» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
27 / 90
»»

Kiwix ::

Tudi jaz kupujem sesalec in mi je tale Roborock s50 zelo všeč :) je mogoče namesto aplikacije napravo upravljati tudi preko kakšnega web vmesnika?

PS. mimovrste ima -10% popust na ta sesalec do 14.10 :)

Vens ::

Kje dobim promo kodo za mimovrste za tega robota?

Han ::

Piše na strani izdelka s poudarjeno pisavo v rdeči barvi...

Kiwix ::

Tako je - piše zraven z rdečo :) drugače pa je koda: SESALNIK18

Vens ::

Hvala. Sem našel:)

johan9 ::

Pozdravljeni.

Kakšna ugodna ponudba na današnji dan za Roborocka s50 oziroma 360.

Kot drugo pa me zanimam kako bi vi reševali situacijo z robotskim sesalnikomv prieru dveh nad.
Namreč imam stanovanje v dveh nadstropjih cca 55m2. Ali lahko uporabljam en sesalec in ga prestavljam med nadstropji, tudi če obstaja samo ena polnilna enota. Kako si sesalec zapomni naenkrat površino zgornejga in spodnjega....

Hvala za odgovore.

Kodrnusa ::

Jaz imam Roborock s50 in imam 2 nadstropja cca 130 kvadratov. Ga nesem gor in ko posesa javi da je konec in da ne najde polnilne postaje ker je out of reach. Ga grem iskat in ga nesem dol in gre nazaj v dock (dock imam spodaj). Lahko tudi dock gor neseš in se gor potem nazaj ko konča priključi. Mapiranje ni problem vedno vse posesa še pod posteljo gre. Zadeva je res super, dam še zraven krpo gor da vse pobriše in je čisto kot se šika...

Konlov ::

Mi imamo precej stvari po tleh (vreče s cunami ipd). A če bo prvič zaznal, da nekje ne more, tam ne bo več šel, tudi če bi lahko. Oziroma obratno?

Kodrnusa ::

jaz vse umaknem ko sesa, tako da ne vem. lahko mu pa oznaciš kje naj sesa oziroma kje ne

Tomson ::

@johan:
Trenutno so na GB npr. opcije Roborock S50 International s kodo: GB-APS50 za 378€ iz EU skladišča ali s kodo: GBPhone18804 za 348€ iz China skladišča ter Prioirty Line poštnina. Še boljši "bang for buck" pa je 360 S6 iz HK skladišča s kodo: GB-APS6 za 290€ (+ potrošni material za 90€), ki je res v veliki meri povsem na nivoju Roborocka ...

Sam imam tudi robotski sesalnik za dva nadstropja in kot že Kodrnusa omenja ni s tem nobenih težav. Pri modelu 360 še toliko manj, ker si shrani mape, če se uporablja izbrane cone ali prepovedana področja, če pa ne, pa sploh ni pomembno. Tudi sam npr. Roborocka nesem gor, ko počisti, javi, ga nesem nazaj in pritisniem tipko Dock, pa se gre lepo polnit. Edini minus dveh nadstropij in enega sesalnika je, če želiš da se stanovanje čisti medtem, ko si zdoma, to je pač potem možno le za eno nadstropje, sicer pa tako Roborock kot 360 vedno vsakič znova zmapirata področje čiščenja in prenašanje gor/dol na noben način ne vpliva na hitrost/učinkovitost čiščenja ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

johan9 ::

@Tomson:
Hvala za odgovor. Zanima me še, koliko časa približno traja pošiljanje, če danes vzamem iz CH skladišča? Ali pri obeh variantah rabim vzeti tudi EU adapter?
In pa ali se mogoče splača še malo poačkati zaradi kakšnih dodatnih popustov. Namreč zanimam se bolj za Roborock S50, kjer je cena 348€.. Bi znalo to jit še kaj dol?

Kiwix ::

Lahko pa vzameš Xiaowo, ki je Lite verzija S50 :). Pri nas za 250€ na enaa :).

https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...

johan9 ::

Ni ok, ker je to prva verzija lite verzije in ma bistveno manjšo sesalno moč, nima mappinga, pa LIDAR systema... potem je bolje da kupim 1. gen - Original Xiaomi Mi Robot Vacuum za 234€.

Kiwix ::

Za polovico cene ne moreš pričakovati enakih zmogljivosti :). Nisem pa vedel da je lite verzija 1. generacije... Ker je bila primerjava med tem in s50 zraven pa je pisalo: Xiaowa is the latest robotic vacuum from Xiaomi and is a budget option if the $500 S50 is too expensive (objavljeno 30.7.2018).

Tomson ::

@johan9:
preko PrioirtyLine računaj nekje 2 tedna ... adapter rabiš pri CN verziji, pri International ne, sicer pa identična sesalnika. Cena je sedaj že kar nekaj časa okoli 340€ in je nekako vezana na razmerje s Xiaomi Mi Robot sesalnikom. Če in kdaj se bosta kaj pocenila pa je nemogoče napovedat, osebno velikega znižanja ne pričakujem.

Xiaomi Xiaowa je sicer precej spodoben sesalnik, a kot že johan9 ugotavlja, je potem Mi Robot precej boljša opcija. Xiaowa res nima Laser Distance Sensorja, posledično SLAM algoritma, premikanje je precej naključno, sicer pa uporablja isto aplikacijo (z manj opcijami), ima občutno manj zmogljivo baterijo, malo nižjo sesalno moč, sicer ok ceno, a je dražja od Mi Robota, kar potem hitro izniči smiselnost nakupa.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

johan9 ::

@Tomson
Še eno vprašanje.... glede na to da imaš izkušnje z obema (uporaba dlje časa), tako Xiaomi Roborock S5 kot z 360 S6 (prebral tudi tvoj test), kaj bi na prvo žogo predlagal meni.
Imam stanovanje 2 x po 55m2, večinoma parket (le malo tapisona), nimam živali, zakomplicirana postavitev (večinoma sobe niso pravokotne oblike - mansarda, veliko stvari po sobah), praha velik :), nekih omejitev mi ni potrebno delati (virtual wall) ...

Nekako sem bolj za Roborock S5, ampak zardi keša sem bolj za 360 (moti me krajša krtačka, slabša sesalna moč in baterija)... :) Dilema?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johan9 ()

Tomson ::

Roborocka imam slabo leto, 360 S6 slab mesec. Dejansko sta si sesalnika tako podobna da je prav hecno, a v dobrem smislu. Aplikacija mi je boljša pri 360tki, kvaliteta izdelave, materialov je skoraj identična, učinkovitost čiščenja iz mojih izkušenj enaka, še gibanje in navigiranje po prostoru, mapiranje, na enak način. Pri Roborocku je zadaj firma ki ima dolgoletne izkušnje na tem področju, pri 360 S6 pa podjetje, čigar je to njihov prvi robotski sesalnik. Kaj to pomeni na dolgi rok še ne vem, a zaenkrat sem nad 360tko navdušen, če gledaš kaj vse dobiš in za kakšno ceno. Baterija je seveda tudi faktor, pri Roborocku je izjemna, pri 360 S6 pa računaj z enim čiščenjem okoli 105-110 m2. Ampak teh 2x 55m2 ki omenjaš za čičenje ni dejansko 110m2, ker pohištvo precej vzame. Pri meni je npr. hiša 140m2, ko pa vse počisti zabeleži cca. 80m2 dejanskega čiščenja. Kaj dejansko vzeti na tvojem mestu? To se boš pa moral sam odločit. Z nobenim od omenjenih ne boš zgrešil, pri Roborocku dejansko plačaš firmo v primerjavi s 360tko, a je to uporavičeno ali ne bo pa čas pokazal.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Konlov ::

Kodrnusa je izjavil:

jaz vse umaknem ko sesa, tako da ne vem. lahko mu pa oznaciš kje naj sesa oziroma kje ne

Ma če grem jaz vse umikat, traja dlje, kot če kar sam posesam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

nejcek74 ::

Tomson je izjavil:

Še boljši "bang for buck" pa je 360 S6 iz HK skladišča s kodo: GB-APS6 za 290€ (+ potrošni material za 90€), ki je res v veliki meri povsem na nivoju Roborocka ...


gledam tole, pa me zmoti:
iz HK skladišča:
Ship between: Dec 04 - Dec 06, Estimated Shipping Time: 7-10 business days
ce grem na Fast-23 skladišče pa:
Ship between: Oct 18 - Oct 20, Estimated Shipping Time: 3-5 business days

se pravi dobiš šele 2019?

v katerem delu nakupa uporabiš kodo? (GB-APS6)

Tomson ::

Tale opcija za 360 S6 iz EU skladišča za 308€ tudi sploh ni slaba, je dosti bolj praktična, pride sesalnik do konca oktobra, preko HK pa očitno res šele proti koncu decembra. Pač odvisno koliko se mudi, ker opcija iz HK je 18€ cenejša ter poleg je dodatne opreme za 90€, ki je pri EU opciji ni. Skratka, hitrost dostave vs cena ... Koda se sice ruporabi v košarici, v drugem koraku ko se gre na "Proceed to Check out" je malo nižje "Use Coupon" ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Konlov ::

Pa še opcija HK je lahko carina in davek, EU pa ne?

Binnied ::

Kako pa bi se Roborock obnasal pri mokrem ciscenju oljenega parketa? A mocno zmoci tla med delom?

mat xxl ::

Pri mokrem čiščenju ;) , daj poglej si en video za začetek, kako mokro čuiščenje ... ??? Ti mu navlažiš krpo in on z isto krpo drsa po parketu brez spiranja brez resničnega mokrega čiščenja, tako, da ne se zavajati !!!


Pravo mokro čiščenje izvaja le kaka Scooba ...... ja eni robotki leva firma imajo eno malo UV diodo spodaj, kao dezinfekcija ..., sedaj jaz, kot geek samo čakam, da nekdo napiše sterilizacija prostora z xy robotom :) :) :) .

Tomson ::

@Konlov:
Tudi pri poštni opciji Prioirty Line iz HK skladišča, že večkrat preverjeno, ni nobenih dodatnih stroškov.

Mokro čiščenje pri kombiniranih sesalnikih res ni mišljeno za dejansko mokro čiščenje, kot za Scoobo omenja matXXl. Sicer iz posodice z vodo res ves čas počasi pronica voda in dodatno vlaži krpico, a efekt je dejansko takšen, kot bi navlaženo viledo vlekel po tleh. Super, če redno, pri vsakeh sesanju uporabiš tudi to funkcijo ker fino osveži tla in se prah še manj dviguje, pri nas zaradi rednega čiščenja popolnoma nadomestilo klasično umivanje tal, jasno, pa to ni primerljivo z drgnjenjem tal z veliko vode in detergenta. To je mišljeno za prav in res rahle madeže. Za vse ostalo pa škaf in voda! ;) Olje bi samo razmazalo po celotnem podu!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

Brisanje z mokro krpo sploh ni za madeže, ampak za fin prah, ki je elektrostatsko prilepljen na tla in ga sesalnik ne more pobrati.

andyy ::

Mikrohard je izjavil:

Kitajska verzija... EU model še ni dobil posodobitve.


Shranjevanje kart deluje tudi na EU modelih. Postopek posdobitve je sledeč:
1. Naloži si FloleVac app iz Google Play (klik), ter prek te aplikacije posodobi sesalca na zadnjo različico.
2. Inštaliraš Java JRE (klik)
3. Skopiraš in prepišeš local_policy.jar in US_export_policy.jar (iz linka) v mapah:
"C:\Program Files (x86)\Java\jre1.8.0_181\lib\security\policy\limited\"
"C:\Program Files (x86)\Java\jre1.8.0_181\lib\security\policy\unlimited\"
4. Potrebno je le še prilagoditi Mi Home aplikacijo v telefonu (dodatni manjkajoče prevode), da bodo na voljo nove opcije:
Razpakiraš Translations 0.9 nekam na disk, priklopiš svoj telefon na računalnik (ne pozabi v developer opcijah omogočiti USB Debugging) in poženeš bat skripte zapovrstjo od 1. do 6. ter slediš sprotnim navodilom.

igor0203 ::

Kateri robotski sesalec za cca. 40m2 stanovanje bi priporočali? Fajn bi bilo tudi, da je sposoben premagati precej ovir oz. zaradi velikosti stanovanje in butaste razporeditve, se bo ves čas zabijal ob stole, omare itd.
Gledal sem že nekaj v stilu ILife V5S Pro, V7S, A5S ipd.

Tomson ::

Načeloma se v prvi vrsti ne izbira sesalnika glede na velikost stanovanja (sploh če govorimo o neki standardni kvadraturi), temveč na podlagi željene funckionalnosti, kvalitete, praktičnosti upravljanja, učinkovitosti čiščenja (sesalni moči), vrsti mapiranja/navigiranja, željenih senzorjev, možnosti mokrega čiščenja itd. Če želiš robotski sesalnik, ki ima najboljši algoritem načrtovanja in premikanja po prostoru, govorimo o S.L.A.M algoritmu, ki je praviloma v povezavi z LDS ali Laser Distance senzorjem. Slednje uporabljajo najdražji Roomba modeli, pa tudi Neato, Dyson in Xiaomi. iLife modeli so precej solidni, glede na ceno, niso pa na nivoju kakšnega sicer dražjega Xiaomija, ki je overall občutno boljši (kvaliteta materialov, izdelave, funkcionalnost, senzorji, algoritem čiščenja, sesalna moč, upravljanje preko mobilnih naprav itd). Če je omenjeni cenovni rang dosegljiv, je Xiaomi Mi Robot za 243€ (EU skladišče) še vedno robotski sesalnik z najboljšim razmerjem med ceno, kvaliteto, zmogljivostjo in funckionalnostjo. Če pa gledaš cenejše modele, okoli 150€ pa pridejo v poštev omenjeni iLife modeli, ki tudi povsem spodobno počistijo tla, kljub temu da imajo precej nižjo sesalno moč ter se po prostoru ne gibljejo tako preračunano in pametno, sigurno bo nekoliko več "zabijanja" v predmete, a teh predmetov ne poškudujejo, preko senzorjev in "Intelligent Anti-collision" sistema se bo večini predmetov sesalnik tudi izognil. Najzanimivejši je zadnji model iLife V5S Pro za 139€, ima 850Pa sesalne moči, HEPA filter, dobro baterijo, na gladkih površinah se odreže super, glede na teste pobere 96% vseh smeti, omogoča pa tudi mokro čiščenje, ni pa primeren za preproge, ker nima motorizirane metlice. Za preproge je najbolj primeren iLife A4S za 172€, ki ima še nekoliko višjo sesalno moč (700-1000Pa) ter motorizirano metlico, nima pa možnosti mokrega čiščenja.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

avtek ::

V sredo sem naročil Roborocka S50, danes so ga poslali, oz. sem dobil obvestilo od shipped out.
Izbral sem Priority Line, čas dostave piše 10-20 business days. Je to realen čas, ali bo kasneje, prej? :)


Lp,
hvala

igor0203 ::

Tomson je izjavil:

Načeloma se v prvi vrsti ne izbira sesalnika glede na velikost stanovanja (sploh če govorimo o neki standardni kvadraturi), temveč na podlagi željene funckionalnosti, kvalitete, praktičnosti upravljanja, učinkovitosti čiščenja (sesalni moči), vrsti mapiranja/navigiranja, željenih senzorjev, možnosti mokrega čiščenja itd. Če želiš robotski sesalnik, ki ima najboljši algoritem načrtovanja in premikanja po prostoru, govorimo o S.L.A.M algoritmu, ki je praviloma v povezavi z LDS ali Laser Distance senzorjem. Slednje uporabljajo najdražji Roomba modeli, pa tudi Neato, Dyson in Xiaomi. iLife modeli so precej solidni, glede na ceno, niso pa na nivoju kakšnega sicer dražjega Xiaomija, ki je overall občutno boljši (kvaliteta materialov, izdelave, funkcionalnost, senzorji, algoritem čiščenja, sesalna moč, upravljanje preko mobilnih naprav itd). Če je omenjeni cenovni rang dosegljiv, je Xiaomi Mi Robot za 243€ (EU skladišče) še vedno robotski sesalnik z najboljšim razmerjem med ceno, kvaliteto, zmogljivostjo in funckionalnostjo. Če pa gledaš cenejše modele, okoli 150€ pa pridejo v poštev omenjeni iLife modeli, ki tudi povsem spodobno počistijo tla, kljub temu da imajo precej nižjo sesalno moč ter se po prostoru ne gibljejo tako preračunano in pametno, sigurno bo nekoliko več "zabijanja" v predmete, a teh predmetov ne poškudujejo, preko senzorjev in "Intelligent Anti-collision" sistema se bo večini predmetov sesalnik tudi izognil. Najzanimivejši je zadnji model iLife V5S Pro za 139€, ima 850Pa sesalne moči, HEPA filter, dobro baterijo, na gladkih površinah se odreže super, glede na teste pobere 96% vseh smeti, omogoča pa tudi mokro čiščenje, ni pa primeren za preproge, ker nima motorizirane metlice. Za preproge je najbolj primeren iLife A4S za 172€, ki ima še nekoliko višjo sesalno moč (700-1000Pa) ter motorizirano metlico, nima pa možnosti mokrega čiščenja.


Thomson, hvala za izčrpen odgovor. Sesalec se bo uporabljal izključno na parketu oz. v celotnem stanovanju ni preprog temveč parket in ploščice. Predvidevam da potem za tako površino ne rabim velike sesalne moči?
Kako se mokro brisanje obnese? Namreč ker živim ob Celovški cesti, je ogromno prahu in je potrebno vsaj 3x na teden pomivat in brisat prah, da stanovanje ne izgleda umazano. Bi sesalec z mokrim pomivanjem ustrezno očistil tla? Vsaj toliko, da bi recimo rabil posesat/pomit 1x na teden.

Potemtakem bi razmislil o kakšni dražji opciji ala 360 S6 ipd.

Kodrnusa ::

jaz dam z roborockom s50 vedno še cunjo da pobriše zraven sesanja. se sveti kot se šika. Pobriše mikro prah, res priporočam...

Tomson ::

@dulci:
računaj nekje 10-14dni ...

@igor0203:
kot Kodrnusa navaja, tudi sam vedno pri čiščenju uporabim še krpico za mokro čiščenje. Jasno, ne nadomesti ročnega drgnjenja tal, a sam pri 2-3x tedenskem čiščenju ne vidim potrebe po ročnem pomivanju tal. Mislim da sem nazadnje drgnil tla v začetku leta, lol. Res pa je, da to velja za gladke površine, ki se z mokrim čiščenjem (oz. vlečenjem vlažne krpe po tleh) lepo sproti čistijo, če ni kakšne večje umazanije, kakšni zasušeni fleki ali kakšne razlite tekočine. Sam npr. kar konkretno namočim priloženo krpo in je nič kaj veliko ne ožamem, tako da je takoj fino mokra in tudi pri meni je rezultat super. Sesalne moči za omenjeno ne rabiš velike, a večja kot slednja je, boljši je rezultat. Resno razmisli o opciji 360 S6 ali Roborocku, ti ne bo žal! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Enron x86 ::

Dobil pred nekaj dnevi model 360. Ima bolj "sassy" glasovna sporočila v primerjavi z Roborockom, ki je bolj "profi" :)

Me pa zanima glede mokrega čiščenja, ko piše, da se robot ne sme it polnit na postajo z mokrim rezervoarjem. Ali se ustavi in ti sporoči, da mu moraš odstranit posodico, preden se parkira? Oz. ali ga moraš sam spremljat in mu s pritiskom na gumb za pavzo preprečit, da bi se šel polnit? Poleg tega v navodilih nekajkrat omenijo "mopping mode", ampak to se ne da nastavit v aplikaciji - so samo načini "standard", "powerful" itn.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Tomson ::

lol, glas je res bolj hecen, se pa pozna, da so pri podjetju 360 bolj kreativni in imajo kar nekaj smisla za humor. Ko se sesalnik zaplete v kakšne kable reče oz. javi nekaj v smislu: "I'm stuck, please help me" in "My master, please help me" in ko ne najde polnilne postaje: "Gee, where's that docking station" ... Skratka, me je precej nasmejal! :) Glede posodice z vodo pa se ne sekiraj preveč, seveda morajo navodila opozarjati na nevarnost vode in elektrike, sicer pa so polnilni kontakti, enako kot pri Roborocku, na sprednji strani sesalnika, kamor se sesalnik nasloni za polnjenje, posodica z vodo pa na zadnji strani. V letu dni še nisem opazil da bi iz posodice pritekla voda, tudi če je sesalnik še cel dan ostal z nameščeno posodico. Priporočljivo in pravilno pa seveda je, da ko opravi s čiščenjem ter se parkira, odstraniš posodico z vodo. Mopping Mode je samo izraz, da uporabiš posodico z vodo in krpico, ki jo pritrdiš na sesalnik. Sam sesalnik pa ne razlikuje med suhim im mokrim čiščenjem.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Blumper ::

Zdravo.
Roborock veselo sesa moje stanovanje.. mokrega čiščenja pa še nisem preizkusil. Ampak, ima probleme it čež malo bolj kosmat tepih, ki je v spalnici, tako da posesa samo en del le te. Prav tako ne zaide v kopalnico. Sicer v kopalnico niti ne potrebujem da gre, rad bi pa da posesa še ostali del spalnice. Kako tp uredit?
Hvala za nasvete

Konlov ::

Ali imaš vrata od kopalnice zaprta?

Blumper ::

Ja ker nimam kljuke.

zaspana ::

Zdravo!
Tudi jaz kupujem robotski sesalec in se odločam med Roborockom in 360 s6. Bolj se nagibam k 360, saj ima aplikacija možnost omejitve sesanja, kar mi je pomembno, saj imamo po tleh igrače in bi jih predem vklopim robota samo pospravila na en kup in tam prepovedala sesanje. Muči pa me, ker sem na nekem tujem forumu prebrala, da je nekdo dobil kitajsko verzijo robota in robot govori v kitajščini kar se pa ne da spremeniti. Ali lahko kako preverim katera verzija se prodaja na gearbest?

amacar ::

Če vzameš CN verzijo roborock s50 + si na Mainland China (mogoče sedaj dela tudi že za EU modele) tudi lahko posodobiš aplikacijo s conami kjer sesalec ne sme sesati.

Konlov ::

Blumper je izjavil:

Ja ker nimam kljuke.

Potem sigurno, da ne gre notri.

Tomson ::

@zaspana:
res sta dve verziji modela 360 S6, Chinese in International. Na Aliju je večina Chinese verzij, na Gearbest je preverjeno, le International verzija z angleškimi navodili in govorom v angleščini. Sicer se verjetno lahko tudi Chinese verzijo flasha v International, a bi bilo potrebno stopiti v stik s proizvajalcem.

@amacar:
International preko EU serverja je zadnji firmware xxxx1518, kjer še ni možnosti prepovedanih con ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

zaspana ::

Mi lahko prosim kdo razloži kaj se to nastavlja na mainland china, za kaj je to sploh pomembno? (Pardon, nisem prevec tehnološki tip). Ali moram potem če kupim CN verzijo vsakič znova ko zaganjam aplikacijo ali nastavljam te restricted zones izbrat v aplikaciji ta mainland china? Ali to pač enkrat izberem in je to to in se potem tudi sam posodablja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zaspana ()

Blumper ::

Konlov, a bova še kar palamudila ?
Torej, pride do praga kopalnice, not pa noče, prav tako ne gre čež tepih, ki je bolj kosmat. Kakšna rešitev?

Konlov ::

No, saj bo. Koliko cm pa je prag?

gile ::

Tomson je izjavil:

lol, glas je res bolj hecen, se pa pozna, da so pri podjetju 360 bolj kreativni in imajo kar nekaj smisla za humor. Ko se sesalnik zaplete v kakšne kable reče oz. javi nekaj v smislu: "I'm stuck, please help me" in "My master, please help me" in ko ne najde polnilne postaje: "Gee, where's that docking station" ... Skratka, me je precej nasmejal! :) Glede posodice z vodo pa se ne sekiraj preveč, seveda morajo navodila opozarjati na nevarnost vode in elektrike, sicer pa so polnilni kontakti, enako kot pri Roborocku, na sprednji strani sesalnika, kamor se sesalnik nasloni za polnjenje, posodica z vodo pa na zadnji strani. V letu dni še nisem opazil da bi iz posodice pritekla voda, tudi če je sesalnik še cel dan ostal z nameščeno posodico. Priporočljivo in pravilno pa seveda je, da ko opravi s čiščenjem ter se parkira, odstraniš posodico z vodo. Mopping Mode je samo izraz, da uporabiš posodico z vodo in krpico, ki jo pritrdiš na sesalnik. Sam sesalnik pa ne razlikuje med suhim im mokrim čiščenjem.


Tomson, a je možen kakšen posnetek teh hecnih težav 360, da se še ostali mal nasmejimo, dokler ne naročimo svojega...

gorazdkop ::

Zdaj imam že tri tedne S6 360 in sem zelo zadovoljen z njim. Sicer nisem imel izkušenj z ostalimi roboti, ampak me je pozitivno presenetil v vseh mojih pričakovanjih.
Dela, aplikacija je koristna in enostavna. Prepovedana cona deluje, posesa mi komplet dostopno površino po stanovanju
Všeč mi je. Upam da bo nekaj časa delal :)

dejanslo ::

Kako je sedaj z morebitnim uveljavljanjem garancije za s6 360 in s50 kupljenim iz HK? Pred časom se je nekaj omenjala Španija.
Gearbest ima akcije za Black Friday?
Se tehtnica po nekaj časa uporabe obrača v prid enega ali drugega ali sta še vedno tu-tu?
There`s More Than One Way To Do It

Tomson ::

Drži, za vse izdelke iz GB se lahko uveljavlja garancija preko Španije. Kot povsod, bo tudi na GB BlackFriday promocija, naj bi trajala od 5.11-14.11, kateri artikli in za koliko bodo znižani pa se še ne ve. Sledim in sporočim. Sam uporabljam tako Roborocka kot 360 sedaj nekaj časa in bi res težko rekel kateri je boljši, zaenkrat sta mi oba precej podobna, tako kar se tiče funkionalnosti kot učinkovitosti. Kot že omenjeno, aplikacija mi je na 360 bolj všečna, moč sesanja je na Roborocku malo višja, kar se malo pozna pri čiščenju preprog, Roborock ima malo večjo posodico za vodo, a na koncu so to malenkosti, ki težko prevagajo v eno ali drugo smer. Dolgoročno je Roborock že preverjeno odličen, tukaj se mora 360 še izkazat, a zaenkrat deluje odlično, je pa še vedno razlika v ceni v prid 360 S6 modelu, ki je kar občutno cenejši, trenutno 290€ iz EU skladišča, medtem ko je Roborock S50 iz EU skladišča s kodo: GB-APS50 trenutno 368€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dejanslo ::

Kul, hvala za info! Potemtakem se bom osredotočil bolj na s6, ker preprog nimava.
Upam, da se bo našel dober deal za tisto varianto z rezervnimi deli :)
There`s More Than One Way To Do It

dkulcar ::

Z 360 S6 nimaš kaj zgrešit. Jaz sem zadovoljen. Nevem kako je pri ostalih sesalnikih, ampak pri 360 s6 mi posoda za smeti zadošča za 2,5x sesanja po 42m^2. Je pa res, da praha v hiši več nimamo.
««
27 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356537 (3971) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364670 (38596) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144102 (63784) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764626 (24274) mat xxl

Več podobnih tem