» »

Menjava sprednjih luči in stranskih ogledal - kasko

Menjava sprednjih luči in stranskih ogledal - kasko

m0f0x ::

Zanime me kako bi izvedel zamenjavo sprednjih luči in stranskih ogledal s tem, da bi uveljavil kasko? Naj avto kam zapeljem in "razbijem" :D ter nato pokličem policijo ali je dovolj, da grem na kak pooblaščen servis kjer imajo cenilca in se tam "zmenim"?
  • spremenil: m0f0x ()

jernejl ::

Če imaš odbitno franšizo, to ne bo dovolj.
Bo potrebno še kakšni starki (ali dvema) izmakniti torbico, da pokriješ strošek franšize.

Andrej14 ::

Če imaš zavarovano vandalizem pol razbij in ti bojo povrnili,sam učas znajo mal komplicirat,pa pazi da ne pošinejo da si bil ti ker bo drago ,...bolš da frendi rečeš ko boš ti v kino sedel s punco,..

Invictus ::

Glede na to da je to zavarovalniška goljufija, bodi previden.

Brez policijskega zapisnika da si imel nesrečo bo bolj težko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Buggy ::

...kaj naj recem, mentaliteta slovencev je na katastrofalno nizki ravni, takile posti in odgovori na njih to samo potrjujejo.

m0f0x ::

Buggy je izjavil:

...kaj naj recem, mentaliteta slovencev je na katastrofalno nizki ravni, takile posti in odgovori na njih to samo potrjujejo.

Daj brigaj se za sebe. 6 let že plačujem kasko in še nisem nič imel koriščenega. Zdaj pa si preračunaj koliko denarja sem dal zavarovalnici.

Če imaš odbitno franšizo, to ne bo dovolj.


Torej, če imam odbitno franšizo lahko grem k serviserju in rečem naj zamenja, ker sem se doma zaletel v garaži v delovno mizo?

M-XXXX ::

Daj brigaj se za sebe. 6 let že plačujem kasko in še nisem nič imel koriščenega. Zdaj pa si preračunaj koliko denarja sem dal zavarovalnici.

Za kasko v vseh teh 6 letih definitivno manj kolikor bi (bo) prišlo popravilo 2 ogledal ter še kaj kar bi (boš) zjebal... Toliko o tem.

Buggy ::

Daj brigaj se za sebe. 6 let že plačujem kasko in še nisem nič imel koriščenega. Zdaj pa si preračunaj koliko denarja sem dal zavarovalnici.


...kaj mene briga kaj si imel korisceno in kaj ne...to kar ti zelis narediti je goljufija in ce te dobi zavarovalnica bos kar lepo fasal! A ce vplacujes zivljensko zavarovanje se bos tud komu bunil da nisi nic iz njega potegnu...pol se bos su pa fentat?

jaz tudi vplacujem kasko ampak vem zakaj, ker sem pretehtal rizike saj je avto konstantno na cesti in vozi po zelo tezavnih terenih kjer je moznost da se kaj zgodi dosti velka. In ce kaksno leto kaska ne koristim ne bom zdej jokal kaj lahko razbijem da bom nazaj dobil ;((
Izberi si tak paket kot ga dejansko rabis in ne placuj za stvari za katere ti je potem zal denarja.

Invictus ::

Dejstvo je če ne boš imel sprednje maske zbite, da lahko pozabiš na kasko za luči.

Cenilci niso neumni in danes se ne da z njimi nič zmenit. Imajo preveč lepe službe da bi se šli motoviljenja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0f0x ::

Ni mi žal, da sem plačeval kasko, ne jočem za tem denarjem in nimam potrebe, da zdaj za ta vplačan denar dobim nekaj nazaj. Sem pač vprašal, če obstaja kakšna možnost za zamenjavo s pomočjo kaska. Očitno ne gre drugače kot z goljufijo, tega pa mi ni za delat, čeprav sem v prvem postu napisal tako kot, da bi z veseljem to naredil ;((. Če bi se dalo na servisu kaj zmenit bi se še spustil v to, drugače pa mi ni avta za razbijat, ker ni vredno imeti zaradi tega problemov.

CASE CLOSED!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0f0x ()

SkIDiver ::

Kaj pa je narobe z žarometi in ogledali? Posvetuj se s svojim zavarovalnim agentom. So tudi oni namazani z žavbami in včasih se najde primerna rešitev ali pa ti celo povsem zakonito pripadajo novi deli, če gre za kakšne poškodbe.

T-h-o-r ::

reči frendu

pa da si ga mel na javnem parkingu
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

m0f0x ::

SkIDiver je izjavil:

Kaj pa je narobe z žarometi in ogledali? Posvetuj se s svojim zavarovalnim agentom. So tudi oni namazani z žavbami in včasih se najde primerna rešitev ali pa ti celo povsem zakonito pripadajo novi deli, če gre za kakšne poškodbe.


Desni žaromet se včasih ne vžge in moram stikalo za višino uporabit, da pride nekak do stika in se potem vžge. Pri levem žarometu pa sveti nekam v tri krasne navzgor 8-O. Ogledali pa sta tudi že malo poškodovani.

Janac ::

Ja kaj, pripel se na parking zvečer, razbij ogledala, luči, čez nekaj časa poklič policijo, da ko si nazaj po avto prišel si tazga zagleda, po možnosti omeni, da si enga vidu ki je teku v eno smer(nakladaš) oni nardijo zapisnik ti pa nadomestni avto in nov stuff :D

Simpl:P Dokler ne gleda kdo iz okna kako ti razbijaš avto, pa še snema... Ja! Poglej da ni kje okrog varnostnih kamer!

fosil ::

Če imaš ogledala poškodovana potem tako lahko uveljavljaš kasko, ne rabiš nič dodatno razbijat.
Žaromete ti pa lahko serviser nastavi, jih ne rabiš razbit.
Tako je!

shadeX ::

Janac je izjavil:

Ja kaj, pripel se na parking zvečer, razbij ogledala, luči, čez nekaj časa poklič policijo, da ko si nazaj po avto prišel si tazga zagleda, po možnosti omeni, da si enga vidu ki je teku v eno smer(nakladaš) oni nardijo zapisnik ti pa nadomestni avto in nov stuff :D

Simpl:P Dokler ne gleda kdo iz okna kako ti razbijaš avto, pa še snema... Ja! Poglej da ni kje okrog varnostnih kamer!



Zanimivo koliko primitivnih odgovorov se najde tukaj. Med drugim tudi tvoj. Žalostno!

SkIDiver ::

O bog in za takšno stvar bi si ti mazal roke s prevaro zavarovalnice, ki so postale precej pozorne na prevare? Nikar.
Ogledali, če sta poškodovani lahko uveljavljaš splošni kasko ali pa po kombinaciji ogledala kot je dejal že @fosil. Če imaš srečo še nimaš odbitne franšize po delni kombinaciji kaska.

Luč, ki sveti v stran se nastavi. Naredijo na AMZS-ju ali pa jih poprosi na tehničnih pregledih, če nimajo gužve. Z malce volje pa jih lahko tudi sam nastaviš. Poišči dva vijaka na ohišju žarometa. Običajno sta jasno označena. Eden je za višino, drugi pa za smer svetlobnega snopa.
Kar se tiče prižiganja luči pa preveri kontakte na žarnici. Kaj drugega bo že težko, če zadevo reši prestavljanje višine snopa luči. Iz tega tudi sklepam, da nimaš ksenona, ker bi bil tam drug vzrok za dotično težavo. Verjetno tudi to preverijo na AMZS-ju za € protivrednost.

Brias ::

Janac je izjavil:

Ja kaj, pripel se na parking zvečer, razbij ogledala, luči, čez nekaj časa poklič policijo, da ko si nazaj po avto prišel si tazga zagleda, po možnosti omeni, da si enga vidu ki je teku v eno smer(nakladaš) oni nardijo zapisnik ti pa nadomestni avto in nov stuff :D

Simpl:P Dokler ne gleda kdo iz okna kako ti razbijaš avto, pa še snema... Ja! Poglej da ni kje okrog varnostnih kamer!



evo janac ... sem te opozoril kam te vodi dark side ...

1. ves tvoj dotrajan HW z opisi na bolhi skoraj nikoli rabljen, cakal kot rezerva v omari ... ( se vsaj semi delujoc )

2. na pokurjene, gravity tasted and delided proce na bolhi, intelu, mlacomu in servisu "jezek" ...

3. ne fali ti dolgo do bolha in cigla scams ...

4. sedaj ze insurance scams

5. ne bo dolgo da se zaposlis in bo se davcna scam

6. kmalu bos ugotovil da je vzdrzavanje leoneta drago, da kovani bati stanejo, da 5kw podhrupnik potrebuje ferst za 4k eur, da zmht ne gre samo z megliom iz ledra ... pa bo ze podkapa in 9mm biznis ...

:)

daj probaj, zivi posteno in postenih misli, vsaj en teden :)

Klemzz ::

Ponavad, če maš steklene luči ne komplicerajo, kamenčki.press, sm tko zamenju obe prve luči. Zadna luč je šla na "parkirišču", špegu je meu bližje srečanje s "kamijonom". Je pa tko, učasih ni blo odbitne, zdej so spreminjal pakete in je na use 60e, kar se splača, nova luč je 700e, špegu 300e, da ne govorim o prvi šipi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670383 (37974) ;-)
»

Generali Zavarovalnica

Oddelek: Na cesti
184068 (3085) St235
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821446 (15538) čuhalev
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630598 (28618) D3m
»

Zavarovanje

Oddelek: Na cesti
61597 (1314) SkIDiver

Več podobnih tem