» »

Vdor v gmail

Vdor v gmail

1
2
»

Panika ::

mcgeek je izjavil:

Ti bom napisal kdo je lastnik IP-jev, ki jih omenjaš:

Brskalnik Slovenija (77.234.144.68) 16:34 (pred 0 minutami) - TELESAT CATV Jesenice
Brskalnik Slovenija (80.95.239.1) 13:24 (pred 3 urami) - SI.MOBIL D.D.
Mobilni Slovenija (80.95.239.1) 13:21 (pred 3 urami) - SI.MOBIL D.D.
Mobilni Slovenija (77.234.144.68) 12:40 (pred 3,5 urami) - TELESAT CATV Jesenice
Mobilni Slovenija (46.122.185.19) 23. mar. (pred 2 dnevi) - SI.MOBIL D.D.
Mobilni Slovenija (46.122.225.54) 22. mar. (pred 3 dnevi) - SI.MOBIL D.D.

Od vsakega operaterja lahko dobiš katerikoli IP, ki ga ima v lasti.
Nemogoče je trditi, da pa tvoj telefon preko simobila dobiva samo IPje, ki se začnejo z 80. Dobila boš tisti IP, ki bo tisti hip na voljo na določeni lokaciji...

Uporabi http://www.ip-adress.com/ip_tracer/ za dodatno preverjanje..


to vse sem že sama probala...v okviru svoje naročnine sem se prijavila doma...in v službi in šla preverit kateri ip uporabljam kateri ip ima zvezdico to sem jst...je tko...in v službi in doma je bil ip simobila isti 80..
prek domačega neta je pa sigurno isti to lahko tudi sedaj pokažem....pa tudi zdj se lahko vpišem prek naročnine gor in pokažem da bo spet isti...na mail sem šla v okviru naročnine samo doma in v službi nisem se prijavljala nevem ko sem bila v Kranju ali na Bledu...da bi bil lahko pač drugačen ker tudi to sem razmišljala da mogoče vrže ip pač tistega območja na katerem se nahajš...nevem več nč...

VelikiTun ::

Nisem bral cele teme, ker je preveč balasta.

V čem je sploh problem?
Če sumiš na vdor, potem na preverjeno neokuženem računalniku spremeni geslo za mail in na spletnih straneh, kjer si se s tem naslovom registrirala/prijavila. Za povrh vklopi še dodatno preverjanje in to je to.
V prihodnje pa seveda ne pošiljaj gesel naokrog.

mcgeek ::

Če nimaš v pogodbi s ponudnikom interneta zapisano, da imaš fiksen IP, potem lahko dobiš kateregakoli, ki ga ima v lasti. Če imaš večkrat zapored isti IP, to še ne pomeni, da je fiksen.

Panika ::

mcgeek je izjavil:

Če nimaš v pogodbi s ponudnikom interneta zapisano, da imaš fiksen IP, potem lahko dobiš kateregakoli, ki ga ima v lasti. Če imaš večkrat zapored isti IP, to še ne pomeni, da je fiksen.


Od operaterja od kar gledam je zmeri isti...tko da nevem a je fiksn al ne:)))

mcgeek ::

Ok, če si tako zelo prepričana, da se preko mobilnega omrežja na tvoj mail prijavlja še nekdo drug, potem vklopi preverjanje gesla v dveh korakih tudi za tisti google račun, za katerega ga do sedaj še nisi.

Telefon (Android) bo takrat res zahteval, da vpišeš novo geslo.
Ampak ker android ne podpira dvostopenjskega preverjanja gesla, si boš generirala posebno geslo le za tvoj telefon - preberi si naslednjo pomoč:
http://support.google.com/accounts/bin/...

To geslo boš v telefon vpisala le enkrat in ga nato lahko pozabiš.
Vedno boš lahko z enim klikom to geslo (ki je ločeno od ostalih gesel) tudi preklicala - in kreirala novega.

S preklicem takega gesla, boš tudi jasno videla kateri telefon ti bo kar naenkrat nehal delati - sem prepričan, da bo to kar tvoj.

Panika ::

mcgeek je izjavil:

Ok, če si tako zelo prepričana, da se preko mobilnega omrežja na tvoj mail prijavlja še nekdo drug, potem vklopi preverjanje gesla v dveh korakih tudi za tisti google račun, za katerega ga do sedaj še nisi.

Telefon (Android) bo takrat res zahteval, da vpišeš novo geslo.
Ampak ker android ne podpira dvostopenjskega preverjanja gesla, si boš generirala posebno geslo le za tvoj telefon - preberi si naslednjo pomoč:
http://support.google.com/accounts/bin/...

To geslo boš v telefon vpisala le enkrat in ga nato lahko pozabiš.
Vedno boš lahko z enim klikom to geslo (ki je ločeno od ostalih gesel) tudi preklicala - in kreirala novega.

S preklicem takega gesla, boš tudi jasno videla kateri telefon ti bo kar naenkrat nehal delati - sem prepričan, da bo to kar tvoj.


Bom tudi to...to na koncu nisem ravno zastopla ampak ok...bom tudi to nardila...

Hvala za pomoč in prijaznost:))))

mcgeek ::

Bistvo je:
- Če ob prijavi lahko vpišeš geslo, ki ga dobiš na telefon, uporabljaj tistega.
- Če ob prijavi nimaš možnosti vpisati gesla, ki ga dobiš na telefon, uporabljaj ta drugi način prijave.

Panika ::

mcgeek je izjavil:

Bistvo je:
- Če ob prijavi lahko vpišeš geslo, ki ga dobiš na telefon, uporabljaj tistega.
- Če ob prijavi nimaš možnosti vpisati gesla, ki ga dobiš na telefon, uporabljaj ta drugi način prijave.


Drugi način bo kar pravi..Hvala

amigo_no1 ::

antivirusni program sem imela nod sedaj imam avg...

Predlagam raje avast ali avira.

Panika ::

amigo_no1 je izjavil:

antivirusni program sem imela nod sedaj imam avg...

Predlagam raje avast ali avira.


a mam lahko zravn tega še Spybot ali Malwarebytes Anti-Malware ali samo eno...ker se baje neki tepejo med sabo:))))

Hvala

Xserces ::

avast / nod / avira ... nima veze kaj imas... najbl ucinkovito je da nastavis 2 stopensko loginanje tako da ti na telefon poslejo kodo s katero se potem vpises :) in zmer ko se bo "nekdo" hotel vpisati bos dobila sms ... s tem da nesmes obklukat da nej si gmail zapomne računalnik !

glede AV bo vsak reku svoje :) NOD,AVAST,NORTON,AVIRA,...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Panika ::

Xserces je izjavil:

avast / nod / avira ... nima veze kaj imas... najbl ucinkovito je da nastavis 2 stopensko loginanje tako da ti na telefon poslejo kodo s katero se potem vpises :) in zmer ko se bo "nekdo" hotel vpisati bos dobila sms ... s tem da nesmes obklukat da nej si gmail zapomne računalnik !

glede AV bo vsak reku svoje :) NOD,AVAST,NORTON,AVIRA,...


to je že storjeno...
samo za pregled compa...ker bi res rada vidla če sem mela kj takega na compu da so lahko ugotovil geslo....in ga zdj z raznoranimi predlaganimi programi pregledujem..da vidim če bo kaj najdeno...

kaj je bolj varno sms-i ali google authenticator in barcode scenner za oboje pa itak rabiš še moj telefon če hočeš priti not...

Xserces ::

ce imas avasta bi blo mogoce pametno vklopit PNP ( pregled potencialno nezaželenih programov )

sms je dovolj dokler ne dobi nekdo ki pozna password tvojega telefona v roke :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Panika ::

Xserces je izjavil:

ce imas avasta bi blo mogoce pametno vklopit PNP ( pregled potencialno nezaželenih programov )

sms je dovolj dokler ne dobi nekdo ki pozna password tvojega telefona v roke :)


Ok....zdj bom inštalirala avast...za zaščito gmail računa sem si izbrala drugo varianto...in to imam zaščiteno z aplikacijo SmartAppLock

Hvala vsem ki ste si vzeli čas in mi odgovarjal in vsem lep pozdrav:)))))

Joze_K ::

Posluš Panika....
to men tko deluje kot da ti poleg moža s kakim ljubimcem mučkaš in zato doma svoj telefon nosiš vedno ob sebi in te žuli kaj je v mailih,... mogoče bi morala še kakšne druge težave tle opisat: med.over.net/nezvestoba

... hehehe.... :))

kljub vsemu pa naj ne bi partner vstopal v privat sfero drugega kamor mu ta ne dovoli,.... (in ta drug,... bi naj tudi ne imel "rezervo")

...

Half-Saint ::

Men pa vsa ta paranoja z brisanjem mailov, zgodovine in ostalega sranja ni jasna.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Panika ::

Joze_K je izjavil:

Posluš Panika....
to men tko deluje kot da ti poleg moža s kakim ljubimcem mučkaš in zato doma svoj telefon nosiš vedno ob sebi in te žuli kaj je v mailih,... mogoče bi morala še kakšne druge težave tle opisat: med.over.net/nezvestoba

... hehehe.... :))

kljub vsemu pa naj ne bi partner vstopal v privat sfero drugega kamor mu ta ne dovoli,.... (in ta drug,... bi naj tudi ne imel "rezervo")

...


kljub vsemu ni stvar a gre za zvestobo al ne....to je najmanjši problem...ni važn kaj je prebrano in kaj ne....važn je sam to na kakšn način...in to me žul..in to sem hotla zvedt..in tud parter nima pravice vstopat v neki kar mu nedovolim....to je zasebnost....
telefon nosim sabo ker igrco igram....in me je panika zagrabla da si nism s kakšno aplikacijo kj naštimala.....to je največji problem...
in nimam ljubimca ampak ljubico....:)))))
nekateri ste mi pomagal na ta način da ste mi predlagal programe za pregled pc-ja in vm res hvala....neki sem že najdla....
nekateri pa nimate pojma mn kot jst.....

Hvala in lp

mihec87 ::

Glede na to da ja napisano da si gesla kar med sabo dajate oz pravite...tole je prva in največja napaka...Zaupanje gor ali dol ko sranje udari v ventilator se takšno zaupanje najprej izkoristi sploh pri rahlo nerazvitih osebkih..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Mehmed ::

Kaj si nasla?

Panika ::

Malwarebytes mi ni nič našel....spaybot mi je napisal čestitam vaš računalnik je čist...avast mi je zaznal grožnjo visoke stopnje...nevem če je to kj ampak vseeno...napisano tako C.Users\.......\Downloads\...KeyMaker.exe

Mehmed ::

Nimas kej skrbeti imo.
Razen ce je bilo na drugem compu kej.

Panika ::

Mehmed je izjavil:

Nimas kej skrbeti imo.
Razen ce je bilo na drugem compu kej.


No me veseli...in sem pomirjena...tebi res najlepša hvala za normalne odgovore in brez žalitev....malo je takih....dobiš za kavico:)))))))

Se pravi ni ne telefon ni ne comp....super...naučila sem se pa ja neki novega...pomoč išči ko res ni nobene druge poti...

Adijo vsem

Mehmed ::

Hehe jaz ne bi bil pomirjen. Ker telefon praviloma ni, ce izlocis se comp ti ostane cloveski faktor.
Zdej si moras pa glavo razbijat kdo bi to bil.

Panika ::

Mehmed je izjavil:

Hehe jaz ne bi bil pomirjen. Ker telefon praviloma ni, ce izlocis se comp ti ostane cloveski faktor.
Zdej si moras pa glavo razbijat kdo bi to bil.


sm si razbijala glavo cel mesec....pa si jo nebom več...dost je blo...nj ma vse moje maile sj so itak prazni....zajebala ga bom tko da tega nebom več uporabljala....in bom pomirjena....

:))))

Joze_K ::

Panika je izjavil:


..nj ma vse moje maile sj so itak prazni....zajebala ga bom tko da tega nebom več uporabljala....in bom pomirjena....

:))))


hm tole ni dobro no..., partnerstvo na taj način.... kompjutori gor ali dol.... bo potrebno še kaj drugega uredit razen softwarea :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdor v gmail nujno prosim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3710013 (7465) Phantomeye
»

gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
111706 (1295) bluefish
»

Gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
475930 (4141) tattoo

Bivša punca = ukradena gesla (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16123744 (19295) Gandalfar
»

gmail vdor

Oddelek: Pomoč in nasveti
223259 (2517) Mesar

Več podobnih tem