» »

Samsung galaxy S4 mini ali Samsung galaxy S3

Samsung galaxy S4 mini ali Samsung galaxy S3

zvovk ::

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup novega telefona. Odločam se med Samsung galaxy S4 mini in Samsung galaxy S3. Kako bi mi svetovali? Mini je novejši z najnovejšim android sistemom, ampak s slabšim procesorjem in slabšim ekranom, medtem ko pa je S3 starejši, ampak načeloma boljši.

Za odgovore in nasvete se vam že vnaprej zahvaljujem :)
  • spremenil: zvovk ()

EdoK ::

S3 je podoben po zmogljivostih kot S4 mini. Če nič drugega, s S3 dobiš za manjši denar večji telefon. Ko pa pade na tla, je solza manjša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EdoK ()

Zvezdica27 ::

s4 mini je v bistvu isto velik kot prvi S , torej SGS 1.

Meni je to bolje, 3 mi je kar malo prevelika, po drugi strani pa premajhna, ko bi res rabil velikost (pol pa tablica)...

jaz bi raje mini, imam doma s3 mini in je super pelefonček.

zz

...:TOMI:... ::

Jaz se pa trenutno odločam med Samsungom galaxy S4 mini in Motorolo Moto G.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Tisti, ki je imel možnost videti in preizkusiti oba, naj pove svoje izkušnje.
Tomi

Dr_M ::

Teli razni miniji imajo res pomilovanja vredne zaslone... Tudi ostala sara ni nek presezek.

krepki ::

Pozdravljeni,pri mobitelu sem nabavil telefon Samsung Galaxy S4 mini,problem je ker se baterija sprazni v enem dnevu brez,da bi se mobitel karkoli uporabljal.

Izklopljene so vse funkcije kot so wireless,gps,prenos podatkov,skratka,pri galaxy s advance mi baterija traja 7 dni.

telefon sem tudi ponastavil na tovarniške nastavitve vendar ni nič bolje.

A lahko telefon reklamiram?

Druga stvar pa je,da če imam na samodejno iskanja signala je signal zelo slab 500 metrov od bazne postaje ena do dve črtici,či nastavim samo na gsm potem je signal poln.

To je na mobitelu enake nastavitve na omrežju tušmobil signal vedno poln.

GeForce ::

Za baterijo najprej poglej kaj ti jo najbolj prazni. Čisto možno je da je kakšna zbugana aplikacija. To pa pogledaš nekje pod Nastavitve->Poraba baterije.

Glede signala je pa verjetno pač tako da ti 3G vleče 2/5 , GSM pa 5/5. Ampak izgleda da je 3G signal vseeno dovolj vredu da ga telefon uporablja, tako da se glede tega se nebi sekiral. DO razlike med Tušmobil/Mobitel pa verjetno pride zato, ker imajo vsak svoj oddajnik, in je možno da je Tušmobilov bližje tvoji lokaciji kot pa Mobitelov.

Sicer pa so te "signal črtice" precej lari-fari zadeva (...tole za začetek...

krepki ::

Ko gledam porabo baterije je ta sledeča.
Sistem Android 50%
Celica v pripravljenosti 11%
Android Os 5%
Naprava v mirovanju 5%

GeForce ::

In to je po koliko časa od odklopa iz polnilca? Ker če je tole po parih urah nekaj ni vredu z porabo saj sistem porabi odločno preveč. Pa imaš zadnji update Androida za ta model naložen?

krepki ::

To je bilo približno 12 ur po izklopu iz polnilca.Stanje baterije,večkot 50% porabljene.

Zdaj sem naložil gor Nova Launcher in se mi zdi da bo bolje.
Baterija po 8 urah

Celica v pripravljenosti 53%
Naprava v mirovanju 24$
Zaslon 11%
Android OS 3%
Govorni klic 3%
Telefon 2%
Ostalo je še 95% baterije

GeForce ::

No to je pa že normalno. Sicer nevem zakaj se je popravilo po inštalaciji NovaLauncherja, ampak glavno da je sedaj OK :D

krepki ::

Tudi sam ne vem če je to od NovaLauncherja,sem pa včeraj zvečer,na polno rabil baterijo in posodobil vse možne aplikacije.
Sumim pa tudi Googlovo aplikacijo za dostop do lokacije.
Zdaj mam izklopljeno.

GeForce ::

Jp, google lokacijske storitve so tudi možnost....je tudi meni enkrat spilo baterijo zaradi tega....

krepki ::

Bom vseeno odnesel telefon na servis,ker po dvajsetih urah ob normalni uporabi porabit 50% baterije ni normalno.

Invictus ::

Seveda ne.

Po 20 urah bi ti moral porabiti okoli 80% baterije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krepki ::

Odvisno kaj je za koga normalna uporaba,jaz sem opravil le 4 klice približno vsega skupaj 10 minit pogovora ostalo je bil telefon v mirovanju.

Imam še samsung galaxy advence,kjer je po štirih dneh baterija še vedno napolnjena 55% in telefon je star leto in pol.

Tale s4 mini pa je star en teden ima močnejšo kapaciteto baterije in za mene to ni normalna poraba.

Moji hčerki bi se spraznil v eni uri.

krepki ::

Telefon dobil iz servisa sicer ga še polnim ampak me je nekaj zmotilo na izpisku o popravilu in me zanima sledeče.
Pod opravljene stroritve je napisano tole.
zamenjava baterije
kalibracija
nova programska oprema
Zmotilo me je namreč to,da so napisali da so naložili novo programsko opremo,med programi pa je tudi Philips remote,ki sem ga sam naložil.

TOP ::

Ja to pomeni da boš moral še enkrat ga naložit.

krepki ::

Kaj bom moral še enkrat naložit saj pravim,da je program naložen in tudi wireless se je takoj povezal na moje omrežje to pomeni,da niso naložili nove programske opreme,tako je pod vprašanjem tudi zamenjava baterije,ki je tudi verjetno niso zamenjali.
Vse nastavitve so takšne kot sem dal telefon na sevis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513269 (9579) Leko
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022707 (11555) boris82
»

Samsung Galaxy S3 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
600137345 (59106) Mad_Lion
»

Mobilni telefon z androidom mi prekinja pogovore

Oddelek: Mobilne tehnologije
165007 (4140) mare4444
»

Samsung galaxy s4 mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5413692 (9103) superb_

Več podobnih tem