



+ sesa in pomiva istočasno (300 ml dust bin + 180 ml water)
+ deluje po sistematičnem vzorcu
+ zelo nizek (za pod sedežno)
+ 2 leti garancije

- ni ravno med tišjimi
- ni učinkovit na preprogah (jih nimam)
- med komentarji nekaj pritožb glede plezanja čez ovire

Sem kaj spregledal?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

tomy5 ::

Tomson je izjavil:

Tudi za stroške v smeri proti Španiji se da dogovorit za refund, nazaj seveda nič ne računajo. Glede popravila pa verjetno odvisno od vrste okvare, kaj gre, je smiselno menjati, včasih kakšen del kar pošljejo pa se lahko kar doma zamenja, če je neka očitna in znana napaka, skratka precej odvisno, cel postopek lahko verjetno traja od 2 tednov do 2 mesecev ...


Po EU in Slo zakonodaji morajo kriti tudi stroške nadomestnega za čas popravila, to krijejo ?

Okapi ::

Ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

darkolord ::

J.McLane, ti je sesanje pod kavčem res eden pomembnejših kriterijev? Če ti ročno premikanje sesalca iz prostora v prostor ni problem, bi mogoče šlo, da bi namesto tega raje občasno premaknil kavč in posesal spodaj?

To pravim zato, ker tale Deebot stane toliko, kot sem dal za 360 S6 v akciji, oz. cca 50 eur manj od njegove "redne akcije" cene, je pa definitivno 360 precej boljši. Glede navigacije, boljše baterije, aplikacije, plezanja čez ovir, sesalne moči, večjega dust bina ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

tomy5 ::

Kavč premikat vsak teden je malo mimo, praha se pa tam dosti nabere.
Pa tud če je mal večji kavč in kotni ga z rednim premikanjem zjebeš na zglobu.

J.McLane ::

Sem izmeril kavč in ni tako grozno nizek, je 11 cm, ampak ima zelo neugodne noge, na katerih je prejšnji robotek velikokrat nasedel, zato sem jih ponavadi predhodno zabasal. Tu bom nekaj moral potuhtat, nalepim magnetni trak, ali neko drugo stalno oviro ki ne bo kazila izgleda?

Glede pospravljanja pri nas. Trenutno poteka tako da je najprej pospravljanje vseh igrač in dvigovanje stolov na mizo, nato najprej sesanje in nato še ročno mokro brisanje z Viledo. Z nakupom novega želim predvsem olajšati to mokro brisanje.

Torej če grem v nakup 360 S6, bi ga najprej vklopil, da posesa celo nadstropje (~70 m2), nato bi ga odnesel sesat še v mansardo (~30 m2) (sem slišal da je mapa stanovanja problem v tem primeru), nato bi mu nataknil mokro krpo in s to mokro krpo vse skupaj ponovil. Tu se mi pa poraja dvom, ker pač trenutno pomivam tako, da krpo pač vsake toliko časa sperem v vodi, tako da ne vem kako bo to kaj učinkovito, če se bo robot vozil naokrog z umazano krpo, niti ne vem če bo tank z vodo zadostoval za celo nadstropje. Nato vzamem še ročni sesalec in posesam za vrati, ker so bila prej odprta, za vrati je pa vedno veliko prahu.

Z Deebotom bo zgledalo tako: napolnim rezervoar s čistilom in ga zaprem v kuhinjo, kjer sesa in pomiva istočasno, nato na hitro sperem krpo in ga dam v dnevno sobo in tako naprej ponavljam za vsako sobo...

Torej problem ni v robotu ampak v konfiguraciji stanovanja in načinu pospravljanja, ki bo v vsakem primeru zahteval še nekaj mojega dela, dnevno sesanje "na hitro" je potrebno itak samo v kuhinji, za 50 EUR več za 360 S6 pač ne vidim neke hude dodane vrednosti, kvečjemu slabost ker ne zna pomivat in sesat istočasno.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Gregor P ::

Tako kot imaš ti to proceduro, ti noben robot ne more pomagati, razen morda kakšen android, ki te bo nadomestil:P

Ti roboti so zgolj toliko v pomoč, da se podaljšajo obdobja, ko moraš sam sesati in čistiti tla temeljito. V bistvu res le vzdržujejo že tako čisto stanje. Kar se vrat tiče, imam v mojem primeru vsakič odprta/zaprta druga, da gre robot vsaj enkrat skoz med obdobji čiščenj.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Binji ::

360 S6 pa zna hkrati pomivati in sesati. Pač obesiš mu tisto krpo gor in gre...
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

darkolord ::

J.McLane, mislim, da si tole "pomivanje" malo narobe razumel.

Pomivat in sesat istočasno znajo vsi v tej temi omenjeni sesalci. Pomivanje izgleda tako, da je na sesalnik pritrjena mokra krpa, ki jo sesalec vleče za sabo. Edina razlika z Deebot je, da ima za doziranje vode na krpo črpalko, ostali pa to počnejo kapilarno. Vode se porabi zelo, ZELO malo.

Noben od teh pa ni nadomestek za "pomivanje", tole je v bistvu mokro brisanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Gregor P ::

Se strinjam, gre bolj za neko mokro brisanje, ki pa je priročno in koristno; nikakor pa to ni pomivanje tal v pravem pomenu besede.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tomson ::

Za "pravo" pomivanje pride v poštev kakšna Braava JET 240 za 199€, ki dejansko sproti moči tla, tudi to pa jasno ni namenjeno zasušenim, trdovratnim madežem ali politju trdovratnejših tekočin itd. je pa bolj učinkovito kot mokro čiščenje pri robotskih sesalnikih. Čeprav, iz mojih osebnih izkušenj, ob sesanju/mokrem čiščenju pri Roborocku/360 redno, trikrat tedensko, če ni nekeh izrednih situacij, doma že dolgo več ne pomivamo tal, sploh kjer so res gladke površine, res pa v štartu zelo dobro namočim krpico, da skoraj teče od nje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

J.McLane ::

Kaj pa tale:
https://www.gearbest.com/home-applicanc...

Ima majhen rezervoar (60 ml), tako da moči krpo in sesa hkrati, naj bi imel malo pametnejšo navigacijo, pa še poceni je. Ali je to čisto nov model, ker ni prav veliko ocen? Koliko časa ga bom čakal ker je na zalogi samo na kitajskem?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Tomson ::

@J.McLane:
pri robotskih sesalnikih se osredotoči na najbolj pomembne lastnosti kot so sesalna moč (Roborock, Xiaomi, 360 imajo 1800Pa+), to je prvi pokazatelj o učinkoitosti čiščenja, način načrtovanja in premikanja po prostoru (SLAM algoritem pri omenjenih modelih je najnaprednejši in pomeni najbolj učinkovito premikanje, posledično učinkovitost in hitrost pri čiščenju), vse ostalo je pri tovrstnih sesalnikih dodana vrednost. Sesajo in mokro brišejo vsi ne enak način, tukaj bistvenih razlik ni, pri prej omenjenih dražjih modelih pa so še razlike pri kvaliteti materilov, izdelavi, upravljanju, dodatnih funkcijah, vgrajenih senzorjih, dodatne tehnologije itd. Sedaj pa odvisno kaj iščeš, soliden robotski sesalnik za malo denarja ali odličen robotski sesalnik za čim manj. V prvem primeru si poglej npr. iLife V5S Pro za 133€ iz EU skladišča (3-5 dni dostava, brez dodatnih stroškov), preverjeno dober sesalnik za ceno, bestbuy pa 360 S6 model s kodo: QY2S6329 iz 311€ na 292€ (Priority Line za dostavo brez dodatnih stroškov, za dostavo pa računaj 3-4 tedne) ali pa Roborock S50 iz EU Spain skladišča za 358€ (dostava 2-5dni, brez dodatnih stroškov) ... Za omenjeni Alfawise D751 pa kot sam omenjaš kaj dosti podatkov iz prakse še ni zasledit, bo potrebno še malo počakat, po specifikacijah deluje podobno kot omenjeni iLife, zaloga le CN skladišče, računaj pa nekje na 3 tedne za dostavo, zopet Prioirty Line poštnina, da ni dodatnih stroškov ... Imaš ga tudi na Amazon.co.uk a je pri 250€ plus poštnina občutno dražji ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Adrian ::

Tomson je izjavil:

@J.McLane:
pri robotskih sesalnikih se osredotoči na najbolj pomembne lastnosti kot so sesalna moč (Roborock, Xiaomi, 360 imajo 1800Pa+), to je prvi pokazatelj o učinkoitosti čiščenja, način načrtovanja in premikanja po prostoru (SLAM algoritem pri omenjenih modelih je najnaprednejši in pomeni najbolj učinkovito premikanje, posledično učinkovitost in hitrost pri čiščenju), vse ostalo je pri tovrstnih sesalnikih dodana vrednost. Sesajo in mokro brišejo vsi ne enak način, tukaj bistvenih razlik ni, pri prej omenjenih dražjih modelih pa so še razlike pri kvaliteti materilov, izdelavi, upravljanju, dodatnih funkcijah, vgrajenih senzorjih, dodatne tehnologije itd. Sedaj pa odvisno kaj iščeš, soliden robotski sesalnik za malo denarja ali odličen robotski sesalnik za čim manj. V prvem primeru si poglej npr. iLife V5S Pro za 133EUR iz EU skladišča (3-5 dni dostava, brez dodatnih stroškov), preverjeno dober sesalnik za ceno...


Tudi sam kupujem sesalnik, nimam pa popolnoma nobenih izkušenj. Iščem oz. kupujem v kategoriji "soliden robotski sesalnik za malo denarja" ;-)
Po prebranem sprašujem: ali ni potem namesto predlaganega iLife V5S Pro boljša izbira Alfawise V8S?
Trenutno za enako ceno; ima precej večjo sesalno moč - kar je najvažnejše, double SLAM (česar pri V5S ne najdem), cca 15% večjo posodo za prah,...
Sem morda kaj spregledal?
Glede vlažnega brisanje mi je vseeno - to, kar in kakor naredi tak sesalec, imam sam narejeno v minuti ali dveh...

No, kakšna prednost bi se našla tudi pti V5S: daljša avtonomija baterije, hitrejša dobava (ker je iz EU sladišča...),...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Adrian ()

Tomson ::

Omenjeni iLife je bil predlog zaradi željene funckije mokrega čiščenja, ki je Alfawise V8S nima, sicer pa najbolje da si sam prebereš test in primerjavo z boljšimi modeli, da vidiš če ustreza tvojim potrebam, sicer pa, če mokro čiščenje ni prioriteta za ceno, po mojem mnenju ena najboljših opcij, ker je presenetljivo učinkovit pri čiščenju, le občutno počasnejši od občutno dražjih modelov. Je trenutno tudi še delujoča koda:

- Alfawise V8S SLAM robotski sesalnik s kodo: GBAW2988 iz 133€ na 124€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

Tomson je izjavil:

Za "pravo" pomivanje pride v poštev kakšna Braava JET 240 za 199€, ki dejansko sproti moči tla, tudi to pa jasno ni namenjeno zasušenim, trdovratnim madežem ali politju trdovratnejših tekočin itd. je pa bolj učinkovito kot mokro čiščenje pri robotskih sesalnikih. Čeprav, iz mojih osebnih izkušenj, ob sesanju/mokrem čiščenju pri Roborocku/360 redno, trikrat tedensko, če ni nekeh izrednih situacij, doma že dolgo več ne pomivamo tal, sploh kjer so res gladke površine, res pa v štartu zelo dobro namočim krpico, da skoraj teče od nje ...


Brava je daleč od TA PRAVEGA za pomivati, ta prava je Scooba najpej serije 300, potem še 400.

Brava je v bistvu izven Irobota zasnovan robot googlajte MINT, katere podjetje je zaradi patenta gibanja po vrsti s kamero, ki ga je zaščitil samsung kupil Irobot in potem uporabil v seriji 900 in dalje..., same pomivalne robote, ki žal samo vlečejo krpo za sabo pa iz MINT preimenoval v BRAVA, niso pa bili ti pomivalci nikoli pravi pomivalci.

Generalno pa oni za prah in oni z vodo ni najbolje, da se mešajo, torej posebej dober pometač in dober pomivalec z vrtečimi se krtačami .........

Kiwix ::

Alfawise je za ta denar res super, v tem cenovnem rangu boš težko dobil kaj boljšega :).

Je pa seveda odvisno kaj rabiš. Moraš vedeti, da poleg pride daljinec s katerim ga poženeš/upravljaš (ni aplikacije, ni časovnih nastavitev kdaj naj sesa, ne podpira virtaul walla oz magnetic stripa,...) Je čisto enostaven sesalec, ki ga poženeš s pritiskom na gumb. Včasih se sicer malo zmede (se ustavi za nekaj sekund in potem nadaljuje v drugo smer) drugače pa dobro opravi svoje delo na trdih površinah (parket, ploščice,..).

omni-vor ::

Roborocka S50 uporabljam od decembra in po nekaj mesecih lahko izpostavim kar nekaj slabosti tega robota:
- še vedno se ne da shraniti tlorisov katerim si nastavil meje (barrier) in no-go zone, posledično se vse izgubi in začne risati tloris znova, če ga odneseš v drug prostor ali v drugo nadstropje.

- določenih prepadov ne zazna in zapelje čez, na stopnicah celo zapelje preko prepada eno stopničko nižje, od tam se na srečo potem ustavi, drugače bi verjetno zgrmel po stopnicah. Senzorji so čisti, sem jih že preveril in očistil. V tem primeru bi opcija iz prve alineje prišla zelo prav, ker bi enkrat nastavil navidezno mejo preko katere ne sme iti in bi bil problem rešen. Tako pa moram vsakič čakati in mu preprečevati da ne zapelje čez rob v prepad. Sranje kar se tiče mene!

- čiščenje z mokro cunjo (mop) deluje za en kur*. Prvih nekaj m2 še očisti - ker ga poženem s popolnoma namočeno cunjo, potem se pa ta cunja izsuši. Seveda sem že zamenjal kar nekaj filtrov ki naj bi rešili ta problem, ampak ga dejansko ne. Mokro čiščenje je skratka neuporabno!

To je to zaenkrat...tu sem izpostavil samo slabe lastnosti. Seveda ima tudi dobre, ampak me trenutno te tri stvari zelo jezijo, ker sem od robota vrednosti 300+ eur pričakoval več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: omni-vor ()

Kiwix ::

Omni-vor za koliko mi ga prodaš, rabim še enega :).

Konlov ::

Ta kos plastike je zares precenjen...

Gregor P ::

Zanimivo, ker moj pa nikakor noče zgrmeti čez stopnice, se vedno pravočasno ustavi; tako da sem že obupal nad testiranjem :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

omni-vor ::

@Gregor P: sej lahko posnamem
@kiwix: kolk ponujaš?

Kiwix ::

zs :)

Hovi1987 ::

Imamo se katerega robota, kateri lahko premaga visino 2 cm, tako kot Roborock?

Ahim ::

Ima kdo od lastnikov tovrstnih robotkov v gospodinjstvu vec dolgolasih prebivalcev? Se robotski sesalci sploh obnesejo ko je na tleh vsak dan kar nekaj dolgih las (30+ cm)? Pri klasicnem sesalcu je treba vsakic kar nekajkrat pobirat lase dol s krtace preden prides od zacetka do konca stanovanja.

Iscem nekaj za v manjse stanovanje (50 kvadratov), ni nobenih preprog, nobenih stopnic, nobenih profilov pri vratih ali na prehodu med parketom in plosicami, nobenih pragov pri vratih, tla so pol parket in pol tiste malo bolj grobe keramicne ploscice. Z modeli za cca. 350 EUR ste me navlekli na idejo, da ne bi bilo treba vec toliko rocno pospravljat :)) Ce zraven se pobrise tla z vlazno krpo, bom se bolj vesel. Sem prevec optimisticen ali bi dejansko lahko tak sesalec opravil s stanovanjem v eni rundi, preden bi sam potreboval rocno intervencijo (ciscenje)? Ker ce ne zmore tega, potem sem spet na istem kot z navadnim rocnim (itak je treba umakniti prej stole in druge mobilne ovire predvidevam) ...

Goody ::

Za dlake in lase se obnese edino Roomba e5 in dražji, ki imajo dve gumijasti krtači v kateri se dlake ne navijajo.

Ahim ::

Goody je izjavil:

Za dlake in lase se obnese edino Roomba e5 in dražji, ki imajo dve gumijasti krtači v kateri se dlake ne navijajo.

Tale ali tale?

Cena (pod 500 EUR) izgleda se sprejemljivo. Ce prav razumem ta sesalec nima moznosti brisanja tal z mokro cunjo?

Dolge lase mora obvezno "preziveti", sicer nic ne koristi.

darkolord ::

Ahim: pri nas imamo vsakodnevno veliko las na tleh.

360 S6 celo stanovanje brez težav počisti sam v eni rundi, treba je umakniti edino kable in copate, vse ostalo pohištvo ga ne moti oz. se prebije povsod brez pomoči.

Lasje se navijejo na glavno krtačo, ampak je čiščenje krtače zelo enostavno, ker se na obeh koncih čepka snameta, poleg tega je zraven priložena ščetka z nožkom, s katerim naenkrat odrežeš vse navite lase in vrvice in jih potem samo snameš dol. Čiščenje tega traja cca. 1 min, jaz to počnem recimo enkrat do dvakrat na teden (ob vsakodnevnem sesanju).

 Cca. en teden las

Cca. en teden las

Goody ::

@Ahim, razlika v linkih mislim da je samo v barvi. Jaz imam črnega. Se dobi občasno za 400€.Imamo dolgodlakega psa in 3 punce pa krtač v kakšnem mesecu ni bilo treba čistiti. Sem sam tudi gledal xiaomi, pa mislim da sem se dobro odločil.

Ahim ::

Goody je izjavil:

@Ahim, razlika v linkih mislim da je samo v barvi. Jaz imam črnega. Se dobi občasno za 400€.Imamo dolgodlakega psa in 3 punce pa krtač v kakšnem mesecu ni bilo treba čistiti. Sem sam tudi gledal xiaomi, pa mislim da sem se dobro odločil.

Glede na fotko, ki jo je dal darkolord zgoraj, je pri nas vsak teden 2-3x toliko las (po volumnu - najbrz izgleda toliko vec zaradi dolzine, ker se lahko veckrat navijejo naokoli) kot pri njih 8-O

darkolord ::

Lasje so kar na tesno naviti gor :) (ampak z nožkom gre v sekundi, tako da to ni problem).

Tale Roomba ima res fajn krtačo za dlake, ima pa slabšo učinkovitost sesanja na ne popolnoma ravnih tleh in prehodih, saj ne more pobrati prahu iz špranj.

Sta pa S50 in S6 občutno boljša po praktično vseh ostalih karakteristikah (mapiranje, planiranje/SLAM, sesalna moč, baterija, aplikacija, consko čiščenje ...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mat xxl ::

Hovi1987 je izjavil:

Imamo se katerega robota, kateri lahko premaga visino 2 cm, tako kot Roborock?


Roombe premagajo nekje uradno do 2 cm....
««
36 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356420 (3854) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363969 (37895) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143631 (63313) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764297 (23945) mat xxl

Več podobnih tem