» »

Sony Xperia SP

Sony Xperia SP

BlackDeath ::

Živjo,

mene pa zanima, če ima kdo tale telefon mogoče in kako se kaj odnese?
Gledam, da bi ga kupil ampak še nisem imel Sonyja z Androidom tako, da bi bilo lepo slišat kakšno mnenje :)

Redneck ::

Odsvetujem Sonyje, ker firma zavaja, servisi pa prav tako.
Oglej si raje kakega LGja. Bojda je tudi servis precej bolj
korekten... Ce se norcujejo iz kupcev njihovega najdrazjega
modela, kako se potem v primeru tovarniskih napak vedejo
sele do tistih, ki kupujo nekoliko cenejse modele..

BlackDeath ::

To tudi vse bolj razmišljam.
V ožjem izboru LG Optimus G, ki izgleda super :D

Konlov ::

Lastim Xperio NEO in ni težav. Imam pa ta mobič res šele eno dobro leto, tako da...

jizzer ::

Redneck je izjavil:

Odsvetujem Sonyje, ker firma zavaja, servisi pa prav tako.
Oglej si raje kakega LGja. Bojda je tudi servis precej bolj
korekten... Ce se norcujejo iz kupcev njihovega najdrazjega
modela, kako se potem v primeru tovarniskih napak vedejo
sele do tistih, ki kupujo nekoliko cenejse modele..


Za Sony-je nevem, imam tudi sam namen kupit SP-ja, ampak LG-ji so po mojih izkušnjah zanič. Sorodnica je menjala 2 oz. zdaj ima 4X in glih tolko šteka kot ji je en prej (nevem točno kerega je mela) po tednu dni uporabe... In ne nima kaj dosti aplikacij gor, enostavno šteka...

Bom pa verjetno nabavil SP-ja ali pa L920, se še odločam :)

SLO_Matej ::

jizzer je izjavil:

Za Sony-je nevem, imam tudi sam namen kupit SP-ja, ampak LG-ji so po mojih izkušnjah zanič. Sorodnica je menjala 2 oz. zdaj ima 4X in glih tolko šteka kot ji je en prej (nevem točno kerega je mela) po tednu dni uporabe... In ne nima kaj dosti aplikacij gor, enostavno šteka...

Bom pa verjetno nabavil SP-ja ali pa L920, se še odločam :)

Šteka zaradi OS. Če želiš hitro delovanje brez zatikanja vzemi Lumio 920 z WP8, glede na to, da se še odločaš. Slej ko prej bo tudi Sony postal počasen, zaradi enakega OS.

GeForce ::

SLO_Matej je izjavil:

jizzer je izjavil:

Za Sony-je nevem, imam tudi sam namen kupit SP-ja, ampak LG-ji so po mojih izkušnjah zanič. Sorodnica je menjala 2 oz. zdaj ima 4X in glih tolko šteka kot ji je en prej (nevem točno kerega je mela) po tednu dni uporabe... In ne nima kaj dosti aplikacij gor, enostavno šteka...

Bom pa verjetno nabavil SP-ja ali pa L920, se še odločam :)

Šteka zaradi OS. Če želiš hitro delovanje brez zatikanja vzemi Lumio 920 z WP8, glede na to, da se še odločaš. Slej ko prej bo tudi Sony postal počasen, zaradi enakega OS.

 WARNING!!

WARNING!!


SLO_Matej spet naklada o superiornosti WPja in o "android sranju"....ne verjeti vsegu kar pride izpod Matejevih prstov.

***Ta post je samo dobronamerno opozorilo, komurkoli ki Slo-Techa še ne spremlja dovolj dolgo, in še ne ve da je večina Matejevega pisanja, ravno takšno anti-Android nakladnje in reklamiranje Windows Phoneov. :P Lep dan še naprej vsem skupaj.***

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

BladE_ ::

@BlackDeath... SP sem imel priložnost videti in preizkusiti... telefon je precej robusten(vsaj tak občutek imaš), velikost zaslona je ok, deluje tekoče, najbolj mi je pa všeč spodnji rob, ki sveti, specifikacije same so dovolj dobre, da poganja vsako aplikacijo za Android bp.

@Redneck... meni Z dela popolnoma normalno... ubistvu bom rekel, da telefon deluje nad pričakovanji! Z njim sem že počel vse mogoče, kar se tiče SW in še vedno počnem "and its fun" :D... s servisom še nisem imel težav, ker na svoje stvari pazim in se zavedam pod kakšnimi pogoji mi lahko garancijo zavrnejo zato ni nobenih poškodb ali pa sledi rootanja, ko ga dobijo v roke(ti si ga pač razbil in se pizdiš). In ja naj ti samo omenim, da sem slučajno jaz imel z LG servisom OGROMNO težavo zaradi zavrnitve garancije čeprav je na internetu neskončno tem z enakim problemov kot sem ga imel jaz, jih sploh ni zanimalo čeprav je bilo jasno, da razlog zaradi katerega so mi garancijo zavrnili nima opraviti nič z dejanskim problemom. Serviser s katerim sem pa imel opravka je pa totalni mungel, zadevo sem opustil po vseh možnih dopisih na inšpekcije in po pogovorih z sodnimi izvedenci...
Akcija - Reakcija

jizzer ::

GeForce je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

jizzer je izjavil:

Za Sony-je nevem, imam tudi sam namen kupit SP-ja, ampak LG-ji so po mojih izkušnjah zanič. Sorodnica je menjala 2 oz. zdaj ima 4X in glih tolko šteka kot ji je en prej (nevem točno kerega je mela) po tednu dni uporabe... In ne nima kaj dosti aplikacij gor, enostavno šteka...

Bom pa verjetno nabavil SP-ja ali pa L920, se še odločam :)

Šteka zaradi OS. Če želiš hitro delovanje brez zatikanja vzemi Lumio 920 z WP8, glede na to, da se še odločaš. Slej ko prej bo tudi Sony postal počasen, zaradi enakega OS.

 WARNING!!

WARNING!!


SLO_Matej spet naklada o superiornosti WPja in o "android sranju"....ne verjeti vsegu kar pride izpod Matejevih prstov.

***Ta post je samo dobronamerno opozorilo, komurkoli ki Slo-Techa še ne spremlja dovolj dolgo, in še ne ve da je večina Matejevega pisanja, ravno takšno anti-Android nakladnje in reklamiranje Windows Phoneov. :P Lep dan še naprej vsem skupaj.***


Ah brez skrbi ga poznam :) Saj WP ni slab pravzaprav je moj že star 2leti in pol, ampak Androida še nisem imel in bom verjetno šel kar za SP... WP ima prihodnost samo treba mu je dat čas ;)

GeForce ::

Aja, da se ne bomo napačno razumeli. Seveda je WP čisto enakovreden sistem Androidu in iOSu, in nimam nič proti. Opozarjam le na Matejevo reklamiranje, ampak če ga poznaš, potem veš koliko mu je za verjeti :))

Sicer, bi ti pa tudi sam raje odsvetoval Sonyja. Pri nas imaš hitro težave z servisom, pa tudi na splošno se mi je Sony zameril s tem kako ignorirajo serijske težave s pokanjem Xperie Z. Jaz bi ti priporočil Nexus 4 ali pa Lumio 920.

SLO_Matej ::

Ampak, kar povem je res, ali ne? Ko že poteka debata o Sony Xperii - BBC je naredil primerjavo dveh high end telefonov z odlično kamero - Lumie 1020 in nove Xperie Z1. Pri slednji mi je všeč, da ji lahko natakneš dodatni objektiv in ima telefon potem pravo optično povečavo, pravzaprav pa sploh ni nujno, da je objektiv dejansko nataknjen na telefonu, da lahko preko njega zajemaš slike na Xperii. Pa vendar vse navzdol potegne slaba programska oprema: "Unfortunately, Camera has stopped", kako tipično za Android. Le pripravite se na ta prijetna opozorila. :)

O tej primerjavi govorim (glej pri 2:33):

Thunder wave ::

Xperia Z1 še sploh ni izšla in laufa pre-production firmware, kar pomeni da bodo taksne in drugačne težave zagotovo rešene.

Redneck ::

BladE, tudi sam sem bil podobno naivno napihnjen kot ti (ob predpostavki, da iz kaksnega prikritega razloga ne podpiras Sony/servisne mreze), kot tudi se marsikateri uporabnik. Potem pa pride trenutek, ko se vse to obrne za 180 stopinj.
Razlog, da slutim, da podpiras Sony je, ker se butasto obregnes, da sem telefon sam razbil, ceprav so v temi
linki na vec kot 30 forumov, kjer ljudje z vseh trgov porocajo o tem. Pa tudi drugemu uporabniku na Slo-techu,
ki se mu je to zgodilo, so na Sony forumu takoj izbrisali temo...

Skratka ne le, da bi te moralo skrbeti, moral bi se sam nasloviti kak mail na servis kako bos uveljavljal
garancijo, ko se to zgodi tebi in ali morda ni bolje, ce se telefona znebis, preden se ti to zgodi.

In se enkrat, pises kot da nisi videl 30+ linkov na to temo.. Raje poklici na servis kaj bodo naredili, ce
se to zgodi tebi. Ce pa iz prikritih razlogov tu zastopas njihove vrste, pa pojdi globooooko v ves kaj..

Ker so to gnoji brez primere in, ce zavestno delis njihove lastnosti, si tudi ti. Ce ne, pac ne, bodi pa
drugic pozoren na linke v temi, kjer smo ocitno vsi idioti in sami razbijamo telefone ane?

Tale tudi: Sony ima ocitno same idiote za stranke..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Redneck ()

Thunder wave ::

Redneck je izjavil:

Pa tudi drugemu uporabniku na Slo-techu,
ki se mu je to zgodilo, so na Sony forumu takoj izbrisali temo...


Glede na to kako ta uporabnik piše na slovenskem forumu, se lahko le vprašam kako je pisal na angleškem in se nekako ne čudim, da je bil njegov prispevek izbrisan.

BlackDeath ::

SLO_Matej je izjavil:

jizzer je izjavil:

Za Sony-je nevem, imam tudi sam namen kupit SP-ja, ampak LG-ji so po mojih izkušnjah zanič. Sorodnica je menjala 2 oz. zdaj ima 4X in glih tolko šteka kot ji je en prej (nevem točno kerega je mela) po tednu dni uporabe... In ne nima kaj dosti aplikacij gor, enostavno šteka...

Bom pa verjetno nabavil SP-ja ali pa L920, se še odločam :)

Šteka zaradi OS. Če želiš hitro delovanje brez zatikanja vzemi Lumio 920 z WP8, glede na to, da se še odločaš. Slej ko prej bo tudi Sony postal počasen, zaradi enakega OS.


Ne nakladaj. Android na telefonih, ki se omenjajo v tej debati dela čisto lepo, brez zatikanj itd. Imel slabši telefon kot Xperia SP in je delalo čisto lepo, brez zatikanj. Če se je pa kdaj sistemu kolcnilo za stotinko sekunde, ob moji 1001 naloženi aplikaciji, pa tudi nisem jokal. Ne vem a ste eni res tako razvajeni, da jokate za vsako malenksot...



Anyway, hvala za input vsem skupaj, sem se bolj ali manj odločil za LG Optimus G pa, da vidimo, če bo odločitev prava ... :)

jizzer ::

Katera malenkost te je prepričala v LG?
Poročaj kako se obnese! :)

Konlov ::

Za kaj pa Z linke limate? Možak se za SP zanima?

Redneck ::

1. Mozak se mora zavedati kako deluje proizvajalec in kako se vede do strank...
2. Nekdo se je obregnil ob dejstvo, da je ima "najboljsi" izdelek tega
proizvajalca tovarnisko napako, ki je po spletu dodobra obdelana, jo
serviserji poznajo, a ignorirajo (in lazejo), primeri pa ze mnozijo.

Mene vedno zanima, ce kak proizvajalec mnozicno ne izpolnjuje pricakovanj,
sploh, ce to pocne ze pri flagship modelu. Kaj potem sele pri drugih..

Ramon dekers ::

Ah brez skrbi ga poznam :) Saj WP ni slab pravzaprav je moj že star 2leti in pol, ampak Androida še nisem imel in bom verjetno šel kar za SP... WP ima prihodnost samo treba mu je dat čas ;)


Seveda jo ima. Moja Xperia P se je sama odločila po dveh mesecih da ne bo več našla ruterja. Tako da mi v bajti WIFI ne deluje več. Skype se zapira kadar mu paše. Ostalih aplikacij pa niti nisem toliko sprobal. Kamer je na začetku pred popravki polovico slike odrezala...
Skratka moj zadnji Android, žal.

jizzer ::

Ramon dekers je izjavil:

Ah brez skrbi ga poznam :) Saj WP ni slab pravzaprav je moj že star 2leti in pol, ampak Androida še nisem imel in bom verjetno šel kar za SP... WP ima prihodnost samo treba mu je dat čas ;)


Seveda jo ima. Moja Xperia P se je sama odločila po dveh mesecih da ne bo več našla ruterja. Tako da mi v bajti WIFI ne deluje več. Skype se zapira kadar mu paše. Ostalih aplikacij pa niti nisem toliko sprobal. Kamer je na začetku pred popravki polovico slike odrezala...
Skratka moj zadnji Android, žal.


Da ne bo kaj narobe! Moja Omnia7 še vedno deluje bp! Problem je samo software ... če bi imel W8 bi še jo z veseljem imel! Sem imel možnost probat W8 (L520) pri sošolcu in moram rečt da je očiten napredek napram W7.
Najbolj me moti da je premalo aplikacij in customization (ali kako naj rečem, poseganje v sam OS) in zato si želim androida zaenkrat da malo vidim kaj se da naredit s to stvarco ;)

Ramon dekers ::

Je aplikacij polno na androidu ampak kaj ti to pomaga če se stalno kaj zapira. In ko jih je preveč vse šteka.

Joze_K ::

imel xperia arc s (sedaj ima moja gospa) sam pa grem sedaj na SP-ja.
Zelo zadovoljen s Xperio ARC S... brez problemov, ARC S deluje tekoče pa je le en proc, ko sem ga moji predal sem naredil povrnitev na tovarniške nastavitve je res pobrisal vse in dal v osnovno stanje in kot da je tlf popolnoma nov,.... fenomenalno! :D

rayzz ::

je že kateri lastnik omenjenega telefona dobil uradno posodobitev na android 4.3?

RejZoR ::

Ramon dekers je izjavil:

Je aplikacij polno na androidu ampak kaj ti to pomaga če se stalno kaj zapira. In ko jih je preveč vse šteka.


Nakladate da se kar kadi. Forced closing se mi je dogajal samo ko sem uporabljal prvo nightly verzijo novega milestona pri CyanogenModu, ki je imel Focus app anmesto klasične stock kamere. Drugače pa se mi ni zapiralo ne na Wildfireju (stock in Cyanogen), ne na SGS z Android 4.0, ne na 4.1, ne na 4.2 (vse stock) in tud na 4.4 CyanFox mi dela bp. Vbistvu sploh ne pomnim kdaj se je kaj force closalo. Kakšen 3rd party app, ki je bil zanič spisan. Pa še to je bilo tolk dolgo nazaj, da sploh en pomnim kateri ej bil (če sploh). Tko da plz, ne posplošujte...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

firefox2142 ::

Živjo mdragon94, ravnokar sem posodobil na 4.3. Mogu sem priklopiti telefon na pc in inštalirati pc companion da je zaznal da ima update ker sam telefon ni nič javil.

rayzz ::

firefox2142 hvala za info

mp218 ::

Kako ste zadovoljni s kamero na xperi SP? Zna mogoče kdo primerjat zadevo s xperio V, ki im 13MB? Je vredna 50 evrov več?

kateri telefon v rangu do 300 evrov imam trenutno najboljšo kamero/fotoaparat?

SLO_Matej ::

Lumia 920, če še kje dobiš novo, sicer pa nekaj eur več za novo iz tujine dobiš Lumio 925 ali pa pri Mobitelu z dvoletno vezavo.

aiko ::

Imam xperio mini kaki 2 leti. Nimam pripomb, dela kot nova, samo pazit je treba katere aplikacije se inštalira. ene so pač slabe in znajo precej upočasnit telefon.

lakisr ::

Ne morem verjeti. Po petih(5)mesecih normalne uporabe Sony xperia, se mi je naredila oksidacija na osnovni plošči, za kar ni garancije in tako imam neuporaben nov telefon. Kaj lahko naredim, razen tega, da ga vržem v smeti?
Lp
Srečko

Pozabil sem dodati oznako. Sony xperia SP.
Lp
Srečko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lakisr ()

titanium-x ::

Sam si lastim Sony Xperia S in sem zelo zadovoljen z telefonom nic ne steka, kljub temu da imam full aplikacij. Zaslon super, kamera tud, idino posodobitev OS-a bi bila lahko ze na 4.4 :) LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529511446 (7756) Leko
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725597 (22219) zadetek
»

Xperia SP, Optimus G, Lumia 920

Oddelek: Mobilne tehnologije
408187 (7197) tomzzi
»

Kateri telefon z dobro kamero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5017075 (15472) denabiker

Več podobnih tem