» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
22 / 90
»»

MTB ::

Infusion je izjavil:

D... Nastavil na EU in imam zoned cleaning funkcijo. Zakaj že vsi nastavljate na Mainland China?


Jaz ga niti v aplikacijo ne morem povezati, če ni nastavljena Mainland China.

Dimnik ::

Infusion je izjavil:

Danes prejel Roborocka Global verzijo (dobil po 14. dneh od odposlanega). Nadgradil na zadnji firmware. Nastavil na EU in imam zoned cleaning funkcijo. Zakaj že vsi nastavljate na Mainland China?

Danes sem ga dvakrat zagnal, prvo sesanje in nato še mop. Oboje naredil brez problema in tudi iz kablov se odlično rešuje. Zelo zadovoljen po prvi uporabi.


Na china je potrebno nastavit robota prve serije, če hočeš imet funkcijo zone cleaning, drugače ni potrebe...

Nevem zakaj bi drugo serijo bilo potrebno nastavit na china....

MTB ::

Preberi objavo nad svojo še enkrat.

Dimnik ::

Sem prebral, ampak mi ni jasno, če dela prva generacija in infusion-u druga...potem delaš nekaj narobe...

MTB ::

Saj nimam kaj delati narobe. Inštaliral app, dal na Europe, niti pod razno nisem mogel povezati naprave. Vidim jo, dodam, se povezuje nanjo, ampak zadnjega koraka ne izvede. Poskusil nekajkrat, ni šlo.
Potem sem dal na China mainland, iz prve.
Šel v nastavitve, spet dal Europe, niti pod razno se ne poveže.
Poskusim s China, dela brez problema.

promixer ::

Tomson je izjavil:

Če komu prav pride, danes res huda cena za Roborock S50 s kodo: IT$APRBS iz 385€ na 368€ (+0.68€ PriorityLineEU poštnina - brez dodatnih stroškov) ...


Thomson, hvala za info o akciji.

Berem to temo že lep čas, in sem se sedaj tudi sam odločlil za nakup. Da vidimo to čudo ;)

Poročam kasneje ko ga prejmem, ampak če bo res 14 dni dobava, gremo potem ravno na morje.... je kdo dobil prej kot v 14 dneh preko EU prioprity line?

Hvala ter lp
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

MTB ::

Čeprav sem ga nadgradil 2 dni nazaj, mi je danes S50 ponudil novo nadgradnjo FW.
Ga je že kdo posodobil?

3p ::

Ima na Roborocku S50 (še) kdo težave z zatikanjem bumperja in je zadevo uspešno poservisiral? (Ne vem, če naj zadevo sploh prepustim servisu ali raje uveljavim stvarno napako...) Pri meni se zgodi v povprečju ravno 1x pri čiščenju 60m2, kar iz njega naredi bolj pol-avtomatski sesalec. :));((

mat xxl ::

Pa kaj jamrate, to, da je skoraj vsak teden nov FW pomeni, da ste nabavili še polizdelek, saj nekoč bo..... zatikanje odbijača, to je pa res neverjetno, ker so ja tako zelo boljši od Irobotove produkcije ???

Poskusi malo namazati robove z silikon spreyem, da povečaš drsnost, morda bo pomagalo.

3p ::

mat xxl je izjavil:

Pa kaj jamrate, to, da je skoraj vsak teden nov FW pomeni, da ste nabavili še polizdelek, saj nekoč bo..... zatikanje odbijača, to je pa res neverjetno, ker so ja tako zelo boljši od Irobotove produkcije ???

Poskusi malo namazati robove z silikon spreyem, da povečaš drsnost, morda bo pomagalo.


Saj ravno to poskušam ugotoviti, koliko je to ker gre za "polizdelk", koliko pa smole (en del naprav je pač vedno fuč). Tuhtam namreč med garancijo, stvarno napako ali uporabo izvijača in maziva.

Mimogrede, glede na število zadetkov zatikanje odbijača ni redek problem niti v izdelkih bolj znane znamke: .

Malo konstruktivnosti: Razen tega zatikanja lahko napravo le pohvalim. Sesa odlično in hitro. Beterija drži. Bazo najde vedno. Še brisanje tal ni neuporabno (čeprav ne pričakovati preveč). Ob vsem skupaj ne zgleda kot pijana muha.

Se pa strinjam, da je polizdelek aplikacija s katero (lahko) sesalnik krmiliš. Reklamirajo virtualne ovire, ki jih narišeš. V praksi je tako, da na karti narišeš področja, ki jih naj izpusti (kar je solidno rešeno). Facepalm pa je to, da to reč vedno narediš na zadnji karti (karti izrisani ob zadnjem sesanju). Kar pomeni, da je stvar uporabna le, če vedno sesa na enakem tlorisu.

Matej_K ::

Kako deluje pomivanje če imaš tepih. To na tlorisu ti označiš kje je, pa da se izogiba, ali ugotovi da je tepih pa pomivanja tam ne dela?
... .. .

Tomson ::

Lahko na tlorisu označiš kje je tepih izpusti področje, sam se ne izogiba tepihov pri mokrem čiščenju ali pa se uporabi magnetni trak pod tepihom (VirtualWall) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

floyd1 ::

Mimogrede, glede na število zadetkov zatikanje odbijača ni redek problem niti v izdelkih bolj znane znamke

Itak. Roomba od kolega včasih sploh ne pride nazaj na polnilec. Ni mapiranja prostora, po enih mestih posesa 3x, drugod sploh ne, in še bi lahko našteval. Za tak denar... Jajca.

Aplikacija od Xiaomija pa je res bolj boga. Vedno nastavljat na "mainland China" je res nadležno (verjetno je bil namenjen le za kitajski trg), da se sploh ne pogovarjam o računalniško manj pismenih ljudeh, ki jim bo to predstavljalo kar pošteno oviro. Meni nekaj časa ni šlo niti jezika (govor) na ANG prestavit, itd.

Pa kaj jamrate, to, da je skoraj vsak teden nov FW pomeni, da ste nabavili še polizdelek, saj nekoč bo.....

Tudi brez sw nadgradenj so osnovne funkcije delale (na oko) enako dobro, le do so mu sedaj dodali še nov zone cleaning iz novejšega modela. Brezplačno.

Tina7 ::

A moram pri Xiaomiju prve generacije naročiti international verzijo?

floyd1 ::

Ne. Razlika bi lahko bila samo v vtikaču za 230V. Kabel se na polnilec priklopi s klasičnim priklopom (kot npr. pri radijih, starih kasetofonih, brivskih aparatih...) in ga z lahkoto zamenjaš z drugim, "našim".

Tomson ::

Ni potrebno, gre predvsem za embalažo in navodila, sicer pa imaš trenutno najugodneje international verzijo Xiaomi Mi Robot za 254€ (ter PriorityLine EU za 0.6€) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tina7 ::

Hvala. Takole, naročam tega za 254 €. :)

mat xxl ::

Floyd 1 , mapiranje je, samo vanj, ne moreš posegati razen v seriji 900.

Da pa Roomba ne najde poti na polnilec se meni zgodi 1 x na mesec, navadno je pa vzrok slaba baterija, ko prej zmanjka municije, kot najde bazo.

Ker vem, da bodo pomisleki ali res vsaka mapira prostor si naredite enostaven test.

Štartajte Roombo in ji skrite dock, našli jo boste, ko ji baterije zmanjka točno tam v rangu 3 m2 , kjer je štartala. To potrjuje, da vsaka mapira.

Baterije so pa v novih Roombah res bolj tak tak, NIMH modre barve veliko slabše, kot nekaj let nazaj rumene, za LiION, ki so nabite z električno gostoto in so na trgu neoriginali v kapacitetah 6300 mAH , pa je žalostno, da Irobot uporablja 1400, 2000 in največ 2400 mAh baterije, kar je vse manj, kot na NIMH, kjer je standardna nekje 3000 mAH. Skratka original baterije so tako tako srednja žalost to pa lahko izpostavim, kot velik minus Roombe.

zmaugy ::

Uporabnike bi vprašal če so zasledili kakšen manjši robotski sesalnik - mislim manjši po premeru? Do zdaj sem v tujih trgovinah videl Dyson Eye 360, ampak v Sloveniji ga ne prodajajo torej verjetno tudi ne servisirajo), pa tudi dokaj drag je.
Kakšna alternativa?

mat xxl ::

Zakaj majhnega ? Boš posamezne predale sesal z njim ? :)

zmaugy ::

Hvala za res relevanten odgovor, ki mi je pomagal natančno nič. Ja, irobot crap kolikor vem nima takšnih sesalcev, tako da žal...

Tomson ::

Eden kompakntejših je npr. iLife A4S (Test), je po velikosti nekje med omenjenim Dysonom in klasičimi robotskimi sesalniki. Ni švoh zadeva za ceno, a jasno ni na nivoju omenjenega Dysona ... Preveri še TUKAJ, če se dobi kakšen od ameriških modelov, so nekateri še manjših dimenzij kot Dyson ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

Dyson je res precej manjši in lahko pride kam, kamor večji ne morejo. Ampak je pa tudi precej višji od drugih, kar pomeni, da mogoče ne bo mogel pod posteljo in še kam, kamor nižji roboti pridejo. Ta iLife je pa kar par cm nižji od večine drugih, kar zna biti zelo koristno.

zmaugy ::

Tomson je izjavil:

Eden kompakntejših je npr. iLife A4S (Test), je po velikosti nekje med omenjenim Dysonom in klasičimi robotskimi sesalniki. Ni švoh zadeva za ceno, a jasno ni na nivoju omenjenega Dysona ... Preveri še TUKAJ, če se dobi kakšen od ameriških modelov, so nekateri še manjših dimenzij kot Dyson ...


Hvala, že preučujem :)

MTB ::

Roborock S50 robotski sesalnik danes s promo kodo: IT$APRBS iz 429€ na 361€, pravijo na kajkupiti.

Tomson ::

Drži, iz HK skladišča! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MTB ::

A uporablja kdo od vas roborocka na več nadstropjih?

Mikrohard ::

MTB je izjavil:

Roborock S50 robotski sesalnik danes s promo kodo: IT$APRBS iz 429€ na 361€, pravijo na kajkupiti.

Na aliexpressu jih imaš cel kup za cca 350€ (brez promo kode)... pa še iz EU skladišč.

meho7 ::

MTB je izjavil:

A uporablja kdo od vas roborocka na več nadstropjih?

Jaz. Mi gre malo na zivce ker se ne shranijo mape ;((

MTB ::

Ga odneseš v drugo nadstropje in poženeš s tipko? Kam se pa vrne po končanem čiščenju?

Tomson ::

Sam ga tudi uporabljam v dveh nadstropjih. Načeloma sploh ni težava, če ne uporabljaš virtualnih zidov, ki jih lahko vrišeš le na že izrisano mapo. Sam ga lepo odnesem v drugo nadstropje, potem pa zaženem ali s tipko na sesalniku ali preko mobilne aplikacije, je vseeno. Tako ali tako Roborock za vsako čiščenje vedno znova izriše mapo. Ko konča, javi da ne doseže polnilne postaje in obstoji na mestu, kjer je začel čiščenje, ter tudi preko aplikacije javi, da ga prestavi bližje postaji.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

meho7 ::

MTB je izjavil:

Ga odneseš v drugo nadstropje in poženeš s tipko? Kam se pa vrne po končanem čiščenju?

Ja nosim ga gor/dol, vrne se na mesto kjer sem ga vklopil.

malini ::

Pozdravljeni!

Padla je odločitev da se nabavi robotski sesalnik, po prebiranju foruma vidim da za okoli 150-200€ je najboljša izbira ILIFE V7S Pro ali ILIFE V5S Pro. Katerega priporočate, jaz sem samo opazil da ima V5S dve metlici V7S pa eno.

Hvala in lp.
M

Tomson ::

Precej podobna modela, oba odlična za ceno, ne glede na podatke v praksi precej primerljiva, iLife V7S Pro, jasno, za las boljši, povzetek testov:



Glede na to, da se iLife V7s Pro dobi ceneje, s kodo: IT$APV7SPRO za 129€, dileme ni! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

malini ::

Hvala za pomoč, sem uporabil kodo pa je cena z pošto cca 133 EUR. (EU priority Line EUR4.59 7-15 business days)

ali vzamem navadno pošto ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: malini ()

stjan ::

Če natakneš na iLife V7 tisto krpo za brisanje tal ne more telovaditi na preprogi.
Me je kar presenetil, kako močno se zaleti v pohištvo.

Tomson ::

@malini: kar PriorityLineEU če teh nekaj € ne igra bistvene vloge, pride 7-15dni in preverjeno brez dodatnih stroškov, opcija preko Railroad pa potuje vsaj 2meseca...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tina7 ::

Tomson je izjavil:


Končno mi je uspelo skupaj zbrat tudi vtise o robotskem čistilcu oken, Alfawise S60 (112EUR iz EU skladišča), če se še kdo sprašuje kako se obnese v praksi ...



škoda, sem zamudila, očitno jih v EU skladišču nimajo več :'(

Drugače pa moram tudi jaz pohvalit xiaomija, sem nabavila 1.gen. in sem presrečna :)

mat xxl ::

Če si zamudila, ti ga jaz prodam, novega nerabljenega + 2 seta dodatnih čistilnih gobic, vse original zapakirano za 140 eur.

Sem nabavil, pa mi ga v 3 mesecih še ni ratalo niti odpreti, tako, da ........ vse še povsem original zapakirano.....

Če bi kdo rad, prevzem v LJ. naj me kontaktira na ZS, mislim, da je pošten deal...

hobbit ::

Žio klapa. Uglavnem nisem si mislil, da bom enkrat kupoval robotski sesalnik.. nglede na to da nimam o njih pojma me zanima kaj priporočate v rangu do 400eur? Na kaj moram biti pri teh zadevah pozoren?kaksno mnenje imate o Xiaomi sesalnikih?

klko ::

hobbit je izjavil:

Žio klapa. Uglavnem nisem si mislil, da bom enkrat kupoval robotski sesalnik.. nglede na to da nimam o njih pojma me zanima kaj priporočate v rangu do 400eur? Na kaj moram biti pri teh zadevah pozoren?kaksno mnenje imate o Xiaomi sesalnikih?

Ni kaj dosti razmišljati, Roborock S50, pa še kak € manj kot 400 bo ;)

Mikrohard ::

Jup... Roborock S50 je odlična izbira. Jaz sem enega kupil pred kratkim iz aliexpressa (350€ iz Nemčije, dostava v dobrem tednu).

hobbit ::

Kaj pravite pa na romboo 891 v primerjavi z robrock š50 ? Predvsem so kul gumijaste krtače...

billy ::

Če imaš opravka z veliko dlakami, živalskimi in/ali dolgimi lasmi, potem so gumijaste krtače daleč najboljša izbira. In pa to, da 8xx ne potrebuje skoraj nobenega vzdrževanja, koš se samo sprazni, ko sama javi.

Če pa gornji stavek ne velja, potem pa čisto vseeno katerega krtačarja se vzame, odločitev je potem predvsem na strani "features" modela.

Joze_K ::

jaz sem Roombo 980 vzel - deluje v nulo - logiko ima nevejetno, pa sem ji poskušal stvari "zabiberiti".. najde še najmanjše kotičke, deluje zelo sistematsko, posesa tako droben prah, da ne morem verjeti... moja gospa jo je oklicala "kot moj najboljši nakup česarkoli dosedaj"
torej.. zadovoljni

hobbit ::

billy je izjavil:

In pa to, da 8xx ne potrebuje skoraj nobenega vzdrževanja


Kaj pa se menja/vzdržuje pri teh mašinah sploh? Rcimo pri roborock s50? Ok čiščenje krtač. Filer je pralni.,, ?

billy ::

To ne vem, sem pa prej imel roombo serije 6, pa sem moral tedensko čistit ščetke in stranko ščetko, kjer so se radi motali lasje. Pri novi seriji je zgleda vse bolj robustno ker sicer se lasje namotajo na stransko, ampak ni potrebe po čiščenju, dokler ti ne gre na živce :)

Filter je pralni, ampak se mi ne da s tem, samo obrnem košek v koš, filter pa bom menjal, ko bom videl da ne pusti več zraka skozi, zdaj, po pol leta, še niti enkrat nisem ;)

stjan ::

Pa ima romba serije 6 kakšno logično orientacijo po prostoru, ali samo naključno skače levo desno?
Sem nabavil ilife 7 za 123 eur, pa naklučno skače sema ter tja, včasih celo zgleda kot bi vedel kaj dela :)
Ok, za to ceno kar dobro pobira prah.

billy ::

Vse roombe, pred serijo 9, imajo "naključno".

Tomson ::

@hobbit:
pri nakupu robotskega sesalnika gledaš nekaj pomembnih lastnosti: sesalna moč, sesalna učinkovitost, algoritem čiščenja, možnost suhega/mokrega čiščenja, zmogljivost baterije, velikost koška, nadzor in upravljanje preko mobilne aplikacije, možnost pralnega HEPA filtra ter, jasno, kvaliteta izdelave, materialov in tudi stroški vzdrževanja, ki pa načeloma niso visoki ...

V rangu okoli 400€ je najboljša opcija že omenjeni Roborock S50, dobiš ga, kot omenjeno preko Aliexpressa ali na Gearbest, iz HK skladišča za 346€ ter PriorityLineEU za 0.6€ za dostavo v 2-3 tednih brez dodatnih stroškov ali iz EU skladišča za 363€ (+4€ poštnine za dostavo okoli 18.avgusta, zaradi presejla, tudi brez dodatnih stroškov) ...

Roomba serija 9 je zelo podobna kar se tiče kvalitete in učinkovitosti čiščenja, napram S50 ima na kakšnem področju kakšen plus ali minus, je pa cenovno bistveno dražja, medtem ko nižje Roomba serije v nižjem rangu. Ima pa Roborock S50 še eno veliko prednost, mokro čiščenje, ki je zelo uporabno, da poleg sesanja še lepo pobriše prah in osveži tla. Tudi pralni HEPA filter je super ... Kar se vzdrževanja, čiščenja tiče, omenjeni modeli ne potrebujejo dosti, očistiš lase s krtačke, izprazniš košek, HEPA filter opereš vsake toliko, če je na senzorjih na ohišju prah te opozori, ostale dele (potrošni material) pa se menja na leto, leto in pol ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
22 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356642 (4076) Gregor P

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620420 (10905) bluefish

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48365329 (39255) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144630 (64312) perci

Več podobnih tem