» »

Gmail

Gmail

_Dormage_ ::

Pozdravljeni,

V preteklem tednu sem dobil kar nekaj klicev kolegov in članov družine, ki zganjali paniko, da jim je nekdo hacknu gmail račun.
Vsi so mi posredovali ip-je, ki sem jih preveril in izkaže se, da se res nahajajo v tujih državah kot je google opozarjal.

Za take primere sem že slišal in ljudem svetoval, da naj si spremenijo geslo, ampak me tokrat resnično zanima ali je naključje, da se vsem to dogaja?

Kot češnja na vrh torte se je danes to zgodilo tudi meni.
Ali poznate situacijo? Se dogaja to tudi vam?
Ali obvestilo pomeni, da je bil vdor uspešen ali samo to, da je nekdo poskušal?

Če je udor bil uspešen zakaj lahko še kar dostopam do storitve, a nebi bilo logično, da geslo zamenjajo?

_commandos_ ::

podobno se je meni zgodilo da naj bi mi negdo iz indije vstopil v račun , do gmaila še zmeraj dostopam normalno samo sem si nastavil da mi gmail pošlje sms ob vsakem vstopu

Ericssony ::

Če bi si omogočili 2-step verification se vam to ne bi dogajalo. Res pa je, da je to napredna fukncionalnost, ki je povprečen uporabnik ne pozna...

_Dormage_ ::

Torej dogaja se mnogim ljudem in nobeden nima ideje o tem za kaj gre?

technolog ::

Jaz vem. Problem je, ker uporabljaš za več spletni strani isto geslo.

oemdzi ::

Ericssony je izjavil:

Če bi si omogočili 2-step verification se vam to ne bi dogajalo. Res pa je, da je to napredna fukncionalnost, ki je povprečen uporabnik ne pozna...


A zadeva kaj stane glede na to, da za vsak vpis dobis se sporocilo na telefon ? (vsaj tako sem razumel da dobis)

technolog ::

Ne. Zastonj je.

oemdzi ::

Super zadeva! Hvala za info. :)

EDIT: A je mozno kako v gmailu zdruzit 3 racune skupaj v enega ? Da se ne bi bilo potrebno prijavljat in odjavljat za vsako figo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

technolog ::

Ja, ravno sem gledal. Tole mam pod nastavitvami:

Varnost
Geslo Spremeni gesloSpremeni možnosti obnovitve
Prijava z več računi IzklopljenoUredi
Odobritev programov in spletnih mest Uredi
Uporabi preverjanje v dveh korakih Uredi

ameba ::

Ericssony je izjavil:

Če bi si omogočili 2-step verification se vam to ne bi dogajalo. Res pa je, da je to napredna fukncionalnost, ki je povprečen uporabnik ne pozna...




Zakaj točno bi daju "neznancu" svojo osebno številko ? Na koncu bi pa še kej zaračunal, pri svojem ponudniku.
Nikoli ne dam nobenemu svojih osebnih podatkov ( vsaj ne preko interneta ).

Dzanko ::

Ericssony je izjavil:

Če bi si omogočili 2-step verification se vam to ne bi dogajalo. Res pa je, da je to napredna fukncionalnost, ki je povprečen uporabnik ne pozna...


Hvala za to koristno informacijo!
Se je pred nekaj meseci to isto dogodilo tudi meni. (Par dni potem ko je bil izveden vdor v Oracle, kjer sem bil registriran z gmail računom in istim geslom ki ga uporablam za gmail.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzanko ()

_Dormage_ ::

technolog je izjavil:

Jaz vem. Problem je, ker uporabljaš za več spletni strani isto geslo.

Nima nikakršne povezave.

Danes popoldan sem zamenjal geslo, ki ocenjeno kot dobro.
Lih kar pa sem dobil novo sporočilo, da so mi zopet udrili in tokrat iz Rusije (109.94.85.9).

Kaj se dogaja o.O?

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Ti nimaš nikakršne povezave :)

Počekiraj računalnik za viruse in spyware oz. namesti linux.

iceman3 ::

Vsakič ko pridem noter v svoj gmail account mi napiše tole
 gmail problem

gmail problem


A kdo ve v čem je problem a sem jaz kaj narobe nardil?
The knowledge is the only true power!

Gray_Warden ::

velika možnost je, da imajo ti uporabniki, ki so ti javili da se je nekdo prijavil na njihov mail na telefonu naložen kak program ki pregleduje elektronsko pošto, kot recimo NOKIA.


Gmail to verjetno zazna kot da se nekdo povezuje na mail iz Velike Britanije in valda zažene paniko....:)

lahko pa da je res vdrl. Zato pa se uporablja 2-step varnost, ki pošlje sms ob vsaki prijavi.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

iceman3 ::

In kaj moram nardit da rešim tole zadevo oz. kaj je najboljša rešitev?
The knowledge is the only true power!

Gray_Warden ::

oprosti, tebi sem prej pozabil odpisati. Pisal sem Dormagu.

Tvoj problem mi je nerazumljiv. Povezuješ se preko https, napiše pa ti da je vsebina nezavarovana.

Si poizkusil na kakem drugem brskalniku? Ali je tam napaka tudi prisotna?
Why so serious?

iceman3 ::

Ne probal sem v Operi tam ni problema-to mi napiše samo v Chromu, ni mi jasno zakaj, v Operi pa kot rečeno brez problema.
The knowledge is the only true power!

Gray_Warden ::

Moj nasvet.....shrani vse zaznamke v chromu (to narediš tako da klikneš na ključ, potem na zaznamke, nato pa na upravitelja zaznamkov. Nato klikneš na urejanje in IZVOZ ZAZNAMKOV V DATOTEKO HTML). Uvoziš jih potem na isti način, samo da klikneš UVOZ ZAZNAMKOV IZ DATOTEKE HTML.


Ko boš zaznamke shranih pa izbriši chrome in ga ponovno namesti. Gesla se bodo sicer zbrisala vendar to je nekako najlažji način da odstraniš problem ali vsaj najdeš krivca.


Dodatek: gesla in zaznamke lahko shraniš tudi tako, da se prijaviš v chrome in se bodo potem podatki sihnronizirali. Nevem pa koliko je to varno.
Why so serious?

iceman3 ::

Gray_Warden je izjavil:

Moj nasvet.....shrani vse zaznamke v chromu (to narediš tako da klikneš na ključ, potem na zaznamke, nato pa na upravitelja zaznamkov. Nato klikneš na urejanje in IZVOZ ZAZNAMKOV V DATOTEKO HTML). Uvoziš jih potem na isti način, samo da klikneš UVOZ ZAZNAMKOV IZ DATOTEKE HTML.


Ko boš zaznamke shranih pa izbriši chrome in ga ponovno namesti. Gesla se bodo sicer zbrisala vendar to je nekako najlažji način da odstraniš problem ali vsaj najdeš krivca.


Dodatek: gesla in zaznamke lahko shraniš tudi tako, da se prijaviš v chrome in se bodo potem podatki sihnronizirali. Nevem pa koliko je to varno.


Hvala za odgovor bom probal še to da vidim če bo problem rešen.

Problem rešen, še enkrat hvala za nasvet:D
The knowledge is the only true power!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iceman3 ()

Gray_Warden ::

ni kaj. Upam da bo pomagalo. Ponovna inštalacija je pomojem nekako najlažji način da se popravi to, saj po defaultu chrome zelo lepo dela z gmailom.

Če bo napaka ostala, pa preveri nastavitve gmaila. Ali imaš nastavljeno https povezavo kot je treba.
Why so serious?

iceman3 ::

Gray_Warden je izjavil:

ni kaj. Upam da bo pomagalo. Ponovna inštalacija je pomojem nekako najlažji način da se popravi to, saj po defaultu chrome zelo lepo dela z gmailom.

Če bo napaka ostala, pa preveri nastavitve gmaila. Ali imaš nastavljeno https povezavo kot je treba.


Po ponovni inštalaciji dela vse super, nobenih problemov.
The knowledge is the only true power!

Gray_Warden ::

odlično:)
Why so serious?

Jazzie ::

Kateri dodatek za Firefox, ki bi obveščal o novo prispelih emalih, sploh še dela?

Jazzie ::

Kateri dodatek za Firefox, ki bi obveščal o novo prispelih emalih, zdaj sploh še dela?

Gray_Warden ::

http://toolbar.google.com/gmail-helper/...

ni dodatek za firefox ampak za programček za windowse. Obveščal te bo tudi ko bo brskalnik zaprt.
Ali pač kak drug program ki ti preverja maile.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Jazzie ::

Hvala!

Gray_Warden ::

jaz sem to rešil tudi tako, da sem enostavno na telefonu nastavil avtomatsko preverjanje mailov vsake 4 urce, od 8 zjutraj do 23 zvečer. Na ta način izvem da sem dobil mail tudi ko nisem pri računalniku.

Če je pomembem pač odprem prenosnik in odgovorim, če pa ni...pa lahko počaka:)

Drugače pa ni kaj, upam da pomaga!


ps.: če imaš na gmailu narejeno 2-koračno preverjanje (da te obvesti preko sms da si se prijavil na gimail...tako kot bi pač moral imeti:) ) boš moral za ta program uporabiti posebno geslo.

To geslo dobiš na Nastavitvah gmail računa -> Uporaba preverjanja v dveh korakih -> Prikaz/ustvarjanje kod
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Jazzie ::

Ja, na mobitelu mi ves čas preverja, a sem želela neko 'obvestilo' tudi na računalniku (tako kot je npr. pri Hotmailu prek MSN-ja).

Jazzie ::

A še komu Gmail Notifier ne deluje več? Meni zdaj že nekaj dni kot neprebrana sporočila kaže taka, ki so prebrana.

Gray_Warden ::

si spremenila geslo? si mogoče nastavila 2 koračno preverjanje?

možno je da so prekinili podporo za gmail notifier...

nevem saj ga ne uporabljam odkar sem na telefonu nastavil avtomatsko preverjanje novih e-mailov.

Jazzie ::

Ne, nič nisem spreminjala, kar naenkrat se je pojavilo. :/ Sem zdaj namestila drugega.

Gray_Warden ::

odlično, hvala za link

tattoo ::

Pozdravljeni, zanima me, če ima gmail kje funkcijo, da si sam urejaš gmail "meni" na levi strani?

BladE_ ::

Si sposojam temo, ker imam nek čuden problem z Gmailom...

Včeraj zjutraj sem dobil 2 maila(povratnica?), ki naj nebi bila dostavljena naslovniku ampak sta bila neka čudna maila v stilu "Anthony be the boss to your own time be the person you want to be https://t.co/fWEzZ3jC dont miss this news"... seveda tega nisem pošiljal jaz, pogledam pod "poslano" in vidim, da naj bi poslal cca 25 sporočil na neke random maile... ok, vse označim in jih dam v spam potem pa zvečer spet vidim, da so med poslanimi sporočili neki čudni maili, ki naj bi jih pošiljal... preverim zadnjo aktivnost na mailu in dobim tole:

SMTP Rusija (217.118.90.28) 23. avg. (pred 20 urami)
SMTP Romunija (92.81.192.236) 22:59 (pred 9 urami


Ostala aktivnost je moja in je naveden brskalnik ter mobilni. Kaj pomeni tale "SMTP"? Prebral sem, da lahko neko pošilja maile in fejka pošiljatelja zato jaz dobivam povratnice o nedostavljenih mailih? Uporabljam 2-step verification torej bojazni za vdor praktično ni, ali pač?

Je komu znano? Ve kdo kako ustavim ta "spam"?
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

c00L3r ::

2 step verification je varna stvar. Prav tako je dobro imet na gmail-u drugačno geslo, kot na drugih spletnih straneh.

amigo_no1 ::

Spremeni geslo v nekaj kompleksnega, spodaj na gmail strani klikni "Details" -> "sign out all other sessions" ter omogoči 2-step verification.

BladE_ ::

Geslo je že spremenjeno in 2-step verification uporabljam že dalj časa... Saj pravim, da v mail ni mogel priti nihče, malo čudna zadeva. Verjetno gre za tole:

Ko pošljete pismo po navadni pošti, na ovojnico po navadi napišete povratni naslov, tako da prejemnik lahko prepozna pošiljatelja, pošta pa lahko vrne pismo pošiljatelju, če pride do težave. Vendar pa lahko namesto svojega povratnega naslova zlahka napišete naslov drugega pošiljatelja, pravzaprav bi lahko nekdo drug poslal pismo in na ovojnico napisal vaš povratni naslov. E-poštna sporočila delujejo na enak način. Ko strežnik pošlje e-poštno sporočilo, določi pošiljatelja, vendar pa je polje s pošiljateljem mogoče ponarediti. Če pride do težave z dostavo in je nekdo ponaredil naslov v sporočilu, vam bo sporočilo vrnjeno, tudi če niste bili dejanski pošiljatelj.

Če ste prejeli sporočilo za odgovor, ki ni bilo poslano z vašega naslova, obstaja dve možnosti:

Sporočilo je bilo ponarejeno, pri čemer ste bili navedeni kot pošiljatelj.
Izvirni pošiljatelj je uporabil vaš naslov kot naslov za odgovor, tako boste odgovore prejemali vi.
Akcija - Reakcija

Lonsarg ::

Ta stvar je možna očitno, ampak ne razloži pa aktivnosti na tvojem računu iz Rusije in Romunije.


whatismyipadress.com mi pravi, da sta oba IP naslova statična. Ruski je reportan tudi kot izvir za forum spam.
Romunski pa vodi do telekominikacijskega podjetja, ki med drugim ponuja VPN.

Glede na te podatke bi sklepal da gre za vdor, glede na dejstvo, da uporablaš 2-step verification se ta možnost zdi sicer malo verjetna.

Tak da res ne vem no, tudi v 2-step verification se da prit, sam pač ne lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BladE_ ::

Ne verjamem, da ga za vdor, ker potem je 2-step verification fail od faila, jaz dobim kodo za verifikacijo na moj telefon/številko in če je mi neki rus lahko to "poheka"... 8-O

Ni mi jasen tisti SMTP dostop, ki mi ga prikaže v "Aktivnost v računu"... Ko dostopam jaz(Slovenija) mi napiše "brskalnik" ali pa "mobilni"... Nikjer ne najdem podatka kaj pomeni, da je bil dostop preko SMTPja, vem da je to odhodni strežnik...

Primer:

Brskalnik Slovenija (86.61.40.229) 23:31 (pred 11 urami)
SMTP Romunija (92.81.192.236) 23. avg. (pred 12 urami)
Akcija - Reakcija

klemenSLO ::

V 'Details' mam sicer prijave samo iz slovenije. Moti pa me, da mam pod 'dejavnosti računa google' \ prijave v račun:
 gmail detail

gmail detail

Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Tista dodatna gesla, ki jih generiraš za aplikacije, ki ne podpirajo 2-step verification so varna ravno toliko kot navadno geslo. Če si kako tako geslo dal kaki sumljivi aplikaciji, ki krade gesla bi bla ena od možnosti za vdor.

Ampak saj pravim, ker uporablaš 2-step je bolj verjetno da ne gre za vdor.

Zelo verjetno je, da si dal geslo kaki nenevarni aplikaciji, pa da uporabla tako sumljiva IPja.

ally12 ::

Mogoče kdo ve, kako se spreminja velikost črk na ekranu Gmaila? V Googlu sem vtipkal gmail font size in sem dobil podatke za spremembo velikost črk v mailu.

Hvala.

SLO_Matej ::

Ctrl +/- oz. Ctrl in vrtenje koleščka na miški.

Zgodovina sprememb…

ally12 ::

Hvala.

tattoo ::

Pozdravljeni, izklpil sem si "nov način pošiljana sporočil" sedaj pa bi si ga rad vklopil nazaj in nikjer ne najdem funkcije, da to naredim. Ve kdo?

Mo5 ::

ko greš v "compose" ti pokaže nad oknom za pisanje maila "experience new compose" oz podobno, klikneš tisto in si na konju :)

tattoo ::

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outlook 2013

Oddelek: Omrežja in internet
13911 (242) Machete
»

Čas za menjavo gesel? Na spletu našli bazo s 560 milijoni uporabniških imen in gesel

Oddelek: Novice / Varnost
348481 (5160) njyngs
»

Gmail problem

Oddelek: Omrežja in internet
6982 (852) He-Man
»

Google Authenticator - prenos na drug telefon/ROM

Oddelek: Informacijska varnost
113112 (2762) Mavrik
»

Varnejša prijava v Googlove račune

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
307240 (5766) poweroff

Več podobnih tem