» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
31 / 90
»»

Netrunner ::

Danes sem mu dal prosto pot in je res lepo šel sistematično skozi vse sobe. Ko je končal sem kmalu ga poslal še 1x da bi videl kako pot bo ubral pa je šel po istem vzorcu še 1x skozi. Je res lepo opravil svoje delo. Svoje delo je opravil v slabih 45 minutah in izpraznil 20% baterije.

@gile => jaz sem mapo shranil kar z funkcionalnostjo od telefona za delanje screenshotov. 2x potrkaš po steklu v mojem primeru :)

@OK.d => odgovora nevem vendar ne vidim neke extra funkcionalnosti v temu, saj sesanje lahko kadarkoli sprožiš prek telefona. PA malo moteče bi bilo če skočiš na hitro ven in se ti loti oni sesati da se ti mota pod nogami ko prideš nazaj :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

samsonite ::

Pozdravljeni.
Zanima me kje dobim roborock s50 najceneje. Na aliexpressu ga dobiš za 377 USD iz Nemčije, je še kje ceneje?
tx

Netrunner ::

Jaz sem ga videl najceneje v času črnega petka na gearbest za 317€ če se ne motim. Se splača tam gledati flash sales kjer ga dobiš za cca 340€
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

omni-vor ::

Jaz sem ga dobil nekaj dni pred črnim petkom iz gearbest s poštnino vred za 308eur.

Mimogrede, ko bo prišla pošiljka in bom razpakiral robota, zanima me ali ga moram najprej polniti prvih 24 ur ali kaj takega? Kaj piše v navodilih?

Tomson ::

Ni potrebno polnit prvih 24h, baterija če se dobro spomnim je nekje do polovice polna, ga lahko tudi uporabljaš, potem se bo pa tako sam odšel polnit. Sicer pa lahko sam pogledaš navodila:
- Roborock User Manual Overview
- Roborock User Manual Full
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Netrunner ::

Jaz sem ga testiral prvi dan ko sem ga dobil in je bila baterija na cca 60%

Imam eno vprašanje če mogoče kdo ve glede s50. Parkrat mi je poseesl celo stanovnaje, tako da ima mapo shranjeno. Brez težav ga pošljem kamorkoli in opravi svoje delo. Zadnjič sem ga poslal da posesa eno sobo in sem zapru vrata ko je bil noter, kar si je očitno zapomnil in potem ni znal priti nazaj do docking stationa čeprav sem vrata odpru. Pa naslednjič ko sem ga poslal v drugo sobo je takoj zaključil in rekel da ni posesal vsega ker določene lokacije so nedostopne.

Pač saj ni problem, sem ga ročno peljal skozi vrata in nato vklopil in je posesal in se tudi vrnil nazaj na dock, samo malo tečno je, da če mu enkrat narediš prepreko si jo zapolni kot za stalno.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Kodrnusa ::

Ima kdo changelog za update 3.3.9_001702 na Roborocku s50 China mainland?

gregor ::

Kakšna je maksimalna višina pragu ki jo še premaga. Imamo namreč eden prag precej visok, na pamet cca 3 cm.

LP

avtek ::

Cca 2cm.

GupeM ::

Netrunner je izjavil:

Jaz sem ga testiral prvi dan ko sem ga dobil in je bila baterija na cca 60%

Imam eno vprašanje če mogoče kdo ve glede s50. Parkrat mi je poseesl celo stanovnaje, tako da ima mapo shranjeno. Brez težav ga pošljem kamorkoli in opravi svoje delo. Zadnjič sem ga poslal da posesa eno sobo in sem zapru vrata ko je bil noter, kar si je očitno zapomnil in potem ni znal priti nazaj do docking stationa čeprav sem vrata odpru. Pa naslednjič ko sem ga poslal v drugo sobo je takoj zaključil in rekel da ni posesal vsega ker določene lokacije so nedostopne.

Pač saj ni problem, sem ga ročno peljal skozi vrata in nato vklopil in je posesal in se tudi vrnil nazaj na dock, samo malo tečno je, da če mu enkrat narediš prepreko si jo zapolni kot za stalno.

Jap, tole je malo moteče. Ponavadi mu po tem dam zoned cleanup in označim tako, da je cela soba znoraj cone + recimo 20 cm zunaj vrat. Tako začne čistiti najprej tistih 20 cm pred vrati in ugotovi, da naprej v sobo v resnici ni prepreke in gre skozi vrata. Če vključiš navaden clean, pa tako ali tako spotoma ugotovi, da so vrata odprta.

Baterija pri novemu pa je bila pri meni polna nekaj čez 60%, tako da ga ni treba prej polniti. Jaz sem s samo na hitro malo poigral z njim (10-15 minut), potem sem ga pa vseeno dal na dock in kasneje presesal celo stanovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

darkolord ::

gregor je izjavil:

Kakšna je maksimalna višina pragu ki jo še premaga. Imamo namreč eden prag precej visok, na pamet cca 3 cm.
3 cm je preveč. Rešiš pa zadevo enostavno s tepihom/predpražnikom.

GupeM ::

darkolord je izjavil:

gregor je izjavil:

Kakšna je maksimalna višina pragu ki jo še premaga. Imamo namreč eden prag precej visok, na pamet cca 3 cm.
3 cm je preveč. Rešiš pa zadevo enostavno s tepihom/predpražnikom.

Odvisno, kam se odpirajo vrata. Če so vrata na nižji strani, potem s tepihom ne moreš rešiti, ker ne boš mogel odpreti vrat.

Tomson ::

Če je opcija lahko rešiš previsok prag s kakšno tanko in ozko deščico cca. 1cm višine, ki ne bo moteča za vrata, jo nalepiš na tla npr. Če jo zbrusiš pod kotom še toliko bolje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bosslipxx ::

Danes sem dobil prvo verzijo xiaomi sesalca. Ko sem se odločal za nakup sem nekaj strani nazaj bral da update firmwara onemogoči remote control. To se velja? Ker mi app kaže da moramfw updatat..
slo-fishing.si

amacar ::

Na xiaomi mi robot vse deluje bp. Verjetno si zamešal z modelom 360 s6.

bosslipxx ::

amacar je izjavil:

Na xiaomi mi robot vse deluje bp. Verjetno si zamešal z modelom 360 s6.

Možno, ja. Hvala.
Bom apdejtal fw torej.
slo-fishing.si

jero_no1 ::

Imamo robota 2. gen. V navodilih piše, da mora biti ob polnilni postaji levo in desno min 0,5m prostora. Je to res nujno? Imel sem ga namen dati v kot za sedežno, kjer bo na vsaki strani samo dobrih 5 cm prostora, 'dovozna pot' do polnilne postaje pa je dolga približno 3m.

Tomson ::

Vedno je v navodilih precej rezerve. Preizkusi pa boš hitro videl ali bo imel kakšne težave, v najslabšem primeru se bo kje "zataknil", mislim pa, da ne bi smel imet težav ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

darkolord ::

Jaz imam 360 začasno v enem precej natlačenem vogalu, pa večinoma malo pleše tam okoli, prej ali slej pa mu nekako uspe priti na postajo.

gile ::

S50: cca 3cm na vsako stran, 1m dovozne poti. Večinoma gre lepo počasi, kot tanker in se lepo priklopi. Ko pa hoče na hit zbezlat, pa rabi 2-3 poskuse.

blze ::

Zdravo,

kje lahko naročim krpo za 360 s6?

hvala
uživejte
blze

Motion ::

To sem tud že jst gledal sam mi ni uspelo nič dobit. Bi blo pa fajn vedet.

dkulcar ::

Imaš jih na aliju. Mislim pa, da niso original.
https://goo.gl/H46KkZ

mat xxl ::

jero_no1 je izjavil:

Imamo robota 2. gen. V navodilih piše, da mora biti ob polnilni postaji levo in desno min 0,5m prostora. Je to res nujno? Imel sem ga namen dati v kot za sedežno, kjer bo na vsaki strani samo dobrih 5 cm prostora, 'dovozna pot' do polnilne postaje pa je dolga približno 3m.


Moja romba ima postajo v eni luknji levo in desno je celih 5 mm prostora in res, redko v 1 zadane in se zdokira, samo v drugo ali tretje se pa vedno.

Težava je, da napade postajo od oka...., ko vidi, da ni šlo se potem premakne 1 cm bolj od tam, kjer je zadela, in ja gre........

Tako, da če Roomba zmore na 1 cm lufta, bo Xiaomi, ki ga tako opevate to moral znati, ko ima tako mapiranje vsaj na 5 cm....

GupeM ::

jero_no1 je izjavil:

Imamo robota 2. gen. V navodilih piše, da mora biti ob polnilni postaji levo in desno min 0,5m prostora. Je to res nujno? Imel sem ga namen dati v kot za sedežno, kjer bo na vsaki strani samo dobrih 5 cm prostora, 'dovozna pot' do polnilne postaje pa je dolga približno 3m.

Sem že dvakrat objavil. Toliko prostora ima pri meni. Zdaj, ko se je naučil, gre brez zaletavanja v pladenj pod čevlji. Na videu se še zaletava. Se pa na nogico od omare ponavadi še vendno nasloni, malo poravna in gre do konca.

gregor ::

Tomson je izjavil:

Če je opcija lahko rešiš previsok prag s kakšno tanko in ozko deščico cca. 1cm višine, ki ne bo moteča za vrata, jo nalepiš na tla npr. Če jo zbrusiš pod kotom še toliko bolje ...


sem vzel včeraj meter in je prag visok celo 4 cm :'(
kako široka mora biti deska oz je dovolj če dam kotnik
bom še kako sliko naredil, da bo bolj jasno za kaj gre

LP

          ::

Zakaj pa toliko komplicirate? Jaz sesalec zaprem v sobo, pritisnem na gumb ter ga ob priliki poberem. Ne potrebujem nobene aplikacije, zemljevida in podobnih zadev. Pomembno mi je le to, da je soba na koncu čista.

avtek ::

Meni pa je priročno, da ga preko aplikacije prižgem ko me ni doma - tako kot sedaj recimo, ravnokar je končal.

          ::

Stvar navade. Jaz imam enega enostavnega, ki nima niti časovne ure, drugi pa ima malo več tovrstnih funkcij, ki pa sem jih uporabil le na začetku, ko je bil nov. Odtlej pa uporabljam izključno gumb za Start pri obeh. Enostavneje ne gre.

Tomson ::

@gregor:
dovolj široka, da sesalnik ne bo nasedel na klančini. Kaj pa to pomeni v praksi, bi bilo dejanko potrebno preizkusit. Pri kotniku bi bil precej velik kot in kratka klančina, če bi ugibal bi rekel vsaj nekje 6cm širine, lahko pa se motim ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregor ::

tako to izgleda (ne preveč lepo;))



ja, verjetno bo edino dodatna deska širine cca 5+ cm rešila problem

sicer sesalnika še nimam, morda nabavim v prihodnjem letu, do takrat pa imam čas, da razrešim to zadevo

LP

GupeM ::

To je že skoraj nevarno za zvinj gležnja :D Širina deščice mora biti takšna, da kolesa prej zapeljejo na klančino, kot se bumper zaleti vanjo. Potrebno bi bilo pogledati, koliko so kolesa odmaknjena od sprednjega odbijača in s pomočjo pitagorovega izreka poračunati, kakšna je največja možna klančina.

Primer

Binji ::

Kakšen je pa tale? https://www.gearbest.com/robot-vacuum/p...
Prva generacija to ni, če ima radar? Ali pač?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

amacar ::

Prva generacija

Tomson ::

@Binji:
za ceno je odličen, skoraj enak Roborocku, ki je res top, a brez opcije mokrega čiščenja, malenkost nižja sesalna moč, sicer pa praktično enaka, tudi enaka tehnologija, senzorji itd. (lahko prebereš primerjavo Mi Robot vs Roborock), ga imaš pa tudi v EU skladišču trenutno za 239€ (ShipOut čez 10dni) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregor ::

GupeM je izjavil:

To je že skoraj nevarno za zvinj gležnja :D Širina deščice mora biti takšna, da kolesa prej zapeljejo na klančino, kot se bumper zaleti vanjo. Potrebno bi bilo pogledati, koliko so kolesa odmaknjena od sprednjega odbijača in s pomočjo pitagorovega izreka poračunati, kakšna je največja možna klančina.

Primer


Nič bati, se še noben gleženj ni zvil, moram potrkat po lesu :)
Nisem matematik, bom cel štok ven vrgel in bo ;)

GupeM ::

Sem se zdaj spomnil... Zadeva ima spredaj majhno kolo, tako da bi tudi dokaj strma klančina lahko bila dovolj, da prepelje čeznjo. Kakšnih 5 cm širine bi verjetno bilo kar dovolj, za vsak slučaj pa bi jaz dodal še kakšen cm. Podobno, kot na zgornjem linku.

darkolord ::

Ne samo to; če vidi, da je zadaj prostor, bo najprej nekajkrat poskusil pravokotno (in se butnil v odbijač), potem bo pa zapeljal še od strani. Takrat mu potem največkrat uspe.

gregor ::

bo potrebno nekaj nabavit prihodnje leto, sedaj ni več $$$ :'(
potem pa testi z raličnimi deskami :D

omni-vor ::

Ali je komu jasno zakaj mi Roborock S50 na prvi sliki brez pomisleka zapelje čez stopničko in se tako zatakne, istočasno pa na dveh stopničkah na drugi sliki (na sliki ena spredaj in druga na stopnicah) pravočasno ugotovi prepad in se obrne.

V čem je štos, da stopničke na prvi sliki ne prepozna??




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: omni-vor ()

mat xxl ::

Probaj z preprostim testom. Položi debelejši bel papir na mesto marmorja in ponovno probaj....

GupeM ::

Verjetno res zaradi drugačne podlage in ne zazdna "prepada" (preveč odboja od marmorja?).

omni-vor ::

bom naredil test...

mimogrede, imam nastavljeno Kitajsko regijo, pa ne vem kako lahko prikličem in uporabim stare zemljevide pri S50?

Imam dve nadstropji, na obeh sem nastavil meje preko katerih ne sme iti. Zdaj pa bi rad te mape redno uporabljal. Kje jih najdem in prikličem?

dkulcar ::

Moj 360 s6 mi na preprogah ne poveča moči. Po zadnjih dveh postih predvidevam, da zaradi črnih ploščic.

darkolord ::

Mislim, da zaznavanje preproge dela na podlagi moči motorja in ne barve površine.

Če te zvok ne moti toliko, je itak najboljše, da uporabš "Powerful" mode in potem skozi deluje na največji moči.

omni-vor ::

nad Roborockom sem po parih dneh zmeraj bolj razočaran, to leti predvsem na to, da ne zna delat z dvemi nadstropji. Najprej sem pomil zgornje nadstropje, ga odnesel polnit za nekaj ur, potem pa ga poslal delat še v spodnjem nadstropju in je totalno zmešal svojo karto. Sploh ni zaznal, da je na drugi lokaciji, potem so ga pa še zbegale nastavljene mejne črte, ki sem jih nastavil v drugem nadstropju in zaradi tega ni znal več iz sobe in je končal nekako na pol.

Sploh ne vem kako naj zdaj to rešim, ker ga ne morem poslat več delat. Grem googlat za rešitve po netu...

lej to zmedo na karti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: omni-vor ()

amacar ::

Ce ne rabis nastavljenih con potem izklopi shranjevanje kart, drugace pa pac verjetno ni pomoci, ker ne podpira vecih nadstropij s shranjevanjem kart.

GupeM ::

Shranjeno imaš lahko samo eno karto. Za reset pa klikni na "Edit map", nato se ti na tem mestu pojavi "Reset map." Tako boš lahko na novo naredil zemljevid.

omni-vor ::

@GupeM hvala, tega Reset map gumba sploh nisem opazil.

Res velika škoda, da ne moreš priklicat in uporabit starih kart iz zgodovine čiščenja. Ena taka preprosta funkcija, pa bi bil top robotek.

darkolord ::

Ima pa - zanimivo - 360 S6 to funkcionalnost, da lahko prikličeš vse stare mape.
««
31 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356521 (3955) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364576 (38502) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144021 (63703) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764563 (24211) mat xxl

Več podobnih tem