» »

27'' ali še večji monitor s HD resolucijo

27'' ali še večji monitor s HD resolucijo

tony1 ::

Ker sem vedno bolj slep iščem LCD s čimvečjo velikostjo pikslov, kot je prikazano v tabeli:

Size Resolution Density Pixel Size Ratio Pixels Gain
15" 1024 x 768 85.3 ppi 0.2977 mm 4:3 0.75 MP 100%
19" 1280 x 1024 86.3 ppi 0.2944 mm 5:4 1.25 MP 167%
23" 1920 x 1080 95.8 ppi 0.2652 mm 16:9 1.98 MP 264%
23" 1920 x 1200 98.4 ppi 0.258 mm 16:10 2.2 MP 293%
24" 1920 x 1080 91.8 ppi 0.2767 mm 16:9 1.98 MP 264%
24" 1920 x 1200 94.3 ppi 0.2692 mm 16:10 2.2 MP 293%
26" 1920 x 1200 87.1 ppi 0.2917 mm 16:10 2.2 MP 293%
***27" 1920 x 1080 81.6 ppi 0.3113 mm 16:9 1.98 MP 264%***
27" 1920 x 1200 83.9 ppi 0.3029 mm 16:10 2.2 MP 293%
27" 2560 x 1440 108.8 ppi 0.2335 mm 16:9 3.52 MP 469%
30" 2560 x 1600 100.6 ppi 0.2524 mm 16:10 3.91 MP 521%

Iz tega vidim, da ima največjo piko 27'' s full HD resolucijo, torej bi kupil en tak monitor:
http://www.mimovrste.com/artikel/265012...

Pri kolegu sem v živo videl tole LGjevo 27'' televizijo z IPS full hd panelom:
http://www.mimovrste.com/artikel/265012...

in bil šokiran, ker slika ni nič slabša od Dellovih U2311H, ki jih imam zdaj :-D...

Skratka, zanima me, kakšna je slika od blizu na običajnih 32 colskih TVjih? Je slabša od monitorjev? Imajo kakšni TVji tudi IPS matriko?

Razmišljal pa sem še o drugi možnosti, ki jo je pred časom omenil Brane2: kitajski paneli z Ebayja, če bi se med njimi našel kakšen orto "zastarel" 30 palčnež z 1920x1200 resolucijo... :-D

Ima še kdo kakšno idejo kje dobiti čimvečji KAKOVOSTEN monitor s čim nižjo resolucijo?

kratos ::

Kaj pa TV odpade? sam uporabljam 40" TV za računalnik in za moje potrebe (net, filmi ter občasno xbox) je vrhunski (gledam pa iz 2-4m oddaljenosti - kakor mi paše) ga imam pa namontiranega direkt na steno z nagibom tako da je več kot perfekten, zato ker ne igram računalniških iger in ne potrebujem mize za miško ter tipkovnico.

tony1 ::

Hja, monitor rabim za 8 ur (kolikor tolikor :)) resnega dela.

Tako velik TV sicer že imam, ampak je plazma in s treh metrov, kolikor je stran od postelje je tekst z nje slabo berljiv... :P

Ampak morda bi bilo vseeno za probati en takšen TV, morda bi šlo s kakšnega metra razdalje...

Uporablja kdo za namizno delo od blizu 30-40'' LCD TV?

hojnikb ::

kaj ko bi raje reševal problem z vidom in ne ekrana samga..
Sicer pa če te motijo male črke, pač povečaš dpi na obstoječem monitorju in je problem rešen
#brezpodpisa

DarwiN ::

Jaz uporabljam 32" Panasonic LCD TV za delo in skratka za vse... Sedim pa dobre pol metra proč. Kot bi imel monitor. Text je oster in lepo berljiv.. Pomoje idealna rešitev zate..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zheegec ::

Raje si kupi monitor s čim manjšo piko in povečaj velikost črk. Vsaj, če imaš težave z vidom. Zato je tudi višja ločljivost pri tablici boljša (do neke meje seveda), ker je pixel manjši, velikost črk pa identična, kot na slabši tablici.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tony1 ::

DarwiN je izjavil:

Jaz uporabljam 32" Panasonic LCD TV za delo in skratka za vse... Sedim pa dobre pol metra proč. Kot bi imel monitor. Text je oster in lepo berljiv.. Pomoje idealna rešitev zate..


Lahko poveš, kateri model? Bom probal poiskati kakšen tak TV in ga preizkusiti v živo...

Hojnik in Alien: Brez zamere, cenim vsak odgovor, ampak temu se lepo reče: društvo teoretikov :-)

Vid pač ni več 100%, kar je normalno za -10 dioptrije. In še iz časov 19'' monitorjev se je izkazalo, da je za delo najbolj prijeten monitor, ki ima v nativni resoluciji (ker so v LCDju pač fizične pike) čim večjo piko.

Seveda že sam (povsod kjer je možno) povečujem velikost fontov (ko kdo drug vidi moj browser, pade dol) in večino dela naredim v CLIju, problem pa je s tistimi napravami, ki imajo samo GUI, in tam včasih nimaš druge možnosti, kot gledati (pre)majhne fonte. Če pa delaš preko browserja, pa povečaš fonte, in zato izgubiš nekaj stolpcev vidne vsebine, ki jo sicer rabiš. V tem je štos.

Poleg tega imam še ta problem: ko enkrat padem "in the zone" pozabim na vse drugo in pač delam 14 ur skupaj in zato kdaj pozabim povsod dosledno povečevati fonte, na koncu me pa bolijo oči za brez veze. Večja pika bo pri tem pomagala... :)

DarwiN ::

Lahko poveš, kateri model? Bom probal poiskati kakšen tak TV in ga preizkusiti v živo...


Panasonic TX-L32S20ES

Ampak ga uporabljam že ene 3 leta in ga ni več v prodaji. Pač testiraj enega novejšega 1080p, pa v windowsih vklopi funkcijo "ClearType", če slučajno ni že privzeto vklopljena. Brez tega namreč text ni oster tako kot mora biti.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Machete ::

Da malo ugrabim temo. Ostajajo kaki TVji v resoluciji višji od 1920x1080. Ne 4K, ker so trenutno predragi.
Recimo 1920x1200 ali 2560x1600?

DarwiN ::

Niso vsi 4k predragi..

Seiki 39" 4k TV = 520EUR, osnovna cena. :P

edit: Omenjene resolucije pa ne obstajajo... Bo treba na 4k počakat, katerim bi naj v bližnji prihodnosti hitro padala cena..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Machete ::

Pa ta 'seiko' prodaja kdo v slo ali eu?
A je to že v osnovi zgrešen nakup ali imaš šanso da celo dela nekaj let?
3D, smart TV funkcije itd.. me ne zanimajo.

trnvpeti ::

tole(3840 x 2160 na 39") bi bilo celo za monitor primerno?

DarwiN ::

Tudi z davkom in carino je še vedno poceni.. No, bi bilo poceni.. Tako pa je zgrešen nakup, ja.. Ker pri 4K resoluciji kolkr sem zasledil zmore največ ~32Hz osveževanja, kar pa ni ravno optimalno a ne..Skratka, ni to to.. Čez 3-4 leta pa ja..

Gre pa kamot kot monitor..:

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Lonsarg ::

tony1 je izjavil:


Seveda že sam (povsod kjer je možno) povečujem velikost fontov (ko kdo drug vidi moj browser, pade dol) in večino dela naredim v CLIju, problem pa je s tistimi napravami, ki imajo samo GUI, in tam včasih nimaš druge možnosti, kot gledati (pre)majhne fonte. Če pa delaš preko browserja, pa povečaš fonte, in zato izgubiš nekaj stolpcev vidne vsebine, ki jo sicer rabiš. V tem je štos.

Poleg tega imam še ta problem: ko enkrat padem "in the zone" pozabim na vse drugo in pač delam 14 ur skupaj in zato kdaj pozabim povsod dosledno povečevati fonte, na koncu me pa bolijo oči za brez veze. Večja pika bo pri tem pomagala... :)


Zakaj se matraš... Namesto povečevanja fontov pri vsaki aplikaciji preprosto povečaj DPI na sistemskem nivoju in bo potem res vse večje, brez izjeme...

tony1 ::

Povej še kje se to nastavi? :) Povečevanje ikon/pisave v nastavitvah zaslona ni prava stvar...

Poleg tega opozarjam, da spet pridemo do problema LCDja, ker so piksli fizične pike v panelu.

DarwiN ::

Povej še kje se to nastavi?

V windowsih napiši v search "cleartype" in boš takoj našel.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tony1 ::

To imam že nastavljeno (priporočam tudi fine tuning ClearTypa). Kje pa se povečuje (zmanjšuje?) DPI?

DarwiN ::

Desni gumb na ozadje -> Screen resolution -> "Make text and other items larger or smaller" -> "set custom text size (DPI)"
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tony1 ::

To, že klikam :)

tony1 ::

Azgard: Žal se je na daljši rok izkazalo, da je zmanjšanje DPIja problem za nekatere aplikacije, ki potem ne delajo več pravilno (primer je Vmware vSphere). Skratka, vseeno rabim *kvaliteten* monitor z gromozansko piko.

Tako da spet gledam večje LCD TVje (30+ colskih full HD IPS monitorjev nima na trgu več živ bog), in najboljša rešitev bodo Panasonicovi LCD TVji (so LED in imajo IPS panel), pa še zelo ugodni so:
-32 colar:
http://www.amazon.co.uk/Panasonic-TX-L3...

-42 colar je tako minimalno dražji, da bi raje vzel kar tega :-)
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00B...

Po netu berem en kup ljudi, ki strašijo, da so to prevelike dimenzije za resno desktop uporabo, zato sem šel zanalašč za en dan srfat na 50 colsko plazmo - in zaenkrat se čisto okej počutim... >:D

Ampak vseeno, me lahko kdo prepriča, da bi bil 32 colski boljši od 42? :)

Zheegec ::

Zakaj bi te? Kar ti pač paše...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DarwiN ::

Jaz sem od mojga 32 TVja oddaljen nekje 70cm. Zaradi večje pike je jasno ostrina teksta slabša za cirka 30%, ampak je to pri tej velikosti še skoraj zanemarljivo, ker je tekst še vedno oster.. Ampak 42 col..hmm.. To je potem že vsaj 50-60% manj ostro, res pa je da je tudi tekst toliko večji, tako da težav z branjem zagotovo ne bo.. Ampak tudi glavo boš moral že kr premikat levo in desno, v kolikor sediš zelo blizu...

Ne vem, osebno bi vzel 42" samo v primeru, če bi sedel vsaj 1m proč od TVja.. Ampak če sediš 1.2m proč od 42", a ni potem podoben rezultat, kot če bi sedel pol metra proč od 32", ali 4m proč od 80 colskega? :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tony1 ::

Ah, klinc, sem vzel kar 42'' (na moj-tv.si pride 400 EUR, 32'' s full HD panelom je, ne vem zakaj, dražji 8-O).

Sporočim, kako se bo obnesla (morda jo bom celo dal na mizo vodoravno ali pa manjšim naklonom...).

Za hec dva dni surfam na 50'' in posebnih težav nimam... Še več, oči me manj bolijo... :)

tony1 ::

Skratka: že par dni delam z 42'' Panasonicovim TVjem iz linka zgoraj (ima pa en mali minus: ob levem in desnem robu je nekaj senc, ki so vidne samo na beli podlagi (npr. pisanje teksta) - na običajnih, barvnih slikah ali videu so precej nevidne - kar daje vedeti, da je stvar sicer TV in ne monitor). Se pa zadeva vseeno odlično obnese (imam ga postavljenega na čisto normalni mizi), da je vse večje mi zelo ustreza. Priporočam. :D

(Je pa treba razumeti, da je ima stvar 'le' full HD resolucijo - človeka lahko prime, da bi imel hkrati odprta štiri okna (reč je le skoraj toliko velika kot štiri 23''-ke) - ampak to nikakor ne bo šlo, ker je resolucija pač samo full HD. Se pa da delati z dvema oknoma - z vsakim na svoji polovici zaslona.)

Če ne bi bil še enkrat dražji, tudi delo s 50'' ne bi bil noben poseben problem.

Še to: zanimivo je tudi gledanje filmov s take razdalje, kjer je HD video videti čisto OK. To pomeni, da je 4K en mali nateg, dokler ne bomo imeli vsaj 80 col+ TVjev :-D.

P.S.: Ugodno prodam brezhiben Dell U2311H :-D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29271030 (20872) Yenk
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719196090 (96048) Crni_Dejan
»

Apple bojda pripravlja nove macbooke pro z visoko ločljivostjo Retina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
32679978 (64644) modicr
»

Štirikrat večji HD prihaja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16144893 (36059) bluefish
»

Samsung predstavil novo linijo LCD-monitorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7324367 (21910) ST-777

Več podobnih tem