» »

nateg na bolhi

nateg na bolhi

«
1
2 3

rajc123 ::

torej zanima me če je to nateg in kako ukrepati sedaj na bolhi sem opazil oglas za bate za različne motorje in se dogovoril z prodajalcem da bom vzel enega za peugeota fi 40mm cena 16€ in sem cakal na ta bat tam dva tedna v tem casu sem se pogovorajal z podajalcem in je govril da je bat poslal potem pa mi je povedal da je bat dobil nazaj ker naj bi jaz zavrnil posiljko sem rekel da nisem in mi ga je spet poslal sem cakal se teden dni in ga dobil po posti cena za paket je bila 25€ kar mi je bilo malo cudno ko sem odprl paket sem opazil da notri ni pravi bat in da je odkupnina 23€ nato sem klical prodajalca in mi samo enkrat zazvoni in takoj prekine in tako vedno kadarkoli ga kičem ko pa ga kličem z druge stevilke se pa ne oglasa na bolhi oglasa ni več (prodajal je več batov) torej kaj zdaj narediti?

hojnikb ::

though luck... drugič pa osebni prevzem..
#brezpodpisa

RejZoR ::

Podaj prijavo na policijo. Njegove podatke verjetno imaš ne?

Druga opcija pa je da se zapelješ do naslova na paketu (kamor je romal denar), po možnosti z dvema bolj močnima osebkoma in se pomeniš iz oči v oči... Če je šlo za mladca izbrskaj njegove starše in se pogovori z njimi. To smo že videli, da je delovalo ravno tukaj na ST...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

rajc123 ::

naslov imam to sem tudi razmisljal da bi se zapeljal do njega osebno

Vikking ::

Če ti je prej bilo predaleč osebno prevzeti predmet. Nevem zakaj ti sedaj to ni problem?

Prijavit na policijo z vsem podatki. Verjetno nisi edini in ne boš edini, ko bo dovolj prijavi pa bo imel težavo.

rajc123 ::

aha se pravi se da prijaviti to sem mislil da ko bom prišel na policijo da se nebojo smejali oz bom imel glede tega še večje stroške? (Off ali kupi kdo nov meteor bat za tomosa fi 38mm :D )

Unknown_001 ::

Raje pejt do unga ki ti je to prodal, če maš naslov in mu daj bat nazaj pa še denar zahtevaj. Za tako majhen denar se ne splača s policijo ubadat. Lahk da se je zmotil pa ti napačnega poslal. Če bi te gdo hotel goljufat, bi te šel za mnogo večji denar kot pa 16EUR.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Hayabusa ::

Raptor F16
nato sem klical prodajalca in mi samo enkrat zazvoni in takoj prekine in tako vedno kadarkoli ga kičem ko pa ga kličem z druge stevilke se pa ne oglasa na bolhi oglasa ni več (prodajal je več batov) torej kaj zdaj narediti?

What do you think ?
Nateg itak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Unknown_001 ::

Hayabusa je izjavil:

Raptor F16
nato sem klical prodajalca in mi samo enkrat zazvoni in takoj prekine in tako vedno kadarkoli ga kičem ko pa ga kličem z druge stevilke se pa ne oglasa na bolhi oglasa ni več (prodajal je več batov) torej kaj zdaj narediti?

What do you think ?
Nateg itak.


Vseen mu ne bo krona z glave pala če se pri njem oglas pa zahteva vračilo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Vikking ::

Unknown_001 je izjavil:



Vseen mu ne bo krona z glave pala če se pri njem oglas pa zahteva vračilo.


Zakaj se ni oglasil do njega osebno prevzeti robo. Mislim če mu je bilo prej predaleč za 16€. Ne verjamem da mu je sedaj kaj bližje za 26€.

Ali mu ne bo odprl vrat, ali pa bo poklical policijo za motenje posesti. Potem pa bo poleg dolge "surle" odnesel še kak plačilni nalog za motenje posesti. Tako bo namesto 26€ v minus še za kakega ali dva stotaka ekstra.

rajc123 ::

bom ga se probal klicati do ponedeljka pa bom videl ce se bo oglasil mozno da je tudi kje v tujini kar mi je omenil enkrat ko sva se dogovarjala

kixs ::

Ce se ti se v nekaj dneh ne javi, mu poslji SMS, da bos objavil njegove podatke na internetu kot nategator - vse podatke, tudi telefonsko... dodatno tudi na Bolho. Sele potem, ce ne bo sodeloval, kot zadnjo moznost omeni prijavo na policijo.

first_line ::

Jaz sem enkrat pri nategu na Bolhi šel na policijo podati kao prijavo o goljufiji. Mi je policist za šankom rekel da ne morejo nič ker sem stvar dobil, čeprav skurjeno in moram na tržno inšpekcijo :(

Če greš 5km/h prehitro pa takoj znajo napisat položnico, p*zde jedne.

harmony ::

kixs je izjavil:

Ce se ti se v nekaj dneh ne javi, mu poslji SMS, da bos objavil njegove podatke na internetu kot nategator - vse podatke, tudi telefonsko... dodatno tudi na Bolho. Sele potem, ce ne bo sodeloval, kot zadnjo moznost omeni prijavo na policijo.

Pol ga pa bo on zatozil Informacijski pooblascenki.

Janac ::

Potrošniki se zavedate le svojih pravic, dolžnosti pa ne ...

harmony ::

RejZoR je izjavil:

Podaj prijavo na policijo. Njegove podatke verjetno imaš ne?

Druga opcija pa je da se zapelješ do naslova na paketu (kamor je romal denar), po možnosti z dvema bolj močnima osebkoma in se pomeniš iz oči v oči... Če je šlo za mladca izbrskaj njegove starše in se pogovori z njimi. To smo že videli, da je delovalo ravno tukaj na ST...


Predlagam izbris, ker spodbujas k nasilju. Moderatorji kje ste?

Janac ::

Če objaviš sem gor njegove podatke te lahko kontra toži, blatenje imena ipd.

kixs ::

Pri meni je delovalo. Sicer je res najprej grozil z odvetnikom, a na koncu pristal na poravnavno. Slo je za razmeroma mali znesek, a vseeno, zakaj bi ga moral js nositi, ce ni moja krivda.

lp

St235 ::

harmony je izjavil:

kixs je izjavil:

Ce se ti se v nekaj dneh ne javi, mu poslji SMS, da bos objavil njegove podatke na internetu kot nategator - vse podatke, tudi telefonsko... dodatno tudi na Bolho. Sele potem, ce ne bo sodeloval, kot zadnjo moznost omeni prijavo na policijo.

Pol ga pa bo on zatozil Informacijski pooblascenki.


in kaj ima informacijska pooblaščenka z fizičnimi osebami?

harmony ::

St235 je izjavil:

harmony je izjavil:

kixs je izjavil:

Ce se ti se v nekaj dneh ne javi, mu poslji SMS, da bos objavil njegove podatke na internetu kot nategator - vse podatke, tudi telefonsko... dodatno tudi na Bolho. Sele potem, ce ne bo sodeloval, kot zadnjo moznost omeni prijavo na policijo.

Pol ga pa bo on zatozil Informacijski pooblascenki.


in kaj ima informacijska pooblaščenka z fizičnimi osebami?

Ne vem.

mr1two ::

A po novem je folk kr malo pozabu, da obstajajo posledice za dejanja. Dal bom enostaven primer:

Zadrževanje določene osebe v splošnem ni dovoljeno.

Vendar, če ta ista oseba stori nek prekršek(pretep, kraja, poskus prevare, požigalec pa take fore) potem imaš usako pravico oz. dolžnost, da to osebo zadržiš do prihoda ustreznih organov.

Isto je s temi prevarami na spletu- s prevaro je storjen prekršek in edino pravilno je, da se o tem opozori ostale. Ni nobeno blatenje imena, če se je oseba oblatila s svojimi dejanji.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

LitralSM ::

Janac je izjavil:

ÄŒe objaviĹĄ sem gor njegove podatke te lahko kontra toĹži, blatenje imena ipd.

A bom jaz tebe tozil, ker si me opetnajstil za 25 eur? Ne bom te.
A bos ti mene tozil, ko bom javnost anonimno obvestil o tvoji prevari in o tebi? Ne bos me, tudi me ne bos mogel.

St235 ::

Isto je s temi prevarami na spletu- s prevaro je storjen prekršek in edino pravilno je, da se o tem opozori ostale. Ni nobeno blatenje imena, če se je oseba oblatila s svojimi dejanji.


dokler goljufija/prevara ni dokazana seveda lahko gre za blatenje.


A bos ti mene tozil, ko bom javnost anonimno obvestil o tvoji prevari in o tebi? Ne bos me, tudi me ne bos mogel.

aninimno? right, ker on pa nima tvojih podatkov. Razen mogoče če jih je tolk nategnil, dane bo vedel kdo se je spravil objavljat podatke.

Unknown_001 ::

Vikking je izjavil:


Ali mu ne bo odprl vrat, ali pa bo poklical policijo za motenje posesti. Potem pa bo poleg dolge "surle" odnesel še kak plačilni nalog za motenje posesti. Tako bo namesto 26€ v minus še za kakega ali dva stotaka ekstra.


Preveč kompliciraš. Ne moreš kar tako nekoga prijavit. V tem primeru da bi ga za tako prijavil bi bila dost velka verjetnost, da bo un fasal kazen ker je podal lažno prijavo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

St235 ::

Od kje pa ta neumnost? A ploh veš kaj je lažna prijava?

Nekoga za kogar verjameš da te je ogoljufal lahko prijaviš brez najmanjše slabe vesti ali strahu, da bo šlo za lažno prijavo.

Lightning17 ::

Greš na policijo in ga prijaviš... Ko mu bodo na dom prišli ti bo hitro vrnil denar, sploh če mu policist omeni da ga lahko tožiš še za psihične težave ki si jih utrpel, izgubo časa, itd...

Zgodovina sprememb…

St235 ::

sploh če mu policist omeni da ga lahko tožiš še za psihične težave ki si jih utrpel,


in potem svizec zavije čokolado v folijo. Ljudje, čist preveč televizije gledate.

Unknown_001 ::

St235 je izjavil:

Od kje pa ta neumnost? A ploh veš kaj je lažna prijava?

Nekoga za kogar verjameš da te je ogoljufal lahko prijaviš brez najmanjše slabe vesti ali strahu, da bo šlo za lažno prijavo.


Nisi razumel. Nisem govoril o OP-u. @Vikking je neki kompliciral da ga nategun lahko prijavi motenja posesti, če se pri njemu oglasi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

St235 ::

seveda ga lahko, če mu hodi po njegovi lastnini. Lažna prijava je samo in le če ti nananiš kršitev za katero veš da se ni zgodila. Po domače povedano če se zlažeš. Če pa ti nekdo hodi nabijat po vratih in težit z neko goljufijo,ga pa seveda lahko prijaviš.

Unknown_001 ::

A pol se človk ne sme oglast pr nategunu da kompenzacijo zahteva?

Kaj jst vsega ne zvem...

8-O
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

St235 ::

lahko se oglasiš in on gre lahko na policijo, če meni da ga ndaleguješ in policaj bo ocenil ali je nejgova prijava upravičena ali ne. Ampak, če prijava ni upravičena to še ne pomeni, da gre za lažno prijavo.

Unknown_001 ::

Pol ne bi smel bit problem, če se pri njem oglasi enkrat pa se poskuša pogovort.

Sj nisem mislil v tem smislu da bi blo treba težit, DOH ;((
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Lightning17 ::

St235 je izjavil:

sploh če mu policist omeni da ga lahko tožiš še za psihične težave ki si jih utrpel,


in potem svizec zavije čokolado v folijo. Ljudje, čist preveč televizije gledate.


Tako je in čisto nič drugače !!! Če ga policija obtoži kraje, ga ti lahko še civilno tožiš za posledice - seveda po vsej verjetnosti psihičnih težav zaradi 20 evrov nimaš, ampak kdo ti to lahko dokaže??? Lahko pa na ta račun par sto evrov dobiš, pa nateguna naučiš lekcijo...

St235 ::

Lightning, da o policiji, sodstvu in sodnih postopkih nimaš pojma, vemo že lep čas, tako da lahko nehaš.

V civilni tožbi je TOŽNIK tisti, ki dokazuje in ne obratno. Torej boš ti tisti, ki boš moral dokazat, da imaš psihične težave zaradi 20€. Pravna praksa v EU je takšna, da se priznava samo dejanske stroške in nekih fiktivnih navedb o psihinih težavah zaradi 20€. In edina lekcija, ki jo boš odnesel je kako se plača sodne stroške v primeru izgubljene tožbe.

LitralSM ::

St235 je izjavil:

Isto je s temi prevarami na spletu- s prevaro je storjen prekršek in edino pravilno je, da se o tem opozori ostale. Ni nobeno blatenje imena, če se je oseba oblatila s svojimi dejanji.


dokler goljufija/prevara ni dokazana seveda lahko gre za blatenje.


A bos ti mene tozil, ko bom javnost anonimno obvestil o tvoji prevari in o tebi? Ne bos me, tudi me ne bos mogel.

aninimno? right, ker on pa nima tvojih podatkov. Razen mogoče če jih je tolk nategnil, dane bo vedel kdo se je spravil objavljat podatke.

Tudi če nategne samo enega, bo težje prikazal, da sem podatke izdal jaz. Take osebne podatke se namreč da zbrati z malo več socialnega enžiniringa / druge obične tehnike iskanja podatkov. Res da ne vse na 1x in ne v tako zelo kratkem času, ampak gre.
Sledi za sabo pa se na netu da zelo enostavno skriti/prikriti. Pač greš čez dotatnih 3-5 slojev zaščite.

St235 ::

normalno, ker če je nategnil samo enega se bo moral res prebit čez 15 slojev zaščite, ko bo našel opis primera skupaj z njegovimi podatki na internetu, da bo vedel kdo je bil.

rajc123 ::

no pa sem resil zadevo uposteval sem nasvet od enega ki je tukaj napisal da naj mu malo zagrozim in sem mu napisal da bom podal prijavo na policijo in je po tem smsu takoj odpisal da naj posljem bat nazaj da bo uredil :D

kloko ::

Nič še nisi rešil, dobil si samo še eno obljubo. Do rešitve zna preteči še precej vode po Savi...

L.p., Kloko

rajc123 ::

OK :) tema se lahko zbriše

Lightning17 ::

St235 je izjavil:

Lightning, da o policiji, sodstvu in sodnih postopkih nimaš pojma, vemo že lep čas, tako da lahko nehaš.

V civilni tožbi je TOŽNIK tisti, ki dokazuje in ne obratno. Torej boš ti tisti, ki boš moral dokazat, da imaš psihične težave zaradi 20EUR. Pravna praksa v EU je takšna, da se priznava samo dejanske stroške in nekih fiktivnih navedb o psihinih težavah zaradi 20EUR. In edina lekcija, ki jo boš odnesel je kako se plača sodne stroške v primeru izgubljene tožbe.


Kaj pa ti zopet nakladaš??? Zakaj ne bi mogel tožit??? To kar sem zgoraj napisal si nisem izmislil ampak sem omenil primer, ki SE JE zgodil... Policija je mulcu prišla na dom, obvestili so ga, da je X oseba podala prijavo zoper njega... in da je sedaj vse odvisno od osebe ki je podala prijavo - ali bo tožil civilno ali ne... ali bo umaknil prijavo ali ne... In ja, logično da tožnik dokazuje psihične težave... Tu itak kaj dosti ni dokazat... Nihče tega ne more preverit... Lahko zahtevajo kako potrdilo zdravnika, psihijatra... To pa kolega pokličeš ki dela v medicini, pa ti zrihta podpisano da imaš psihične težave... In seveda, kakšnih 15 000EUR ne moreš iskat, 300EUR bi pa lahko dobil...

Nepremoženjska škoda (škoda na nematerialnih dobrinah):

Telesne bolečine; sodna praksa poleg njih priznava tudi nevšečnosti v zvezi z zdravljenjem (vožnje in čakanje na preglede, slikanja in preiskave ipd.).
Duševne bolečine ZARADI (katerikoli drug razlog od naštetih ni pravno priznan):
- zmanjšanja življenjske aktivnosti (npr. dolgotrajno okrevanje po poškodbi zaradi česar je potrebno opustiti rekreacijo, hobije in sploh vse običajne - življenjske funkcije);
- skaženosti (npr. brazgotine na vidnim mestih);
- razžalitve dobrega imena in časti;
- okrnitve svobode ali druge osebnostne pravice (npr. neupravičen zapor ali pripor, poseg v zasebnost, zloraba osebnih podatkov ipd.);
- smrti ali posebno težke invalidnosti bližnjega;
- Okrnitev ugleda ali dobrega imena pravne osebe
- Strah

Zgodovina sprememb…

telexdell ::

In za koliko se mu je zmanjšala življenjska aktivnost po prijetju napačnega bata? Ga je bilo strah, da bo umrl, postal invalid, težko dobil ženo?

Ma si otročji!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Lightning17 ::

telexdell je izjavil:

In za koliko se mu je zmanjšala življenjska aktivnost po prijetju napačnega bata? Ga je bilo strah, da bo umrl, postal invalid, težko dobil ženo?

Ma si otročji!


Kdo govori o tej točki??? Strah, da ga bo v prihodnje ponovno nekdo nategnil, strah, da se mu bo hotel maščevati in bo na njegove stroške naročal robo domov (ima namreč vse podatke)... V tem primeru za 20EUR nima smisla... Sicer pa ne govorimo o smiselnosti tožbe, pač pa ali je možna ali ne... In tožba je utemeljeno možna, koliko se pa splača je pa druga zadeva...

Zgodovina sprememb…

telexdell ::

No, no v telefonskem imeniku so imena in naslovi preko 100.000 oseb. Te potem lahko vsaka od njih toži zaradi strahu, da jim boš po pošti pošiljal pravne nasvete? Te lahko jaz tožim zaradi strahu, da mi lahko odpove srce medtem ko se smejem tvojim otročarijam?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Lightning17 ::

Vidim da nisi dojel smisla zgoraj napisanega... Off

St235 ::

predlagam, da vložimo skupno tožbo zoper Lightninga, ker nam vsem povzroča resne duševne težave in nas vse bolj skrbi, kam gre ta svet in zvečer ne moremo normalno spat zaradi tega. Nedvomno lahko dokažemo, da je dosti večja škoda na račun njegovega pametovanja na tem forumu, kot zaradi 20 EUR vrednega bata.

in bo na njegove stroške naročal robo domov


Daj pojasni tole nebulozo? kako točno bo nekdo na moje stroške meni naročal robo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Lightning17 ::

Nihče te ne sili brat forum... ali pač??? Grow up kid...

Aja kako bo nekdo naročal na tvoje stroške??? Veliko je takih podjetji ki ti izstavijo račun, če ne sprejmeš pošiljke... Enaa.com je sigurno tako podjetje... Redno naročam in vedno opozori, da v kolikor pošiljka ne bo sprejeta sem odgovoren za stroške poštnine... 10 takih pošiljk pa sem ob 100 EUR

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Enaa.com je sigurno tako podjetje... Redno naročam in vedno opozori, da v kolikor pošiljka ne bo sprejeta sem odgovoren za stroške poštnine


wat? kako ti to napišejo? oz. kje to vidiš? nisem še nikoli dobil obvestila od enaa ki bi se nanašalo na kaj takega.

Lightning17 ::

Ne vem kje točno piše samo pa sigurno te nekje opozori... Mogoče celo na predračunu ali računu... Če ne prevzameš paketa, ki si ga naročil si odgovoren za plačilo poštnine...

Lightning17 ::

Preberi Splošni pogoji poslovanja na enaa.com

PLAČILO PO POVZETJU Z GOTOVINO
V kolikor se odločite za plačilo po povzetju, lahko plačate le z gotovino. Zato morate biti ob prevzemu prisotni in imeti dovolj gotovine za plačilo kupnine. Če boste v času dostave kljub temu odsotni, lahko kasneje naročeno pošiljko dvignete in plačate na najbližji pošti.
Vkolikor pošiljke ne boste prevzeli in jo bo dostavna služba vrnila na naše stroške k nam, vam bomo zaračunali stroške v višini 10,00 €.

St235 ::

ROFL, in kdo je tako neumen da bo to plačal?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali smejo davčne številke po spletu potovati nešifrirane?

Oddelek: Novice / NWO
4817870 (14516) Miha 333
»

Ugrabitev identitete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212393 (9662) St235

Bivša punca = ukradena gesla (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16123561 (19112) Gandalfar
»

Korejska igra hoče mojo sliko in kopijo osebne (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5711192 (9791) Reycis
»

Facebook - zloraba

Oddelek: Informacijska varnost
237204 (6003) St235

Več podobnih tem