» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
30 / 90
»»

Infusion ::

Xiaomi roboti niti slučajno niso pol izdelki. Vsi ki so videli našega Roborocka so bili navdušeni, sam pa tudi nisem nikoli mel problemov. Mislim da Roomba za ta denar ne pride blizu.

Konlov ::

romba 1,6cm, rock 2cm

gdjv ::

Eno vprašanje glede 360 S6.

Kako lahko zbrišem mape? Shranjenih je že enih 15 in mi zato aplikacija te odpira kakšni 2 minuti, da mi pokaže vse shranjene. zdaj ga imam 14 dni in vidim da potrebujem samo cca. 3

Kako zbrisati ostale? Sem poskusil Use map - reset map. Ampak ostabe shranjena...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gdjv ()

smile- ::

Naš jih ima 10 in je čas nalaganja pregleda zemljevidov cca 10sec. Nisem našel možnosti izbrisa.

dc10 ::

mat xxl je izjavil:

Ni primerjave Roomba 671, vsekakor bolje, kot Xiaomi pol izdelki, in da se potem dnevno ukvarjaš z težavami ...

Tomson, pa BTV , veliko novejših modelov, ne le serija 9 obvlada navigacijo z aplikacijo, to, kar tako zelo cenite pri Xiaomijih....

Evo Tomson samo za tebe, vsi modeli z narisanim telefonom zraven to znajo, z cenami od 249 eur in 2 letno garancijo, ne kot pri Xiaomiju samo 1 leto pa še to z veliko dodatnimi stroški....

https://www.irobot.si/trgovina.html?gcl...

Ve pa vsak za sebe .......

Kje pa je kakšen za 249€, ki zna vse to kar zna Xiaomi????
... očitno je kriza s temi roombami, ne gre več prodaja tako kot pred leti....sicer so pa zato tudi že "nekoliko" znižali cene, samo so še vseeno PRECEJ PREDRAGE!

lp

amacar ::

Tale za 250€ še iz sobe ne pride, kaj šele, da ti celotno stanovanje posesa :))

gdjv ::

Ne bodite pametni. Vpisite v google: 360 s6 vs. roborock s50 vs. roomba. Pa si poglejte pa ne pametujte kaj je dobro in kaj ne.

Dimnik ::

Ti si še pameten....pripiši še model rombe, pa da vidimo potem, ceno, učinkovitost, možnosti z aplikacijo, itd....

Tomson ::

Ne se kregat ... vsak ima svoja pričakovanja, zahteve, specifične situacije, zastavljen budget in izbere sebi najprimernejši model. Tudi sam mislim, da je Roomba 980 zelo dober robotski sesalnik (nižje serije me ne prepričajo), ki je boljši na preprogah in v stanovanjih z veliko pasje in mačje dlake (krtačka je tudi lažja za čiščenje), podpira Amazon Alexo in Google Home, ima senzor za umazanijo, kar pomeni da umazane dele počisti bolje, ima večji košek, na ostalih področjih pa je enakovredna Roborocku in 360tki, na kakšnem pa tudi zaostaja. Roborock in 360tka npr. podpirata še mokro čiščenje, imata višjo sesalno moč, delujeta tišje, LDS je natančnejši od kamere, LIDAR deluje v temi, omogočata virtualne zidove preko aplikacije, kjer se lahko določa tudi področja čiščenja itd. Je pa potrebno izpostavit, da omenjena Roomba stane 2-3x več. Sedaj pa vsak izbere sebi primernejšo opcijo, dejstvo pa je, da Roomba "best bang for buck" pač ni in pri marsikomu težko upraviči 2-3x višjo ceno, saj se pri Roborocku in 360tki za bistveno nižjo ceno dobi precej več, gledano overall ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

floyd1 ::

Ker je bilo ravno omenjeno, sem pogledal kaj ponuja roomba za 250 everčkov (model 675). Na zastarel sesalec (bump and turn) so dali wifi povezljivost. Kar nekaj v tri dni. Nobene smart navigacije, mapiranja prostora. Kar spet pomeni dooolgo sesanje, neposesane dele prostora, "zatikanje" v prostorih... Boljše, da ne bi imel wifija in bi bil kakih 100 eur cenejši. Potem bi celo bil koliko-toliko konkurenčen v svojem razredu.

Oba xiaomija (ja, tudi stari model) sta svetlobna leta pred to konjsko vprego iz irobota. In stari model xiaomija dobiš za enako ceno. Ne vem, kdo bi v tej situaciji sploh še povohal roombo.

          ::

Koliko je pa kaj "skritih" stroškov z roombami in xiaomiji? Koliko zdrži baterija in koliko stane nova? Kako pogosto se menjajo razni obrabni deli in koliko stanejo?

          ::

Tomson je izjavil:


sam imam Alfawise S60 (je trenutno 106€), je za manjša in srednja okna čisto spodoben. Če bi iskal negativne lastnosti bi to bile: počasnost (5min za malo večje okno), ok, glasni so vsi, učinkovitost pri precej umazanih oknih. Če čistim okna redno, 3x letno je tale napravica super, počisti precej dobro, kakšen kot ali madež tu in tam ostane, sicer pa precej zadovoljivo. Ni enako kot roka gospodinje, a to niti ni pričakovati. Ko ugotoviš kako ga uporabljati, koliko čistila nanaseš, kako umazana so lahko okna je rezultat precej dober. Večji Alfawise Win660 za 150€ je predvsem bolj primeren za večja okna, večje površine, ker je skoraj 2x hitrejši, naj bi bil tudi nekoliko tišji. Potem pa je še malo dražja alternativa z vgrajeno baterijo ki zdrži nekje 20min, kar je sicer premalo za vsa okna, Hobot WindowCleaner za 213€, omogoča tako mokro kot suho čiščenje, je tudi hitrejši od manjšega S60, precej podoben Win600 modelu, a s polnilno baterijo ...


Tole bo pa nov svetovni rekord! Ravno ko sem prebral zgorni zapis sem na GB poiskal te robote za pomivanje stekel. Alfawise Win660 me je prišel s poštnino vred 120,40€. Pošiljka pa je prispela danes!

Motion ::

A se da pri sesalniku 360 s6 aplikacijo in funkcije ki jih le ta ponuja uporabljat brez registracije. Le ta je PITA.

Kodrnusa ::

Roborock s50 ma nov update na 3.3.9_001658 če imaš naštiman na China mainland.. Samo nikjer ne najdem changeloga kaj je novega. Anyone?

Tomson ::

@Motion:
kaj pa te muči pri registraciji? meni je postopek vzel pol minute ... Brez registracije aplikacija odpade, ker brez vpisa ne prideš do uporabniškega vmesnika, lahko pa sesalnik normalno uporabljaš a brez dodatnih funkcionalnosti, ki jih ponuja aplikacija ...

@Kodrnusa:
sem že sam gledal, hecno da nikjer ni ChangeLoga v aplikaciji ...


Če komu prav pride, danes spet dober deal: Roborock S50 sesalnik s kodo: JSoKpWBf iz 338€ na 311€ ter 360 S6 sesalnik s kodo: u6imHyC7 iz 266€ na 249€ iz EU skladišča ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dipling ::

@Thomson "Shipping guarantee" naj bo označeno?
Hvala.

Bojke ::

Glede update-a:

darkolord ::

Ravnokar dobil in sprobal 360 S6 in je prima. V primerjavi s Roborock S50 ima precej bolj nadležen glas ("CHARGING???!!!" [ja, vključno z ločili]), sicer pa ni opaziti pomembnejših razlik. Kljub temu, da nismo pujsi in redno čistimo, je vseeno nekako nabral polno posodico smeti.

Za to ceno se mi zdi nabava že skoraj tako nujna kot SSD (disk) in jo toplo priporočam vsem :)

nejcek74 ::

evo, sem si ga privoščil tudi jaz:
Xiaomi Roborock 2 za 419 CHF* (znižan včeraj z 549 CHF) skupaj s poštnino in pet letno garancijo prodajalca, kupljen od največjega spletnega trgovca v Švici (kjer živim).

prvi vtisi:
- pakiranje je prijetno majhno (presenečenje v trenutni poplavi glomaznih škatel), prav tako sam aparat in polnilna postaja, nočem da mi aparat kazi podobo stanovanja
- bazo sem mu skril pod kavč, brez problem je štartal iz nje ter se nanjo vrnil
- prvo čiščenje je opravil ok, kritika: ni uspel pobrat par večjih ostankov tanke čebulne lupinice 59 m2, 57 min
- je kar glasen (še vedno precej manj kot običajen sesalec), recimo da se preživet z njim v stanovanju, če kaj aktivno počneš, ne bi pa ravno bral knjige ali gledal televizije
- kako se izključi voice**? ker ne čutim prav nobene potrebe da se naprava pogovarja z mano, ko začne delat ali kadarkoli drugače

Seveda prvi vtis ne pomeni kaj dosti, bomo videli kaj bo dal od sebe po enem letu, oziroma koliko ga bo ostalo. Načeloma ne zaupam preveč poceni kitajski plastiki, ampak moj mali flet ne opraviluje stroškov za karkoli izrazito dražjega. Ter seveda kakšno programska podpora.
Danes mu še nadgradim softwear, jutri pa napolnim posodo z vodo in mu nastavim preprogo v kopalnici.

*cca 370€
**sem našel, ni pod "General settings" ampak pod "Vacuum setings"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

omni-vor ::

Če kupujete na gearbest, se vam mogoče splača plačati v USD, ker so zadnje tedne nihanja v valutnem tečaju, na gearbestu pa ne sledijo preveč dosledno tem tečajem.

En hecen primer...sem naročil S50 in plačal z dolarji, naslednji dan pa sem ga storniral ker so oni nekaj zasrali in mi ponudili vračilo denarja-ker pa je bila ravno nova akcija s še nižjo ceno, sem ponudbo sprejel. No po pretvorbi v EUR sem takrat plačal 325eur, ker so mi pa nekaj dni kasneje nakazali denar nazaj na paypal in se je v tem času tečaj spremenil v mojo korist, sem dobil povrnjenih 327,50 eur :D

Seveda sem takoj še enkrat naročil robota, tokrat je bila znižana cena 350USD, torej 306eur s poštnino vred.

GupeM ::

nejcek74 je izjavil:

- bazo sem mu skril pod kavč, brez problem je štartal iz nje ter se nanjo vrnil

Sem že enkrat dal ta link v tej temi. Takole se meni skrije pod omaro. Malo je samo nadležno, ker ga je treba pripeljati ven, če hočeš izprazniti posodo za smeti oz. namestiti water tank. Ampak to, da je tako lepo skrit, da mi ni v napoto in da ga ne pohodim ponesreči, mi je bolj pomembno. Se je pa še lepše naučil priti na dock, kot je prikazano na videu. Na videu se še zaletava v "pladenj" za čevlje, zdaj pa se je naučil, da ga lepo obvozi brez dotika. Se pa še vedno nasloni na nogice od omare.

Motion ::

Tomson je izjavil:

@Motion:
kaj pa te muči pri registraciji? meni je postopek vzel pol minute ... Brez registracije aplikacija odpade, ker brez vpisa ne prideš do uporabniškega vmesnika, lahko pa sesalnik normalno uporabljaš a brez dodatnih funkcionalnosti, ki jih ponuja aplikacija ...

@Kodrnusa:
sem že sam gledal, hecno da nikjer ni ChangeLoga v aplikaciji ...


Če komu prav pride, danes spet dober deal: Roborock S50 sesalnik s kodo: JSoKpWBf iz 338€ na 311€ ter 360 S6 sesalnik s kodo: u6imHyC7 iz 266€ na 249€ iz EU skladišča ...

Sej je ratalo, mal se je jebala povezava (The connection is slow please try latter) al neki v tem smislu je stalno pisalo. Sej nato je šlo skoz.
A telefonska je potrebna sam ob registraciji ali jo sesalec rabi tudi ob delovanju da pošilja na sms kake obvestila?

Tomson ::

Sam sem registriral račun preko emaila, sicer pa preko SMSa sigurno ne prejemaš kakšnih obvestil ob delovanju sesalnika ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Motion ::

Kako pa ti je to ratalo, jst druge opcije kot prek telefona nisem vidu.

dkulcar ::

Kako vam na 360 S6 deluje funkcija zaznavanja preprog in povečanja sesalne moči? Jaz je ne opazim. Mogoče včasih, ko se pelje po robu preproge ali vsaj malo zaide gor se poveča moč ampak se takoj izklopi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dkulcar ()

darkolord ::

Pri meni se moč poveča vsakič, ko se zapelje gor. Večinoma so sicer tisti tamali kopalniški/kuhinjski tepihi.

mastenm ::

Ali kdo pozna smiselno razliko med novejšim Alfawise WS-860 ter WIN660 za pomivanje oken?
Novejši naj bi bil nekoliko hitrejši, nižjega profila. Imam kar precej fasadnih stekel, tudi težko dosegljivih / nedosegljivih z roko. A je novejši (dolgoročno) vreden višje cene 169EUR glede na to, da je starejši trenutno znižan na 108EUR? Za novejšega še ne najdem smiselnih reviewjev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastenm ()

Tomson ::

Iz prakse težko rečem, novejši model je defenitivno na nekaj področjih malo boljši (a ne gre za revolucijo temveč evolucijo), a je tudi razlika v ceni občutna, sedaj ko je WIN660 model za 108€, kar je res dobra cena za model, ki je bil še pred kratkim 150€, za novejši model WS-860 je sicer koda: GBWS860 iz 169€ na 160€, a je razlika še vedno opazna. Osebno, če bi finančno šlo skozi bi verjetno vzel novejši model, če pa bi želel prihranit pa vsekakor starejšega za 50€ manj, mislim pa da sta v praksi oba podobna, prisesalna moč je enaka, dizajn in tehnologija sta podobni, če ti je tistih nekaj procentov več tišine tišine in hitrosti ter malo drugačen algoritem čiščenja vredno 50€ več pa veš le sam! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bitalinebit ::

Pomoč zaželjena:
za starejši robotski sesalnik (CleanMate QQ-2L) bi potreboval baterijo. Podatki baterije: 14,4V, NiMH, 2500mAh. Na netu sem našel nekaj, vendar je cena 50eur, kar pa po moji logiki pomeni bolje kupiti nov sesalec (ta ima cca 8 let). Drugače kaj boljšega ne rabimo (po celotnem stanovanju parket + smo nezahtevni uporabnik).
Bi bilo mogoče dobiti baterijo ceneje - mogoče če sam sestavim iz celic?

V nasprotnem primeru bi kupili nekaj kot je irobot rumba 606 ali xiaomi roborock iowa lite.
Opazil sem pa, da ima mimovrste popuste na sesalec Anker (170eur):

https://www.mimovrste.com/robotski-sesa...

pa me zanima, če ima kdo izkušnje z njim. Tudi kakšen nasvet za kaj drugega poceni in primernega se priporočam (kot že navedeno na tleh je parket + samo suho čiščenje).

Netrunner ::

končno prispel moj s50. V čem je fora ali nastaviš mainland china ali kaj drugega?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

darkolord ::

Hm, a je kdo našel kakšnega supplyerja z rezervnimi deli za 360 S6? Na GB najdem samo glavni filter za $30 (drago), bi pa bilo fino imet še kakšne krtačke pa to za rezervo. Edit: našel nekaj na AX, včeraj začuda nisem našel nič.

bitalinebit: dosti ceneje mislim da ne bo, tudi če jo sam sestaviš. Sub-C (nimam dimenzij, ampak na hitro izgleda približno take velikosti) celice stanejo ranga 5 eur, rabiš jih pa 12. Li-ion celice bi prišle okrog 15 eur (z višjo kapaciteto), bi pa moral še predelati polnilno elektroniko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Infusion ::

Netrunner je izjavil:

končno prispel moj s50. V čem je fora ali nastaviš mainland china ali kaj drugega?

Ne, nastaviš Europe. Mislim da ima zdaj evropski update vse iste nastavitve in opcije kot China, tako da je nesmiselno met China verzijo.

Netrunner ::

Sem dal EU, vendar ko sem hotel vklopit opcijo da shranjuje mape mi je napisalo da rabi update, kar sem naredil in sedaj se je update ustavil na 6% in ne gre nikamor več. Pa piše še, da naj ne sklopim ali uporabljam dokler ni konačno ! Je kakšna reset opcija ali retart update ali cancel ?

ok.. grem brat navodila
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

gile ::

@000

Jaz tudi dns dobil s50, sem ga kar na mainland china registriral in vse lepo dela.

Netrunner ::

ok zadeva se je sama ustavila .. sem probal še 1x in je prišlo do 37% ... potem pa X in couldn't update

Jaz sem dal na EU. Kaj update ti je šel skozi?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

dkulcar ::

Po dveh mesecih uporabe sesalnika 360 S6, opazim meni zelo nadležno stvar. Recimo, 1-2x na teden se spredaj na sesalnik oz. senzorje nabere prah in tudi kdaj kakšna pajkova mreža ter mi javi napako, da ga je treba očistiti. Se pri drugih sesalnikih tudi to dogaja?

amacar ::

Js cistim senzorje na xiaomi mi robotu nekje vsake 3 mesece 1x.

Tomson ::

@dkulcar:
to je pa predvsem odvisno od prostora, kje in koliko se nabira prah/pajčevina, na Roborocku moram očistit nekje 2x mesečno v povprečju, a kot rečeno isto težavo bi v tvojem primeru imel tudi pri Roborocku, Xiaomiju, če je dosti pajčevin, ki jih sesalnik pobere,jih je enostavno potrebno odstranit iz senzorjev ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Infusion ::

Netrunner je izjavil:

ok zadeva se je sama ustavila .. sem probal še 1x in je prišlo do 37% ... potem pa X in couldn't update

Jaz sem dal na EU. Kaj update ti je šel skozi?

To pa je čudno. Jaz sem že 2 Roborocka posodobil na zadnjo verzijo brez problema na EU. Če bi ugibal bi rekel da imaš probleme s tvojo WIFI povezavo in je mogoče nestabilna, pa to ustvarja slabe updejte na robotu. Provaj reštartat modem / router ter Roborocka postavit čim bližje tem dvem. Mogoče ti samo wifi dela probleme.

Netrunner ::

Mi je uspelo oz. mu je uspelo. Za wireless network signal je kazalo cca 34%, tako da verjetno je bilo res to krivo. Sicer ne razumem zakaj bi bil tako slab signal, saj sem imel sesalec v sosednji sobi kjer je router in linija ni bila zasedena.

Kakorkoli, večkrat sem ponovil postopek in vsakokrat je šlo par % več dokler ni bilo na 100 tako da se je lahko namestilo.

Imam eno vprašanje ... prvič ko sem dal čiščenje je lepo šel po sobi ene 2x ni pa hotel iti v drugo sobo čeprav so bila vrata na stežaj odptrta? ... ene 3x se je pripeljal do vrat in obrnil. Kako logiko ima? .. no baterija je bila nekje na polovici ko sem ga dobil tako da ga nisem dosti časa testiral. Danes ga vklopoim in počakam da vidim kaj bo naredil :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

gile ::

@000
Pusti ga naj dela. Sprva zgleda, kot da se malo lovi, vendar sčasoma obdela vse prostore.

Netrunner ::

Ja saj ga bom. Po kakšni logiki pa se pokaže orientacija mape?

 Prvič kos em testiral mi je naredil to! Kar predstavlja problem če hočeš označiti eno sobo katero naj ti posesa

Prvič kos em testiral mi je naredil to! Kar predstavlja problem če hočeš označiti eno sobo katero naj ti posesa



 V drugo je naredil bolj ravno kar je ok :)

V drugo je naredil bolj ravno kar je ok :)



 V tretje je bilo tudi ok, samo zemljevid je bil na glavo obrnjen.

V tretje je bilo tudi ok, samo zemljevid je bil na glavo obrnjen.

Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

GupeM ::

Sklepam, da si prvo mapo naredil preden si naložil update? Te težave s tiltanim zemljevidom jaz namreč nisem zasledil, odkar sem naložil update.

Kako orientira pa ne vem. Je pa to, kako hitro ti posesa stanovanje lahko zelo odvisno od tega, kako ti orientira zemljevid. Če imaš dolg hodnik in je zemeljevid orientiran tako, da je hodnik na ekranu prikazan od leve proti desni, glede na dolžino, bo posesal veliko hitreje, kot če je orientiran od zgoraj navzdol po dolžini. Glede na orientacijo na ekranu, zmeraj sesa levo-desno, in če je zemljevid pravilno orientiran, sa zapelje po celotni dolžini hodnika, se obrne, nato gre nazaj. To naredi recimo 7x in je konec. Če je orientiran od zgoraj navzdol, pa hodnik sesa po širini in se mora recimo 35x obrniti, da celega posesa. Razlika v času je kar občutna, saj pri obračanju izgubi ogromno časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Netrunner ::

V bistvu sem vse tri mape naredil pred update. Mislim da ona prva mapa se je ustvarila ko sem testiral da sem ga ročno zapeljal do vrat in nato dal dock. Ostali dve pa sta se ustvarili ko je bil klasičen "clean" vklopljen. Mi pa ni jasno zakaj sta kontra obrnjeni :) Bomo vidli pri četrti kaj bo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

floyd1 ::

Kako orientira pa ne vem. Je pa to, kako hitro ti posesa stanovanje lahko zelo odvisno od tega, kako ti orientira zemljevid.

Orientacijo nekako po svoji logiki določi na začetku dela, ko sesa po robovih. Imam ga "parkiranega" na zelo kratki steni, ki je med dvema stenama pod kotom 45 stopinj (nekakšen "prizidek") in si včasih vzame eno od teh dveh sten za ravnino sesanja. Potem celo nadstropje sesa pod kotom 45 stopinj, (glede na orientacijo hiše), kar seveda traja dlje. Gre pa za mi robot (1. generacije). Jaz ga bom ob priliki premaknl na sredino daljše ravne stene in potem teh obračanj zemljevida več ne pričakujem. Po moji logiki je samo to, Xiaomi pa bo že povedal svoje :|.

Imam eno vprašanje ... prvič ko sem dal čiščenje je lepo šel po sobi ene 2x ni pa hotel iti v drugo sobo čeprav so bila vrata na stežaj odptrta? ... ene 3x se je pripeljal do vrat in obrnil. Kako logiko ima? .. no baterija je bila nekje na polovici ko sem ga dobil tako da ga nisem dosti časa testiral. Danes ga vklopoim in počakam da vidim kaj bo naredil :)

Sčisti še senzorje. Pri prvih sesanjih ti je pod sedežnimi, pohištvom, po kotih... gotovo pobral kar nekaj umazanije. Pri meni je 2x identično posesal brez kuhinje in enega kota dnevne sobe, čeprav bi moral vse. Niti zone cleaning ni pomagal, da bi ga spravil na neposesan del. Potem sem spucal senzorje in je bilo vse OK.

Netrunner ::

Ko sem ga prvič testiral je samo po sobi letal gor pa dol brez da bi šel pod kaki kavč po pajčevino ipd, tako da dvomim da bi bili senzorji umazani. Pa tudi če bi bili, bi verjetno imel težave že v prvi sobi, tam pa je lepo šel sistematično vse skozi. Mogoče bi moral še malo počakat :) .. bomo vidli danes ko pridem domov.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

floyd1 ::

Mogoče je tudi to, da je za njega od tistih vrat dalje drugo območje - drug "kvadrat".
Vsak večji prostor si namreč razdeli na manjše kvadrate (oz. pravokotnike) in potem sesa enega po enega. Če si ga predčasno poslal nazaj na bazo, je možno, da bi skozi tista vrata pač šel enkrat kasneje. Tudi pri nas večkrat naredi tako "nevidno mejo", do katere trenutno sesa, ravno na vratih. Teh razdelitev, vsaj glede na njegovo obračanje tlorisov, gotovo ne naredi vedno enako. Na koncu pa vseeno posesa vse, samo vrstni red je malo drugačen.

gile ::

V dveh dneh je že 3x posesal in 1x pobrisal celo hišo. Vsakič majhno drugače, ampak po mapi gledano (in dejansko), kar lepo v celoti, razen nekaj nedosegljivih mest, npr. pod mizo, ožji kotički in podobno. Nazadnje je pa pičil kar po diagonali vse prostore lol.

@000:
Kako pa shraniš fotko mape? Sam neki wechat mi ponuja, ne bi mel rad glih ziljon aplikacij za vsako neumnost...

OK.d ::

Kako se kaj teli kitajci razumejo s programom IFTTT, recimo ko greš od doma avtomatsko prične sesalec s sesanjem?
LPOK.d

Tomson ::

Verjetno bi šlo v navezavi s kakšno HomeAssistant implementacijo, kot v primeru tega članka, kjer je Roborocka povezal za sicer malo drugačen namen, a v nadaljevanju bi se lahko tudi nanašalo na tvoj primer, kjer preko IFTTT neka povezana naprava sporoči tvojo odsotnost in preko trigerja pošlje v akcijo Roborocka, za Xiaomi Mi Robot pa bi šlo preko Google Home, ker podpira Google Home voice control (menda se da isto za Roborocka, če je na Mainland China serverju), potem pa odvisno preko katere naprave, ki bi jo povezal v Google Home bi lahko triggal sesalnik preko IFTTT. Pač dve ideji, tako na hitro, teoretično bi se kaj od tega lahko uporabilo, kako je pa to izvedljivo v praksi, pa bi bilo potrebno še malo raziskat oz. preizkusit ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
30 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356528 (3962) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364619 (38545) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144044 (63726) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764589 (24237) mat xxl

Več podobnih tem