» »

4K monitorji

4K monitorji

scipascapa ::

morda preko dpja?

icurk ::

grafična ima samo mini hdmi priklop pa 2x dvi, tako da dp odpade.

Invictus ::

icurk je izjavil:

Ampak zakaj potem na uradni strani od kartice piše do je max digital resolution 2560x1600? Torej jaz vem da 4k ne more poganjat, ampak 2560x1600 bi pa mogla al ne?

HDMI pred verzijo 2.0 podpira samo FullHD. Ker je bil za to tudi narejen ...

Uporabi DVI, če lahko ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

icurk ::

Kako pa uporabim DisplayPort, če grafična nima tega priklopa?

PARTyZAN ::

Ne moreš ga (vsaj ne na preprost način). Kot je bilo že napisano, maksimalno ločljivost boš dobil, če monitor priklopiš na Dual-Link DVI.

Obstajajo pa pretvorniki, ki niso poceni. Lahko googlaš za Dual link DVI to Display Port adapter. Pri tem bodi pozoren na maksimalno izhodno ločljivost. Ko boš našel kaj primernega ... boš verjetno prišel do spoznanja, da je nakup nove grafične kartice cenejša opcija ;).

Invictus ::

PARTyZAN je izjavil:

Ne moreš ga (vsaj ne na preprost način). Kot je bilo že napisano, maksimalno ločljivost boš dobil, če monitor priklopiš na Dual-Link DVI.

Obstajajo pa pretvorniki, ki niso poceni. Lahko googlaš za Dual link DVI to Display Port adapter. Pri tem bodi pozoren na maksimalno izhodno ločljivost. Ko boš našel kaj primernega ... boš verjetno prišel do spoznanja, da je nakup nove grafične kartice cenejša opcija ;).

Tole je res najcenejša opcija :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Kupiš najcenejšo grafiko z DisplayPort 1.2 (ali novejše) pa maš 4K.

Btw, hdmi 1.4 podpira 4K, samo z 30Hz (oz. z nvidia hackom tudi 60hz, ampak zgubiš barvni spekter)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

http://geizhals.eu/sapphire-radeon-hd-5...

evo najcenejša 4k ready grafa
#brezpodpisa

technolog ::

Še dobr, da mamo koga, ki se spozna. Bravno, hojnikb.

HDMI 1.4 res podpira 4K.

@Invictus, kako mu lahko priporočiš DVI namesto HDMI. HDMI podpira vse, kar DVI, ker je v osnovi zelo podoben, ampak novejši standard.

Invictus ::

technolog je izjavil:


@Invictus, kako mu lahko priporočiš DVI namesto HDMI. HDMI podpira vse, kar DVI, ker je v osnovi zelo podoben, ampak novejši standard.

HDMI je DVI + zvok.

In sta standarda kompatibilna med seboj. Električno. Zato obstaja cel kup pasivnih adapterjev DVI v HDMI in obratno.

Glede na nick ti ne bi škodilo malo izobrazbe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

technolog ::

Pa sej ti si mu predlagal DVI namesto HDMI. DVI je vedno slabše. (poleg ostalega tvojega bullsita)

Pa še nisem ziher, da lahko furaš 4k 60Hz prek DVI. Se pravi DVI ni samo "video del HDMI", kot praviš.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

technolog je izjavil:

Pa sej ti si mu predlagal DVI namesto HDMI. DVI je vedno slabše. (poleg ostalega tvojega bullsita)

Ker nima zvoka?
Pri monitorjih neke hude razlike ni ker itq večina nima vgrajenih zvočnikov..

technolog ::

DVI je slabše, ker vse, kar ponuja DVI, ponuja tud HDMI. Se pravi, če greš iz DVI na HDMI ničesar ne izgubiš, samo pridobiš.

Na isti način kot je kosilo brez sladice slabše kot kosilo s sladico, tud če se na konc odločiš, da sladice ne poješ.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

tolk kregarije, ki jo reši sub 50e grafika.
#brezpodpisa

mihec87 ::

technolog je izjavil:

DVI je slabše, ker vse, kar ponuja DVI, ponuja tud HDMI. Se pravi, če greš iz DVI na HDMI ničesar ne izgubiš, samo pridobiš.

Na isti način kot je kosilo brez sladice slabše kot kosilo s sladico, tud če se na konc odločiš, da sladice ne poješ.

Če sladice ne morem pojest je vseeno če je ni..:)

Seveda pa če kupujem grafično je bolje hdmi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

DarwiN ::

Pa sej ti si mu predlagal DVI namesto HDMI. DVI je vedno slabše. (poleg ostalega tvojega bullsita)

On je predlagal Dual-link DVI, torej dva DVI kabla, oziroma dva v enem, ki potem omogočita 2560x1440 resolucijo... To je jabolko spora med vama.

icurk je izjavil:

Vceraj sem dobil in prklopil 27" 4k dell p2715q in moram rect, da ko nanj priklopim svojga maca je to top zadevca. Pod display settings sem nastavil max space, tako da res uporabim 4k resolucijo in je vse dovolj veliko za delo. Edino v sublime text (ki ga uporabljam za programiranje) sem si za eno stopnjo povecal font, ker je ze po defaultu dost majhen font. Tako da zaenkrat zelo zadovoljen nad videnem :)


Lepo, da si zadovoljen.. No, sej to je bilo garantirano.. Ampak brez scalinga? Jaz bi rekel, da počakaj s to oceno nekaj časa, ko boš malo dlje testiral..

Na primer Word na 4k 28" monitorju:


Ne vem sicer s kakšen razdalje gledaš, ampak tole brez scalinga/zoomanja ne more biti zdravo na dolgi rok.. Vsaj IMHO in po mojih osebnih izkušnjah..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Invictus ::

technolog je izjavil:

Pa sej ti si mu predlagal DVI namesto HDMI. DVI je vedno slabše. (poleg ostalega tvojega bullsita)

Pa še nisem ziher, da lahko furaš 4k 60Hz prek DVI. Se pravi DVI ni samo "video del HDMI", kot praviš.

Saj mu nisem predlagal naj fura 4K preko DVI. Bralna funkcionalnost pač šepa. Če bi znal prebrano razumeti, bi videl, da mu tudi grafična ne podpira 4K.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

a nimajo maci za take 4k monitorje (retina) že po defaultu, da je max. resolucija 2560? vsaj macbooki retina.

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

66speeder66 ::

Kje ti vidiš 8k na tem tvojem linku?
Ne moreš imeti vsega verjetno... al pa ja no, ampak... mogoče...
ne vem...
la toya

cekr ::

66speeder66 je izjavil:

Kje ti vidiš 8k na tem tvojem linku?


vidim 5k, čakam pa na 8k. Čakam pravzaprav na 300dpi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Invictus ::

http://superuser.com/questions/845302/w...

Da ne boste narobe začeli ...

Samo ne vem če se splača dati precej ekstra denarja za 1k več ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

cekr ::

To se vse razume. Zato je pa tudi potrebno prej rešit samo porabo in hw zahteve.
Ni treba, da moraš met zraven celo trafo postajo.

Mogoče pa to reši celo računalniško industrijo.
Itak ni nobenega konkretnega napredka. Tu pa je pravi cilj, da boš moral met pravi stroj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

kuglvinkl ::

natančno cekr. Vse mora biti močnejše, GPU, CPU, več diskov, hitrejše povezve. Kot pri iznajdbi asfalta, če sobotno pretiravam.
Your focus determines your reallity

cekr ::

Potrebna je samo grafična kartica, ki je sposobna prezvečit tolikšno ločljivost.
To govorim o mojih potrebah, ki so samo v bolj clear sliki.
Vektor je pač vedno vektor in tu ne gre kaj več dosti resursov.
Za filme mi je dovolj HDfull vir.

Drugo je, če govorimo o čistih 8k virih. Tu smo pa še daleč.
Govorim o migetajočih virih. Fiksne slike so pa ze itak sedaj lahko še tudi precej večje pa jih prezvečijo navadni mlinčki.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

nvfl4sh ::

Zivjo

Iscem nek poceni 24/26" 4k monitor...zal imam na mizi prostorno omejitev in vecjiga ne spravim gor

Prosil bi za predloge...ce se le da s povezavami vred

Hvala

Invictus ::

geizhals.eu

pa si ga poišči ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Picero ::

Zivjo,
Kaj menite o tem monitorju: LG 27MU67-B. 4K monitor 3.840 x 2.160, 27", v tujini se ga dobi za cca. 500 EUR.
Kakšno grafično kartico bi potreboval, da bi zmogel uporabo za grafične namene, 2D, Photoshop, Ilustrator, Lightroom, pisarniški programi? Trenutno imam za monitor 1600x1200 Nvidio geforce 250 GTS in mi je povsem dovolj, a ne podpira 4K resolucije.
Bi morda za DTP, obdelavo fotografij kdo priporočil še kakšen drug monitor? Berem, da nekako najbolj prisegate na Della.

Picero ::

Zivjo,
monitor narocen, vzel LG 27MU67. Sedaj pa moram nabavit se graficno. Kaj priporocate? Hojnikb je nasel eno cenovno ugodno Sapphire, ne vem pa, ce bo to dovolj za potrebe graficnega oblikovanja, morda v prihodnosti tudi kaksnega Archicada (pogresam Cudo, ki mi po mojem mnenju pri trenutni uporabi opravlja dobro delo v programih, ki znajo to izkoristit - Photoshop npr.).
Kaj torej vzeti glede na zahteve in trenutno strojno opremo. Imam namrec MB Gigabyte Ex58-ud4 i7 920 z 12 GB RAMa, vendar pa mi mamaplata podpira le PCI express v2 in ne v3 kot jo podpirajo sodobne graficne kartice. Kaj bi pomenilo, ce na to mamaplato montiram recimo nvidio 750?
Katera graficna bi bila optimalna za graficne posle, morda tudi kaksen CAD ali pogojno 3D? Se dobi kaj v rangu do cca 120 EUR?
Hvala vsem znalcem za odgovore.

korenje3 ::

mi imamo 4k monitor v službi in je sama jeba, ker software ne podpira povečave. recimo pisava se lahko poveča, ikone pa ne. in potem tista okenca za pisavo praktično cropajo pisavo in vidiš samo polovico in podobne fore. da bi pa v native gledal 4k na 30in monitorju pa pozabi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

technolog ::

software. Reci windows in pripadajoče sranje.

Moderni DE na Linuxu imajo to porihtano. Mac takisto.

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Za to bo pa še nekaj vode preteklo, da developerji uredijo UI scaling.

Nesta ::

Se splaca kupit monitor z 4k pri grafi Geforce 560 ti, ali raje FULHD monitor in se kupi TV 4k?
Hvala

gddr85 ::

z gtx 560ti nimaš kaj delat na 4k (razen kak office, mail), afaik sploh ne podpira 4k

Nesta ::

gddr85 je izjavil:

z gtx 560ti nimaš kaj delat na 4k (razen kak office, mail), afaik sploh ne podpira 4k


Se pravi kak IPS monitor bi bil cit top?

Picero ::

scipascapa je izjavil:

gtx 460 je prešvoh za 4K rabiš 2.0 standarda, da.


jaz imam Nvidio 250gts in mi tudi s to kartico lepo prikazuje 3840x2160 px (4K), čeprav naj kartica tega ne bi podpirala (imam pa naložene najnovejše gonilnike). Priklopljen je na HDMI in osvežuje le na 30 Hz, zato gledam, da bi kupil novo grafično, ki bi mi omogočala 60 Hz. Nagibam se k nakupu STRIX-GTX750TI-OC-2GD5, ki ima HDMI in displayport. Iščem pa še podatke o tem, če res podpira 60 HZ pri 4K. HDMI naj bi bil še ta star in naj bi ven dal samo 30 Hz, za display port pa naj teh omejitev ne bi bilo. Ali lahko to kdo potrdi ali mi predlaga za nakup kaj drugega. Omejitev je cena do cca 200 EUR.

gddr85 ::

za +-200eur vzameš raje kako 950 al pa 960 oz radeon 380, 285..

Picero ::

Za primer:
[url=
 Kako izgleda desktop na 4K monitorju, scaling nastavljen na 140.

Kako izgleda desktop na 4K monitorju, scaling nastavljen na 140.

]

Picero ::

gddr85 je izjavil:

za +-200eur vzameš raje kako 950 al pa 960 oz radeon 380, 285..


Nvidia se mi zdi boljša izbira za DTP potrebe (Cuda), zato gledam kar Nvidio.
Morda tole res ne bi bila slaba izbira:
https://www.alzashop.com/asus-gtx950-st... za 170 EUR. Čez 200 EUR definitivno ne bi kupoval, 960 pa se cene začnejo nekje pri 220 EUR. Ali pa je morda 960 res toliko boljša, da bi se splačalo dati 25% več?

jopar ::

Imam težavo z nastavitvijo resolucije na HTPC, s procesorjem G3258 na plati gigabyte ga-h81m-hd3. Povezano imam na 4K TV vendar mi nikakor ne uspe nastaviti resolucije višje od 1920x1080. Matična naj bi na HDMI podpirala 4096 x 2160 @ 24 Hz. Tudi, ko grem pod custom resolution nikakor ne morem nastaviti višje od HD. Kaj svetujete?

Invictus ::

Poglej verzijo HDMI na plati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jopar ::

HDMI na plati je 1.4a, ki naj bi to resolucijo podpiral na 30 Hz, kabel imam pa HDMI 2.0.

alpha1 ::

Kopujem nov monitor 4k pa me zanima kaj pravite na tega asus rog pg348q. Monitor se bo uporabljal za gaming

DarwiN ::

Hah, tole je kao "in your face" vprašanje? Izbral si namreč najboljši in najdražji monitor v obstoju za gaming. :) IPS, 100Hz, curved, 3440, G-sync..

Ampak upam, da imaš Nvidia grafično kartico, in to vsaj 980 Ti, oziroma počakaš na naslednika 980Ti, torej "1080Ti", ki naj bi bil na voljo čez ~45 dni.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

alpha1 ::

Ja mislim počakati na 1080Ti. Kaj pa pri drugih konkurentih ali obstaja kakšen podoben temu ali je ta od asusa sedaj eden najboljših?

DarwiN ::

Acer Predator X34A še obstaja, ampak je praktično identičen Asusu.. Enak panel, enake specifikacije, vse enako.. Tudi cena enaka.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kuglvinkl ::

alpha1 je izjavil:

Kopujem nov monitor 4k pa me zanima kaj pravite na tega asus rog pg348q. Monitor se bo uporabljal za gaming


to ni 4k monitor.
Your focus determines your reallity

alpha1 ::

Kateri pa je potem 4k monitor?

gddr85 ::

tisti, ki ima 2160p

DarwiN ::

Ampak 4k ni noben prav izrecno za gaming. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB-C (Thunderbolt) - DP alt mode

Oddelek: Zvok in slika
131786 (1391) Mavrik
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719197002 (96960) Crni_Dejan
»

gtx 1070 + 4x monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
293102 (2501) Modri dirkač
»

4k monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8416274 (13164) Voluharr

Več podobnih tem