» »

nateg na bolhi

nateg na bolhi

1
2
3

Lightning17 ::

A misliš da bodo podjetja kar tako pozabila na stroške poštnine??? Jaz še nisem doživel da bi se kakršnokoli podjetje odpovedalo denarju... Boš pač domov dobil povabilo na sodišče, pa ti tam dokaži da tega nisi naročil ti ampak nekdo tretji...

St235 ::

In spet govoriš idiotizme da glava peče. Kot sem ti že 100x napisal. V civilnih tožbah (kar sporti o neplačilu so) je dolžnost tistega, ki TOŽI, da dokazuje svoj prav in ne obratno. Kar pomeni, da bo podjetje moralo dokazat, da si bil ti tisti, ki je nekaj naročil, ne pa da boš ti dokazoval, da nisi.

Tista dikckcija big banga je namenjena zastraševanju nevednih butlov, ki radi pametujejo po forumih. Pravno formalno pa zadeva niti pod razno ne zdrži.

Lightning17 ::

In podjetje bo dokazalo da je bil na tvoj naslov naročen izdelek, ki ga ti nisi plačal!!! In tu se zgodba konča... Podjetja ne zanima a si ti naročil ali nekdo tretji, na tvoj naslov je bilo naslovljeno in ti bi moral plačat... Tu pa TI moraš dokazat, da je šlo za zlorabljanje osebnih podatkov... Podjetje bo preložilo kot dokaz naročilo izdelka preko spletna na tvoj naslov - oni pravno podlago imajo, ti pa nimaš nič da bi se branil... Če bi blo to vse tko kot ti praviš podjetja ne bi imela profita... bi sam poštnine neprevzetih pošiljk plačevali...

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Dajmo najprej razčistit osnovne stvari: Posameznik je nedolžen dokler se mu ne dokaže krivda.

Krivda v tem primeru je neprevzem NAROČENE pošiljke.

Torej mora prodajalec dokazat, da si NAROČIL pošiljko.

To da jo je on poslal na tvoj naslov ne pomeni nič in ni nikakršna pravna podlaga. To da je bila pošiljka poslana na tvoj naslov NE pomeni, da si pošiljko tudi dejansko naročil in to da pošiljka pride na tvoj naslov NE pomeni, da jo moraš prevzet in plačat. Še manj pa to pomeni, da si zato, ker je nekaj prišlo na tvoj naslov komu karkoli dolžan.

Lahko pa mi najdeš EN sam primer, ko je podjetje uspelo iztožit poštnino od posameznika na podlagi tega, da je nekaj bilo poslano na nek naslov. Ker takoj jutri pošljem 1000 paketov in vse s tožim za 10€ po glavi.

Tako, da kar v miru nadaljuj z nakladanjem in idiotizmi. Ker do sedaj še v eni temi nisi nič pametnega povedal.

Lightning17 ::

Torej mora prodajalec dokazat, da si NAROČIL pošiljko.


On dokaz ima... Če vzamemo primer enaa.com, ko narediš račun SOGLAŠAŠ, da so podatki pravilni !!! Torej, v teoriji si ti lastnik tega računa... Če je prišlo pa do zlorabe tvojih podatkov, pa moraš TI dokazat oz. poiskat tistega, ki je uporabil tvoje podatke... Ta del pa nima več nič z enaa.com... Ti moraš plačat stroške poštnine in potem ugotovit kdo je zlorabil tvoje podatke, ga prijavit in terjat za poštnino, ki si jo ti moral plačat... Podjetje se ne bo ukvarjalo s tem da je tebi nekdo ukradel identiteto... To je tvoja stvar ki jo moraš ti sam rešit... Sicer pa imajo večja podjetja svoje odvetnike in brez skrbi da imajo oni vse naštudirano... Točno vedo kje te bodo dobili...

Kje si pa v Sloveniji še videl da mali človek ni najebal??? Če nimaš milijone na računu te nobeno sodišče ne jebe 5% in boš vse prej kot ne poštnino moral plačat...

Pa nehaj že bit naiven... Ti kot mali človek si 0, zero... Nimaš možnosti proti večjimu podjetju...

Zgodovina sprememb…

Gladi ::

Lightning17, kje je kakšen dokaz? Ali samo na pamet nekaj nabijaš?

St235 ::

Lightning17 je izjavil:

Torej mora prodajalec dokazat, da si NAROČIL pošiljko.


On dokaz ima... Če vzamemo primer enaa.com, ko narediš račun SOGLAŠAŠ, da so podatki pravilni !!! Torej, v teoriji si ti lastnik tega računa... Če je prišlo pa do zlorabe tvojih podatkov, pa moraš TI dokazat oz. poiskat tistega, ki je uporabil tvoje podatke... Ta del pa nima več nič z enaa.com... Ti moraš plačat stroške poštnine in potem ugotovit kdo je zlorabil tvoje podatke, ga prijavit in terjat za poštnino, ki si jo ti moral plačat... Podjetje se ne bo ukvarjalo s tem da je tebi nekdo ukradel identiteto... To je tvoja stvar ki jo moraš ti sam rešit... Sicer pa imajo večja podjetja svoje odvetnike in brez skrbi da imajo oni vse naštudirano... Točno vedo kje te bodo dobili...

Kje si pa v Sloveniji še videl da mali človek ni najebal??? Če nimaš milijone na računu te nobeno sodišče ne jebe 5% in boš vse prej kot ne poštnino moral plačat...

Pa nehaj že bit naiven... Ti kot mali človek si 0, zero... Nimaš možnosti proti večjimu podjetju...


idiot par excelence.

Podjetje mora nedvoumno dokazat da si TI naročil paket. NE da ga je nekdo naročil na tvoje podatke. Zadeva pred sodiščem bi zgledala takole:
BB: Ta in ta je naročil paket in ni palača.
Odvetnik: Aha in kako veste, da je bil točno on?
BB: Ker je vnesel ime priimek in naslov, ter pokljukal, da so podatki pravilni.
Odvetnik: Aha, pa se lahko kdorkoli vpiše s katerimi koli podatki in pokljuka, da so podatki pravilni? Bi jaz lahko sedaj še lna vašo spletno stran in napisal da sem Janez Kranjski iz Butal?
BB: hmmm, ja no ....
Sodnik pa že pol ure igra angri birds in si ga mane po mizo.

Pa kakšna kraja identitete? Tukaj govorimo o bolj ali manj javno dostopnih podatkih. Kar ime priimek in naslov v večini so, ne gre za nikakršno krajo identite. Niti nima nikakršne vrednosti trditev podjetja, da si ti nečesa kriv zgolj zato, ker se je nekdo registriral z tvojimi podatki.

O kraji identitete in potencialni odškodninski odgovornosti bi lahko govorili šele, če bi nekdo vdrl v tvoj email in se z njim registriral ter naročal pošiljke. V tem primeru bi namreč obstaja nedvoumna povezava med tabo in naročilom.

Ravno tako je kraja idnetite kaznjivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti, kar spet pomeni, dati ne dokazuješ ničesar ampak to počne tožilstovo. Samo to z debati nima nobene veze, razen tega da spet ne veš o čem govoriš.

Predvsem pa katero podjetje se bo za 10EUR spuščalo v sodni postopek, ki bo pogorel v 10s na sodišču? Lahko imajo 1000 odvetnikov vseeno ne morejo izumljat tople vode.

In še enkrat:

Napiši, da si kronan butel, ki nima pojma in trola tja v tri dni ali pa mi najdi en primer, ko je neko podjetje na tak način lahko stožilo poštnino od nekoga. Ker slovenska pravna praksa tega ne pozna, sem pa prepričan da v svojih rodnih Butalah zagotovo najdeš kak primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Lightning17 ::

Kraja identitete je če ti nekdo vdre v email??? Kaj pa če se nekdo predstavlja kot ti??? Če uporablja tvoje podatke za svojo korist oz. škodo tebe??? Spodaj imaš napisano uradno definicijo kraje identitete... S svojo trditvijo (da je to če ti nekdo vdre v email in naroča itd...) si dokazal da nimaš pojma o kraji identitet... Glede na to da tudi odvetnik nisi ali pa kak tožilec, bi bilo fajn da pogooglaš preden neumnosti pišeš... Pa ne govori meni da idiotizem zganjam, ker čisto vsako zadevo prej preverim na google preden tu napišem...

Kraja identitete je definirana kot uporaba osebnih podatkov oz. identitete nekoga
drugega za pridobitev neke koristi ali inkriminacijo druge osebe.


Pa še primeri ki so se zgodili... In zelo zanimivo, da so nekateri celo podobni mojemu zgoraj navedenemu primeru oz. skoraj identični !!!

1.
Nesrečni Ljubljančan je bil kar trikrat v nekaj tednih žrtev kraje identitete in poskusov goljufije. Policisti so goljufa kmalu pridržali, a ga izpustili. Zdaj je nekoga ogoljufal za 200.000 evrov.
Zgodba o kraji identitete Evgena Ivanca se je začela januarja letos, ko je na svoje ime na ljubljanskem naslovu prejel račun mobilnega operaterja v vrednosti dobrih 150 evrov, a ne za svojo mobilno številko. Ivanc se spominja: "Ker tega naročniškega razmerja, ne katerega koli drugega novega, nisem sklenil jaz niti moj sin, ki se tudi imenuje Evgen Ivanc, sem šel naslednji dan na poslovalnico Mobitela in prijavil zlorabo osebnih podatkov ter sum poneverbe."

2.
V njegovem imenu poskušal najeti posojilo
Kmalu ga je sodelavka obvestila, da so se v računovodstvu njegovega podjetja z ene izmed bank zanimali glede pridobitve posojila na ime Evgen Ivanc. Ta pripoveduje: "Oglasil sem se v poslovalnici Raiffeisen banke za Bežigradom, povedal, kdo sem, vprašal, ali so res preverjali podatke in ali se je kdo se zanimal za pridobitev kredita. So mi pojasnili, da so res preverjali in da je oseba z imenom Evgen Ivanc, ki stanuje na istem naslovu, kot stanujem jaz, predložila potni list, plačilne izpiske mojega podjetja za zadnjih nekaj mesecev, potrjen bančni obrazec s podatki podjetja, bančnim računom, podpisi odgovornih oseb in žigom. Na podlagi tega sem prosil, ali mi lahko predložijo kakšne dokumente, s katerimi se je ta oseba identificirala, in so mi pojasnili, da je pokazal potni list."

In to ni bil potni list pravega Evgena Ivanca, temveč je šlo za ponaredek. Tako banka kot gospod Ivanc sta takoj obvestila policijo: "Seveda je šlo za ukraden potni list. Po usklajeni akciji policije in banke, ki je tega 'mojega dvojnika' 15. februarja obvestila, da je bil kredit odobren, je bil zaloten pri kaznivem dejanju in seveda tudi pridržan."

Drugi primer boš rekel ni isto kot moj navedeni??? Skoraj isto... Le da je tu storilec vnesel osebne podatke na list v banki, v mojem primeru jih je pa vnesel v računalnik... Predložil je ponarejen dokument, pa saj to bi lahko tudi preko neta, se ti ne zdi??? Z današnjo tehnologijo skeniraš oz. izdelaš dokument ki bo 99.99% identičen originalu...

3. Še enega primer sem se spomnil ki je bil tudi na televiziji... Ena študentka je šla pisat izpit namesto druge... Torej na izpit se je podpisala pod imenom svoje prijateljice (tko sta se pač zmenili)... Profesor je to ugotovil in ne boš verjel, policija jo je prijavila za krajo identitete... Pa sta čist to prijateljsko se zmenili, kar v bistvu sploh ni bila kraja identitete, ampak je le skušala narediti uslugo prijateljici... Predstavila se je pod tujim imenom, in si prislužila prijavo na podlagi kraje identitete...

Torej iz tega lahko sklepaš, da kraja identitete ni le ko nekdo vdre v tvoj email pa z emailom kupuje zadeve, izpolnjuje obrazce itd... Kraja identitete je ko nekdo zlorablja tvoje podatke, kraja identitete je lahko tudi verbalna...

Zgodovina sprememb…

traxxas ::

Glede na velik pojav goljufij na bolhi,bi morali sistem nadgraditi podobno kot je to na Ebay-u,kjer vsaj deloma veš s kom imaš opravka.

St235 ::

Lightning17 je izjavil:

Kraja identitete je če ti nekdo vdre v email??? Kaj pa če se nekdo predstavlja kot ti??? Če uporablja tvoje podatke za svojo korist oz. škodo tebe??? Spodaj imaš napisano uradno definicijo kraje identitete... S svojo trditvijo (da je to če ti nekdo vdre v email in naroča itd...) si dokazal da nimaš pojma o kraji identitet... Glede na to da tudi odvetnik nisi ali pa kak tožilec, bi bilo fajn da pogooglaš preden neumnosti pišeš... Pa ne govori meni da idiotizem zganjam, ker čisto vsako zadevo prej preverim na google preden tu napišem...

Kraja identitete je definirana kot uporaba osebnih podatkov oz. identitete nekoga
drugega za pridobitev neke koristi ali inkriminacijo druge osebe.


Pa še primeri ki so se zgodili... In zelo zanimivo, da so nekateri celo podobni mojemu zgoraj navedenemu primeru oz. skoraj identični !!!

1.
Nesrečni Ljubljančan je bil kar trikrat v nekaj tednih žrtev kraje identitete in poskusov goljufije. Policisti so goljufa kmalu pridržali, a ga izpustili. Zdaj je nekoga ogoljufal za 200.000 evrov.
Zgodba o kraji identitete Evgena Ivanca se je začela januarja letos, ko je na svoje ime na ljubljanskem naslovu prejel račun mobilnega operaterja v vrednosti dobrih 150 evrov, a ne za svojo mobilno številko. Ivanc se spominja: "Ker tega naročniškega razmerja, ne katerega koli drugega novega, nisem sklenil jaz niti moj sin, ki se tudi imenuje Evgen Ivanc, sem šel naslednji dan na poslovalnico Mobitela in prijavil zlorabo osebnih podatkov ter sum poneverbe."

2.
V njegovem imenu poskušal najeti posojilo
Kmalu ga je sodelavka obvestila, da so se v računovodstvu njegovega podjetja z ene izmed bank zanimali glede pridobitve posojila na ime Evgen Ivanc. Ta pripoveduje: "Oglasil sem se v poslovalnici Raiffeisen banke za Bežigradom, povedal, kdo sem, vprašal, ali so res preverjali podatke in ali se je kdo se zanimal za pridobitev kredita. So mi pojasnili, da so res preverjali in da je oseba z imenom Evgen Ivanc, ki stanuje na istem naslovu, kot stanujem jaz, predložila potni list, plačilne izpiske mojega podjetja za zadnjih nekaj mesecev, potrjen bančni obrazec s podatki podjetja, bančnim računom, podpisi odgovornih oseb in žigom. Na podlagi tega sem prosil, ali mi lahko predložijo kakšne dokumente, s katerimi se je ta oseba identificirala, in so mi pojasnili, da je pokazal potni list."

In to ni bil potni list pravega Evgena Ivanca, temveč je šlo za ponaredek. Tako banka kot gospod Ivanc sta takoj obvestila policijo: "Seveda je šlo za ukraden potni list. Po usklajeni akciji policije in banke, ki je tega 'mojega dvojnika' 15. februarja obvestila, da je bil kredit odobren, je bil zaloten pri kaznivem dejanju in seveda tudi pridržan."

Drugi primer boš rekel ni isto kot moj navedeni??? Skoraj isto... Le da je tu storilec vnesel osebne podatke na list v banki, v mojem primeru jih je pa vnesel v računalnik... Predložil je ponarejen dokument, pa saj to bi lahko tudi preko neta, se ti ne zdi??? Z današnjo tehnologijo skeniraš oz. izdelaš dokument ki bo 99.99% identičen originalu...

3. Še enega primer sem se spomnil ki je bil tudi na televiziji... Ena študentka je šla pisat izpit namesto druge... Torej na izpit se je podpisala pod imenom svoje prijateljice (tko sta se pač zmenili)... Profesor je to ugotovil in ne boš verjel, policija jo je prijavila za krajo identitete... Pa sta čist to prijateljsko se zmenili, kar v bistvu sploh ni bila kraja identitete, ampak je le skušala narediti uslugo prijateljici... Predstavila se je pod tujim imenom, in si prislužila prijavo na podlagi kraje identitete...

Torej iz tega lahko sklepaš, da kraja identitete ni le ko nekdo vdre v tvoj email pa z emailom kupuje zadeve, izpolnjuje obrazce itd... Kraja identitete je ko nekdo zlorablja tvoje podatke, kraja identitete je lahko tudi verbalna...


in kaj ima ta primer z vsem skupaj? Kaj od tega je možno zgolj z imenom priimkom in naslovom?

POPOLNOMA NIČ.

Zato tudi trdim, da nakladaš in nimaš pojma.

In ja kraja identitite NI samo to, da nekdo zlorabi tvoj email. Je še precej več. Recimo nedvoumno je kraja identitete, če nekdo uporablja tvoje dokumente. Samo kaj ima to veze z idiotsko trditvijo, da te Big Bang lahko stoži za poštnino samo zato ker nekdo nekaj naroči na tvoje ime? Kje je tukaj na primer nekdo zlorabil tvoj osebni dokument kot se je to zodilo v primerih, ki jih navajaš?

Poglej si primere, ki si ju sam dal. V obeh primerih se je stranka LEGITIMIRALA kot xy in je podjetje/fakulteta upravičeno sklepalo, da posluje s pravo osebo. Zgolj na podlagi v obrazec vnesenih podatkov kot so ime priimek in naslov, pa podjetje tega ne more naredit. Ravno iz tega razloga, bo vsa zadeva padla na sodišču, saj podjetje na noben način ne more dokazat, da je posameznik nekaj naredil. Mobitel in banka po drugi strani pa sta imela vpogled in po vsej verjetnosti kopijo osebnega dokumenta, ki fiktivne podatke na obrazcu postavlja v konkreten kotekst.

Ravno tako iz teh primerov ni razvidno ali je moral posameznik najprej dokazat krajo identitete, preden ga je mobitel oprostil plačila. ali je mobitel takoj ko se je ugotovilo, da je naročnina sklenjena pod napačnimi podatki opustil terjatev? To je namreč tisto kar ti trdiš za big bang.

Samo škoda besed, ker očitno nisi sposoben sledi več kot enemu postu, in si očitno že pozabil kakšne idiotizme nabijaš že dve strani, da si sedaj privlekel te primere v debato.

Torej ponovno te pozivam, da mi daš primer, ko je nekdo bil tožen in je tožbo izgubil, ker je nekdo v njegovem imenu (na podlagi imena, priimka in naslova) nekaj naročil. LAhko pa si pač tiho in se nehaš smešit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Lightning17 ::

Zadnji primer je možen z imenom in priimkom... Ostali primeri pa vsebujejo tudi naslov, mesto, lahko tudi tel. št., tudi davčno številko, matično in podobne zadeve se z lahkoto dobijo... In opažam da tudi ti ne znaš ravno brat zadeve, ker jaz nisem omenjal Big Banga ampak enaa.com !!! In tudi ne poznam primera ko je nekdo bil tožen in izgubil tožbo v primeru enaa.com... Pač vsak svojih privatnih zadev ne objavlja na net... Trdim pa da je to možno... Podjetje te lahko toži in to verjetno tudi počne, drugače ne vidim smisla da imajo tam napisano da stroške ob nevprevzemu krije naročnik... Čisto na kratko nekdo na tvoj naslov naroči zadeve, tebe podjetje terja za 10EUR in te toži.. Če drugega ne si boš odvetnika moral plačat, pa boš imel dovolj stroškov da bo ta ki ti je paket naročil vesel...

Kar se tiče kraje identitete pa ti nabijaš neumnosti... Kraja identitete je že če se ti predstaviš kot druga oseba... Očitno nisi prebral trejega primer oz. ti ni po volji pa ga nočeš omenjat... Ta zadeva je bila na vseh slovenskih televizijah, novicah, itd...

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Pač vsak svojih privatnih zadev ne objavlja na net.


Poglej si http://www.sodisce.si/znanje/sodna_prak.... Nihče ne rabi nič objavljat.

Podjetje te lahko toži in to verjetno tudi počne, drugače ne vidim smisla da imajo tam napisano da stroške ob nevprevzemu krije naročnik.

Stavek je namenjen zastraševanju mulcev, ki naročajo stvari tja v tri dni in trolajo po forumu. Predvsem pa lahko tudi jaz tožim luno, ker ponoči sveti pa to ne pomeni, da imam šanse tako tožbo dobit.

Zadnji primer je možen z imenom in priimkom....Očitno nisi prebral trejega primer oz. ti ni po volji pa ga nočeš omenjat.

očitno si še v osnovni šoli, ker faksa od blizu še videl nisi. Pri veliki večini predmetov, sploh tam kjer so velike skupine in se ne poznajo osebno se preverja dokumente (ponavadi študentsko).

Če drugega ne si boš odvetnika moral plačat, pa bo vsak raje 10EUR dal kot pa 300EUR za odvetnika...

Spet nov idiotizem.

Kar se tiče kraje identitete pa ti nabijaš neumnosti... Kraja identitete je že če se ti predstaviš kot druga oseba.

A sem kdaj rekel, da ni? Jaz sem govoril o temu, da je idiotizem, da posameznik nosi odgovornost za dejanja tretje osebe, kadar gre za tako banalne stvari kot je zloraba imena in priimka.

Tvoje stališče je približno tako idiotsko kot če bit trdil, da lahko jaz naredil elektronski naslov Lightning17@semprezabitdabivedelkajgovorim.com in pošljem grozilno pismo v katerem zapišem, da sem uporabnik slotech in da sveto izjavjam, da so vsi podatki, ki sem jih napisal resnični. Zaprejo seveda tebe, ker je to ja dovolj da si kriv, dokler seveda ti ne doikažeš da mogoče pa res nimaš nič s tem. Pač tipičen idiotizem ala lightning.

Čisto na kratko jaz na tvoj naslov naročim neke zadeve in tebe bodo vlačili po podjetjih.

In potem svizec zavije čokolado oziroma se lightning zbudi ves premočen v svoji postelji.

Imaš pa tale tvoj primer tukaj omenjen: http://www.24ur.com/novice/slovenija/ek...

V tekstu pa eksplicitno piše:

Izvajalec izpita naj bi med običajnim preverjanjem identitete prisotnih študentov ugotovil, da se je na izpit očitno prijavila ena oseba, opravljati pa ga je želela druga.


Le kako je to ugotovil, če je dovolj, da poveš ime in priimek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

http://www.24ur.com/goljufivi-studentki...

Le zakaj tukaj govori o goljufiji, če pa Lightning veliki ja ve, da sta bili ovadeni zaradi kraje identite? Le kdo naklada?

Lightning17 ::

Univerza je to kršitev označila kot goljufijo !!! Policija pa ne more obtožiti te dve študentki zaradi poskusa goljufanja univerze, pač pa za krajo identitete... Kaj se dogaja znotraj univerze policijo čisto nič ne zanima... Univerza lahko dovoli oz. ne dovoli da nekdo namesto tebe opravlja izpit - gre pač za pravilnik univerze!!! Zakaj je to prišlo do policije pa je itak jasno - zamenjali sta identiteto... Kar pa je kršitev po zakonu !!!

Očitno ne ločiš notranjih zakonov univerze in zakonov ki veljajo za vse državljane...

Na Svet je bilo rečeno da sta obtoženi kraje identitete...
Kršiteljicama grozi denarna kazen ali zapor do 1 leta

Zamenjava identitete sicer spada med težje kršitve po Pravilniku o disciplinski odgovornosti študentov Univerze v Ljubljani, za kar jima grozi začasna izključitev z Univerze v Ljubljani, ki lahko traja od 1 do 5 let, so zapisali na spletni strani fakultete.

Ker se dejanje preganja tudi po kazenskem zakoniku, kršiteljicama grozi denarna kazen ali zapor do 1 leta. O tem bo odločal sodnik glede na kazensko prijavo kriminalistov, ki so incident obravnavali in opravili temeljito zaslišanje.


Univerza te lahko izključi tudi za prepisovanje, plonkanje in podobne kršitve in to označi kot goljufijo ... Pa te zato Policija ne preganja...


In ne da se mi več s tvojimi neumnimi izjavami ukvarjat... Sodeč po tvojih odgovorih nisi pravnik, advokat, sodnik, tožilec, itd... Po vsej verjetnosti tudi dlje od srednje šole nisi prilezel... Če nisi zaposlen na tem področju sploh ne piši tu neumnosti...

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Ti pa si očitno nepismen, ker iz tega šmorna jaz nikjer ne vidim, da bi bili obdolženi KRAJE identitete, kaj šele da bi kjerkoli pisalo da sta dejansko tega obtoženi. V danem primeru tudi ni šlo zgolj za zlorabo imena in priimka. Ravno tako bi lahko, če bi bil pismen pogledal v kazenski zakonik in videl, da KZ ne pozna člena z naslovom kraja identitete ampak v 143. členu govori o ZLORABI OSEBNIH PODATKOV. In kar je pri tem najbolj banalno je, da za kršitev tega člena NI zagrožena kazen do enega elta kot je navedeno v članku ampak je zagrožena kazen od treh mesecev do treh let. Glej ga zlomka 211. člen z naslovom goljufija pa govori, da se za goljufijo manjše vrednosti posameznik kaznuje z denarno kaznijo oziroma zaporom do enega leta.

Zakaj točno policija tega ne more označit kot goljufijo ne vem, ampak v butalah imate gotovo razlog za to. Glede na napisano je več kot očitno, da sta bili obtoženi goljufije saj je tako omenjeno v enem od člankov, kakor tudi sovpada z zagroženo sankcijo. Te pa ponovno pozivam, da za neumnosti, ki jih govoriš podaš kakeršenkoli dokaz. Drugače lahko logično sklepam, da nakladaš in nimaš pojma. Namreč v povezavi s tema študentkami si ti edini, ki uporablja izraz KRAJA identitete. V člankih je ves čas govora o zamenjavi identitete (ki v KZ ni specifično kaznivo dejanje) in o GOLJUFIJI.

Še več, če pogledaš 143. člen KZ boš videl, da po tem členu pravzaprav ni kršitev, če so vse stranke soglasne. Torej ostane edino goljufija.

Tukaj zakon pravi:
(1) Kdor, zato da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist, spravi koga z lažnivim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z zaporom do treh let.
Hmmm, le kaj drugega kot to, da sta si poskušali pridobiti protipravno korist (opravljen izpit) oziroma zapeljat fakulteto v zmoto z lažnivim prikazovanjem okoliščin sta pravzaprav storili?

Ampak kljub tvoji nepismenosti je tole nakladanje popolnoma brez predmetno. Osnovno dejstvo ostaja, da te nobena firma ne more stožit za karkoli zgolj na podlagi tega, da nekdo na tvoj naslov nekaj naroči, ker bi se na sodišču smao somešili. Osnovna predspostavka ostane zelo jasna. Vsak je nedolžen dokler se mu ne dokaže krivda in tukaj mora tožnik (podjetje) nedvoumno dokazat, da je nekdo nekaj storil. Pri tem zgolj vnos podatkov v spletni obrazec (kar lahko stori kdorkoli, ker se identiteta na noben način ne preverja) nikar ni zadosten dokaz, da bi kogarkoli česarkoli obtožil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Double_J ::

Ampak kljub tvoji nepismenosti je tole nakladanje popolnoma brez predmetno. Osnovno dejstvo ostaja, da te nobena firma ne more stožit za karkoli zgolj na podlagi tega, da nekdo na tvoj naslov nekaj naroči, ker bi se na sodišču smao somešili.


Sej ne more naročit brez gesla...
Dve šivanki...

St235 ::

Zakaj ne? se pač registriraš na novo in vneseš podatke od soseda/kogarkoli iz imenika.

Če bi pa nekdo z dejanskim accountom od nekoga naročil je pa druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Double_J ::

Zakaj ne? se pač registriraš na novo in vneseš podatke od soseda/kogarkoli iz imenika.


Pa ne moreš, če je on že registriran. Tle se je govorilo točno o tem primeru, da iz svojega obstoječega accounta naročiš, potem pa ne plačaš, oni pa ne morejo dokazati da si to ti.
Dve šivanki...

St235 ::

Nope, ni govora o temu. Tukaj je govora o temu da Lightning nabija tja v tri dni, da se ti lahko nekdo maščuje, če ga prijaviš tako, da na tvoj naslov naroča robo. Tebe pa prodajalec potem toži za poštnino oziroma 10€ kot ima to enaa.

še citat:

Lightning17 je izjavil:



Kdo govori o tej točki??? Strah, da ga bo v prihodnje ponovno nekdo nategnil, strah, da se mu bo hotel maščevati in bo na njegove stroške naročal robo domov (ima namreč vse podatke)... V tem primeru za 20EUR nima smisla... Sicer pa ne govorimo o smiselnosti tožbe, pač pa ali je možna ali ne... In tožba je utemeljeno možna, koliko se pa splača je pa druga zadeva...

[D]emon ::

Ne mesat izdajanja za drugo osebo s krajo identitete.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

St235 ::

??? Kako to misliš?

Kaj točno pa je kraja identitete drugega kot da se izdajaš za drugo osebo? Samo kot že rečeno ne enega ne drugega termina ne uporablja slovenska zakonodaja ampak govori o Zlorabi osebnih podatkov.

mihec87 ::

Kako je pri študentkah sploh lahko zloraba oz "kraja identitete" saj je prva drugi prostovoljno dala študentsko itd.. vedoč z namenom da piše namesto nje...?

St235 ::

To moraš pa veleum z imenom Lightning vprašat. Taka je namreč interpretacija dogodkov v Butalah. Vsi ostali govorijo o goljufiji.

[D]emon ::

mihec87 je izjavil:

Kako je pri študentkah sploh lahko zloraba oz "kraja identitete" saj je prva drugi prostovoljno dala študentsko itd.. vedoč z namenom da piše namesto nje...?


Izdajanje za drugo osebo. Ne kraja identitete.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

St235 ::

In kaj je izdajanje za drugo osebo? Po katerem členu KZ Butale je to kaznivo?

Dajmo, če v debato vlečete pravne koncepte potem ostat pri temu.

KZ pozna zlorabo osebnih podatkov, kamor sodi kraja identitete in lahko tudi izdajanje za drugo osebo, saj je načeloma izdajanje za drugo osebo brez vednosti le te, zloraba osebnih podatkov. Ravno tako KZ pozna goljufijo, kaj to je sem napisal zgoraj.

In to kar se je v konkretnem primeru zgodilo je čisto navadna goljufija.

Treba je pač ločit osnovne termine. Izdajanje za drugo osebo samo po sebi ni definirano v Kazenskem zakoniku. Lahko pa pade v dve možni kategoriji.
a. Uporaba osebnih podatkov tretje osebe brez njene vednosti in koriščenje njenih pravic, pridobivanje premoženjske koristi, škodovanje...
b. Lahko pa gre pač za goljufijo, kjer nekdo na račun zavajanja pridobi premoženjsko ali drugo korist, kar je bilo v primeru študentk.

Ok, so še druge opcije, recimo izdajanje za uradno osebo ali navajanje izmišljenih podatkov ampak te niso relevantna za debato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

telexdell ::

Double_J je izjavil:

Zakaj ne? se pač registriraš na novo in vneseš podatke od soseda/kogarkoli iz imenika.


Pa ne moreš, če je on že registriran. Tle se je govorilo točno o tem primeru, da iz svojega obstoječega accounta naročiš, potem pa ne plačaš, oni pa ne morejo dokazati da si to ti.

Če bi takšna praksa veljala, bi večina spletnih trgovin nabila ceno neprevzama poštne pošiljke na zelo visoke zneske, nato pa bi njihovi administratorji preko registriranih uporabnikov ali uporabnikov, katere bi celo sami registrirali na osnovi znanega elektronskega naslove (facebook, hotmail, gmail...) sami "naročali" blago in ga pošiljali na vse možne naslove. Profit bi bil zagotovljen, saj bi tak "naročnik" plačal blago, katerega sam ni naročil ali pa plačal zasoljeno kazen, ker nenaročenega ni prevzel.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Lightning17 ::

@Lakotnik29 - Če imaš Ljubljano za Butale potem ne vem kako bi poimenoval tvoje mesto... Namreč Ljubljana je daleč bolj razvita kot tvoja zahojena vas...

Zakaj si zdaj prešaltal na kazen??? Jaz nisem govoril specifično o dolžini oz. obliki kazni... Sicer pa sem prebral več novic ki so pisale o tem primeru in vsaka ima zapisano drugačno število zaporne kazni...

Ti pa si očitno nepismen, ker iz tega šmorna jaz nikjer ne vidim, da bi bili obdolženi KRAJE identitete, kaj šele da bi kjerkoli pisalo da sta dejansko tega obtoženi. V danem primeru tudi ni šlo zgolj za zlorabo imena in priimka. Ravno tako bi lahko, če bi bil pismen pogledal v kazenski zakonik in videl, da KZ ne pozna člena z naslovom kraja identitete ampak v 143. členu govori o ZLORABI OSEBNIH PODATKOV. In kar je pri tem najbolj banalno je, da za kršitev tega člena NI zagrožena kazen do enega elta kot je navedeno v članku ampak je zagrožena kazen od treh mesecev do treh let. Glej ga zlomka 211. člen z naslovom goljufija pa govori, da se za goljufijo manjše vrednosti posameznik kaznuje z denarno kaznijo oziroma zaporom do enega leta.

Zgodovina sprememb…

Lightning17 ::

Zamenjava identitete, izdaja za drugo osebo, uporaba tujih podatkov... Vse to je isto sranje, mogoče malo drugače definirano...

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Imam en zelo relevanten za to temo epilog natega na bolhi, ki je trajal dobre 4 leta!

Na kratko? Splača se nategovalce prijavlat, znajo celo kej fasat:)

Na dolgo: Gre za nekoga, ki je naročil telefon za 200€ in dobil namesto telefona piškote, odprl na pošti, ampak poštarca ni hotla vzet nazaj, ker je že odprto. Šel je na policijo in oddal prijavo. Čez nekaj časa so ga klicali za še eno izjavo/ponovno izjavo. Potem 2 leti nič in enkrat pride po pošti, da je sodišče mu vrnilo točen znesek do evra, kolikor je bil model dolžan. Potem mine spet dve leti in dobi po pošti razsodbo, ki je bila poslana vsem vpletenim, modela so obtožili na 10 mesecev pogojne, in vrniti mora 8000€ DRŽAVI! Namreč države je že dve leti prej založila denar in vrnila tistim, ki jim je bilo ukradeno.

Hayabusa ::

Za 8000 znesek je moral kar nekaj "telefonov" tako prodati, 40 pri ceni 200/kos.
Celo pogojno kazen je dobil ??

Lightning17 ::

St235 je izjavil:

To moraš pa veleum z imenom Lightning vprašat. Taka je namreč interpretacija dogodkov v Butalah. Vsi ostali govorijo o goljufiji.


Goljufijo je definirala univerza... A si ti kdaj hodil na faks??? Sodeč po tvojih izjavah se faksu še približal nisi... UNIVERZA IMA SVOJA PRAVILA !!! IN PO NJIHOVIH PRAVILIH JE TO GOLJUFIJA... A je to težko razumet??? Ko prideš v UKC imajo tam svoja pravila, ko prideš v šolo tam veljajo druga pravila, ko prideš na sodišče imajo ti svoja pravila... Ko si se registriral na slo-tech si moral potrdit da se strinjaš s pravili... Torej če ta pravila slo-tech kršiš ti bodo dali ban zaradi tega in tega razloga, KI JE ZAPISAN V PRAVILNIKU SLOTECHA... Isto je na Univerzi... Vržejo te ven zaradi kršitve tega in tega pravila, ki je zapisan pod tem in tem členom V PRAVILNIKU UNIVERZE!!!

Ker pa s to prevaro študentki nista kršili le pravil UNIVERZE ampak tudi ZAKONE KI VELJAJO IZVEN UNIVERZE (torej za vse nas), sta bili prijavljeni na policijo... A je to tako težko dojet????

Lightning17 ::

St235 je izjavil:

Ti pa si očitno nepismen, ker iz tega šmorna jaz nikjer ne vidim, da bi bili obdolženi KRAJE identitete, kaj šele da bi kjerkoli pisalo da sta dejansko tega obtoženi. V danem primeru tudi ni šlo zgolj za zlorabo imena in priimka. Ravno tako bi lahko, če bi bil pismen pogledal v kazenski zakonik in videl, da KZ ne pozna člena z naslovom kraja identitete ampak v 143. členu govori o ZLORABI OSEBNIH PODATKOV. In kar je pri tem najbolj banalno je, da za kršitev tega člena NI zagrožena kazen do enega elta kot je navedeno v članku ampak je zagrožena kazen od treh mesecev do treh let. Glej ga zlomka 211. člen z naslovom goljufija pa govori, da se za goljufijo manjše vrednosti posameznik kaznuje z denarno kaznijo oziroma zaporom do enega leta.


Ko smo že pri tem da sem ne pismen, bom izpodbil tvojo neumnost... Če že bereš neke zakone vsaj preberi vse člene do konca...

Bili sta dve študentki, se ti ne zdi da za nju torej velja tale člen???
(3) Če sta goljufijo storili dve ali več oseb, ki so se združile zato, da bi goljufale, ali če je storilec z
dejanjem iz prvega odstavka tega člena povzročil veliko premoženjsko škodo, se storilec kaznuje z
zaporom od enega do osmih let

St235 ::

Lightning17 je izjavil:

St235 je izjavil:

To moraš pa veleum z imenom Lightning vprašat. Taka je namreč interpretacija dogodkov v Butalah. Vsi ostali govorijo o goljufiji.


Goljufijo je definirala univerza... A si ti kdaj hodil na faks??? Sodeč po tvojih izjavah se faksu še približal nisi... UNIVERZA IMA SVOJA PRAVILA !!! IN PO NJIHOVIH PRAVILIH JE TO GOLJUFIJA... A je to težko razumet??? Ko prideš v UKC imajo tam svoja pravila, ko prideš v šolo tam veljajo druga pravila, ko prideš na sodišče imajo ti svoja pravila... Ko si se registriral na slo-tech si moral potrdit da se strinjaš s pravili... Torej če ta pravila slo-tech kršiš ti bodo dali ban zaradi tega in tega razloga, KI JE ZAPISAN V PRAVILNIKU SLOTECHA... Isto je na Univerzi... Vržejo te ven zaradi kršitve tega in tega pravila, ki je zapisan pod tem in tem členom V PRAVILNIKU UNIVERZE!!!

Ker pa s to prevaro študentki nista kršili le pravil UNIVERZE ampak tudi ZAKONE KI VELJAJO IZVEN UNIVERZE (torej za vse nas), sta bili prijavljeni na policijo... A je to tako težko dojet????


Od kje tebi ideja, da je univerza zadevo definirala kot goljufijo? Glede na napisano so tako definirali mediji skupaj z famozno frazo zamenjava identiteti, na katero se obešaš. Kaj pa je definirala policija/tožilstvo? A imaš kak kakršenkoli vir, da sta bili študentki obtoženi "zamenjave identitete"? Ker drugače še vedno stoji enostavna postavka,da sta bili obdolženi goljufije. Lahko pa seveda tudi citiraš ustrezna določila kazenskega zakonika Butale, ki go govori o zamenjavi identitet. Namreč KZ, ki velja za ostale predele Slovenije tega termina ne uporablja.

Kaj pa se je kar naenkrat zgodilo s tvojo vele argumentacijo, da je možno ljudi iztožit zgolj na podlagi imena, priimka in naslova? A so to še v butalah ukinili?

Lightning17 je izjavil:

St235 je izjavil:

Ti pa si očitno nepismen, ker iz tega šmorna jaz nikjer ne vidim, da bi bili obdolženi KRAJE identitete, kaj šele da bi kjerkoli pisalo da sta dejansko tega obtoženi. V danem primeru tudi ni šlo zgolj za zlorabo imena in priimka. Ravno tako bi lahko, če bi bil pismen pogledal v kazenski zakonik in videl, da KZ ne pozna člena z naslovom kraja identitete ampak v 143. členu govori o ZLORABI OSEBNIH PODATKOV. In kar je pri tem najbolj banalno je, da za kršitev tega člena NI zagrožena kazen do enega elta kot je navedeno v članku ampak je zagrožena kazen od treh mesecev do treh let. Glej ga zlomka 211. člen z naslovom goljufija pa govori, da se za goljufijo manjše vrednosti posameznik kaznuje z denarno kaznijo oziroma zaporom do enega leta.


Ko smo že pri tem da sem ne pismen, bom izpodbil tvojo neumnost... Če že bereš neke zakone vsaj preberi vse člene do konca...

Bili sta dve študentki, se ti ne zdi da za nju torej velja tale člen???
(3) Če sta goljufijo storili dve ali več oseb, ki so se združile zato, da bi goljufale, ali če je storilec z
dejanjem iz prvega odstavka tega člena povzročil veliko premoženjsko škodo, se storilec kaznuje z
zaporom od enega do osmih let


Vsekakor, ko/če bo zadeva prišla do sodišča bo mogoče zadevo smatrat tudi po 3 odstavku. Konkretno bo o tem razmišljalo tožilstvo, ko bo vlagalo obtožnico in presojalo sodišče. Samo kaj ima to veze z idiotizmom, da te lahko enaa stoži zaradi neprevzete pošiljke, ki jo je nezanana oseba poslala na tvoj naslov? Si kot teliček ki se zaletava v vrata in nabijaš neke idiotizme, pri tem pa nisi sposoben sploh sledit debati, ki je "nateg na bolhi".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Torej če ta pravila slo-tech kršiš ti bodo dali ban zaradi tega in tega razloga, KI JE ZAPISAN V PRAVILNIKU SLOTECHA


Aja, kje v pravilih to piše? Al je spet jezik prehitel tvojo edino možgansko celico, ki ti je še ostala?

Lightning17 ::

St235 je izjavil:

Torej če ta pravila slo-tech kršiš ti bodo dali ban zaradi tega in tega razloga, KI JE ZAPISAN V PRAVILNIKU SLOTECHA


Aja, kje v pravilih to piše? Al je spet jezik prehitel tvojo edino možgansko celico, ki ti je še ostala?



Daj malo možgane uporabi... https://slo-tech.com/ostalo/pravila/
Primer: Dobiš ban z obrazložitvijo:
2. člen
(kultura dialoga)
Prepovedana je razžalitev, obrekovanje, žaljiva obdolžitev in opravljanje.


In kaj tvoji glavi tu ni jasno??? Pravila obstajajo vsepovsod in se kršitve teh pravil sankcionirajo... Tale tvoja izjava je debilizem, kar ti lahko tudi kak moderator potrdi...

Zgodovina sprememb…

St235 ::

razen tega, da še vedno ne vem zakaj se oglašaš, ker vsakič poveš večjo neumnost?

https://slo-tech.com/ostalo/pravila/
31. člen
Kršitev 2. člena se kaznuje z izbrisom odgovora ali teme, tema se lahko zaklene. Kršitelju se lahko dodeli oznaka persona rudis.


A mogoče izbris teme v butalah imenujete ban? Namreč s tabo je zelo težko vodit dialog, ker očitno funkcioniraš v neki vzporedni dimenziji, ker so stvari res samo zato, ker jih ti rečeš. V naši dimenziji temu žal ni tako in potem tvoja možganska celica pač ne dohaja kompleksnih besednih zvez kot je argumentirana debata. Tako, da še vedno čakam kakšen argument in vir glede tega, da te firma lahko stoži zgolj na podlagi ime priimka in naslova, ali pa mogoče, če smo že tako offtopic o temu česa sta bili obdolženi študentki s strani policije/tožilstva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mihec87 ::

"24. člen

(vrste sankcij)

Sankcije so:

dodelitev oznake persona rudis;
dodelitev oznake persona non grata;
vklop uporabnikovim očem neprijaznega vmesnika;
samodejna obdelava tem in odgovorov za zagotovitev večje berljivosti;
združevanje uporabniških imen;
zaklep teme;
brisanje odgovora ali teme;
popravljanje odgovora;
začasna omejitev odpiranja tem in dajanja odgovorov."

111111111111 ::

Predlagam sledeče. Če sta Lightning in Lakotnik tako prepričana, pa naj Lakotnik zaupa Lightningu svoje podatke in naj Lightning naroči en izdelek v Mimovrste na Lakotnikov naslov, pa bomo videli kdo ima prav.

Nima smisla meriti genitalije, ampak preidet od besed k dejanjem. :)

St235 ::

In ko to bere lightnig:
24. člen

(vrste sankcij)

Sankcije so:
ban;
ban;
ban;
uuuu all the preaty colurs....;
u pizda, ne smem pozabit dihat;
ban;
ban;
ban;
ban;

Lightning17 ::

St235 je izjavil:

razen tega, da še vedno ne vem zakaj se oglašaš, ker vsakič poveš večjo neumnost?

https://slo-tech.com/ostalo/pravila/
31. člen
Kršitev 2. člena se kaznuje z izbrisom odgovora ali teme, tema se lahko zaklene. Kršitelju se lahko dodeli oznaka persona rudis.


A mogoče izbris teme v butalah imenujete ban? Namreč s tabo je zelo težko vodit dialog, ker očitno funkcioniraš v neki vzporedni dimenziji, ker so stvari res samo zato, ker jih ti rečeš. V naši dimenziji temu žal ni tako in potem tvoja možganska celica pač ne dohaja kompleksnih besednih zvez kot je argumentirana debata. Tako, da še vedno čakam kakšen argument in vir glede tega, da te firma lahko stoži zgolj na podlagi ime priimka in naslova, ali pa mogoče, če smo že tako offtopic o temu česa sta bili obdolženi študentki s strani policije/tožilstva?


In spet nisi dojel point mojega primera... To je bil le primer... Jaz teh pravil nisem bral sem pač izbral 2. člen in ga napisal tu... Zopet pa izkazuješ svoj debilizem... Nisem prebral pravil slotecha zato ne vem kakšne so sankcije, ban je bil le primer... Je pa to redna praksa na drugih večjih forumih... elitepvpers.com bann je neizbežen po treh opozorilih!!! To tudi piše v pravilniku elitepvpers.com strani... Malo se ozri okoli sebe človek, ne vrti se svet le okoli tvoje sobe in slotecha...

Zgodovina sprememb…

St235 ::

111111111111 je izjavil:

Predlagam sledeče. Če sta Lightning in Lakotnik tako prepričana, pa naj Lakotnik zaupa Lightningu svoje podatke in naj Lightning naroči en izdelek v Mimovrste na Lakotnikov naslov, pa bomo videli kdo ima prav.

Nima smisla meriti genitalije, ampak preidet od besed k dejanjem. :)


zakaj točno bi očitno moteni osebi zaupal svoje osebne podatke? A naslednjič, ko bo debata o temu a je bolje B ali C varovalka (slučajno iz sosedne teme) bomo pa to preverili tako, da bomo kable grizli?

Kar se mene tiče je dejstvo, da je v civilnem postopku dokazno breme na tožniku. In dokler se ta pravni koncept ne spremeni lahko na forumu kdorkoli karkoli nabija, se ne rabim kaj dosti sekirat okrog tega, če kdo na moj naslov naslovi pošiljko, ki je nisem naročil.

Lightning17 ::

Kar sem jaz pričakoval da bodo tvoji možgani dojeli iz mojega posta je sledeče:
Pravila obstajajo povsod in se jih moraš držat, v nasprotnem primeru sledi sankcija... NAPRIMER: Na spletu je ta sankcija ponavadi ban... V kakšni univerzi je ta sankcija izključitev, prepoved opravljanja izpitov, in podobne zadeve... Očitno sem preveč pričakoval od tebe...


Sicer pa sem opazil da te je tale forum spremenil v doktorja prava... Namreč kar vse po čez odgovarjaš ljudem na takih temah... Ni vse kot piše v pravilnikih, zakonih, itd... Zakoni so le formalnost, kaj se bo pa zgodilo v praksi je pa popolnoma druga zgodba...

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Lightning17 je izjavil:

St235 je izjavil:

razen tega, da še vedno ne vem zakaj se oglašaš, ker vsakič poveš večjo neumnost?

https://slo-tech.com/ostalo/pravila/
31. člen
Kršitev 2. člena se kaznuje z izbrisom odgovora ali teme, tema se lahko zaklene. Kršitelju se lahko dodeli oznaka persona rudis.


A mogoče izbris teme v butalah imenujete ban? Namreč s tabo je zelo težko vodit dialog, ker očitno funkcioniraš v neki vzporedni dimenziji, ker so stvari res samo zato, ker jih ti rečeš. V naši dimenziji temu žal ni tako in potem tvoja možganska celica pač ne dohaja kompleksnih besednih zvez kot je argumentirana debata. Tako, da še vedno čakam kakšen argument in vir glede tega, da te firma lahko stoži zgolj na podlagi ime priimka in naslova, ali pa mogoče, če smo že tako offtopic o temu česa sta bili obdolženi študentki s strani policije/tožilstva?


In spet nisi dojel point mojega primera... To je bil le primer... Jaz teh pravil nisem bral sem pač izbral 2. člen in ga napisal tu... Zopet pa izkazuješ svoj debilizem... Nisem prebral pravil slotecha zato ne vem kakšne so sankcije, ban je bil le primer... Je pa to redna praksa na drugih večjih forumih... elitepvpers.com bann je neizbežen po treh opozorilih!!! To tudi piše v pravilniku elitepvpers.com strani... Malo se ozri okoli sebe človek, ne vrti se svet le okoli tvoje sobe in slotecha...


Torej z drugimi besedami:
govoriš o stvareh, ki jih ne poznaš;
podajaš primere iz glave, brez da bi preveril informacije;
čez tri minute pozabiš o čem je bilo govora;
in tudi ko si 10x pozvan, da predstaviš dokaze za svoje nebuloze ni iz tebe nič?

Sem kaj falil?

Lightning17 je izjavil:

Kar sem jaz pričakoval da bodo tvoji možgani dojeli iz mojega posta je sledeče:
Pravila obstajajo povsod in se jih moraš držat, v nasprotnem primeru sledi sankcija... NAPRIMER: Na spletu je ta sankcija ponavadi ban... V kakšni univerzi je ta sankcija izključitev, prepoved opravljanja izpitov, in podobne zadeve... Očitno sem preveč pričakoval od tebe...


In kaj je dodana vrednost zgornjega v kontekstu teme "nategi na bolhi" in idiotizma, da te enaa lahko stoži za 10€, ker nekdo brez tvoje vednosti nekaj naročil na tvoj naslov in tega nisi prevzel?

Lightning17 je izjavil:

Kar sem jaz pričakoval da bodo tvoji možgani dojeli iz mojega posta je sledeče:
Pravila obstajajo povsod in se jih moraš držat, v nasprotnem primeru sledi sankcija... NAPRIMER: Na spletu je ta sankcija ponavadi ban... V kakšni univerzi je ta sankcija izključitev, prepoved opravljanja izpitov, in podobne zadeve... Očitno sem preveč pričakoval od tebe...


Sicer pa sem opazil da te je tale forum spremenil v doktorja prava... Namreč kar vse po čez odgovarjaš ljudem na takih temah... Ni vse kot piše v pravilnikih, zakonih, itd... Zakoni so le formalnost, kaj se bo pa zgodilo v praksi je pa popolnoma druga zgodba...


normalno, ker v praksi domneva nedolžnosti ne obstaja in firme lahko stožijo posameznika za 10€ ne glede na to ali je kriv ali ne. Saj vsi vemo, da se to vsak dan dogaja v Butalah. Ampak za preostanek sveta pa še vedno rabimo kak vir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Lonsarg ::

Hayabusa je izjavil:

Za 8000 znesek je moral kar nekaj "telefonov" tako prodati, 40 pri ceni 200/kos.
Celo pogojno kazen je dobil ??

Število telefonov ni znano, zna biti da je cena narasla zaradi stroškov sodnikov, ker če je trajalo 4 leta očitno ni hotel priznati na prvem sojenju. In ja, dejansko je dobil pogojno, videl črno na belem razsodbo, prijavljajte nategovalce, samo en skok na policijo potreben, in če je proti istemu osebku ene par prijav država pćitno po javni dolžnosti začne postopek proti njemu brez da sam tožiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Lightning17 ::

Ti mi povej... Jaz samo sledim tvojim "smernicam" in nanje odgovarjam... In to ni idiotizem... Če misliš da so tista pravila kar tako napisana se motiš...

St235 ::

ok,torej probaj sledit temu:

Prosim za konkreten vir, ko je katerokoli podjetje lahko iztožilo odškodnino v primeru kot si ga sam navedel? Torej da ti nekdo v tvojem imenu nekaj naroča, na podlagi imena priimka in naslova.

Ravno tako te prosim za vir, da sta bili študentki obdolženi zamenjave identitete in ne goljufije.

še v pomoč pri iskanju: http://www.sodisce.si/znanje/sodna_prak...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bauci ::

Lepo vaju prosim (Lightning17 in Lakotnik29), da se dobita na pivu in se pogovorita o zadevi in o tem kdo ima prav, ker tole vse skupaj nima več nobenega smisla.

111111111111 ::

bauci je izjavil:

Lepo vaju prosim (Lightning17 in Lakotnik29), da se dobita na pivu in se pogovorita o zadevi in o tem kdo ima prav, ker tole vse skupaj nima več nobenega smisla.


+1 Bauci, na začetku je bilo zanimivo, potem smešno in sedaj je žalostno. Kot dva malada junca, treskata drug v drugega, krave bo pa itak bik dobil. :)

bauci ::

Lightning17 - hvala :).

Zelnick ::

Lahko pa mi odločimo :)
http://poll.pollcode.com/55221
Glasujte kdo ima prav :D
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali smejo davčne številke po spletu potovati nešifrirane?

Oddelek: Novice / NWO
4817870 (14516) Miha 333
»

Ugrabitev identitete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212395 (9664) St235

Bivša punca = ukradena gesla (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16123562 (19113) Gandalfar
»

Korejska igra hoče mojo sliko in kopijo osebne (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5711192 (9791) Reycis
»

Facebook - zloraba

Oddelek: Informacijska varnost
237205 (6004) St235

Več podobnih tem