» »

Vdor v gmail

Vdor v gmail

«
1
2

Panika ::

Pozdravljeni

Vidim da znate svetovat in pomagat. Pa dajte še meni. Če ne bom čisto znorela.
Že drugič v manj kot mesec dni mi je bilo vdrto v gmail račun in to v različna maila.
Prvič sm ugotovila tako da je bilo z mojega maila mail poslan na drugi mail in sm dobila klic da kaj sm pisala. Ko sem se prijavla prek telefona na mojmu mailu ni bilo nič vidt ker je bilo vse zbrisano. Sem se prijavla na mail od tiste osebe kateri je bil mail poslan in je bil res iz mojega maila poslan. pa to sem delala vse prek telefona. pač jst sem vedla od te osebe geslo ta oseba pa moje geslo. okrog 10 dopoldan je bil obema geslo zamenjano. no mail sm dobila nazaj. uvedla dvostopensko preverjanje stem da sm si aplikacijo naštimala na telefon in vsakič moram pogledat številko, ki se iz minute v minuto spreminja. nezaupam niti temu več tko.
No v nedeljo ugotovim da se mi je nekdo dvakrat prijavil v drugi mail ki sem ga uporabljala samo za prijave in aplikacije. tega gesla nihče ni vedel še jst sm morala dobro pomisliti kaj mam za eno geslo. bila sta pa dva ip-ja in to različna in da je bila prijava prek telefona. ko sem šla na net preverit napiše da je iz Slovenije in to iz simobila. nevem več kaj naj si mislim. baje da hekerja doma nimam. razmišljam da vse skupi in telefon in računalnik pobašem in nesem na policijo. a mi sploh lahko pomagajo.

hvala vsem tistim, ki so mi pripravljeni pomati.

KoMar- ::

Morda imaš keylogger.

Sem se prijavla na mail od tiste osebe kateri je bil mail poslan

Kaj naj bi pa to pomenilo? Da si kar dajete gesla en drugemu?

Panika ::

ja šlo je za zaupanje...

Kako naj ugotovim ali imam keyloger ali ne. kako nj ugotovim ali gre to prek telefona ali računalnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Panika ()

amigo_no1 ::

Se prijavljaš v gmail iz javnih računalnikov ?
Imaš enostavno geslo za prijavo ( test123, osebni podatki... )

beri:
http://www.mojmikro.si/v_praksi/nasveti...

testiraj:
https://www.microsoft.com/security/pc-s...


V gmailu spodaj, kjer piše (C)2012 Google - Terms & Privacy imaš na desni strani opcijo Details (Open in X other location Details), klikni in poglej od kod so ne-tvoji ipji.

primer:
http://whatismyipaddress.com/

če si pri Siolu in vidiš ipje od nekega drugega ponudnika je že sumljivo, razen če se nisi nekje drugje prijavljala preko tega ponudnika v gmail.


V
https://www.google.com/settings/
preveri, kateri email imaš vpisan za primer pozabe gesla
http://support.google.com/accounts/bin/... , lahko vklopiš tudi "Preverjanje v dveh korakih".

Log in with your password plus a code you get from your phone, How it works
http://support.google.com/accounts/bin/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Panika ::

V gmail se prijavljam samo prek svojega telefona in prek svojega računalnika. partner uporablja drug računalnik. geslo v moj leptop vsaj mislim da nima. tudi neuporabljam parterjev računalnik tko da tud zgodovina nemore ostati. pri svojem računalniku brišem zgodovino in uporabljam inprivate brskalnik. na telefonu se vsakič odjavim zbrišem zgodovino brišem gesla. moj računalnik neuporablja noben drug kot jst. na telefonu imam aplikacijo gmail zaklenjeno. v glavnem ni da ni pa vseen nekomu rata not pridt.

;-) ::

Nepismenim prepovedat uporabo mailov, ali pa kako preverjanje dobro prej nardit pa bo.

Mesar ::

FOrmatiraj PC pa mobitel.
Your turn to burn!

DragonHeart ::

imaš ti simobil?

zelo butasto vprašanje vendar predne gremo naprej enostavno moarm vprašati...si 100% da drugi ip naslov ni pač..od tvojega telefona?

oprosti če si to napisala vendar sem tvoj post 2x prebral in tega nisem zasledil...videl sem le da si napisala da je nek simobilov ip in še en drug ip?


pardon, sem zdaj videl da si imela na mailu vse izbrisano. če si 100% da nisi na telefonu slučajno izbrisala vseh mailov ti toplo priporočam takojšenj format celotnega sistema, po formatiranju pa nastavitev _vseh_ gesel na novo. kako si dobila keylogger na sistem nevem. niti nisem prepričan da ga res imaš. sem pa razočaran da si šele zdaj nastavila 2 koračno preverjanje pristnosti uporabnika.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

ja verjetno ni mislila, da de rabla gdaj pa na mobiču je DRUGI ip ko na kompu samem to ni nujno pomeni vdor.
Your turn to burn!

Panika ::

zakaj nepismenim......a mar zgledam da sm.....
ja imam simobil....in ne ni moj ip....ne
prvi in ne drugi ni..... ker ko mi je prvic nekdo vdru not nism vedla da lahko med podrobnosti preverim..... po temu sm pr vsaki prijavi preverla....moj ip telefona se zacne z 80 ta dva pa z 44.....

halo vem svoj ip interneta in ip mobitela.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Panika ()

DragonHeart ::

in tudi ip telefona ni?


potem čimprej formatiraj računalnik, izbriši vse kar se da. ohrani le mape z dokumenti in slikam ki jih res nočeš izgubiti, le te pa 100% preišči z antivirusnim programom preden jih spet naložiš na sistem. Kaj takšnega bi jaz naredil recimo z live cdjem ali dual bootom in pregledam preko alternativnega operacijskega sistema, da ti ne naloži spet keyloggerja.


in kaj ti veš in kaj ne jaz nevem. lahko da si neuki uporabnik ki ne ve niti kaj ima v računalniku. To opcijo sem moral vprašati saj veliko ljudi misli da gre za vdor ko vidijo drug ip naslov napisan, kljub temu da je to ip njihovega mobitela.

obnašaj se malo lepše če ti človek hoče pomagati.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Formatiri ja to je rešitev za PC kaj pa mobitelček?
Your turn to burn!

Panika ::

ja ok..pa nism se grdo obnasala...itak hocem pomoc......sam hotla sm povedat da vem kaksn je moj ip-e.....

mobitel sm ze v prvo povrnila na tovarniske nastavitve....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Panika ()

Mehmed ::

Chill. Ipji na mobitelu se menjajo vsakic, ko se prijavis (verjetno za simobil velja enako).
Ce ti delajo ipji tezave se pac orientiraj po casih prijav.

DragonHeart ::

ok, potem se spoznaš na računalnik.

hm. 2 koračno preverjanje že imaš? super, potem je vsaj mail zdaj varen.

Vklopi tipkovnico ki deluje na miško:
http://windows.microsoft.com/en-us/wind...

potem s pomočjo tega zamenjaj gesla ki bi jih rada pač zamenjala. če boš klikala z miško, keylogger ponavadi ne more zaznati ničesar. ponavadi. vsaj jaz še nisem slišal da bi bilo to možno.

Nato pa čimprej formatiraj sistem.


dodatno, samo iz zanimanja te vprašam tole: kako si prvič vedela da ti je nekdo vdrl v mail? rekla si da nisi vedla da se da to preveriti..kako si torej izvedela da se je to zgodilo?

Panika ::

tudi to sm si zapisovala kolkrat sm sla prek telefona v okviru narocnine gor....vsakic jebil ip isti.....domaci ip-e tud vem...22.3 in 23.3 pa dva razlicna..

DragonHeart ::

DragonHeart je izjavil:


dodatno, samo iz zanimanja te vprašam tole: kako si prvič vedela da ti je nekdo vdrl v mail? rekla si da nisi vedla da se da to preveriti..kako si torej izvedela da se je to zgodilo?



kaj se je zgodilo pravzaprav? ti je izbrisal maile? je iz tvojega maila pošiljal maile drugim?

Panika ::

tko da me je oseba napadla da kaj sm pisala....k vem da nism bla jst...takrat je bilo pri meni vse ugasneno in sm spala

DragonHeart ::

potem stori kar sm ti napisal zgoraj.


čimprej.

ps.: če boš takoj formatirala se ti ni treba mučit s tipkovnico..boš gesla zamenjala ko bo vse formatirano. če pa ne boš formatirala takoj pa s pomočjo tega zamenjaj gesla.

ti pa toplo svetujem takojšnje formatiranje.

Zgodovina sprememb…

Panika ::

bom......ker so mi vsi zatrjeval da to ni mozno kar se mi dogaja....pa neupam niti telefona normaln uporabljat....ker nevem a mi to pocnejo prek telefona al racunalnika...

hvala vsem za nasvete in za pomoc

DragonHeart ::

preko telefona mislim da bi ti težko kaj počeli. edno mogoče če je to kakšen superduper pameten telefon. če je kakšna nokia s symbian OS mislim da si dokaj varna če se s telefonom prijaviš.

drugače pa itak da je možno da se to zgodi...če nekdo vdre v mail.

sicer pa je možno da nimaš ti keyloggerja ampak da je bilo geslo preveč predvidljivo in ga je preprosto uganil.

Zgodovina sprememb…

Panika ::

imam Sony Ericsson xperia x10

res hvala za pomoc....se se javim ko zrihtam

DragonHeart ::

sporoči če bo vse ok.

in ni kaj:) zato pa smo tu :)

Panika ::

geslo sm spreminjala skoraj vsak tedn...edino kar za ta mail nism uporabla dvojno preverjanje ker ga nemorem potem uporabljat kot aplikacijo na telefonu....geslo ni bilo nic povezano zmano pa tud varnostno uprasanje ne

DragonHeart ::

tudi se da na telefonu uporabljati.

samo rabiš geslo za telefon...to pa se dobi v meniju 2 koračnega preverjanja, ki je v nastavitvah gmaila.

razišči malo to pomoč:
http://support.google.com/mail/bin/stat...


sem mislil da si rekla da si pismena. zato sem rekel da bod prijaznejša do ljudi ki bi ti radi pomagali. :) ne skrbi, smo navajeni na takšne debate. je bolj presenetljivo če se obrne drugače.

Zgodovina sprememb…

DragonHeart ::

nastavitev gesla za aplikacijo:

1. vpišeš se v gmail
2. klikneš na svoje ime desno zgoraj
3. izbereš nastavitve računa
4. pri vrstici Preverjanje v dveh korakih klikneš na UREJANJE
5 pri poglavu GESLA ZA DOSTOP DO PROGRAMOV izbereš UPRAVLJAJ GESLA



Iščeš torej tole:
Gesla za dostop do programov

Nekateri programi, ki dostopajo do vašega Google Računa iz vašega telefona, računalnika ali drugih naprav (npr. mobilni Gmail, namizni program Picasa ali AdWords Editor), ne podpirajo kod za preverjanje.

Če želite uporabljati te programe, boste morali v polje za geslo namesto gesla za račun vnesti geslo za dostop do programov.


potem bo delala tudi aplikacija v telefonu...samo vanjo moraš vnesti geslo ki se ti je avtomatsko nastavilo tukaj in ne svojega pravega gesla za mail. za vsako aplikacijo se ti nastavi edinstveno geslo, ki ga lahko poljubnokrat ponovno narediš....vsakič se naredi drugo geslo.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

lahko da maš virus v telefonU! PAAZI!
Your turn to burn!

Joze_K ::

hm,... lahko pa je tisti mail prišel k tisti osebi s fake mail naslova (ki pa je bil nastavljen tvoj naslov) - to še ne pomeni, da je bil poslan s tvojega gmail naslova oz. predala....
če je bil poslan lahko mogoče preveriš tudi med poslanimi (ali v smetnjaku),...

Meizu ::

Če mogoče uporabljaš wireless omrežje in le-tega nimaš primerno zaščitenega in kriptiranega, potem se da že z enostavnim prisluškovanjem tvojega prometa dobiti ven tudi tvoje geslo.

Panika ::

Hmmm....ja če bil poslan iz fake mail naslova nebi dobila zvečer ko sem zamenjala geslo in uvedla dvostopensko preverjanje 7x sms z googla za vnos kode. in se mi nebi pojavla dva različna ip-ja na drugem mailu ki sem ga tudi iz določenih razlogov pustila brez dvojnega preverjanja odprtega...ker sem hotla vidt če bo tega tudi kdo ugotovu k ga noben ni vedel razen mene...klicala sem simobil in mobitel pravjo da prek telefona da je to nemogoče...kako nemogoče če sem šla na mail druge osebe prek telefona in obema je bilo geslo spremenjeno...v mojem mailu ko sem ga s pomočjo pomožnega maila dobila nazaj ni bilo nič ne med prejeto ne med poslano in ne v smetjaku..vse je bilo tako kot sem jst pustila....
sam ni mi jasno pa to..se obrneš po pomoč..vprašaš pametnejše od sebe..ker če bi vse človk vedu nebi druge spraševal in te že zmerjajo z nepismenostjo..

Hvala vsem ki ste res prijazni in res želite pomagati drugim...pač meni ni to vseeno ker to je vdor v zasebnost in verjamite ni prijetna stvar da vsak dan razmišljaš o temu kaj bo naslednja poteza..stem ti lahko nekdo pizdarijo nardi in ti potem dokaži da nisi bil ti..po prvem vdoru nisem ne jedla ne spala ker sm nonstop samo o tem razmišljala kje in kako...vsakič ko sem telefon prijela v roke sem se bala a mi kdo mogoče še sms-e bere mogoče kdo ve kdo me kliče...telefona nobenmu neposojam..je vedno zravn mene..no mogoče res delam preveč paniko ampak človk upraša zato druge da nekako pride do določene zadeve da se vsaj malo pomiri...

bom nardila tko kot ste rekli...telefon še enkrat na tovarniške nastavitve...pc formatirala samo slike poberem dol pa da vidimo....

res se vam zahvaljujem..lp vsemi skupaj

Meizu je izjavil:

Če mogoče uporabljaš wireless omrežje in le-tega nimaš primerno zaščitenega in kriptiranega, potem se da že z enostavnim prisluškovanjem tvojega prometa dobiti ven tudi tvoje geslo.


ja uporabljam...mela sem geslo naštimano ki sem ga potem s pomočjo osebe ki se zastopi v te zadeve geslo zamenjala...nisem več pametna..rekla pa sm da če se še enkrat to ponovi pobašem telefon in pc in vse skupi na policijo..pa nj bukov gledajo..pa tist k to dela naj kazensko odgovarja..ker je to kaznivo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Panika ()

mcgeek ::

Če imaš vklopljeno dvostopenjsko preverjanje gesla, lahko v tvoj email pride samo oseba, ki ve tvoje prvo geslo in ima hkrati dostop do tvojega telefona na katerega prejemaš generirano drugo geslo - ali pa ima dostop do desetih rezervnih kod/gesel, ki so se ti generirale, ko si vklopila dvostopenjsko preverjanje gesla.

V prvem primeru varuj telefon, za drugi primer zamenjaj rezervne kode (na primerno varnem računalniku).

Panika ::

mcgeek je izjavil:

Če imaš vklopljeno dvostopenjsko preverjanje gesla, lahko v tvoj email pride samo oseba, ki ve tvoje prvo geslo in ima hkrati dostop do tvojega telefona na katerega prejemaš generirano drugo geslo - ali pa ima dostop do desetih rezervnih kod/gesel, ki so se ti generirale, ko si vklopila dvostopenjsko preverjanje gesla.

V prvem primeru varuj telefon, za drugi primer zamenjaj rezervne kode (na primerno varnem računalniku).


ja zdj tisti mail k ga mam naštimanega za dvojno preverjanje se nepojavljajo čudne stvari, sedaj imam aplikacijo na telefonu s številkami ki jih moram vsakič vnesti ko se hočem prijavit in te številke se mi iz minute v minuto spreminjajo..in dostop do telefona nima nihče razn mene hahah še na wc gre zmano...sam ni mi jasno da je bilo lahko ugotovljeno tudi geslo maila ki ga uporabljam samo za pobiranje aplikacij in za prijave..
za primerno varn računalnik sem do sedaj imala svojga ki očitno ni več tolk varn.

hvala za prijaznost

amigo_no1 ::

Meizu je izjavil:

Če mogoče uporabljaš wireless omrežje in le-tega nimaš primerno zaščitenega in kriptiranega, potem se da že z enostavnim prisluškovanjem tvojega prometa dobiti ven tudi tvoje geslo.

Samo če uporabljaš http za prijavo.

Mehmed ::

Dej prosim naredi eno lepo casovnico, da ti lazje sledimo.
Mail 1, mail 2, prilepi tiste ipje pa case kdaj je nekdo dostopal, cenzuriraj par cifer, ce ti je treba.
Ker moznosti je polno, od tega da nekdo sfejka tvoj email pa ti zato ne kaze med poslanimi, do tega, da ti ugane geslo, ugane varnostno vprasanje, imas trojanca, se pozabis odjavit kje ali pa visis na nezascitenem wifiju.
Formatiranja ne zagovarjam, ker ti mogoce resi problem, ne pove ti pa ce je to krivo sploh. Prvo pregledat comp, potem formatirat.

Ce pucas zgodovino je sicer lepo, samo ce imas gesla shranjena v browserju nekako nima veze. Tipkat preko virtualne tipkovnice je tudi fajn, dokler nimas trojanca, ki zna screenshote delat.
V glavnem prevec moznosti, zacni se enkrat pa bolj pregledno.

SimplD ::

Na policijo ne it, kr je brezveze. Vse, kar naredijo, je zapisnik, to je pa tud to. Pameten človek, ki vlamlja v maile, itak proxy (al pa kako drug software za prikritje identitete) uporablja, pr proxyjih pa je tko, da mora policija tuje agencije (Interpol itd.) kontaktirat, da dobijo najprej lastnika proxyja, pa pol, kdo se je v točno določenem času nanj povezu...u glavnem, na kratko, tega ne delajo. Govorim iz prve, no, druge roke, ker so moji bivši tko enkrat vlomil. Zapisnik so nardil, kaj več pa ne. Pr moji je bil še večji problem, ker so ji vlomil v Yahoo mail, ki ima varnost ful manjšo kot Gmail, pa vlomil ji je nekdo, ki jo pozna, saj ji je pustil v osnutkih "grozilno" pismo. V glavnem, cela drama.

Tud jaz se strinjam z vsemi, ki so rekli formatiranje kompa in factory reset Xperie. Sam tko si loh 100%, da si se rešla stvari za zih.

Mehmed ::

Resno, kako si lahko 100%? 100% si, da si se resu trojancev pa keyloggerjev, za katere ne ves, ce so ti sploh krivi. Krasna resitev ja.

DragonHeart ::

mehmed...na ta način izključimo najverjetnejšega krivca.

za vse ostalo pa si nastavi višji nivo varnosti pa bo tudi ok...................v kolikor ni nekdo maila poslal iz fake maila, katerega niti ni težko narediti. Ampak to smo nekako že ocneili da ne drži, saj je govorila od nekih ip naslovov ki so se pojavljali na seznamu zgodovine prijav v g-mailu.


Zelo težko je razumeti kaj se je pravzaprav dogajajo iz njenega pisanja saj ni napisala vsega na enkrat.

Sicer pa...si že formatirala sistem?

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Precej neumen nacin izkljucevanja.

Ce imas keylogger pa formatiras, si s tem resil tezavo. Res.
Ampak si s tem tud zabrisu sledi.
Ce nimas keyloggerja pa formatiras, si stran vrgel cas. Da ne omenjam laznega obcutka varnosti, ker nisi odpravil problema.

Ce pred formatom pregledas comp pa najdes keylogger, si lahko pomagas z njim. Vidis od kdaj je gor, kaj zbira, kam to gre. Izves kaj poleg maila je se ogrozeno. Potem pa formatiras.

Ampak ja, vse to je cisto nepomembno napram obcutku lazne varnosti, ki ti jo da format.

DragonHeart ::

formatiranje in nato nastavitev novih gesel ter pregled mailov ki so navedni kot backup maili kamor se pošlje novo geslo je 100% prenovljena varnost.

potem nič ni več ogroženo.

pregledala sistem pa pričakujem da je že, glede na to da je včeraj napisala da ni nepismena.....pač za takšne reči ne čakaš nekaj dni da to storiš ampak storiš takoj in greš šele nato na forum spraševati.

Zgodovina sprememb…

Fukomuko ::

Preglej računalnik s programom malwarebytes anti-malware (full scan) in HitmanPro. Velika možnost je, da imaš nameščen keylogger (kot so že drugi povedali). Smiselno bi bilo tudi uporabljat dober požarni zid, ki takoj zazna posredovanje gesel na druge računalnike. Priporočam Comodo.

Mehmed ::

Zakaj bi potem formatiral sistem, ki je pred tem temeljito pregledan?

DragonHeart ::

zihr je zihr.

formatiranje vzame nekaj uric maksimalno, pa si potem 100% prepričan da je vse ok.
od takrat ko sem ji napisal pa do zdaj bi imela cleoten sistem že na novo postavljen in vsa gesla zamenjana, skrbi pa pozabljene.


tako pa bo očitni iskala keyloggerje in pregledovala disk kar imho traja precej dlje kot preprost format sistema.

Zgodovina sprememb…

Fukomuko ::

Niti približno ne traja dlje. Maksimalno 2 uri, če želiš res temeljito pregledat računalnik, pa še med tem nimaš praktično nič dela, ker programi sami pregledujejo. Po formatiranju je pa potrebno naložiti še en kup programov, gonilnikov, obnovit podatke, nastavit sistem, itd.

Panika ::

Evo ker me en optožuje da sem rekla da sem pismena bom še enkrat napisala kaj točno se mi je naredl.

Mela se mail za katerega so vedle samo tri osebe...z eno osebo sem pisala maile..ta oseba je vedla pač moje geslo in jst od te osebe.. zvečer ko sva zaključla z maili sem vse zbrisala...poslano, prejeto in smetnjak..se odjavla stem da sem mail uporabljala izključno samo prek svojega telefona in prek svojega leptopa..in se zjutraj slišim s to osebo in mi pravi da kaj sem pisala in kaj sem stemu mislila..in itak takoj prek telefona, ker se mi dalo prižigat compa sem prvo preverla svoj mail..moj mail je bil prazn..se prijavim na mail od osebe ki naj bi ji poslala mail in res vidim da je iz mojega maila napisano..
no okrog 10 dopoldan se hočem spet prek svojega telefona prijavit na svoj mail in se nisem mogla ker je bilo geslo spremenjeno..seveda ga nisem jst..kličem osebo in mi pravi da je tudi njej spremenjeno geslo...napisano je bilo pa točn na to temo kar sva pisala in na isti način kot jst pišem...no uglavnem pridem domov se vsedem za comp dobim svoj mail nazaj s pomočjo pomožnega maila in spremenim geslo uvedem dvostopenjsko preverjanje in si stem oddahnem vsaj malo ker se mi je zdelo da zdj sem pa zaščitena..in svojega gesla nisem povedala naprej...zvečer se je spet nekdo poskušal vpisati v moj mail ker mi je google poslal 7x sms s kodo za vpis.....pa itak sem paniko nardila...klicala na simobil na mobitel spraševala znance ki se na te reči spoznajo če je možno da se mi to dogaja prek telefona..in vsi skoraj zagotovo trdijo da ne..ok...povrnem na tovarniške nastavitve telefon uvedla dvostopensko preverjanje...sama sebe prepričevala da je vse ok...nisem pa vedla da greš lahko med podrobnosti in preveriš pač ip in sem se tolikokrat že vpisala da mi je enostavno ostal samo še moj ip..
imela sem pa mail ki sem ga pač uporabljala samo za pobiranje aplikacij na telefon in prijave na forume...s tega maila nism nobenemu nič pošiljala...in itak ker sem ratala obsededa s preverjanjem ip-jev sem tudi pri tem vsakič preverla..in zasledim dva čisto druga ip-ja...gesla nihče ni vedel...tud maila ni mogu vedt da je moj...zgleda pa tko..
Brskalnik * Slovenija (77.234.144.68) 16:34 (pred 0 minutami)
Brskalnik Slovenija (80.95.239.1) 13:24 (pred 3 urami)
Mobilni Slovenija (80.95.239.1) 13:21 (pred 3 urami)
Mobilni Slovenija (77.234.144.68) 12:40 (pred 3,5 urami)
Mobilni Slovenija (46.122.185.19) 23. mar. (pred 2 dnevi)
Mobilni Slovenija (46.122.225.54) 22. mar. (pred 3 dnevi)
no 80 je moj ip-e in je vsakič isti pa ni važno s kje se prijavljam pa 77 je moj domači tale dva zadnja pa sigurno ne...
antivirusni program sem imela nod sedaj imam avg... no to je to...in bom sedaj zaključila stemu...nesla bom comp da formatiranje...ker leptopa z orginal visto gor res neupam...stari comp sem, tega pa neupam....tko da bom pa prvo naročila da mi preveri če sem imela keylogar gor al ne..da se vsaj glede tega pomirim....
ker sem že nekaj časa prebirala ta forum sem si rekla ma kaj me stane da še za svojo zadevo vprašam...sj če so pomagal drugim zakaj nebi meni...in nevem mogoče ker sem pač ženska sem takoj nepisemena in nevem še kaj...na stvari se vsaj malo zastopim itak pa da nisem profesionalc...ker če bi bla nebi spraševala pa prosila za pomoč...nekak se pa naučiš vsaj osnove ker na začetku sem plačevala raznim strokovnjakom za brezveze pa kregala se znjimi da so mi kao pucal com...ko maš enkrat dost tega se usedeš mal bereš se mal pozanimaš in vsa ta leta mi je kr lepo uspeval.....

hvala vsem, ki ste mi prijazno pomagal...in ker ste si vzeli čas da ste odgovarjal...bom pa vsekakor sporočila če je bilo kaj umazanije na mojem compu....to pa obljubim.....lepo se mejte....

Mesar ::

Bomo se lepo meli, pa vedno radi pomagamo.
Your turn to burn!

Panika ::

Mesar je izjavil:

Bomo se lepo meli, pa vedno radi pomagamo.

Hvala...malo je takih...

DragonHeart ::

Panika je izjavil:


no okrog 10 dopoldan se hočem spet prek svojega telefona prijavit na svoj mail in se nisem mogla ker je bilo geslo spremenjeno..seveda ga nisem jst..kličem osebo in mi pravi da je tudi njej spremenjeno geslo..



lol....wtf? obema je bilo spremenjeno geslo in ti si vedela njeno geso ona pa tvoje. Možno je da je tvoj računalnik povsem čist in je keylogger na njenem računalniku in ne na tvojem.

Predlagam da tudi tej osebi predlagaš da naj sistem temeljito preveri.
In za iskanje ne uporabljaj avg, saj ti ta keyloggerja ne bo zaznal. Poizkusi recimo s tem:
http://www.safer-networking.org/en/mirr...

Zelo zanimivo se mi zdi da je tebi nekdo vdrl v mail za katerega so vedele le 3 osebe, kakor si sama rekla...in ravno eni izmed njih je bilo tudi spremenjeno geslo....kar meni nakazuje da problem ni samo pri tebi ali pa sploh ni pri tebi.

preden plačaš nekomu da ti pregleda računalnik to stori sama...boš privarčevala kak euro.

Mehmed ::

Ce bi bila samo dva maila, za katera vesta obe strani geslo, bi se lahko ubadal se z drugo stranjo. Ce je se tretji mail, za katerega ve samo ona, potem je na njeni strani problem.

Poleg omenjenih snemi se spybot pa preglej z njim.
Ne vem kako ima simobil z ipji, pri mobitelu je vsakic ko se prijavim drugi. 100 razlicnih v eni uri.
Ce imas facebook ima podobno kot gmail, lahko pogledas kdo je dostopal. Ce ne drugega za orientacijo.

Vzgi si tole, lahko bo kaj koristnega vmes. http://www.dh.si/google-account-activit...

Poglej nastavitve maila, da si ni kdorkol se je ze igral z njim nastimal forwardiranje na svoj.
Glej da sta oba maila, manj pomemben in bolj, oba varna zdej.

Ce je bilo geslo za mail nekaj enostavnega ali pa varnostno vprasanje na ravni kako je ime tvojemu psu/katero solo si hodila, povej zdej, da dobis pridigo.
Predvsem pa ne formatiraj compa, dokler ga ne pregledas s par programi za to (antivirusni ne stejejo). Ker potem si lahko glavo razbijas v nedogled kaj je bilo, pogruntat pa ne mores.

Also, ce shranjujes gesla v browserju so vidna vsakomur, ki lahko dostopa do compa. Dosti je da ga enkrat vidi, pa ima dostop do maila. Ce si s sogovornikom izmenjujeta geslo po mailu, vidi se njegovega. In tako naprej, ce je ta mail povezan z drugim za resetirat geslo...

Panika ::

Za prvi mail sem imela geslo sestavljeno iz samih številk..in to je bla moja prva telefonska številka domačega telefona..ki ni v uporabi že najmanj 15 let..no potem sem sestavla geslo iz številk in črk malih in velikih ki niso nič povezane z mano...varnostno vprašanje sem tudi sestavila iz številk in črk tudi nič povezane zmano..
za drugi mail po vdoru v prvi mail sem tudi spremenila geslo tudi sestavljeno iz črk in številk...ki sem ga toliko časa spreminjala da sem ga še jst skori pozabla..

dvostopenjskega preverjanja za drugi mail nisem uvedla zato ker prvo mi ni hotel sprejeti v aplikaciji na telefonu in sem to funkcijo izklopla in tudi za to da vidim če bo kdo tudi v tega not pršu...
gesla sva si povedala ko sva se slišala po telefonu in si nisva pisala prek maila.

računalnik kot sm rekla uporabljam samo jst...telefon imam vse take stvari kot so sms-i, aplikacija gmail...google iskanje, šifre za gmail vse zaklenjeno z določenim načinom na ekranu lahko odkleneš pa itak zakopliciram stvar v nulo da včasih še meni nerata...telefon zmeraj pri meni ker mi nima kdo kj štorat po telefonu...
doma hekerja nimam ker je šele tri leta mogoče nazaj sploh začel uporabljat comp in določene stvari mu jst razlagam...šla sem tudi njegovo zgodovino gledat in računalnika in telefona da vidim če je kj sumljivega gor pa ni....razn športa in športih rezultatov nič....ta še zgodovine nezna zbrisat in to delam jst...pa tud če bi bil on verjetno nebi nikoli ugotovila saj uporabljava isti net in imava isti ip

zanima me pa sam še to.....ali je možno da mi je nekdo v wireless omrežje vduru not in tko prhaja do gesel..ker sem enkrat že spremenila geslo...če je treba bom pa še enkrat

in evo sedaj sem pregledala comp s predlaganim programom in mi napiše tole:
Memory Processes Detected: 0
(No malicious items detected)

Memory Modules Detected: 0
(No malicious items detected)

Registry Keys Detected: 0
(No malicious items detected)

Registry Values Detected: 0
(No malicious items detected)

Registry Data Items Detected: 0
(No malicious items detected)
Bom pa še z drugimi probala

Hvala in lp

mcgeek ::

Ti bom napisal kdo je lastnik IP-jev, ki jih omenjaš:

Brskalnik Slovenija (77.234.144.68) 16:34 (pred 0 minutami) - TELESAT CATV Jesenice
Brskalnik Slovenija (80.95.239.1) 13:24 (pred 3 urami) - SI.MOBIL D.D.
Mobilni Slovenija (80.95.239.1) 13:21 (pred 3 urami) - SI.MOBIL D.D.
Mobilni Slovenija (77.234.144.68) 12:40 (pred 3,5 urami) - TELESAT CATV Jesenice
Mobilni Slovenija (46.122.185.19) 23. mar. (pred 2 dnevi) - SI.MOBIL D.D.
Mobilni Slovenija (46.122.225.54) 22. mar. (pred 3 dnevi) - SI.MOBIL D.D.

Od vsakega operaterja lahko dobiš katerikoli IP, ki ga ima v lasti.
Nemogoče je trditi, da pa tvoj telefon preko simobila dobiva samo IPje, ki se začnejo z 80. Dobila boš tisti IP, ki bo tisti hip na voljo na določeni lokaciji...

Uporabi http://www.ip-adress.com/ip_tracer/ za dodatno preverjanje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdor v gmail nujno prosim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3710031 (7483) Phantomeye
»

gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
111711 (1300) bluefish
»

Gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
475957 (4168) tattoo

Bivša punca = ukradena gesla (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16123837 (19388) Gandalfar
»

gmail vdor

Oddelek: Pomoč in nasveti
223273 (2531) Mesar

Več podobnih tem