» »

gmail

gmail

tekajezek ::

Pozdrav,
imam informativno prošnjo.
Zgodilo se je sledeče, nekdo se je prijavil na moj gmail z mojim geslom in bral moje maile, večkrat. ip naslov sem ugotovil, zanima me, če je kje kakšna baza javnih ipjev ali kako lahko pridem do imena lastnika.

In ali je vredno prijavit na policijo, če ni bilo nič spremenjeno, zbrisano ...

hvala, A.

bluefish ::

Ne, take baze ni. Do imena lastnika IP-ja lahko pride le policija na podlagi naloga sodišča.

Prijaviš sicer lahko, vendar zadevi verjetno ne bodo posvečali večje pozornosti.

All ::

Tudi po mojih izkušnjah se sodišče ne napreza v takih primerh (pa je bil lasnik ip-ja znan).

Frenckie ::

Malo razmisli preko katerih naprav si ti pregledoval svoj gmail in imajo različne IP-je.
Si uporabljal PC, prenosnik, tablico z WiFi ali android telefon. Vsaka naprava ima lahko svoj IP , če ni uporabljena vedno v istem domačem omrežju.
Preveri, kako se ujemajo časi s tvojim pregledovanjem gmaila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frenckie ()

Heisenberg ::

Kot je ze Frenckie napisal, najprej preveri pri sebi zelo verjetno si dostopal go gmaila sam, verjetno preko telefona, ki sam intervalno pregleduje emaile, tablica mogoče? ...

Potem pa primerjaj te IP naslove če ustrezajo.

Če pa nič od tega ni, potem pa priporočam da prijaviš Googlu zlorabo in si ustvariš dvojno preverjanje gesla - pod nastavitvami v Gmailu tako da moraš na telefon dobiti geslo in potem šele lahko prideš v Gmail. Pa bolj premisli komu govoriš gesla in da je geslo pač zakomplicirano.

Najbolj se nasmejim ko imajo nekateri geslo kar "geslo" "password" pa bi človek mislil, da to ni mogoče a veliko ljudi ima taka gesla, ker se jim preprosto ne ljubi ukvarjati s tem...

lp

Lightning17 ::

Vklopi si phone security... Pred vsakim loginom zahteva potrditev prek telefona... Na svojem računalniku pa lahko nastaviš, da ne zahteva preverjanja prek telefona...

Vajenc ::

Lightning17 je izjavil:

Vklopi si phone security...

To res ni za priporočat.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Lightning17 ::

Zakaj ne??? Jaz ne vidim problema v tem...

spyker123 ::

Najlažje je spremeniti geslo, verjetno si imel kaj lahkega, da ti je vdrl v račun...

mihibo5 ::

Če je kitajec, se kar navadi. Meni so že trikrat poskusili vdreti.

Hayabusa ::

Kakšen kitajec ?

bluefish ::

mihibo5 je izjavil:

Če je kitajec, se kar navadi. Meni so že trikrat poskusili vdreti.
Nihče vam ne vdira. Malomarno ravnate z lastnimi podatki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdor v gmail nujno prosim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3710031 (7483) Phantomeye
»

Gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
475957 (4168) tattoo
»

Vdor v gmail (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7420175 (18932) Joze_K

Bivša punca = ukradena gesla (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16123836 (19387) Gandalfar
»

Vdor v gmail?

Oddelek: Pomoč in nasveti
378351 (7725) ttommy

Več podobnih tem