» »

Davek na nepremičnine

Davek na nepremičnine

««
18 / 23
»»

Gavran ::

Pithlit je izjavil:

Ja, je.


No pa mi uredi da lahko podarim 1000 evrov vreden kos zemlje sodelavcu.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

dronyx ::

Gavran je izjavil:

No pa mi uredi da lahko podarim 1000 evrov vreden kos zemlje sodelavcu.

Če gre za kmetijsko zemljišče postopek predvideva javno objavo na oglasni deski UE in natančno določen seznam kdo vse ima predkupno pravico. S takimi "darilnimi pogodbami" in plačilom "keš na roko" se bi dalo tak sistem z lahkoto izigrati. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Gavran ::

Jaz to vem. @pithlit pa ne.
Pa je zadeva lahko povsem preprosta. Kot pri prodaji avtomobila, le da mora preteči tistih 30 dni. Ampak dajmo raje komplicirat in tako zagotoviti delo "našim" da bodo urejali tisto kar bi bilo lahko tako enostavno...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

dronyx ::

Kakor sem prebral, mora podaritev kmetijskega zemljišča odobriti Upravna enota. Ne vem sicer kakšna je praksa, ampak teoretično je kot kaže možno, da nekomu podariš kmetijsko zemljišče, on ti pa v zahvalo stisne v roko kakšnega stotaka ali dva.

Pithlit ::

dronyx je izjavil:

Če gre za kmetijsko zemljišče postopek predvideva javno objavo na oglasni deski UE in natančno določen seznam kdo vse ima predkupno pravico.

Nobenega seznama ni treba delat.

Drugače pa se pokliče notarja in zmeni za uro. Ako je zemljišče kmetijsko boš pač počakal tistih 30 dni (razen če je 'znanec' sorodnik ali kmet - pol je zadeva rešena skorajda instantno). In to je to.

Ne vem kje najdete probleme.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Problemi so izključno v funkcionalni nepismenosti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Mah očitno gre enim v nos da morajo celo 30 dni počakat. Ali pa da se lahko zgodi da kdo predčasno not vskoči (kot da ni vseeno kdo ti plača).

Tko kot kupec ene moje kmetijske parcele (no, šlo je za kompenzacijo)...
On: "Ja... jeb** ti... kaj pa če jo kdo drug kupi? Pol ne bomo mogli kompenzirat!"
Jaz: "Pa kje je problem? En drug jo kupi... jaz ti pa kupnino dam..."
On: "Aja... ja no, to bi pa bilo pol še bolje..."
*duh*
Life is as complicated as we make it...

dronyx ::

Pithlit je izjavil:

Nobenega seznama ni treba delat.

Joj, no...saj dobro veš, kaj sem mislil, samo se je tako lepo delati pametnega in Dronyxa imeti za tepca. Paše kaj? Seznama ti jasno ni potrebno delati, ampak sem jaz hotel povedati da je določeno, kako gre vrstni red za predkupno pravico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mipe ::

Heh, lastniki zemljišč plačujejo nepremičninski davek za nelegalne romske bajte na njihovem zemljišču. Država kaže svoj pravi obraz: obraz bebčka, ki ki nima pojma, kaj dela :P

dronyx ::

@Mipe: Imaš ti kaj proti romom?

Mipe ::

Samo proti ciganom. Sicer pa je država odgovorna za nastalo stanje: pomižala je, ko so začeli graditi nelegalna naselja, pomižala je, ko so lastniki zahtevali svoje, miži, ko cigani kršijo vse mogoče zakone in uredbe ter ignorirajo sankcije, zdaj pa je ignorantska država lastnikom žemljišč še pribila davek na vse te nelegalne bajte.

Tragikomedija!

Upajmo samo, da bodo ti "Romi" solidarni in počistili bližje gozdove posledic žledoloma, da lastniki ne bodo fasali glob.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Invictus ::

Se strinjam. Bolje bi bilo da bi država vse črne gradnje porušila.

In še 1x pobrala davek na gradbene storitve in material.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

dronyx je izjavil:

samo se je tako lepo delati pametnega in Dronyxa imeti za tepca.

Mi ni treba.

dronyx je izjavil:

jaz hotel povedati da je določeno, kako gre vrstni red za predkupno pravico...

Je, ja. In to predstavlja omembe vredno komplikacijo? Da moraš en dodatni obrazec izpolnit, ga nalimat na oglasno desko na UE in počakat 30 dni (ali pa manj, če se slučajno najde kupec ki bo kupil 1/64 parcele)?

Če je to to... si pa eni ful komplicirate življenje. Bog ne daj da imate v trgovini na izbiro 3 sorte kislih kumaric.

Invictus je izjavil:

Bolje bi bilo da bi država vse črne gradnje porušila.

Poudarek na vse. Tkole: Bolje bi bilo da bi država vse črne gradnje porušila. Od Jakliča do sosedovega Toneta.

Bi bil v trenutku vzpostavljen red na tem področju.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

dronyx ::

>Je, ja. In to predstavlja omembe vredno komplikacijo?

Ne samo komplikacijo! Jaz dejansko z nepremičnino, ki sodi med kmetijska zemljišča, kot lastnik ne morem prosto razpolagati in jo prodati komur jaz želim ter po ceni, ki se jo dogovorim s kupcem.

To se meni zdi kljub vsemu huda omejitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Aston_11 ::

Malenkost si res omejen, ja. Vendar ne pri ceni.

dronyx ::

Aston_11 je izjavil:

Malenkost si res omejen, ja. Vendar ne pri ceni.

Pri ceni morda res ne, gre pa za formalni postopek s časovnimi roki, ki je očitno podoben "javnemu naročanju". Nisem siceer tega še počel, ampak predvidevam, da tu ni možnosti "pogajanj", da recimo obesim neko ceno na oglasno desko, potem se pa s kupcem dogovorim za nekoliko nižjo ceno in transakcijo izpeljem. Verjetno je treba v takem primeru ponoviti postopek, spet čakati 30 dni...

Aston_11 ::

Kaj bi se pogajal, tu se ti ni treba. Nabiješ ceno in če rata rata. Saj itak folk dela tako, da se najprej z nekom dogovori, potem šele obesi na oglasno desko, kjer jih nato torpedira kakšen predkupni upravičenec.

dronyx ::

Aston_11 je izjavil:

...kjer jih nato torpedira kakšen predkupni upravičenec.

Si ne predstavljam, da bi kdorkoli lahko tak oglas opazil, razen če načrtno ne hodi tega spremljat na UE, ali če ne obstaja kakšen elektronski sistem obveščanja (kar verjetno ne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Gavran ::

Ja pri spremembi cene je potrebno ponovno čakati 30 dni in nič manj. Tudi če prvi dan pride kupec. In tudi drugo obvestilo mora biti tam 30 dni.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

trololo2 ::

Aston_11 je izjavil:

Kaj bi se pogajal, tu se ti ni treba. Nabiješ ceno in če rata rata. Saj itak folk dela tako, da se najprej z nekom dogovori, potem šele obesi na oglasno desko, kjer jih nato torpedira kakšen predkupni upravičenec.


V teoriji. V praksi pa to izgleda tako da se prijavi še polno folka, mnogi s preskupno pravico izključno zato da zavlačujejo postopek ali izsiljujejo "prvotnega" kupca. Moraš dati postopek enkrat skozi da vidiš kakšen FAIL je. Korist od njega imajo pa predvsem birokrati ki vodijo postopek, ugotavljajo stanje na terenu ipd.

Aston_11 ::

dronyx je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

...kjer jih nato torpedira kakšen predkupni upravičenec.

Si ne predstavljam, da bi kdorkoli lahko tak oglas opazil, razen če načrtno ne hodi tega spremljat na UE, ali če ne obstaja kakšen elektronski sistem obveščanja (kar verejtno ne).

Ne boš verjel, ampak predkupni upravičenci kar spremljajo, imaš pa tudi na internetu, vendar bi dvomil, da to spremljajo. Saj v bistvu največ problemov je ravno na tem področju, ko v done deal pade en padalc.

Pithlit ::

dronyx je izjavil:

Nisem siceer tega še počel

To je jasno vsem sodelujočim ki so kdajkoli že izpeljali kakšen posel z nepremičninami.

dronyx je izjavil:

ampak predvidevam

Kar je tvoja napaka.

dronyx je izjavil:

da tu ni možnosti "pogajanj", da recimo obesim neko ceno na oglasno desko, potem se pa s kupcem dogovorim za nekoliko nižjo ceno in transakcijo izpeljem.

Ker ravno to se počne. Če je že treba točno določenemu kupcu prodat parcelo. Kako pa misliš gredo menjave (kompenzacije) skozi?
Life is as complicated as we make it...

trololo2 ::

dronyx je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

...kjer jih nato torpedira kakšen predkupni upravičenec.

Si ne predstavljam, da bi kdorkoli lahko tak oglas opazil, razen če načrtno ne hodi tega spremljat na UE, ali če ne obstaja kakšen elektronski sistem obveščanja (kar verejtno ne).


Imaš oglasno desko na internetu. Tu je še vse lepo in prav, postopek kasneje je fail, brezbezna komplikacija ki omejuje pravice lastnika, prvotnemu namenu pa ne služi več.

dronyx ::

@Pithlit: Ti mene kot vidim ne maraš. :)

Aston_11 ::

Pusti ženske, one so z namemom na svetu.

Pithlit ::

Spet nekaj domnevaš.

Ne maram zavajanja... samo zato da boš imel prav. In to kljub temu da ti odgovarjajo ljudje ki so šli skozi ta proces (tudi večkrat - na obeh straneh).
Life is as complicated as we make it...

dronyx ::

trololo2 je izjavil:

Imaš oglasno desko na internetu...

Pa kaj ti res misliš da imajo kmetje čas cele dneve spremljati oglasno desko na internetu, če se bo slučajno enkrat v naslednjih letih pojavil oglas za sosednjo parcelo? To je samo malo manj utopično kot pa hoditi gledat leseno oglasno desko na UE.

Gavran ::

Ja se dogaja. Smo imeli štiri potencialne kupce ki so zadevo našli na oglasni deski.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

trololo2 ::

dronyx je izjavil:

trololo2 je izjavil:

Imaš oglasno desko na internetu...

Pa kaj ti res misliš da imajo kmetje čas cele dneve spremljati oglasno desko na internetu, če se bo slučajno enkrat v naslednjih letih pojavil oglas za sosednjo parcelo? To je samo malo manj utopično kot pa hoditi gledat leseno oglasno desko na UE.


Tisti ki izkoriščajo zakon ga očitno imajo. Ne zagovarjam zakona da ne bo nesporazuma. Prvotni namen defragmentacije zemljišč je bil mogoče dober, izpadlo je pa tako da so pridobili le birokrati in nateguni s statusom kmeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

Pithlit ::

dronyx je izjavil:

To je samo malo manj utopično kot pa hoditi gledat leseno oglasno desko na UE.

Jaz si enkrat mesečno ogledam uno leseno tablo. Pa niti kmet nisem. Včasih se celo kaj zanimivega najde. Recimo zazidljiva parcela za 10k€... ki sem jo par let kasneje prodala za 52k€. In ja, se je prodajala v kompletu s travnikom, sadovnjakom in gozdom (torej kmetijska).

Vse sorte kekcev nas najdeš pred temi oglasnimi deskami.
Life is as complicated as we make it...

Mehmed ::

dronyx je izjavil:

trololo2 je izjavil:

Imaš oglasno desko na internetu...

Pa kaj ti res misliš da imajo kmetje čas cele dneve spremljati oglasno desko na internetu, če se bo slučajno enkrat v naslednjih letih pojavil oglas za sosednjo parcelo? To je samo malo manj utopično kot pa hoditi gledat leseno oglasno desko na UE.


Ti bi mogoce cele dneve, povprecnemu cloveku je pa dovolj enkrat na 30 dni za minuto.
Ce si upravicenec pa verjetno tudi slisis kaj prej od koga.

mojca ::

Zadnjič sem spraševala glede prikaza GPS koordinat parcele. Poleg PISO-ta sem našla še tole: http://gis.iobcina.si, ki je zares boljši od PISO-ta in omogoča prikaz večih parcel na enem zemljevidu (nekaj, česar očitno noben drug program ni sposoben, je pa zelo uporabno), prav tako v njem manjka malo morje občin. Dobila sem pa tiste občine, ki sem jih iskala.

m0LN4r ::

A ni to fajn, folk je plačeval po 100EUR pr notarjih itn. in več da prepišejo služnost rodbini, da prišparajo naslednje leto, zdaj pa bo 0,15 enotni davek :D
Notarji so lepo zaslužili pa na upravni za nove osebne, pasuše pa vozniške :D

Na drugi strani pa folk zapravil po 200-300EUR da prišpara. :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

luli ::

m0LN4r je izjavil:

A ni to fajn, folk je plačeval po 100EUR pr notarjih itn. in več da prepišejo služnost rodbini, da prišparajo naslednje leto, zdaj pa bo 0,15 enotni davek :D
Notarji so lepo zaslužili pa na upravni za nove osebne, pasuše pa vozniške :D

Na drugi strani pa folk zapravil po 200-300EUR da prišpara. :D

Ta država ima edinstven model pospeševanja gospodarstva. Najprej nalepke za tehničnega, pa dimnikarju, zdaj notarji, sledijo pa specialci za energetske izkaznice. Ni kaj lenči obvlada skoraj tako dobro kot angleščino.

Še malo pa bo rekla :Dragi braće ui dount nid jor tajm. Nau ui nid jor mani.

dronyx ::

@m0LN4r: Kot sem že v enem zapisu omenjal se na ta dokaj nenavaden način pri nas "spodbuja gospodarstvo". Če je bilo zaradi tega narejenih 8000 služnosti, z vsako je bilo recimo v povprečju stroškov za 200 evrov...to znese skupaj 1,6 MIO evrov in če gre recimo 20% (DDV) od tega državi je to solidnih 320.000 evrov prihodkov v proračun. Pa to sploh še ni vse...ko si gre notar z ekstra zaslužkom kupit nov avto ali jahto gre spet od tega del denarja od davkov v proračun...skratka, ta hec ni čisto nepomemben in brez učinkov na javne finance.

Sem pa vedno znova presenečen, kakšen tolerančni prag imajo slovenci. Mislim da so ljudje tule zreli še za kakšen "catch the cash". Samo štajerske se je potrebno izogibat! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Furbo ::

dronyx je izjavil:

trololo2 je izjavil:

Imaš oglasno desko na internetu...

Pa kaj ti res misliš da imajo kmetje čas cele dneve spremljati oglasno desko na internetu, če se bo slučajno enkrat v naslednjih letih pojavil oglas za sosednjo parcelo? To je samo malo manj utopično kot pa hoditi gledat leseno oglasno desko na UE.


Seveda imajo, prav tako kot imajo čas opravljati bližnjo in daljno okolico. Dovolj je, da gre ena vaška raglja na občino, pa kmalu ve cel kraj.

Drugače se da tudi to birokratsko oslarijo lepo obiti seveda.. samo malce iznajdljivosti je treba.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dronyx ::

Če so že vse prodaje objavljene na nekem spletnem portalu bi pričakoval, da ponujajo tudi možnost keriranja "mailing liste", torej da jaz lahko kot uporabnik nastavim, če se pojavi na prodajni strani neka parcela, da dobim po e-pošti obvestilo.

St235 ::

dronyx je izjavil:

@m0LN4r: Kot sem že v enem zapisu omenjal se na ta dokaj nenavaden način pri nas "spodbuja gospodarstvo". Če je bilo zaradi tega narejenih 8000 služnosti, z vsako je bilo recimo v povprečju stroškov za 200 evrov...to znese skupaj 1,6 MIO evrov in če gre recimo 20% (DDV) od tega državi je to solidnih 320.000 evrov prihodkov v proračun. Pa to sploh še ni vse...ko si gre notar z ekstra zaslužkom kupit nov avto ali jahto gre spet od tega del denarja od davkov v proračun...skratka, ta hec ni čisto nepomemben in brez učinkov na javne finance.

Sem pa vedno znova presenečen, kakšen tolerančni prag imajo slovenci. Mislim da so ljudje tule zreli še za kakšen "catch the cash". Samo štajerske se je potrebno izogibat! ;)


Vse te služnosti bi ali morale bit narejene že prej ali pa so narejene z namenom utaje davka. Ne v enem ne v drugem priemru se mi kaj dosti ne smilijo, da so to plačevali.

dronyx ::

@Lakotnik29: Zate je davčna prevara in davčna optimizacija kot kaže eno in isto in med prevarante šteješ verjetno tudi vse tiste, ki prijavljajo vzdrževane družinske člane pri dohodnini tako, da plačajo državi čim manj davka.

Mavrik ::

V čem točno pa je razlika?
The truth is rarely pure and never simple.

dronyx ::

Mavrik je izjavil:

V čem točno pa je razlika?

Po moje v zakonitosti? Pri davčni optimizaciji ti ne narediš nič nezakonitega oziroma ničesar takega, kar je opredeljeno kot kaznivo dejanje, ampak samo izkoristiš (zakonite) možnosti, ki ti jih sistem nudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jan_g ::

Eno je utaja, drugo pa legalno izogibanje. Ce recimo ne prijavis oddaje stanovanja, je to utaja, ce pa prepises del ali celotno nepremicnino na sorodnika v izogib visoki davcni stopnji, je po mojem legalno izogibanje ali optimizacija kot se je izrazil dronyx.

Furbo ::

Tisti ki tu krade je država, najprej ti obdavčijo plačo, potem drago plačaš vso papirologijo okoli gradnje, nato gradbeni material lepo obdavčijo, izvajalce pomolzejo, kar plačaš ti, nato drago plačuješ razne prispevke in položnice, pa jim še ni dovolj, treba ponovno obdavčiti..

..eni bi pa to zagovarjali. Za moje pojme to lahko zagovarja samo luzer, ki nima ničesar in je odvisen od državne podpore/plače.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

dronyx je izjavil:

@m0LN4r: Kot sem že v enem zapisu omenjal se na ta dokaj nenavaden način pri nas "spodbuja gospodarstvo". Če je bilo zaradi tega narejenih 8000 služnosti, z vsako je bilo recimo v povprečju stroškov za 200 evrov...to znese skupaj 1,6 MIO evrov in če gre recimo 20% (DDV) od tega državi je to solidnih 320.000 evrov prihodkov v proračun. Pa to sploh še ni vse...ko si gre notar z ekstra zaslužkom kupit nov avto ali jahto gre spet od tega del denarja od davkov v proračun...skratka, ta hec ni čisto nepomemben in brez učinkov na javne finance.

Sem pa vedno znova presenečen, kakšen tolerančni prag imajo slovenci. Mislim da so ljudje tule zreli še za kakšen "catch the cash". Samo štajerske se je potrebno izogibat! ;)

Vsak se je za to manipulacijo sam odločil ...

Nobenega ni država prisilila z dekretom ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mn ::

Furbo je izjavil:

Tisti ki tu krade je država, najprej ti obdavčijo plačo, potem drago plačaš vso papirologijo okoli gradnje, nato gradbeni material lepo obdavčijo, izvajalce pomolzejo, kar plačaš ti, nato drago plačuješ razne prispevke in položnice, pa jim še ni dovolj, treba ponovno obdavčiti..

..eni bi pa to zagovarjali. Za moje pojme to lahko zagovarja samo luzer, ki nima ničesar in je odvisen od državne podpore/plače.


Lepo povedano. Če že, bi še sprejel obdavčitev za samo parcelo, ker zemlja konec koncev je omejen "resource", ampak da pa v zahvalo ker sem obnovil streho in fasado ter menjal okna plačujem sedaj še višji davek je pa absurd.

Pithlit ::

Furbo je izjavil:

Za moje pojme to lahko zagovarja samo luzer, ki nima ničesar in je odvisen od državne podpore/plače.

Čudni so tvoji pojmi. Jaz to zagovarjam. Sicer sem verjetno res luzer... s svojim biznisom, ki si je vse kar ima plačala sama (delam od 16-ega leta naprej)... od države pa nikoli prejela nič (niti za javni sektor nisem opravila niti enega projekta).

A grem kontra tvojemu 'luzerju' in rečem da so proti lahko le tisti ki pojma nimajo kakšen kaos vlada na tem področju?
Life is as complicated as we make it...

mn ::

Pithlit je izjavil:

Furbo je izjavil:

Za moje pojme to lahko zagovarja samo luzer, ki nima ničesar in je odvisen od državne podpore/plače.

Čudni so tvoji pojmi. Jaz to zagovarjam. Sicer sem verjetno res luzer... s svojim biznisom, ki si je vse kar ima plačala sama (delam od 16-ega leta naprej)... od države pa nikoli prejela nič (niti za javni sektor nisem opravila niti enega projekta).

A grem kontra tvojemu 'luzerju' in rečem da so proti lahko le tisti ki pojma nimajo kakšen kaos vlada na tem področju?


Kakšen kaos točno davek na nepremičnine rešuje?

Invictus ::

mn je izjavil:


Lepo povedano. Če že, bi še sprejel obdavčitev za samo parcelo, ker zemlja konec koncev je omejen "resource", ampak da pa v zahvalo ker sem obnovil streho in fasado ter menjal okna plačujem sedaj še višji davek je pa absurd.

Saj si si dvignil vrednost premoženja.

Zato pač večji davek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mn ::

Invictus je izjavil:

mn je izjavil:


Lepo povedano. Če že, bi še sprejel obdavčitev za samo parcelo, ker zemlja konec koncev je omejen "resource", ampak da pa v zahvalo ker sem obnovil streho in fasado ter menjal okna plačujem sedaj še višji davek je pa absurd.

Saj si si dvignil vrednost premoženja.

Zato pač večji davek.


Moja osnovna premisa je, da je davek na premoženje bedarija in ne da obnovljena premičnina ni več vredna.

Pithlit ::

mn je izjavil:

Kakšen kaos točno davek na nepremičnine rešuje?

Dogajanje na UE v zadnjih tednih ni bilo dovolj jasno?

mn je izjavil:

Moja osnovna premisa je, da je davek na premoženje bedarija in ne da obnovljena premičnina ni več vredna.

Davek na premoženje je daleč najbolj fer oblika davka. Seveda, kot sem že večkrat povedala (pa ljudje to hitro ignorirajo ko je treba z raznimi 'luzerji' opletat), ob primerni implementaciji (treba je druge davke ukinit/spremenit).
Life is as complicated as we make it...
««
18 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj se bo spet splačalo kupit nepremičnino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17439099 (15786) kriptobog
»

novo vrednotenje nepremičnin (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14824557 (19541) buttcrack

Nov davek na nepremičnine. Ali bom obdavčen s 0,5%?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311506 (10492) Mavrik
»

Zakaj država ne obdavči nepremičnine, kot Američani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414849 (13335) Furbo

Več podobnih tem