» »

Zimske gume 215/55 16

Zimske gume 215/55 16

rusilec9 ::

Pozdravljeni!

Kupujem nove zimske gume dimenzije 215/55 16. Zanimam se za naslednje gume:

Nokian WR A3
Hankook Icept w310
Semperit Speed grip 2
Uniroyal MS plus77

Ima kdo kakšne izkušnje in mi lahko svetuje? Zadnji dve lahko dobim za isto ceno, prve dve 10 EUR dražje.

Hvala!

SkIDiver ::

Od tega kar si napisal bi sam vzel Nokian.

Mesar ::

Continentalke! Od naštetih...

SkIDiver je izjavil:

Od tega kar si napisal bi sam vzel Nokian.


+1 za WR A3
Your turn to burn!

SkIDiver ::

Ko je že ravno Mesar izpostavil. Če bi rad na daljši rok boljšo gumo potem kot rečeno, Continental. Alternativa, ki se cenovno pozna pa Nokian.

Pa seveda vedi, da je guma za max 4 leta in da globina profila ni vse pri gumi.

Brias ::

continetal :)

- ADAC Reifentest 2012 -
Winterreifen 205/55 R 16 H

GrimReaper ::

S tem da je za max 4 leta se strinjam, sploh za zimske.
Sem pa kratek čas vozil tut 6 let stare zimske Eskimo S3 in 8 let stare letne Bridgestone Turanza ER300, ker sem jih dobil na avtu.
Prve res niso ble več niti za po suhem, v krožnem si pritisnil z drugo, je blo dost že 2500-3000 obratov s 105KM avtom in je avto zgubil oprijem. Pa tudi po bolj blagih ovinkih je zgubljal oprijem.
Bridgestone so ble pa še dost ok za svoja leta, po suhem ni blo problemov, po mokrem je pa malo zdrsnil če je blo mokro krožno, pa en smotan ovinek je bil v katerega sem prehitro prišel s 60km/h.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Invictus ::

Dunlop Winter Response 4D

Niso slabe ... Mogoče je tudi že kaj novejšega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Buggy ::

Continental sam po sebi ni ravno referenca...sem imel na avtu lani in predlani (cca 30Kkm zime) Continental TS830P (kao performance), ki ima drugacen profil kot TS830 in je bila za snezni klanec en pol ku*ca vredna zdaj so pa ze za smeti.
Letos bom verjetno tudi sam probal Noian WR D3 ki jo v dimenziji 205/55/16 dobis ze za dobrih 70€

Hayabusa ::

Jaz pred nakupom gledam tole:
http://www.motorevija.si/si/356/1621/AM...
continental contiwintercontact TS850 brez razmišljanja.

SkIDiver ::

Fantje ni vse v točkah, ki jih guma doseže na testu. Ker po večini gume uporabljamo vsaj dve sezoni ali več (pustimo tiste, ki komplet ali več kompletov porabijo v eni sezoni) je bistveno tudi kako se material gume obnaša skozi čas po začetku uporabe.

Sam recimo, dokler me ne bo nekdo obratno prepričal tudi pogledam ne Dunlop kot je predlagal Invictus. Ne vem kakšni so trenutni modeli, ampak s predhodnjimi modeli v letnem in zimskem setu sem v drugem letu rabe po mokrem letel kot po ledu. Katastrofa v glavnem za moj okus.

Skratka bistvo, ki ga želim reči; najdite in poglejte teste rabljenih pnevmatik, nato poiščite teste istih pnevmatik, ki so se testirale kot nove in primerjajte razlike. Tam šele vidiš kaj je primerna guma za nekoga, ki si nadeja uporabljati gumo 2, 3 ali 4 sezone.

Invictus ::

Ne vem kaj počneš z njimi, ampak meni so se pozimi kar obnesle.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LapD ::

Buggy je izjavil:

Letos bom verjetno tudi sam probal Noian WR D3 ki jo v dimenziji 205/55/16 dobis ze za dobrih 70€


Imaš kakšen link? Sam sem iskal, pa nisem našel pod 81 eur. Po drugi strani Sava Eskimo S3+ za 67eur ni slab deal (do zdej so mi dobro služile, čeprav jih mnogi dajejo v nič), ampak če najdem Nokian za dobrih 70 eur jih probam.
web&motion designer

Buggy ::

LapD je izjavil:

Buggy je izjavil:

Letos bom verjetno tudi sam probal Noian WR D3 ki jo v dimenziji 205/55/16 dobis ze za dobrih 70€


Imaš kakšen link? Sam sem iskal, pa nisem našel pod 81 eur. Po drugi strani Sava Eskimo S3+ za 67eur ni slab deal (do zdej so mi dobro služile, čeprav jih mnogi dajejo v nič), ampak če najdem Nokian za dobrih 70 eur jih probam.


se iskreno opravicujem, zamesal sem ceno :8)

tukaj sem gledal in so 83€

WarpedGone ::

Ker po večini gume uporabljamo vsaj dve sezoni ali več (pustimo tiste, ki komplet ali več kompletov porabijo v eni sezoni) je bistveno tudi kako se material gume obnaša skozi čas po začetku uporabe.

This.
Žal še nism zasledil 'zasledovalnega' testa, kjer bi se isto gumo še enkrat ocenilo čez 1 sezono/10k prevoženih.
Tko pa se pumpa nov performans, kaj bo pa čez nekaj k km pa vsem dol maha - sam da bo še neki profila pa bo ok.
Posledično so nove gume ko lim, čez nekaj časa pa ko plastika.
Zbogom in hvala za vse ribe

Engineer_ ::

To je sicer res, samo če so gume A na začetku rabe nekajkrat boljše od gum B, bodo po nekaj sezonah še vedno boljše od gum B. Zna bit da bodo boljše celo od novih gum B. Odvisno od kvalitete materiala pač.

Sam gum načeloma ne bi imel pod nobenim pogojem več kot 4 leta.

Moj glas: če bi rad dal malo kupi fuldo montero cristall 3. Če bi rad kvaliteto pa continental. Iz seznama, ki si ga objavil pa bi jaz izbral Nokian.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Janac ::

Si mogoče pogledal MABOR gume?

WarpedGone ::

samo če so gume A na začetku rabe nekajkrat boljše od gum B, bodo po nekaj sezonah še vedno boljše od gum B.

Tega *ne* moreš vedet na pamet. Lahko da ja, čist komot pa ne.
Nobena nova guma A ni nekajkrat bolša od ne-čunga-lunga nove gume B. Ralika je bol al manj v detajlih, tle pa staranje povsem premeša karte.

Kdor gleda mabor gume, se s tem seveda nima kaj obremenjevat.
Zbogom in hvala za vse ribe

Engineer_ ::

Janac je izjavil:

Si mogoče pogledal MABOR gume?


the definition of čunga-lunga.

WarpedGone je izjavil:


Nobena nova guma A ni nekajkrat bolša od ne-čunga-lunga nove gume B. Ralika je bol al manj v detajlih, tle pa staranje povsem premeša karte.


Zdaj boš rekel da je Sava primerljiva s Continentalko? Saj ne rečem, za svoj denar je vredu guma. Samo že sama primerjava je malce smešna.
Vseeno priznam da imaš prav, vseeno se lahko slabša guma lepše stara, ostane dlje mehka. Pač to je nemogoče reči saj je odvisno tudi od načina vožnje, shranjevanja itd itd itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Janac ::

Mabor = Continental, ste pameti da kar kipi od vas

Engineer_ ::

tudi goodyear, dunlop in sava so povezani, pa niso v istem rangu.

black ice ::

Janac je izjavil:

Mabor = Continental, ste pameti da kar kipi od vas

Na katerem avtu si jih vozil? :>

Skyman ::

na poniju jih je furu :D

Moj glas UG8 goodyear :D oz ce moras izbrati iz seznama glas za nokian!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158488389 (19686) Leko
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778040 (48822) slemarko
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623908 (19762) Domobrancek
»

Zimske gume Vredestein Wintrac (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10316503 (11038) SuperVeloce

Več podobnih tem