» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
21 / 90
»»

krucymucy ::

Turbo. Ker imam 70 kvadratov, sesa 49, tako da v teh 47-49 minutah porabi 30% baterije.
Na balanced pa 25%.

Dimnik ::

Turbo

floyd1 ::

Balanced. Po resnici povedano nisem niti stestiral kaj drugega.

Hvala za info o nadgradnji. Sedaj ima ta sesalec res vse, kar sem hotel imet. Je pa malo tečno to, da moraš menjavat regije za nadgradnje.

Še vprašanje - nekje sem prebral, da je hepa filter pri moji "enki" povsem enak (oblika, velikost) dvojki (Roborock) in lahko zamenjaš. Lahko kdo to potrdi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

dc10 ::

Turbo način, ta nadgradnja za "zoned cleaning" je sicer OK, ampak še ne deluje čisto vredu.... mi vsake tolko na kakšnem območju izpusti kakšen del, ki bi ga moral očistiti, pa ni možnosti, da bi npr. celotno sliko stanovanja shranil in bi jo kadarkoli lahko priklical in ponovno nastavil zone sesanja (če vmes posesa npr. samo eno sobo v "navadnem" načinu, ima samo sliko te sobe in ne moreš priklicati slike celega stanovanja za napr. naslednje čiščenje....)

lp

Matej_K ::

To da si ne zapomni tudi mene moti. Vezano je pa nato, da on vedno začne skenirati kje je...razen če se sam pripelje nazaj na dock, potem celo ve...ampak samo tisto področje ki ga je nazadnje sesal.
Kar je glupo, če ve da ima docking station vedno na istem mestu bi lahko sesalc vedu kaj hočš od njega. Mogoče dobimo pri naslednji nadgradnji to stvar. Naj kdo javi ko kaj zasledi.
... .. .

mat xxl ::

Drugič ne kupujte pol izdelkov, pa bo delalo ;).

Matej_K ::

To so extra bonbončki, ne pa napaka v izdelku. Nebom pa plačal 700€ več samo za to funkcijo.
... .. .

Dimnik ::

mat xxl je izjavil:

Drugič ne kupujte pol izdelkov, pa bo delalo ;).


Spet ti s svojimi rombami.....pa da postavljamo svetilnike po hiši

dc10 ::

mat xxl je izjavil:

Drugič ne kupujte pol izdelkov, pa bo delalo ;).

... tudi Rombe, ki jih tako hvališ, nimajo vse naj narejeno.... pa še VELIKO dražje so, slabša moč sesanja itd... smo ti že večkrat napisali...:)):D

OK.d ::

LPOK.d

-APM- ::

meho7 je izjavil:

Zone cleanup koncno deluje !! :D



Jaz imam Xiaomi Mi Vacuum pa nimam možnosti Zone cleaning. Ve mogoče kdo kako pridem do te funkcije? V aplikaciji imam country nastavljeno na other, verzija firmwara pa mi kaže 3.3.0_003170.

Hvala, lp

Dimnik ::

Potem moraš nastavit regijo na mainland china, trenutno samo tam deluje zone cleaning, nisem siguren, ampak potem moraš še sesalec enkrat povezat z omrežjem in apalikacijo se mi zdi..

Tomson ::

Če komu prav pride, dobra cena za Roborock S50 iz EU skladišča za 392€ ... Tale novi Xiaomi Xiaowa za 230€ izgleda tudi zanimiv, že ima kdo mogoče? Naj bi bil narejen na platformi Roborocka, z nižjo sesalno močjo, brez SLAM algoritma, malo manj pameten, brez mokrega čiščenja, manj zmogljivo baterijo itd. Je pa po drugi strani cenovno že toliko blizu Xiaomi Mi Robotu, da je vprašanje če ima smisel, bi moral bit pod 200€, bi bil bolj zanimiv ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

-APM- ::

Dimnik je izjavil:

Potem moraš nastavit regijo na mainland china, trenutno samo tam deluje zone cleaning, nisem siguren, ampak potem moraš še sesalec enkrat povezat z omrežjem in apalikacijo se mi zdi..


So kakšne negativne posledice tega ? Jezik ostane angleški? Če ja, potem bom probal :)

Matej_K ::

Tomson je izjavil:

Če komu prav pride, dobra cena za Roborock S50 iz EU skladišča za 392€ ...


Sta v višino 1st generation pa ta 2nd isto visoka? Malo me moti, ker v kuhinji ne zna iti pod elementi...zmoti ga ravno tista vrteča 'kamerca' na vrhu. Ma kdo info, predenj googlam?
... .. .

Dimnik ::

-APM- je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Potem moraš nastavit regijo na mainland china, trenutno samo tam deluje zone cleaning, nisem siguren, ampak potem moraš še sesalec enkrat povezat z omrežjem in apalikacijo se mi zdi..


So kakšne negativne posledice tega ? Jezik ostane angleški? Če ja, potem bom probal :)

Ja jezik je lahko angleški, edino ne kaže ti podatkov o vremenu, pa dodana je še trgovina, ampak s tistim si po moje ne moreš nic pomagat

Tomson ::

@Matej_K:
Roborock S50: 8.2mm in 9.7mm
Xiaomi Robot: 8.2mm in 9.5mm

Je pa bistvena razlika v dizajnu glede tega zgornjega laserja, Mi Robot ga ima precej na vogalu, pri Roborocku pa je bolj na sredini. Iz tega razloga, pri meni doma npr. Roborock gre lepo pod elemente v kuhinji, kjer je višina od tal 9.7mm, globina pa 8cm, Roborock pa ima laser krogec 10cm od roba ...

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Matej_K ::

Zanimivo mi je da v 4m kolikor je dolga tista stranica elementov, gre v sredini (v dolžini nekje 50cm) lepo spodaj, drugje ga pa moti :/
... .. .

davorkat ::

Pozdravljeni,

rad bi nabavil Xiaomi Mi Robot (1. gen). Zanima me kje se ga da dobit najceneje in ali ima mogoče kdo kako promocijsko kodo?

V naprej hvala.

marevse28 ::

Pozdravljeni,

jaz se zanimam za nakup ILIFE robotski sesalnik A4S ali pa ILIFE robotski sesalnik A6. Rabil bi ga za čisčenje parketa ter tepiha cc 50 kvadratu. Zanima me če ima mogoče kdo kako promocijsko kodo?

Hvala za pomoč,
lp Mare

Tomson ::

Kakšne delujoče kode ta hip ni, je pa najceneje na GB, iLife A4S za 137€ z US plugin (če se da skombinirat), EU plug je bistveno dražji ali na Aliexpress iz EU skladišča za 156€ z EU plug, kar dobra opcija... iLife A6 tudi najceneje na GB, za 171€ iz China skladišča ali 189€ iz EU skladišča ... Alternativa z delujočo kodo je npr. iLife V7S s kodo: GBHJ05 ali GBest037 za 129€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Infusion ::

Bo drugi Xiaomijev robot (Roborock) dosti dober za pobiranje dolgih las ali bi blo potrebno kaj dražjega vzet? Kje ga je najceneje vzet?

Tomson ::

Absolutno. Pri nas doma imata žena in hčerka zelo dolge lase, tuš v kopalnici ves čas zamašen ;(, pa Roborock zlahka pobere vse, le 1x tedensko je potrebno krtačko sčistit, vzame vsega minutko ... Sicer so tudi Roombe dobre za dolge lase, sicer nekoliko nižja sesalna moč, imajo pa valje namesto krtačk, še nekoliko lažje čiščenje, a so primerljivi modeli iz najvišje serije občutno dražji. Najceneje dobiš Roborock S50 s kodo: GBJUNEDJ07 za 380€ (PriorityLineEU (Express), 8-18dni, brez dodatnih stroškov) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

borisk ::

moja žena ima dolge lase, pa ni težav z njimi. imam prvo generacijo z 4619 minut v zgodovini čiščenja (3867m2) pa sem iz krtače čistil lase točno 3x.

MTB ::

Tomson je izjavil:

Absolutno. Pri nas doma imata žena in hčerka zelo dolge lase, tuš v kopalnici ves čas zamašen ;(, pa Roborock zlahka pobere vse, le 1x tedensko je potrebno krtačko sčistit, vzame vsega minutko ... Sicer so tudi Roombe dobre za dolge lase, sicer nekoliko nižja sesalna moč, imajo pa valje namesto krtačk, še nekoliko lažje čiščenje, a so primerljivi modeli iz najvišje serije občutno dražji. Najceneje dobiš Roborock S50 s kodo: GBJUNEDJ07 za 380€ (PriorityLineEU (Express), 8-18dni, brez dodatnih stroškov) ...


A to je iz EU? Ker meni kaže HK? Če gre iz Honkonga pride še carina zraven, ne?

billy ::

Tomson je izjavil:

Absolutno. Pri nas doma imata žena in hčerka zelo dolge lase, tuš v kopalnici ves čas zamašen ;(, pa Roborock zlahka pobere vse, le 1x tedensko je potrebno krtačko sčistit, vzame vsega minutko ... Sicer so tudi Roombe dobre za dolge lase, sicer nekoliko nižja sesalna moč, imajo pa valje namesto krtačk, še nekoliko lažje čiščenje, a so primerljivi modeli iz najvišje serije občutno dražji.


Trenutno z roombo 880 sploh več nimam nobenega dela, lase se mogoče 1x na 2 meseca odstrani, prej pa, kot si napisal, vsak teden. Živ obup je bil, zdaj pa je super. Vredno denarja.

Infusion ::

MTB je izjavil:

Tomson je izjavil:

Absolutno. Pri nas doma imata žena in hčerka zelo dolge lase, tuš v kopalnici ves čas zamašen ;(, pa Roborock zlahka pobere vse, le 1x tedensko je potrebno krtačko sčistit, vzame vsega minutko ... Sicer so tudi Roombe dobre za dolge lase, sicer nekoliko nižja sesalna moč, imajo pa valje namesto krtačk, še nekoliko lažje čiščenje, a so primerljivi modeli iz najvišje serije občutno dražji. Najceneje dobiš Roborock S50 s kodo: GBJUNEDJ07 za 380€ (PriorityLineEU (Express), 8-18dni, brez dodatnih stroškov) ...


A to je iz EU? Ker meni kaže HK? Če gre iz Honkonga pride še carina zraven, ne?


Pri meni je isto. @Tomson se lahko prosim samo tole zjasni če je ok na HK če potem daš EU Express? Pride brez carine?

Tomson ::

Trenutno se najbolj splača tale varianta, Roborock S50 Gold iz China skladišča za 367€. Sicer pa drži, preko PriorityLineEU pride preverjeno brez dodatnih stroškov in kar solidno hitro, v 7-15 dnevih ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Infusion ::

Tomson je izjavil:

Trenutno se najbolj splača tale varianta, Roborock S50 Gold iz China skladišča za 367€. Sicer pa drži, preko PriorityLineEU pride preverjeno brez dodatnih stroškov in kar solidno hitro, v 7-15 dnevih ...

Pa ima tale EU plug? Spodaj sicer piše da je, ni pa tole international verzija.

Tomson ::

Drži, piše da je EU plug. Sicer pa je edina razlika med International verzijo, da ima slednja priložena navodila v angleščini ..
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Infusion ::

Nažalost tista koda od včeraj / predvčerajšnjem za belega Roborocka ne deluje več (je prenehala delovat enkrat popoldne), tako da sem uporabil "MTGB0605" ki pride 10EUR dražja od prejšnje kode (vse skupaj ene 386EUR) in hkrati 10EUR dražja od roza robota (ki stane 377EUR ko mu še zaračunaš poštnino ki je ene 10EUR). Hvala za pomoč, bom poročal kako robot funkcionira ko ga prejmem in stestiram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

mat xxl ::

Tomson, treutno se najbolj splača pri nas z 2 letno garancijo osnovna Roomba za samo 199 eur !

Dimnik ::

Sigurno ja.....malo morgen

MTB ::

Tomson je izjavil:

Trenutno se najbolj splača tale varianta, Roborock S50 Gold iz China skladišča za 367€. Sicer pa drži, preko PriorityLineEU pride preverjeno brez dodatnih stroškov in kar solidno hitro, v 7-15 dnevih ...

Ko kliknem gor mi ponudi Roborock S50 second generation, rose gold, za 367.99€. Ampak ta predvidevam da nima EU vtikača? Ker ko dam na International EU plug, ni več možnosti buy now.

fopi ::

Za S50 ne rabite gledat EU plug. Polnilna postaja je itak kompatibilna z našim omrežjem, namesto kitajskega kabla pa daste našega. Je narejeno tako, da je kabel posebej vtaknjen v postajo. Vtikač na postaji je standarden. Takšen kabel pride par EUR v trgovini.

Samo tole rabite
https://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

Dimnik ::

V opisu ti piše, da ima eu vtikač...ne rabiš international izbrat...razlika je samo v navodilih

MTB ::

Z zgornjega linka sem naročil S50, 8 dni nazaj. Že en teden pa je enak status
2018-06-14 14:16:41Departure in Location Warehouse Sorting Centre.
Destination: Slovenia
Origin: Germany

Ima kdo izkušnje s tem? Kako dolgo traja? Obljubljajo sicer do 15 dni max.

Tomson ::

Ne oziraj se preveč na tracking, velikokrat je čisto mimo. Počakaj teh 15 dni (delovih), bo v tem času skoraj siguro prispel ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

promixer ::

Pozdravljeni,

Mene pa zanima kaksna je sploh razlika med Roborock in Mi robot prve generacije? Vem da je Mi robot druge generacije z funkcijo pomivanja tal. Torej je Roborock spet nekaj novega?

Hvala ter lp
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Tomson ::

Je kar nekaj razlik, lahko si prebereš tukaj Roborock S50 vs Mi Robot ... Načeloma pa ja, Mi Robot je 1st gen, Roborock S50 je nadgrajen, 2nd gen. Sem imel oba, oba sta odlična za ceno, jasno pa je Roborock na naketerih področjih občutno boljši ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

promixer je izjavil:

Pozdravljeni,

Mene pa zanima kaksna je sploh razlika med Roborock in Mi robot prve generacije? Vem da je Mi robot druge generacije z funkcijo pomivanja tal. Torej je Roborock spet nekaj novega?
Roborock = Mi robot 2. generacije.

Tina7 ::

Živijo,
nameravam kupiti xiaomi mi ali roborock, ko bo na voljo kakšna ugodna priložnost, zato se priporočam za morebitno promocijsko GB kodo ali akcijo, če bo na voljo.
Hvala :)

zavajon ::

Obstaja kakšna alternativa za iRobot Braava Jet 240? Rabim za manjši prostor, bolj me zanima pranje kot sesanje (če bi bilo oboje, še bolje).

Tomson ::

@Tina7:
Je trenutno akcija za MidYearFlashSale, bistveno nižje cene tudi s kodo še niso bile. Pri poštnini pa izbereš Priority Line - EU Priority (pride brez dodatnih stroškov) ...
Xiaomi Mi Robot za 252€
Roborock S50 za 382€

@zavajon:
za pomivanje je omenjena Braava Jet 240 najboljša opcija, kombinirane variante so, a niti približno niso tako učinkovite kot tale namenska Brava, ki dejansko pomiva, ne samo vleče mokro krpo za seboj. Ne razumet narobe, tudi kombinirani sesalci so super, uporabljam redno tudi sam, z velikim navdušenjem (Roborock S50), a če te zanima pravo in maksimalno učinkovito pomivanje tal, raje vzami Braavo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

zavajon je izjavil:

Obstaja kakšna alternativa za iRobot Braava Jet 240? Rabim za manjši prostor, bolj me zanima pranje kot sesanje (če bi bilo oboje, še bolje).



Obstaja, najbolje Scooba 300 serija, nekako prekaša žal novejšo 400 serijo....

Tina7 ::

Tomson je izjavil:

@Tina7:
Je trenutno akcija za MidYearFlashSale, bistveno nižje cene tudi s kodo še niso bile. Pri poštnini pa izbereš Priority Line - EU Priority (pride brez dodatnih stroškov) ...
Xiaomi Mi Robot za 252€
Roborock S50 za 382€



Super, hvala! Torej nobene carine, to je prav končna cena (+ nekaj centov poštnine)?

Tomson ::

Tako je ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MTB ::

Evo, dobil roborocka za 367€+10€ poštnine preko priority line, brez carine. Prišel v 14 dneh.
Zaenkrat zadovoljen, vmes nadgradil firmware, seveda pa je bilo treba nastaviti tudi mainland China.

Infusion ::

Danes prejel Roborocka Global verzijo (dobil po 14. dneh od odposlanega). Nadgradil na zadnji firmware. Nastavil na EU in imam zoned cleaning funkcijo. Zakaj že vsi nastavljate na Mainland China?

Danes sem ga dvakrat zagnal, prvo sesanje in nato še mop. Oboje naredil brez problema in tudi iz kablov se odlično rešuje. Zelo zadovoljen po prvi uporabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

Tomson ::

Če komu prav pride, danes res huda cena za Roborock S50 s kodo: IT$APRBS iz 385€ na 368€ (+0.68€ PriorityLineEU poštnina - brez dodatnih stroškov) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
21 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356506 (3940) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364503 (38429) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143986 (63668) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764539 (24187) mat xxl

Več podobnih tem