» »

konfiguracija 4930K

konfiguracija 4930K

nejcek74 ::

Sestavljam si domaci komp, kjer bom lahko izven sluzbenega casa preizkusil/se ucil programe povezane z CG-jem, predvsem moram narediti prehod iz 3d Max in Mental Ray-a na C4D in V-Ray (spremembe na job-u). Kadar bo kriza bo na masini lahko teklo vzporedno renderiranje. Naceloma sicer nisem nek strasen igralec, vendar je kljub vsemu vsaj vedno vsaj en spil v uporabi. Monitor 2560x1600. Torej dalec od polno profi zadeve, zato kompromisi, po drugi strani pa je vcasih res kriza s casom - zato 6c procesor. Naceloma se mi z navijanjem komponent ne da ukvarjati. Hardwera ne kupujem v Sloveniji, zato moram morebitne popravke pretehtati glede na ponudbo.

Intel Core i7 4930K BOX, 3.4GHz, LGA 2011
Asus P9X79, X79, LGA2011, SLI, CFX, USB
WD Red, 64MB, 1TB, SATA-3, 24/7 NAS
Samsung SH-224BB, DVD Brenner, SATA
Gigabyte GTX-770 Windforce 3X 4GB GDDR5
Corsair TX750 V2, 750W, 80Plus Bronzewa
Microsoft Windows 8.1 Pro 64bit, OEM
Fractal Design Core 3000 USB 3.0 - Black
Samsung SSD 840 EVO Basic, TLC, 250GB
G.Skill Ares 4x8GB Kit, DDR3-1866, CL10
klik


Procesor: Intel Core i7 4930K BOX
To je osnova in za 6 core mislim da ni druge pametne izbire, (lahko pa da bom sel na 4770, ce bo tole predrago v koncni fazi, samo to pomeni spremebo celotne konfiguracije).

Maticna: Asus P9X79, X79 ali ASRock X79 EXTREME6
Plata je moja najvecja dilema. Bi bila ta ok? Plosce so v spodnjem cenovnem delu ponudbe. AsRock je nekoliko cenjsi od Asus-a, vendar je ta trenutno na prvem mestu ker omogoca nadgradnjo BIOS-a brez potrebe po CPU. Kolikor sem prebral je za ta procesor potrebno nadgraditi BIOS, pri Asusu naj bi to slo direktno iz USB-ja, ne vem ali je to mozno pri AsRocku. Oziroma ali plata zastarta vsaj do BIOS-a cetudi procesor ni podprt?

Delovni spomin: G.Skill Ares 4x8GB Kit, DDR3-1866, CL10 @ 1.5V
Pri tem sem pac nasel da ima QVL listi omenjeno Asusovo plato. Upam da sem pravilno razumel, problem je lahko samo voltaza?

SDD: Samsung SSD 840 EVO Basic, TLC, 250GB
250 gb je minimum, trenutno imam 160Gb in moram prekleto pazit da ga ne zafilam s sistemom/programi. Zal to ne bo dovolj prostora da bi imel na SDD-ju tudi texture mapk mogoce kdaj dokupim. Ali je Samsug se vedno P/P v tem razredu?

HDD 1TB: WD Green, Red, Black? Seagate? Rabim predvsem zanesljivo hrambo podatkov za delovno datoteke. Za filme in arhiv imam itak NAS.

CD-DDV: Samsung SH-224BB, kr neki, se itak ne spomnim kdaj sem to nazadnje uporabljal, ampak programe je se vedno terba nekako nalozit.

graficna kartica: Gigabyte GTX-770 Windforce 4GB / ZOTAC GTX-770 4GB GDDR5 / Gainward GTX-770 Phantom 4GB GDDR5 /
ker je to domaci komp nisem sel na Quadro. Nvidia je zaradi CUDA, zelim malo preizkusiti kako dalec so GPU podprti render pogoni (Iray, Octane ipd), ne pricakujem pa se prevec od tega. Zato je nek kompromis. Verzija 4gb da se da vsaj kako clovesko sceno poslati v renderiranje (drugace ima samo Titan ob neprimerno visji ceni vec rama). Torej, Gigabyte, ZOTAC ali Gainward? vse tri so cenovno tam tam.

napajalnik: Corsair TX750 V2, 750W, 80Plus Bronze
Malo sem cekiral s kalkulatorji porabe, in bi moral biti napajalnik okoli 700W. Ali je tole ok?

Ohisje: Fractal Design Core 3000 USB 3.0 - Black
Iskal sem nekaj enostavnega (crna) ne najbolj ceneno, ne preveliko. Ohisje naj bi stimalo s plato, oboje ATX?

OS: Microsoft Windows 8.1 Pro 64bit, OEM, se bom pac moral pocasi premaknit iz Viste :)
Cena: tole naj bi me prislo, prevedno v euro malo pod 1.800 €.

Sergio4 ::

za hashwel rabis drugo plato. lga 1150

marko20 ::

proc OK
MBOARD - zakaj ne plato: MSI X79A-GD45 Plus (2x cenejsa)
RAM OK
DISK bi raje kupil 1TB EVO (bkp delas na NAS)
GRAF OK (ceprav bi jaz raje kupil 2GB)
DVD OK
NAPAJALNIK OK
OHIŠJE OK
OS OK

Janac ::

Sergio4 je izjavil:

za hashwel rabis drugo plato. lga 1150


To ni haswell. Napajalnik pa je en z 50A povsem dovolj.

Sergio4 ::

ma bed

nejcek74 ::

MBOARD - zakaj ne plato: MSI X79A-GD45 Plus (2x cenejsa), ce prav gledam cca isto stanejo te plate, 190 - 200 evrov.

DISK bi raje kupil 1TB EVO mhm, kr precej poveca budget ampak po svoje zanimiva ideja, bom naprej preizkusil koliko res pomaga ce so texture na SDD-ju

-grafa je 4gb zaradi renderiranja

Napajalnik pa je en z 50A povsem dovolj. A to je 50A, pri 12V = 600W, ocitno o napajalnikih res nimam pojma

hvala zaenkrat

TOP ::

Daj plato od Asrocka pa MSI pusti lepo pri miru.

hojnikb ::

kaj je narobe z asrock ??
#brezpodpisa

nejcek74 ::

problem je to da je potrebno nadgraditi BIOS za nove procesorje, z npr 3930 deluje. Ne vem pa ali lahko nadgradis BIOS ce imas samo nov proc. Asusa lahko nadgradis brez proca.

Sem malo guglal pa nisem nasel odgovora za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

marko20 ::

kar se tice plate - jaz sem gledal samo te, ki so narejene letos...

grafa:

ce ni CUDA obveza, je veliko bolje za video editing vzeti ATI

primerjava (obe kartici 4GB):

Gigabyte GeForce GTX 770 WindForce 3X
3213GFLOPS (Single), 134GFLOPS (Double)

PowerColor Radeon R9 290 OC
4992GFLOPS (Single), 1248GFLOPS (Double)

nejcek74 ::

Zal je CUDA obveza, ce ne bi sel na FirePro verjetno, ker imajo vsaj kolikor toliko normalne cene.

kar se tice plate - jaz sem gledal samo te, ki so narejene letos...
ivy bridge so na socket 2011 prisli sele septembra, tako da je vprasanja kaka je podpora na platah ki jih imajo v skladiscih. Saj sem pisal na Asrock pa se ni nobenega odgovora.

Janac ::

nejcek74 je izjavil:

Zal je CUDA obveza, ce ne bi sel na FirePro verjetno, ker imajo vsaj kolikor toliko normalne cene.

kar se tice plate - jaz sem gledal samo te, ki so narejene letos...
ivy bridge so na socket 2011 prisli sele septembra, tako da je vprasanja kaka je podpora na platah ki jih imajo v skladiscih. Saj sem pisal na Asrock pa se ni nobenega odgovora.


Takrat so prišli Sandy Bridge proci, ne pa Ivy Bridge, kater je prišel pa res septembra.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ploščo - LGA2011

Oddelek: Kaj kupiti
351084 (669) Mesar
»

Namizni računalnik do 2000 € - kakšna konfiguracija? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11716707 (13057) m0LN4r
»

Nadgradnja PC-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9010725 (9738) klkkkkkkkkkk
»

Mnenje o Matični Plošči in Procesorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689534 (8842) touchspeed
»

Nov računalnik [Gaming, Video editiranje] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18627171 (25373) lololmaker

Več podobnih tem