» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
23 / 90
»»

billy ::

Prvi stavek je sicer kul, za "marketing vidik", ampak v realnem pa pride v poštev samo en faktor: udobnost.

robota kupimo zato, da se ne rabimo več jebat z ročnim. Pomeni to kar je za nekoga najbolj udobno, to velja. Je pa to relativno, za nekoga je to app na telefonu, za mene recimo samo koliko dela imam z njim. nič od ostalega pa mi ni važno ;)

Zdaj sem celo v fazi, ko mi je praznjenje košeka odveč in vedno pustim da se do konca napolni, da začne sam jamrat, prej sem pa to na tedenski ravni čistil. Pač prioritete :)

hobbit ::

Tomson je izjavil:

@hobbit:
pri nakupu robotskega sesalnika gledaš nekaj pomembnih lastnosti: sesalna moč, sesalna učinkovitost, algoritem čiščenja, možnost suhega/mokrega čiščenja, zmogljivost baterije, velikost koška, nadzor in upravljanje preko mobilne aplikacije, možnost pralnega HEPA filtra ter, jasno, kvaliteta izdelave, materialov in tudi stroški vzdrževanja, ki pa načeloma niso visoki ...

V rangu okoli 400€ je najboljša opcija že omenjeni Roborock S50, dobiš ga, kot omenjeno preko Aliexpressa ali na Gearbest, iz HK skladišča za 346€ ter PriorityLineEU za 0.6€ za dostavo v 2-3 tednih brez dodatnih stroškov ali iz EU skladišča za 363€ (+4€ poštnine za dostavo okoli 18.avgusta, zaradi presejla, tudi brez dodatnih stroškov) ...

Roomba serija 9 je zelo podobna kar se tiče kvalitete in učinkovitosti čiščenja, napram S50 ima na kakšnem področju kakšen plus ali minus, je pa cenovno bistveno dražja, medtem ko nižje Roomba serije v nižjem rangu. Ima pa Roborock S50 še eno veliko prednost, mokro čiščenje, ki je zelo uporabno, da poleg sesanja še lepo pobriše prah in osveži tla. Tudi pralni HEPA filter je super ... Kar se vzdrževanja, čiščenja tiče, omenjeni modeli ne potrebujejo dosti, očistiš lase s krtačke, izprazniš košek, HEPA filter opereš vsake toliko, če je na senzorjih na ohišju prah te opozori, ostale dele (potrošni material) pa se menja na leto, leto in pol ...


Hvala ti za info!

;-) ::

stjan je izjavil:

Pa ima romba serije 6 kakšno logično orientacijo po prostoru, ali samo naključno skače levo desno?
Sem nabavil ilife 7 za 123 eur, pa naklučno skače sema ter tja, včasih celo zgleda kot bi vedel kaj dela :)
Ok, za to ceno kar dobro pobira prah.


Za 6 nevem imam serijo 8 in skače naključno brez bilokake logike kot kura brez glave, nakup je bil vstran vrzen denar napram kolegu ki je kupil xiaomija za 200€

dc10 ::

... točno tako, imam xiaomija doma že skoraj 1 leto, nimam pripomb...:D

;-) ::

...pa vsaj zivcnega te ne dela ker ves kak hodi okol rumbo pa nikoli neves kje bos stopo na njo in kje jo bos naso s prazno baterijo

grahovc ::

Tudi pri nas je sedaj xiaomi 1 generacije doma. Cca 14 dni ze dela in definitivno je to nakup leta. Za 250eur je to to.

hobbit ::

Žio,

se na GB splača oz je potrebno vzeti "Note: For safer delivery, please buy the tracking & insurance fee. In cases of verified shipping loss/damage GB will resend for free" za 10 EUR ?

Tomson ::

Ne, vzami lepo PriorityLine EU in je to to ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Redman ::

Tomson je izjavil:

@hobbit:
V rangu okoli 400€ je najboljša opcija že omenjeni Roborock S50, dobiš ga, kot omenjeno preko Aliexpressa ali na Gearbest, iz HK skladišča za 346€ ter PriorityLineEU za 0.6€ za dostavo v 2-3 tednih brez dodatnih stroškov ali iz EU skladišča za 363€ (+4€ poštnine za dostavo okoli 18.avgusta, zaradi presejla, tudi brez dodatnih stroškov) ...


Hm kako ni dodatnih stroškov iz HK skladišča? Ne pribijejo nič ddv-ja na naši pošti?

Tomson ::

Preko Priority Line EU poštne opcije jih ni. Že mnogi naročili in potrdili, tudi sam že dva robotska sesalnika, v vseh primerih brez dodatnih stroškov.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

darkkk ::

Zdravo,

kupujemo robotski sesalnik, imamo pa precej dlake. Menda so "gumijaste" na iRobotu precej boljše kot "ščetkaste" (na starejših). Kaj ma S50 spodaj oz. a ma kdo izkušnje, kako se S50 obnese z dlako?

Pa višje gor je nekdo dost skurcal iRobota 8, 9 mi je ful predraga...

billy ::

8 in 9 sta strojno skoraj enaka, razlika je le navigacija, ki pa ni tako pomembna kot eni tu pišejo :)

Rabljeno 8 se dobi pod 250eur. Daleč najboljša izbira.

Tomson ::

Za Roombo 980 sem malo nazaj bral test, kjer so še posebej grajali čiščenje dlak hišnih ljublječnkov, ne vem kako je dejansko s tem v praksi (ker sicer je Roomba 980 dober sesalnik, le predrag glede na konkurenco), a glede na tale test (pa ima TomsGuide precej dobre teste nasplošno) očitno ne najbolje ... Bo kdo drug iz prakse povedal ...

Performance: Not the best for picking up pet hair

The Roomba fared even worse when cleaning pet hair. On vinyl, the vacuum sucked up just 46 percent of fur, while the Neato and Samsung both got all hairs. Repeating the test on a wood surface, the Roomba improved by 20 percent, but was still well behind the other two.

On carpet, the Roomba 980 left behind 58 percent of pet hair even after vacuuming over it for 18 minutes, whereas the Samsung and Neato left just 25 percent. Even on flatter floors, the 980 left behind a significant trace of fur. The exhaust vent on the device also caused the pet hair to fly up and out rather than into the dustbin.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

grahovc ::

Jaz imam xiaomi prve generacije in vec kot odlicno pobira lase in dlako (bernski plansar ki trenutno menja dlako...) in ostalo nesnago. Dobro pobira in krtaca skorajda ne potrebuje ciscenja. Pa mi 2x na dan posesa cca 50-60m2, nobenih preprog.

billy ::

Teta ima roombo serije 8 in dve mački ter psa, in sploh ni problema s pobiranjem dlak, dvomim da je serija 9 slabša kar se tega tiče.

darkkk ::

Ok, torej če povzamem zadnjih par postov:

xiaomi S50 bi moral dlako ok pobrat, irobot 8 tudi (navigacija, ki so "okarali" pa ni tako pomembna) ?

billy ::

Pobira dlako vsak, prednost gumi krtač je, da se potem dlačje in lasje na navijejo okoli krtač, ker če se to zgodi, moraš vsak teden, ali še pogostje, jih čistit.

 lasje

lasje

mastenm ::

Tudi sam se zanimam za Roborock S50. V Gearbest HK skladišču je CN PLUG verzija precej cenejša kot EU verzija (347€ vs. 629 €). Ali je med njima razlika samo v CN električnem priključku, ki se ga da zamenjati? So še kakšne razlike.
Na GB obstaja tudi International različica za 434€ iz HK skladišča. Kakšna je pa tu razlika, če kdo ve (firmware, navodila, aplikacija, ...?)?

Opazil sem tudi S55. Ali kdo ve, ali gre za še novejšo verzijo, ali je to le S50 v črni barvi?

Ve kdo, kje je najugodneje in brez dodatnih stroškov (ddv, carina)? Po možnosti črn.

MTB ::

CN in EU je razlika samo v kablu in v navodilih. Kabel zamenjaš s kablom kakšnega starega radia ali druge naprave. S55 je črna S50.

Tomson ::

Drži, EU/CN kabel, navodila in pa embalaža, sicer pa identični sesalniki. Dovolj je že CN/EU adapter za 0.8€, pa ni potrebno kabla menjavat ... International je ista pesem z EU priključkom ter ang navodili, sicer isto ...

Roborock S50 najugodneje iz HK skladišča za 347€ (Priority Line - EU Priority za 0.60€ in dostavo brez dodatnih stroškov, nekje 3-tedne v povprečju)

V črni verziji model S55 se ne splača, ker je povsod bistveo dražji od bele verzije (S50) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mastenm ::

Hvala obema!
Kako je z garancijo in servisom, če je kupljeno na GB ali AliExpresu?
Za GB se pri dostavi pogosto omenja "Priority Line - EU Priority". Jaz povsod zasledim samo "Priority Line" brez EU. Je to isto?
Imam še vprašanje glede aplikacije. Je mogoče mapo čiščenja shraniti za naslednja čiščenja? Ali imeti različne mape? Mogoče te obesiti na timer?
Oz. je mapa omejena vsakič za samo naslednje čiščenje posebej in jo je potrebno vsakič znova nastaviti, kar se sliši nekoliko omejujoče?
Hvala in lp.

3p ::

mastenm je izjavil:


Imam še vprašanje glede aplikacije. Je mogoče mapo čiščenja shraniti za naslednja čiščenja? Ali imeti različne mape? Mogoče te obesiti na timer?
Oz. je mapa omejena vsakič za samo naslednje čiščenje posebej in jo je potrebno vsakič znova nastaviti, kar se sliši nekoliko omejujoče?
Hvala in lp.

Mape sicer hrani, ampak samo za arhiv (lahko pogledaš kaj je čistil). Če hočeš omejiti območje čiščenja, pa lahko to narediš le na zadnji mapi (mapi od prejšnjega čiščenja). Tole je še največja slabost naprave.
Pri timerju pa kolikor vidim sploh ni izbire mape... res pa tega nisem ravno testiral.

Scuba ::

Tole pozna kdo? 360 S6
Izgleda kot novejša/cenejša varianta Roborock S50 s slabšo baterijo, vendar pa naj bi app dejansko shranjeval mape KLIK

Sem bil že skoraj odločen za Roborocka, pame je zdaj tale malo zmedel >:D
Guns don't kiil people. Husbands who come home early do.

Tomson ::

Tale 360 S6 je že nekaj mesecev na trgu, nisem pa še našel kakšne neposredne primerjave z Roborockom. Kar se najde sicer hvalijo, funkcijsko in kar se učinkovitsoti tiče, ni pa še zunaj pravih, realnih testov, zaenkrat sledil le tole: klik, klik a to so bolj predstavitve kot testi. Je za preizkusit, na papirju izgleda dobro ali pa se počaka na kakšen bolj realen in obširnejši test ...

@mastenm:
če greš naprej vidiš v košarici opcijo PrioirtyLine - EU Priority Line, gre pa sicer za isto stvar ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mastenm ::

@Thomson, hvala.

Kdo ve, če je morebiti z aplikacijo pri Roborocku S50 mogoče izključiti območje sesanja, kot pri 360 S6? Ali se le določi območje/a, kjer naj sesa, ne pa obratno.

Kako je z garancijo oz. servisiranjem naprav, kot je Roborock ali 360? Obstaja kak servis, garancija sploh velja v SLO in koliko časa, če že?

Tomson ::

Pri Roborocku v aplikaciji dejansko nimaš "navideznega zidu" ampak, kot omenjaš, označiš dele kjer želiš čiščenje. Za dejanski virtual wall pa je potrebno kupit magnetne trakove ...

Garancija je praviloma 1-leto (a tudi na Mimovrste ima npr. Roborock 1-letno garancijo), uveljavlja pa se pri trgovcu. Servis v Slo sicer je, a le za artikle kupljene v Slo, razen če se gre samoplačniško. Je pa Roborock zelo kvalitetna napravica, poznam dosti lastnikov, a nobenega ki bi potreboval servis, je kar visok "quality control". Nakup v Slo je občutno dražji, a hitrejši in servis je priročnejši ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

Ker ste vsi tako zelo proti Roombam, sem se malo umaknil iz te teme....

Vseeno, pa me nek znanec prosi, da mu pogledam pokvarjenega Xiaomija, po mojih testiranjih, je nekaj hudo narobe z elektroniko, ( baterija tudi pod obremenitvijo zgleda ok) lastnik pa trdi, da polita ni bila, prav tako ne "poscana" z strani mačke, ki jo imajo.

Sam je nekako ne želim niti začeti razdirati, ker nikoli ne veš, kdaj in kje potem pade garancija.

Torej robot je bil nabavljen kako leto in pol nazaj na Gearbestu, človek je takrat pri nas plačal uvozne dajatve, poslano mu je bilo iz HK , torej, kako sedaj čim ceneje uveljavljati garancijo, morda kdo ve, je kak servis v EU, kamor bi to lahko poslal na popravilo.

Okapi ::

Koliko sploh ima garancije? Dve leti?

mat xxl ::

Menda 2 leti.....

          ::

Kako pa je z nabavo rezervnih delov za Xiaomije? Se dobijo, kakšne so cene?

MTB ::

Greš na aliexpress in pogledaš.

mat xxl ::

Ja same težave, po kontaktih, bi moral znanec plačati poštnino nazj v HK in še nazaj od HK do njega cca 80 eur .....

Tako, da znalci ideje na dan, ko je tako vse polno rožic vse klapa , dela, kako naj reši zadevo in zakaj naj bi on plačal poštnino ?

Torej reklamacije ne odklanjajo v naprej, vendar on plača poštnino.... ?

Sam sem mu vrnil vse skupaj je še vedno neodprta , ker ja lahko jo podrem, samo verjetno pol ne bo več garancije .... :( .

Sem pa sam kontaktiral prodajalca Elkotex , ki ima servis pri nas, vendar oni popravljajo na garancijo samo pri njih prodane, oziroma, kjer so oni uvoznik, ker je servis njihov, ne od proizvajalca, ostale pa le proti plačilu, pa še to izključno samo modele, katere tudi sami prodajajo, ostalih niti proti plačilu ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

amacar ::

Vrže stran in kupi novega. Bo še vedno ceneje kot primerljiva roomba. Drugače pa gearbest ima 1 leto garancije.

Dimnik ::

Saj matxxl je strokovnjak, če rombe popravlja, jaz bi zadevo odprl, preveril kaj je narobe, in naročil nov del, če se splača

FireSnake ::

;-) je izjavil:

stjan je izjavil:

Pa ima romba serije 6 kakšno logično orientacijo po prostoru, ali samo naključno skače levo desno?
Sem nabavil ilife 7 za 123 eur, pa naklučno skače sema ter tja, včasih celo zgleda kot bi vedel kaj dela :)
Ok, za to ceno kar dobro pobira prah.


Za 6 nevem imam serijo 8 in skače naključno brez bilokake logike kot kura brez glave, nakup je bil vstran vrzen denar napram kolegu ki je kupil xiaomija za 200€


Razloži malo bolj podrobno zakaj stran vržen denar?
Je važno kako se giblje ali je važna čistoča?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dimnik ::

Seveda je važno kako oz kje se giblje....prvič hitrej konča sesanje in posesa cel prostor..
drugič, če spustim sesalec brez orientacije v moji dnevni, kjer imam sedežno na sredi prostora, mizico, tabure, zraven pa jedilnica z mizo in 6 stoli, nikoli nebo posesal vsega prostora, edino če bo cel dan širotal v dnevni in jedilnici...

billy ::

Če pa sesa ko te ni doma, zakaj je prioriteta da prej konča?

FireSnake ::

Dimnik je izjavil:

Seveda je važno kako oz kje se giblje....prvič hitrej konča sesanje in posesa cel prostor..
drugič, če spustim sesalec brez orientacije v moji dnevni, kjer imam sedežno na sredi prostora, mizico, tabure, zraven pa jedilnica z mizo in 6 stoli, nikoli nebo posesal vsega prostora, edino če bo cel dan širotal v dnevni in jedilnici...


Kvasiš neumnosti!
Ko prideš domov je pomembno, da iz stanovanja neseš pest prahu. Od kje je, te ne zanima.

Imam Roombo, pa imam tla taka, da lahko ješ dol iz njih.
Razgibanih 100 kvadratov (tudi preproge).
Samo prvi mesec smo sesali vsak dan, zdaj pa 3x na teden, pa ene smeti ni nikjer.

Ponavljam vprašanje od zgoraj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dimnik ::

billy je izjavil:

Če pa sesa ko te ni doma, zakaj je prioriteta da prej konča?


Sesa tudi ko smo doma...

Dimnik ::

FireSnake je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Seveda je važno kako oz kje se giblje....prvič hitrej konča sesanje in posesa cel prostor..
drugič, če spustim sesalec brez orientacije v moji dnevni, kjer imam sedežno na sredi prostora, mizico, tabure, zraven pa jedilnica z mizo in 6 stoli, nikoli nebo posesal vsega prostora, edino če bo cel dan širotal v dnevni in jedilnici...


Kvasiš neumnosti!
Ko prideš domov je pomembno, da iz stanovanja neseš pest prahu. Od kje je, te ne zanima.

Imam Roombo, pa imam tla taka, da lahko ješ dol iz njih.
Razgibanih 100 kvadratov (tudi preproge).
Samo prvi mesec smo sesali vsak dan, zdaj pa 3x na teden, pa ene smeti ni nikjer.

Ponavljam vprašanje od zgoraj.


Kake neumnosti...seveda me zanima od kje so smeti oz prah oz da je celo stanovanje posesano...ne tu pa tam izpuščeni deli, plus tega pa, kot je napisal zgoraj, stran vržen denar, če lahko z xiaomijem, delaš poljubno, naprimer sedaj sem na dopustu, pa sem ga za foro malo poslal posesat, da se nekaj dogaja v hiši...pa še vidim kje posesa...haha pa to za male pare
V glavnem pri meni odpadejo igrače, ki letajo na pamet in jim moraš postavljat neke svetilnike

mat xxl ::

Igrače, ki se hitro pokvarijo, pa sploh ni servisa za njih v EU, če pa želiš popravilo pa plačaj poštnino v HK v obe smeri ...., res smešno , da upaš Irobota pionirja hišnih sesalcev imenovati za igračo....

Če si srečen z tvojim Xiaomijem, bodi, sam se še danes čudim primerjavam samega čiščenja, saj navadno sam na lastnih testih ugotavljam drugače, kot je marsikak plačan test ugotovil..... res pa so Roombe v osnovi zasnovane za napredne gospodinje, ne pa za tehno frike, ki bi radi preko satelita čez okno iz službe preverili ali je robot vsako drobtinico izpod mize pospravil ali mu je treba še kaj naročiti, da naredi dodatno, da bo temu tako.

Roombe 500 serije brez problema, nekatere samo z menjavo baterij delujejo že po 11 leto, nekatere kjer je več las, živali pa še z kako menjavo krtačnega modula, ki je seveda sedaj bistveno modificiran.

Torej, da vidimo, kako bodo tile ostali vzdržljivi čez čas.....

Je pa konkurenca VEDNO dobrodošla, saj bodo s časom dejansko vsi veliko boljši.....

billy ::

Dimnik je izjavil:

billy je izjavil:

Če pa sesa ko te ni doma, zakaj je prioriteta da prej konča?


Sesa tudi ko smo doma...


Izjema. Mene bi že ropot motil. Mogoče bi potem kakšnega dysona nabavil, ampak tam bi šele bila cena faktor ;)

billy ::

ampak, če bolj pomislim, je dyson pa itak še ful glasnejši...

v primeru ko je nekdo doma, je še vedno najbolj elegantno pač v roke vzet klasiko in rešit v 5min, ne pa 1h poslušat roboteka. IMO

Dimnik ::

billy je izjavil:

ampak, če bolj pomislim, je dyson pa itak še ful glasnejši...

v primeru ko je nekdo doma, je še vedno najbolj elegantno pač v roke vzet klasiko in rešit v 5min, ne pa 1h poslušat roboteka. IMO


Ma vsak ima svoj pogled in navade, kaj bo sesal eno uro? Ok celo hišo 120m2 ajde, včasih ga spustim samo kuhinja, jedilnica in dnevna, se pravi kake pol urce, ga imam na turbo moč in se ga sploh ne sliši ne vem kaj, sicer pa tisti čas spijemo na terasi kapučino,.otroka sta itak zunaj in je to to, za kako malenkost se mi pa res ne da igrat z njim in kot praviš..metla v roke..

mastenm ::

Je kakšna prednost nakupa robota na GearBest v primerjavi z npr. Aliexpress-om (npr. uveljavljanje garancije, ...)?

Tomson ::

Odvisno kje kupiš in za koliko. Prednost, če kupiš na GB je cena, npr. iz HK skladišča za 345€ in preko PriortiyLine za 0.6€ poštnine, kjer tudi ne plačaš dodatnih stroškov. Prednost je še customer support, kjer se kar trudijo za EU kupce, če pa kje nastane težava pa še jaz lahko pomagam. Sicer pa je garnacija enaka, 1-letna ... Na Aliexpressu pa odvisno od trgovca do trgovca, če preveriš odzive kupcev hitro vidiš ali vse štima ali ne in kakšen je customer support ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Tomson odvisno, na aliexpres imaš variante, tri leta garancije, dostava iz de v enem tednu in za 350eur..je treba malo prečekirat, jaz sem pogledal samo prvi zadetek...je pa res, da je pri gb podpora s tvoje strani za reševanje težav...

billy ::

Kako pa se tam uveljavlja garancija, ker če se mora poslat zadevo na lastne stroške v kitajsko, je takšna garancija bolj malo vredna.

OK.d ::

Seveda, ker se že bolj splača novega naročiti.
LPOK.d

FireSnake ::

Dimnik je izjavil:

Seveda je važno kako oz kje se giblje....prvič hitrej konča sesanje in posesa cel prostor..

Nakladaš! Zakaj pa meni roomba posesa 100 kvadratov razgibanega stanovanja?

Dimnik je izjavil:


drugič, če spustim sesalec brez orientacije v moji dnevni, kjer imam sedežno na sredi prostora, mizico, tabure, zraven pa jedilnica z mizo in 6 stoli, nikoli nebo posesal vsega prostora, edino če bo cel dan širotal v dnevni in jedilnici...


Hehehe, močno dvomim, da zadevo sploh imaš. Sam imam podobno in, kot sem rekel: prvi mesec vsak dan, zdaj pa 3x na teden in ene smeti ni nikjer.
Sam tega niti nisem pričakoval, ker so uporabniki rekli, da je sesati še vedno treba.
Jaz od takrat sesalca še nisem prijel v roko (govorim za sesanje tal).

Čudno, da za vse špila, samo zate ne ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
««
23 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356521 (3955) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364582 (38508) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144026 (63708) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764564 (24212) mat xxl

Več podobnih tem