» »

Vdor v gmail?

Vdor v gmail?

Ujetnica ::

Živjo!
Kako je mogoče, da je nekdo prišel do moje pošte, čeprav jo vztrajno brišem (tudi iz koša, valjda), in to celo skoraj 1 mesec za nazaj? Pojasnilo je, da je plačal, da so mu jo priskrbeli s serverja, ampak ali je to sploh mogoče ali je to SciFi ali nakladanje? Hvala.

Good Guy ::

Ujetnica je izjavil:

Živjo!
Kako je mogoče, da je nekdo prišel do moje pošte, čeprav jo vztrajno brišem (tudi iz koša, valjda), in to celo skoraj 1 mesec za nazaj? Pojasnilo je, da je plačal, da so mu jo priskrbeli s serverja, ampak ali je to sploh mogoče ali je to SciFi ali nakladanje? Hvala.


In ti tem zgodbicam verjameš?

Ujetnica ::

Kako pa naj si sicer razlagam, od kod citati iz mojih mejlov?

techfreak :) ::

Uganil je geslo?

Ujetnica ::

Tudi če bi uganil geslo, bi moral že prej tudi uporabniško ime. In kako bi 14. avgusta prišel do pošte, datirane 20. julij?

Good Guy ::

Ujetnica je izjavil:

Tudi če bi uganil geslo, bi moral že prej tudi uporabniško ime. In kako bi 14. avgusta prišel do pošte, datirane 20. julij?


kaj pa če je to mogoče tvoj sogovornik v mejlih?

vorantz ::

da je plačal


Prvo kot prvo...kdo je ta on??
In kaj sploh hoče met od tebe?

zee ::

Meni so 21. junija iz Francije vdrli v Gmail račun hotel iz njega pošiljati spam. Neuspešno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mirage ::

Ujetnica je izjavil:

Tudi če bi uganil geslo, bi moral že prej tudi uporabniško ime. In kako bi 14. avgusta prišel do pošte, datirane 20. julij?


Ni mi čist jasno, zakaj ne bi vedel tvojega uporabniškega imena, če pa je enako kot tvoj mail?

Ujetnica ::

Ta on je moj nezaupljivi partner. Moje uporabniško ime oziroma mail je pa vedla samo še ena druga oseba.

ttommy ::

Shranjena gesla v Firefox?Teamwiever program na pc?
Gamer

vorantz ::

Ja ziher je pridobil nalog kiber policije.
You done goofed :/

anywho :>
Če maš v brskalniku shranjeno geslo (da se samo vpiše v polja) ponavadi ni neka znanost dobit geslo, če ima dostop do tvojega računalnika...
Potem pa možno, da si je dodal tvoj račun v kak outlook in mu tako lepo prihajajo vsi tvoje mejli na računalnik (jih ima še vedno tudi če jih ti v gmailu zbrišeš)
Pa še par scenarijev je možnih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

Ujetnica ::

Windowse imam na password. Na gmailu spreminjam geslo. Pa mejle brišem sproti. Ni mi jasno, kako je mogoče, res, da je prišel do mejlov izpred meseca dni. Firefoxa nimam, keyloggerja tut ne. Nekaj je govoril o Source codeu. Pa sistemskih datotekah. Kva???? Pa da se da od serverja dobit stare mejle, da so še en mesec gor, potem se pa tut tam zbrišejo. Prosim, HELP!

zee ::

Prijavi se v Gmail in povsem na dnu poišči napis Details (oz. Podrobnosti), kjer lahko vidiš vse IP naslove, iz katerih si bila prijavljena.

Kar moraš storiti, je pritisniti gumb Sign out all other sessions, nato zamenjaj geslo in to bo to. Emailov, ki pa jih že ima, pa ne moreš več pobrisati, ker jih je verjetno shranil na svoj lokalni disk.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Furbo ::

Morda si kdaj dostopala do maila iz njegovega pcja, kjer je bil nameščen kak keyloger in je enostavno pobiral tvojo pošto.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

System ::

Pomoje naklada. History mogoče ali pa mu je ta dotična oseba to povedala. Če ne pa je uganil recovery questions...ali pa geslo.

vorantz ::

Ma tip strelja :))
Tle ti piše: http://mail.google.com/support/bin/answ...
Če zbrišeš tudi iz koša (upam da pravilno delaš) ga ni več.
To s 30 dni je samo če pustiš v košu

Ta drugo pa tudi nima kaj preveč veze.

Ujetnica ::

Hvala za vse odgovore, ful ste prijazni. Pošto res brišem pravilno. Z njegovega PC-ja nikoli nisem dostopala na mejl. Naklada ne, ker mi je bral mojo pošto naglas. IP-naslovi so hkrati njegovi, ker gre prek istega modema, iz iste hiše. Ma ne vem več, al ma človek še lahko zasebnost al mam pač hekerja v bajti.

mirage ::

Kaj pa, če dobiva maile od osebe s katero si dopisuješ?

Furbo ::

Naj ti še kakšnega forwardira na tvoj mail, potem mu pa lepo zagrozi s policijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tadvet ::

Mam še eno vprašanje. Zdej sm prebiru temo, pa sem še na lastnem gmailu pogledu podrobnosti in IP-je... zanima me slednje, ker sem opazil da je pred nekaj dnevi nekdo prišel na moj račun iz drugega IP-ja jst sm pa bil cel teden doma, sedaj me pa zanima če se da kako ugotoviti, s kje je ta "oseba" bila, oz. s katerega kompa je dostopala. Namreč za pretekli teden imam 5 različnih IP- naslovov, jst sm pa bil cel teden doma. Tko da ?? any ideas

#000000 ::

Ta gmail je eno čudo, jest recimo občasno odgovorim na kak mail in stisnem pošlji, a glej hudiča, namesto da ga pošlje na pravi naslov ga dobim jaz ? wtf se še komu to dogaja ?

Icematxyz ::

Ta on je moj nezaupljivi partner.


A da se to tudi dogaja.

Moje uporabniško ime oziroma mail je pa vedla samo še ena druga oseba.


AHA!

Drugače pa če bi moral ugibati. Tvoj nezaupljiv partner se pač spozna na te zadeve. In pozna tvoje geslo. Se pravi on ni nikomur nič plačal. Pozna pač tvoj gmail naslov in geslo! Do naslova in gesla pa je lahko prišel na 1001 način. Sploh ni to težko če oba uporabljata računalnik. Oziroma ima do njega dostop tudi on. Za branje pošte uporabljaj Ubuntu LiveCD in spremeni geslo za dostop do poštnega predala. Pa bo verjetno zaleglo.

P.S. Seveda gmail geslo spremeni iz naloženega Ubuntu LiveCD. In ne iz trenutnega OS.

Ali pa ga sooči z zadevo, da pa tako to ne gre. :)

Zgodovina sprememb…

Ujetnica ::

VSe spremem. Nekako je prišel do gesla. Ampak do gesla je, če je, prišel pred nekaj dnevi, ko moje pošte z 20. julija že davno ne bi smelo več nikjer biti. Kako je prišel do te, ki je jabolko spora, to mi nikakor ni jasno. Sorry, da tok težim, ampak vem, da ste tukaj stručkoti, jaz pa razbijam glavo že nekaj dni.

Icematxyz ::

Če zagotovo ni prišel do gesla pred tem, ko si trajno izbrisala pošto. In nimaš pošte nikjer drugje arhivirane. Potem:

Moje uporabniško ime oziroma mail je pa vedla samo še ena druga oseba.


Se pravi niti ni potem to tipična računalniška (strokovna) tema. In ni treba biti Einstein.

Da sešteješ 1+1. ;) S strokovnega vidika bi lahko govorili še samo o vdoru v tvoj gmail račun. Ampak verjetnost, da nekdo naključno vdre v tvoj gmail poštni račun in na to vstopi v kontakt in proda informacije tvojemu nezaupljivemu partnerju. Je kakšna?

Torej:

-imel je geslo že veš čas
-vsebino gmail računa (sporočil) je dobil od druge osebe (ki edina še pozna ta gmail račun).

Tretja možnost pa je zgolj teoretična. In tehnično gledano možna. Ampak NLP tudi obstaja. A ne da? :)

Zgodovina sprememb…

oracle ::

Ujetnica je izjavil:

VSe spremem. Nekako je prišel do gesla. Ampak do gesla je, če je, prišel pred nekaj dnevi, ko moje pošte z 20. julija že davno ne bi smelo več nikjer biti. Kako je prišel do te, ki je jabolko spora, to mi nikakor ni jasno. Sorry, da tok težim, ampak vem, da ste tukaj stručkoti, jaz pa razbijam glavo že nekaj dni.

Do pošte je prišel že takrat, ampak se je odločil, da ti bo šele sedaj pred nos vrgel. Se mu je nabrala jeza, al pa je hotu počakat kako se bodo stvari izšle...

P.s.: hud nick si zbrala :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

Furbo ::

tadvet je izjavil:

Mam še eno vprašanje. Zdej sm prebiru temo, pa sem še na lastnem gmailu pogledu podrobnosti in IP-je... zanima me slednje, ker sem opazil da je pred nekaj dnevi nekdo prišel na moj račun iz drugega IP-ja jst sm pa bil cel teden doma, sedaj me pa zanima če se da kako ugotoviti, s kje je ta "oseba" bila, oz. s katerega kompa je dostopala. Namreč za pretekli teden imam 5 različnih IP- naslovov, jst sm pa bil cel teden doma. Tko da ?? any ideas


Morda imaš dinamični ip.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kopernik ::

Če je tvoj bivši in sta živela skupaj, potem je verjetno že ves čas imel dostop do tvojega računalnika oz. tudi gmail-a (načinov, kako pridobiti geslo osebe, ki živi v istem stanovanju, je precej, eden izmed njih je kukanje čez ramo). Maile pa ima vse, ker si jih je verjetno sproti dol stankal prek pop3 protokola.

Ales ::

Če sta na istem omrežju (omenjaš da dostopata na net preko istega modema, itd.), potem se da priti do podatkov prenešenih preko nezaščitenih POP3 in SMTP prenosov. Prav tako je do pred kratkim spletni gmail privzeto uporabljal navadno http povezavo in ne https.

Veliko možnosti, skratka, od najbolj preprostih do razmeroma zakompliciranih.

MadMax ::

A nima gmejl možnost posredovanja pošte? Tako lahko vsa pošta, prejeta v tvoj nabiralnik, še isti trenutek leti še nekam....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Furbo ::

Ima ja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Bananovec ::

zee je izjavil:

Meni so 21. junija iz Francije vdrli v Gmail račun hotel iz njega pošiljati spam. Neuspešno.

Meni so Kitajci 2x vdrli not. Sicer niso nič pametnega našli, ker imam pametne stvari ločene od neumnih.
Ima pa Google kar dobre mehanizme glede tega.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

dronyx ::

tadvet je izjavil:

Mam še eno vprašanje. Zdej sm prebiru temo, pa sem še na lastnem gmailu pogledu podrobnosti in IP-je... zanima me slednje, ker sem opazil da je pred nekaj dnevi nekdo prišel na moj račun iz drugega IP-ja jst sm pa bil cel teden doma, sedaj me pa zanima če se da kako ugotoviti, s kje je ta "oseba" bila, oz. s katerega kompa je dostopala. Namreč za pretekli teden imam 5 različnih IP- naslovov, jst sm pa bil cel teden doma. Tko da ?? any ideas

Različni IP naslovi so običaj pri internetnih ponudnikih, razen če nisi dodatno zahteval fiksnega kar pa nisi. Sicer jaz na blogu preverjam IP naslove tule:

http://www.geoiptool.com/

Vpišeš IP naslov in ti pove iz kje je in kateri je ponudnik dostopa do interneta. Če se komentator skriva za aninimnimi proxyi, torom in podobnim, gre takoj v spam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

techfreak :) ::

Če se komentator skriva za aninimnimi proxyi, torom in podobnim, gre takoj v spam.

Zakaj? Nočeš komentatorjev, ki se skrivajo za drugim IPjem?

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

To sem že večkrat pisal na blogu. Jaz ljudi, ki se skrivajo za IP anonimizatorji tretiram enako, kot če se kdo po cesti sprehaja s črno masko na obrazu. Občutek je nelagoden. Poleg tega sem ugotovil, da si taki ljudje več upajo in pišejo ponavadi same traparije, ali pa avtorja bloga preprosto žalijo, ker se počutijo varne nekje na "Sejšelih". Zato sem moral uvesti to, da sedaj vsak komentar odobrim in se ne pojavi takoj.

Hexx ::

ker gre prek istega modema


Če ste v istem omrežju je lahko uporabil arp poisoning in ssl strip. Ta metoda ga postavi med tebe in router, kjer lahko prestreza in dekriptira tudi enkriptirane podate, kot so gmail in fb gesla.

ERGY ::

Smešnica je, ko vse to berem :)) Pozabte na vse možne finte vdora in ne vem kaj, model je poznal geslo te osebe verjetno že 100 let prej :O;)
Po možnosti je ta druga oseba itak on >:D

ttommy ::

....in bi rad zvedel kako vdreti v Gmail račun...
Gamer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa gmailu

Oddelek: Omrežja in internet
469172 (7534) c3p0
»

Vdor v računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112142 (1830) SeMiNeSanja
»

Vdor v Gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
236631 (5285) Ericssony
»

Huda dilema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549876 (7582) Gray_Warden
»

Facebook - zloraba

Oddelek: Informacijska varnost
237234 (6033) St235

Več podobnih tem