» »

Network 21 & Amway - kaj mislite o tem?

Network 21 & Amway - kaj mislite o tem?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3
...
5

Maxtor ::

Tisti ki že poznate zadevo in ste morda celo člani, zanimajo me vaše izkušnje, pozitivne, negativne, je stvar realna ali samo navaden nateg ljudi?

Brane2 ::

Joooj. Po moje bi znala bit ta tema še večji izziv za STjev server kot je blo tisto štetje do 10.000 >:D

Sam imam o folku ki se s tem ukvarja precej negativno mnenje. Pa ne o vseh, bolj o tistih (90%) ki s tem intenzivno morijo ožjo in širšo okolico.

blue96 ::

tudi ce pescica obogati, vecina postane se bolj revna in neumna.
.

leonius ::

Direct marketing.

Zanimiva ideja. Moj sošolec je prišel do rente 20k sit mesečno. Trudil pa se je pol leta. Lepo njemu!

Princip in ideja odlična, čeprav že stara desetletja, vendar, če si sposoben(ampak RES sposoben) in poznaš sposobne ljudi, ni ga boga da nebi prišel do maximalne rente.

Sam se ne čutim sposobnega in nisem tip človeka da bi drugim težil. I feel bad when I'm annoying.

Maxtor ::

Brane2: vem še za eno temo, ki predstavlja še večji izziv za ST-jev server in sicer: Štejmo do milijon:D :D

Sicer pa: glede mnenja sem v dilemi. Sicer se nagibam bolj k negativnemu mnenju. Ljudje, ki zadevo predstavljajo, so nasilni in tečni, obljubljajo še pa še, imajo ljudi za bedake, češ da se otepajo denarja itd. Poznam tudi par ljudi, ki so v mreži bili in imajo absolutno negativno mnenje in so zaradi prevelikih izgub iz mreže izstopili, ljudi s pozitivnim mnenjem pa še nisem srečal. Ne vem ali je to zgolj naključje, zato sem ravno odprl to temu tudi na tem forumu, saj ste tukaj prisotni iz vse Slovenije.

Sam sem nekoliko pregledal tudi cene izdelkov. Po mojem mnenju so absolutno previsoke.

||_^_|| ::

Network 21 je krneki, nabijajo, nabijajo, nabijajo, kaj vse bo ampak nikoli ni nič. Včasih je že bil prisoten v naši kuri ampak je prišlo do pizdarije, zdej pa se vrača v novi stari obliki, novim naivnežem naproti.
Pri amwayu je zadeva neprimerno boljša, čeprav bi lahko bili ljudje malo bolj marketinško osveščeni. Nekatere zadeve majo kar dobre. Pol pa so tuki še avon, pa bivši diamond, pa propadli estebel, pa golden (ki baje še neki brca), GWC, catch the cash (to je bil legendaren nateg!), ter podobni..
Mrežni marketing sam po sebi ni tako slab. Treba ga je le izvajat pravilno in izobraževat ljudi (seveda morjo bit tut dobri izdelki, brez tega ni nič). Da se zelo lepo zaslužiti, toda ne s temi varjantami ki so na slovenskem trgu. Več al manj je vse podn. Mogoče bo nekega dne tut pr nas kej pametnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

kunz ::

monkey see monkey do..............hvala lepa za tako delo s takim razmisljanjem.

prste stran od piramid-bistvo zivljenja
Bi mel pa nimam, kaj je to?

Sergio ::

Hehe, se spomnim, ko me je pred kakšnim mesecem bivši sošolec nekaj prepričeval, če hočem zaslužiti mastne pare. Da me naj bi peljal nekam v okolico Zagreba in da bi moral poslušat neko predavanje ter plačat nekaj kun, ne spomnim se več dobro.

Bolj ko sem vrtal v njega, o čem gre stvar, bolj je bil tiho. Ključne besede so bile, ko mu je ušlo tole: "in pol boš ti pod mano". Sem hotel spustit slušalko, ampak mu iz spoštovanja do tega, ker sva pač 8 let skupaj klopi gulila, nisem.

Sem mu prijazno razložil, da se ne grem tega.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tr0n ::

Neverjetno, da folk vedno znova pada na te finte. D0h!

bostjan11s ::

he he poznam poznam to zadevo, debatiral o njej še in še, onim, ki so me prepričevali, da so mastni zaslužki v tem sem rekel naj mi dolkažejo konkretno

MISLITE, DA MI JE KDO...... ne se spuščat v to

striktno se držijo načela, poberi denar(par 100 mio sit da ne bo pomote) pol pa bejjjjjjjžžžžžžiiiii (na tajsko ali nekam).....

nojus ::

@Sergio "pol bos ti pod mano" hehe

men so rekli ravno obratno. (da bom takoj ko podpišem jest nad tem tipom).
fora je da se jest ne grem takih igric, kjer nekaj vprašaš tipo ti pa bluzi čist nekaj 3ga. Itak pa so pri vsaki obliki marketinga hlapci (večina) in nekaj koritnikov.
Ne vem s čim bašejo te ljudi, ampak vsi se imajo za bogataše, imajo fancy neckermann obleke, pa avte, ki ne presegajo vrednosti povprečne slo. neto plače.

kdor uspe v tem, lahko uspe tudi kje drugje.

naivneži so naivneži
sovražim Gargamela.

LuckyMato ::

Sam sem bil ćlan tega. Stva je sledeča. Podpora Network21 je dobra, če gledaš samo emway brez podpore, ker brez podpore si čisti "žajfaš". Je pa tudi res, če si že premisliš, da bi se pridružil, potem prej res dobro premisli če si sposoben toliko razkirati. Ker če se odločiš za, potem bodi 100% v stvari vsaj leto do dve in pozabi na vse ostalo, če hočeš, da boš res zaslužil. Njabolj se ti splača če greš v državo kjer se stvar začenja. Meni je bilo žal, ker mi je propadla stvar, ko se je začelo v Romuniji. Enkrat sem spoznal neke Romune na Dunaju in smo ohranili kontakte, vendar niso bili za stvar. Baje so se tam na začetku ljudje vpisovali trumoma, pa če bi se jih ohranilo smo 5 % bi bil uspeh. Zato prej res dobro premisli. Pa ne nasedaj na to "še vedno ni prepozno začeti". Mogoče res ni, je pa bolje, če bi začel že prej, ker o stvari ve že preveč ljudi vsaj v SLO.

sketch ::

Takole bom rekel.
Če me kdo kadarkoli zaloti, da prodajam amway ali kaj podobnega, naj me prosim čimčimprej ubije. Ker so me ali ugrabili marsovci ter je na mojem mestu moj zlobni dvojček, ali pa sem znorel ter nujno rabim milostni strel.
To je moje mnenje o piramidnih igrah.

lp
s.
Adapt and overcome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

nicjasno ::

Jaz sem zadevo sprobal. Naceloma zadeva se vedno deluje in je zelo postena, ampak porabis zanjo dosti prevec casa, naredis si ljudi za sovraznike itd. Sam se vedno uporabljam en par amwayevih izdelkov, ki se mi zdijo resnicno dobri.

Drugace pa, life moves on, in postenih poslovnih priloznosti na tej zemeljski obli mrgoli, celo v sloveniji.
Jaz sem nasel zase nov izziv v zavarovalni agenciji, ki mi poleg prijazne delovne klime, nudi se odlicno izobrazevanje, ki je povrhu vsega se zastojn.
(pri networku stane vse kaj disi po izobrazbi mastne pare, kar pa meni ni najbolj pogodu)

Kar pa se tice nekih mutnih poslov na hrvaskem... gem collection je nelegalen in neposten posel, prav tako kot catch the cash ipd. Ne nasedajte vsemu zivemu, predvsem ljudem, ki vam za brezdelje ponujajo denar, bodite pa vseeno dovolj odprti, da se vam pa tiste postene priloznosti ne izmuznejo.

Jst ::

Moj polsosed (ki je bil včasih moj dobr kolega) se je tudi začel ukvarjati s tem (amway & network21). Od takrat ga sploh ne prepoznam več. Čisto se je spremenil. Kadar ga srečam, ima neke dolgoročne načrte, kako bo on miljonar, kako se bo z audijem a8 vozil okrog itd. Postal je čisti materialist. Vrednote so mu vcepili v njegovo glavo na seminarjih od network21 in od takrat vidi samo marketing, poslovne načrte, tip je celo sam organiziral en seminar, ki je govoril o finančni neodvisnosti... Žal pa je zmetal too much denarja za to, nazaj ni pa dobil še čisto nič! S tem se ukvarja dobre pol leta. Skratka, I don't want to live my life like you! Žal je neuspešno hotel še mene potegniti v to stvar, but I smelt a rat. Brain washing, if you ask me!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

undefined ::

> Od takrat ga sploh ne prepoznam več. Čisto se je spremenil.

Človek se ne spremeni v enem tednu. Niti v enem letu. V desetih letih morda lahko opaziš le površinske spremembe, vendar je navznoter še vedno isti. Po tem sodeč se je kvečjem spremenil tvoj odnos in pogled na njega. :)

Jst ::

IceMan:

Vrednote so se mu spremenile iz žura in not ordinary life v čiste materialistične. Včasih sva pila skupaj ob koncu tedna, sedaj nima časa niti interesa. Kadar sva šla na kavo sva se smejala, delala norca, delala jezne načrte za vikend kam bova šla (spominim se, da sva se eno soboto zjutraj pogovarjala o morju in zvečer sva že pila v portorožu). Vedno sva žurala celo noč in šele naslednji dan proti večeru šla domov "počivat". A kdo misli, da je šel tip na kakšen koncert ali pa v klub v zadnje pol leta? I don't think so. Sedaj govori samo o denarju, kakšno hišo si bo zgradil, kakšen avto bo imel. Kupuje si videokasete, dvdje, knjige o network21, revije o podjetništvu itd. Vse bi bilo OK, če ne bi bil tip relativno mlad. Razumel bi, če bi imel narejeno že kakšno pošteno šolo in ne bi imel, glede na šolo, dobro službo. Tako pa rajši daje 60k+ denarja za seminarje na mesec (2/3 njegove plače), jaz ga pa potem kličem na drink on me. A to ni dovolj velika sprememba za rdeči alarm. Kot sem napisal zgoraj: I don't want to like my life like you. Sedaj se bo pa zagotovo našel nekdo, ki mi bo težil, da nimam nobene perspektive, nobenih ciljev. Dolgoročne cilje si bom začel postavljati takrat, ko naredim fax (delam informatiko v om na fov). Do takrat bom pa punk-rocker po srcu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

krneki0001 ::

Jst pr networku21 vlečem 14k sit rente na mesec že 5 let. Enkrat sem se na začetku mal potrudil in delal 12 mesecev in pol nehal in mi vsako leto pade 170k sit u žep.
Če bi me pa zdele vprašu, če grem še enkrat to delat - pa sigurno ne!!! je preveč ljudi, ki težijo pa najedajo s tem. Jst sm se lepo z ženskami(približno 20 njih) zmenu, k so rabile čistila in sem na njih služil pol sem jih pa u mrežo vključil in še dons same tok kupjo da jst rento dobivam.
LP
Nebivedu

P.S. Se temu reče izkoriščanje?

Tody ::

nebivedu v tem je bistvo (: ker če znaš prodajat pol tud lahko zaslužiš in to ni izhoriščanje ker ti one ne plačujejo ampak ti network.Jest sem enkrat hotu sam sem takoj vidu da nisem tip ki bi hodil od hiše in hiše in prodajal čistila>:D Tko da ...

lp

nicjasno ::

To je tak kot ce bi reku, da nas mercator izkorisca, ker smo pac koncni potrosniki njegove ponudbe. Kot kupci smo zadnji clen v svetovni trgovinski piramidi, pa ce to hocemo ali ne. ;)

darh ::

Enkrat se je en sošolc navdušu... in še mene hotu potegn zraven.. mal sem pogooglal in najdu naslednji text... sošolc je rabu pol še ene pol leta da mu je ratal jasno da je potreben velik dedication da ti rata...


Nimam pojma kje sem tole najdu, bi dal kr link... tko pa se mi ne da še enkat poiskat.. mate klele kuj text..

Amway Analysis - by Kamesh

Disclaimer: This is my personal opinion. My goal is to share my opinion and it is not to influence your opinion.
I was recently contacted by an AMWAY representative asking me - naturally - to join their "business". This is an account of my experiences with AMWAY and what I think about this "business". My recommendations about this are based on the extensive research I did on this business in addition to personally talking to AMWAY distributers, attending their meetings, and reading all the material that I got from them. BTW, I am NOT an AMWAY distributor nor do I intend to become one for my own reasons. I am a computer consultant by profession with over 12 years in the field and I also hold a Master's degree in Computer Science. This is an objective assessment of the AMWAY business from what I saw and heard. Please do not take these recommendations literally. Consider your situation, circumstances, and needs before you decide to take the plunge. Or if you are already a distributor - good luck!

To start with, and to put things in perspective, let me tell you that I had never heard of AMWAY in my life. I also never got a chance to hear anybody's opinions - good or bad - nor did I do any research about this business. Out of curiosity, I went ahead and talked to this AMWAY person and attended some of their meetings and read some of their publications. Only after this initial exposure did I actually hear some opinions from friends and then I decided to dig deeper. I researched extensively - looking up stuff in the library, talking to some ex-distributors, searching the Internet, reading what people had to say in newsgroups, asking the distributors themselves thousands of questions etc.

Recently, I received a forwarded mail from a friend that this business is a "fraud". Here is the argument I saw in that mail:

FRAUDS:
Lets start with one person -he recruits 6 more and each in turn gets 6 others and so on. Using Maths and answer no 3. 1+6+36+216+1296+7776+46656+279936+1679616+10077696 + 60466176. Already in 11 months the total has crossed 9 Crores. So in USA any new member joining now will just be member and he won't get any new recruits, he has as good as lost his money.
According to him there are more than 25 levels of chain which means there are Fifty thousand crores (50,000 Crores) It is more than the population of earth. This contradicts his first answer about 1 lakh members.
Lets take answer 3 considering the same equation as in fraud 1 in 12 months he has crossed 30 Crores. Which is again contradicting answers 1 & 2.
Finally you will never know who is the founder as he is happily sitting some where and enjoying on your money.
First of all, let me point the fallacy of this argument. The example that AMWAY distributors give: 6 people recruiting six other people and so on is just that - an example to show how the business can grow. Obviously, the busines does not and has not grown at that rate. If it had grown at this rate, then all the people in the world would have become AMWAY distributors by now! The fact is that currently ONLY about 1% of the U.S population are AMWAY distributors. This is also the case in other countries where AMWAY is operating. So if anyone tells you that this business is saturated - do not believe them. Also the number of levels of the chain has nothing to do with the total members in the team. What if it is only a linear chain with only one individual in every node? In this case, there are just 5 people in a 5 level chain! On the other hand if there were two people recruited by every distributor, then this becomes a binary tree and there will be just 63 people (1+2+4+8+16+32) for a 5 level chain. In fact, this is REAL reason why you cannot hope to make much money in this business. You must get a broad and a deep pyramid under you to get any significant returns.

Ever wondered why AMWAY guys are SO desperate for new recruits? In fact to reach the so called executive diamond position, you must get so many people under you that the chances of your reaching that position is 1 in 15000! THE BIGGEST FALLACY THAT AMWAY DISTRIBUTORS PROMOTE IS THAT EVERYONE CAN BECOME A MILLIONAIRE IN 3-5 Years. This is a lot of bull - don't believe them. The average money earned by an average distributor is 88 dollars per month!! Half of the new recruits drop out in the first year of operation and most of them in fact LOOSE MONEY!! By the way, everything about the TOP guys running the company is well known. The guy who founded the company more than 20 years ago is a guy called DeVoas - check out the amyway.com website if you want more information. There have also been numerous articles in Forbes, MoneyWeek and scores of other financial magazines about AMWAY and their way of business. Remember these are all well respected magazines and they have reported the facts!! check them out before making any comments based on rumours...

I found that the basic concept behind this business is very sound and based on very solid logical reasoning. It is NOT true that the man on top of the so called chain is making all the money. Did you know that for every new recruit even the the guy at the "top" has to pay some money out of his earnings?!? You see money is actually flowing down the chain also.

This is a not an illegal pyramid structure nor is it a chain in a traditional sense of the word. It is based on an excellent business idea that is called "network marketing" and is actually a multi-level pyramid structure. (By the way, the Department of Justice carried out an investigation on AMWAY and concluded that this business is not an illegal pyramid nor is it illegitimate.) There have been some law suits against AMWAY though.

What happens is once you (as a distributor) reach a certain volume (this is called PV and BV in AMWAY terminology), you get cut off from the "main" pyramid and you can then build your own chain. When you get cut off from your sponser, *HE/SHE* now makes money by the way of (direct distributor) bonus rather from the number of people under him/her. So he/she has an incentive to make you grow as fast as possible. So it is really all about team work and a relatively fair distribution of money based on the motivation and leadership of the people involved.

This brings me to the main theme of my recommendation. You see the whole problem is getting people excited, motivated etc..So what I saw was an OVERWHELMING emphasis on motivational training rather than focusing on the business aspects of it. It appears that the people up the chain are making more money selling motivational stuff (books, audio/video tapes, seminars, meetings etc) than in actually selling AMWAY products. Moreover, I have heard some people talking about it in an almost a religious tone.. They attend the same meetings talking about the same things OVER AND OVER AND OVER AGAIN.. Quite frankly, this turned me off!

A business - one that is as lucrative and fantastic as "Network Marketing" - must be run professionally. I was surprised to see so many distributors who are professionals including doctors, computer guys, professors etc., get into the motivational stuff and pretty much ignore the business aspects of it.

You see any scheme can be made illegal by just a few imposters. AMWAY business is not exactly flawless. We have heard lot of bad things about it. Remember this busines demands trust, confidence, and team work. There is no doubt money can be made- tons of it - if only it worked perfectly. If you can start your own Network marketing business (similar to Amway) and if you can get just 50-100 of your family and friends into it, you and many of your team members will be making more money than you ever dreamed of - believe me. The question is - do you trust and believe completely all or any of these 50-100 people? That is a million dollar question!

Remember that is the nature of this business. So before you call AMWAY a fraud or say anything bad about it, or discourage others to join it, think again. Get your facts right, check it out yourself, and decide by yourself and for yourself if this is something you want to do.

Here are some reasons why I decided NOT to join Amway:

  • It takes more time than 8-10 hrs/week they claim is necessary to get into the business. As for me, I intend to use this time for my own interests. The two times I attented AMWAY meetings, I came Home at 1 a.m. night!! It might mean lot of hard work, sleepless nights, and continuous hammering by your sponsers and other distributors. It means at least twice a week meetings.

  • You have to talk to lot of people you don't know. In fact, you are supposed to talk to at least 2 new people a day. I don't exactly dig doing this. Do you? Would you want to accost a total stranger on the street and start talking business? Well! I don't. Some people like doing it and may well succeed - that's the key.

  • There is NO guarantee, repeat NO guarantee that you will reach any significant level upline unless you are extremely enterpring and get at lease 2 new recruits every month. But, Can you? Remember there is no saturation, it is just a matter of persuasion and getting people motivated and excited about it. It is indeed very difficult given all the bad propaganda and wrong information floating around.

  • Finally, is this something you really want to do. Whatever the AMWAY guy might tell you (becoming a millionaire, financial freedom and all other sorts of BS), YOU have to decide if this interests you and this what you see yourself doing down the road.



With a bit of luck, AND A LOT OF HARD WORK, you might make it in AMWAY. Don't forget the odds though.

Remember the road to financial freedom is careful personal financial management and "right" investments NOW and of course hard work and dedication in your line of work.

If you have questions, I will be glad to answer them.. Please email me at kamesh@anent.com




Excuses are useless! Results are priceless!

nicjasno ::

Nasteta dejstva drzijo kot pribita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

Tody ::

eh fantje že dolg se zavedam da za karkoli hočeš dosečt moraš delat in to kr orng pa naj bo to kaaaaaaaaaarkoli

nicjasno ::

Za vrhunske rezultate je treba tudi vloziti temu primerno delo, ne glede na to, za katero podrocje v zivljenju gre, ali je to sola, sport, posel, druzina... Tak pac je na nasem svetu. Kdor pravi da se da z nic dela zasluzit mastne pare ali laze, ali pa je kriminalec. Se na lotu je treba dosti listkov izpolnit, da zadanes kaj.

Eschelon ::

Nima smisla, da sam nekaj razlagam, ker je bil v S.P. nekaj časa nazaj na to temo natisnjen en odličen članek. Vsekakor vredno branja.

Tukaj objavljam večji del iz članka Mrežni marketing - Velike obljube in skrite resnice, ki je bil objavljen v Delovi Sobotni prilogi, avtor Hugo Zagoršek (Ekon.F.,Uni-Lj.) ... objavljeno z dovoljenjem avtorja, celoten članek vam smem poslati po emailu (vprašajte me po emailu):

...
Osnovni namen mrežnega marketinga je prodati proizvode ali storitve skozi ne-tradicionalne prodajne kanale, pri čemer se pričakuje, da bosta osebni stik in reputacija prodajalca pripomogla k lažjemu sprejetju produkta. V bistvu je mrežni marketing samo oblika direktne prodaje (od vrat do vrat). Toda za razliko od slednje, »prodajalec« v mrežnem marketingu lahko svoje prihodke poveča na tri načine: 1) z osebno porabo izdelkov, 2) z maloprodajo prijateljem, sosedom in sorodnikom 3) z rekrutiranjem novih članov v skupino.

Ker se uspešnost člana (v žargonu: distributerja) meri glede na celoten promet njegove skupine, se le ta aktivno trudi pridobivati nove člane, pa tudi pomagati pri rekrutiranju tistim, ki so v verigi pod njim. Glede na promet njegove skupine se vsak član kvalificira za določeno stopnjo bonusa, izraženega v odstotkih prometa skupine. Ko je le ta majhen znaša bonus na primer 3%. Če promet naraste se član uvrsti v naslednjo stopnjo, recimo 6%. In tako naprej, dokler ne doseže maksimalno stopnjo - 21%. Njegov dejanski prihodek pa je enak razliki med njegovim bonusom in bonusi tistih, ki so v skupini pod njim. Če torej član zabušava, tisti pod njim pa so aktivni in se kvalificirajo na isto stopnjo kot on, član ne dobi nobenega denarja.

To naj bi bila ena pomembnejših razlik od čistih piramidnih sistemov, kjer je hierarhija fiksna in trdno določena. V mrežnem sistemu se »podrejeni« lahko »odcepijo,« to je prehitijo svojega »sponzorja,« če le ta ni dovolj aktiven. V ZDA pa je glavni razlog, da mrežni marketing ni klasificiran kot nedovoljena piramidna shema ta, da morajo člani izdelke prodajati tudi nečlanom. Ne smejo jih kupovati samo za lastno rabo ali za uporabo tistih, ki so v verigi pod njimi. Koliko ljudi se v praksi drži teh zakonskih določil pa je vprašanje.
...
Logika MM je preprosta in na prvi pogled neovrgljiva, saj naj bi temeljila na nekaj preprostih ekonomskih načelih. Prvo tako načelo je sistem direktne distribucije. V klasični prodajni verigi prehaja izdelek od proizvajalca, preko grosista in prodajalca na drobno do potrošnika. Pri uvoženih dobrinah je veriga lahko še daljša. Ker vsak posrednik zaračuna maržo, naj bi prodajalec dobil le okoli 40% cene, ki jo plača končni potrošnik. Z drugo besedo, skupen pribitek posrednikov naj bi znašal okoli 150% na proizvodno ceno izdelka. Če bi se verigo uspeli skrajšati z izločitvijo določenih posrednikov, bi ustvarili velikanske prihranke.

Ravno to naj bi počel mrežni marketing. S tem ko člani prevzamejo blago direktno iz proizvajalčevega skladišča, prihranijo na času, ter se izognejo stroškom posrednikov. Zato naj bi takšno blago bilo občutno cenejše kot v navadnih trgovinah. Toda, čeprav je res, da v MM med skladiščem in potrošnikom ni fizičnih posrednikov, dobijo vsi, ki so na višjih mestih v mreži določen delež (bonus) od vrednosti nakupa. Če le ti dobijo 25 odstotkov cene izdelka, pomeni to 30 odstotni pribitek na ceno proizvoda. Quixtar, hčerinsko internetno podjetje Amwaya je sporočilo da so v fiskalnem letu 2000 distributerji dobili 143 mio bonusov in nagrad pri 443 mio prodaje. Ti torej predstavljajo 32 odstotni pribitek na ceno, številka pa se še poveča če k temu prištejemo režijske stroške podjetja.

Nepotrebne posrednike v prodajni verigi učinkovito izločajo tudi moderne veleblagovnice. Mercator ali Leclerc, na primer, kupujeta neposredno od proizvajalcev (ponavadi še pod posebno ugodnimi pogoji) in prodajata neposredno kupcem. Najbolj znana ameriška diskontna trgovca, Wall-Mart in Costco poslujeta z komaj 30% oziroma 18% odstotno maržo.

Če upoštevamo še stroške in čas, ki ga porabijo posamezni distributerji za prodajo izdelkov, pridobivanje novih članov ter administracijo, ugotovimo, da je distribucijski sistem MM dejansko izjemno neučinkovit. Če bi te stroške prišteli k cenam proizvodov, bi le ti bili popolnoma nekonkurenčni, celo v primerjavi z majhnimi maloprodajnimi trgovinami. Tako pa člani efektivno subvencionirajo cene izdelkov, ki jih prodajajo ali uporabljajo za lastno rabo.
...
Drugo pomembno načelo MM je sistem multiplikacije. Poglejmo na primer znani 6 – 4 – 2 model. Recimo, da kot član pridobite le šest novih članov. Vsak od teh pridobi štiri nove, le ti pa še vsaj dva člana. Skupaj z vami bi vaša skupina štela torej 49 ljudi. Če bi vsi mesečno zapravili zmerno vsoto denarja za nakup izdelkov preko mreže, bi promet celotne skupine znašal toliko, da bi vi dosegli najvišjo stopnjo bonusa in se »osamosvojili«. Če bi pomagali še nekaj članom, ki so pod vami, da se osamosvojijo bi lahko doživljenjsko prejemali dohodek v višini 4% prometa skupine. Bili bi svobodni in bogati, brez šefov in brez dolgočasne službe. Lahko bi izpolnili svoje sanje ter imeli čas za družino in prijatelje. In to bi lahko bilo vaše če bi 2 do 5 let delali po 8 do 15 ur na teden.

6 – 4 – 2 model temelji na nekaj pomembnih predpostavkah. Prva je, da bodo pridobljeni člani aktivni, to je da bodo pridobivali nove člane. Druga je da bodo vsi člani za svoje potrebe mesečno kupovali določeno vsoto blaga. Toda člani v povprečju ne kupujejo blago vsak mesec. Nekateri se mreži pridružijo v upanju zaslužka in niti ne želijo zapravljati denarja za izdelke. Tretja in najbolj pogubna pa je predpostavka, da v skupini ni nobenega osipa, to je da bodo vsako leto vsi člani podaljšali članstvo. Amway ZDA priznava, da članstva letno ne obnovi skoraj 50% vseh članov. Z drugo besedo, če nekdo v prvem letu rekrutira 10 novih članov, bodo po petih letih v njegovi mreži ostali le še trije.

Potencialni prihodki so le ena stran medalje, sistem 6 – 4 – 2 pa le splošen plan trženja. Mnogi člani podcenjujejo stroške, ki jih imajo z MM in verjamejo, da je bonus, ki ga dobijo, njihov dejanski zaslužek. Toda stroški delovanja v okviru mrežnega marketinga so vse prej kot zanemarljivi. Razdelimo jih lahko na denarne (dejanske) in oportunitetne (stroške izgubljenega časa).

V primerjavi s tradicionalnimi podjetji so materialni stroški delovanja relativno majhni. Toda, ker so tudi prihodki iz MM dejavnosti pri povprečnem članu zelo majhni, predstavljajo ti stroški velik delež prihodkov, nemalokrat pa so tudi večji od njih. Že samo gorivo, pošta in telefon lahko dobiček spremenijo v izgubo. Še pomembnejši so stroški ti. podpornega materiala – knjig, kaset in video kaset, ter srečanj in motivacijskih seminarjev. Čeprav to ni obvezno, se od vsakega »resnega« člana pričakuje, da se bo izobraževal in pogosto kupoval knjige in kasete na katerih tisti najbolj uspešni pripovedujejo svoje zgodbe ter delijo recepte za uspeh.
...
V resnici tisti, ki se kvalificirajo za najvišje stopnje bonusa in predstavljajo le 2% članstva, poberejo levji delež denarja. Ostalih 98% odstotkov pa životari v upanju, da jim bo uspel veliki met.
...
Jeff Probandt, eden od redkih vrhunskih distributerjev, ki je o tem javno spregovoril, trdi, da več kot polovica vsega denarja, ki ga zasluži z MM prihaja od prodaje kaset in knjig članom, ki so v verigi pod njim. Za razliko od sistema prodaje izdelkov, kjer vsak dobi svoj delež, imajo dobiček od prodaje podpornega materiala izključno najvišji v rangu. Tisti pod njimi ga samo posredujejo naprej po mreži, v dobri veri, da bodo s tem pripomogli k večji uspešnosti skupine. Jeff Probandt pravi: »Pravi denar ni v prodaji izdelkov. Pravi denar je v rekrutiranju novih članov. Pravi denar je v prodaji motivacijskih materialov, to je v prodaji upa.«
...
Jeff Probandt povzame: »Ne opaziš, da čeprav nekateri ljudje spodobno oziroma več kot spodobno živijo od mrežnega marketinga, je verjetnost, da si bo večina distributerjev ustvarila takšno bogastvo absurdno majhna. Ne opaziš, da medtem ko vodje govorijo o etiki, dejansko spodbujajo zamero in pohlep. In seveda, nikoli ne slišiš pričevanj tistih, ki se počutijo ogoljufane in razočarane; izgrednikom ni dovoljeno sodelovati na srečanjih ali seminarjih.«
...
Dejstvo je, da je mrežni marketing legitimen posel, ki ga odlikujejo predvsem nizke vstopne ovire in relativno nizki stroški poslovanja. Ponuja močen sistem podpore poslovanju. Ljudi predrami in v njih prebudi podjetniško žilico. Lahko je celo profitabilen in donosen. Toda le za tiste, ki se ne pustijo zapeljati brezglavemu upu v boljšo prihodnost, ki trezno preučijo vse dostopne informacije in ki so pripravljen v zakup vzeti vse slabosti tega posla.

SHARK ::

Tudi mene hoče na vsak način en kolega z šole spravit v Amway:( . Sem mu že takoj na začetku povedal da spljoh nisem zainteresiran in da naj mi da mir:D . Vendar kot kaže me je on razumel ravno nasprotno; ves čas me namreč kliče in me vabi v ta "biznis" pa kar ene kasete mi daje pa kar nekaj. Prav neverjetno je kako močno je prepričan da je Amway NAJBOLJŠE kar se ti lahko zgodi in da me vabi "v najboljšo stvar/organizacijo pod soncem". Sploh več ne vem kako naj se rešim njegovega nadlegovanja.
Rešitev je enostavna, samo videti jo je treba !!

undefined ::

> Za vrhunske rezultate je treba tudi vloziti temu primerno delo, ne glede na to, za katero podrocje v zivljenju gre

Po smrti pa ostanejo vsi enakih financ. In vsak enkrat umre. Torej, zakaj bi se tako pretirano trudil? Glavno, da preživiš nekje na ravni povprečja, za več moraš pa že bit lažnivec in tat. :)

nicjasno ::

Laznivec ali tat? Ne, samo pravilne stvari moras poceti. Kaj za tebe so vsi ljudje, ki nadpovprecno zasluzijo, ali eno ali drugo?!?!?!

Saj ne recem, da eni niso, ampak vecina ljudi z dosti kesa je do njega prisla na popolnoma legalen in posten nacin.

Glede na to, da sem ateist, zelim jaz sedaj dobro in posteno ziveti. Tega mi pa pri najbolsi volji ne mores zamerit.

Decko100 ::

So ljudje, ki bodo našli na vsak način da bodo imeli povedati nekaj proti in ljudje, ki bodo imeli povedati nekaj za. Jaz sem član Amwaya že 8 let in kaj je v tem slabega. Res je, da sem nekaj časa hodil aktivno na te sestanke, udeležil sem se vseh mitingov , pa nisem doživel nič slabega.Zapravil sem nekaj denarja, pa kaj zato. Druženje in spoznavanje novih ljudi pa še naučil sem se in to veliko. Ne vem zakaj vsak najprej išče v neki ponudbi, da ga nekdo hoče nateg.... A se je na primer že kdo vprašal koliko časa in kje Amway obstaja. Govorite o piramidah, ki so po vsem svetu (ne ravno po vsem) nelegalne in da je Amway del piramide. Seveda, seveda...se vidi da vas je večina res dobro seznanjenih s poslovanjem firm po svetu. No zaradi takih ljudi posel kao ne uspeva. Negativnost na prvem mestu in verjamite ni šanse za uspeh. Skratka Amwayevi produkti so izjemno dobri. Priznam, da jih je veliko precenjenih veliko jih je pa takih, kateri imajo ceno upravičeno. Posel je nastavljen zelo dobro in se ga da narediti, seveda z veliko truda.Če vam je pa kdo ponujal zaslužek brez dela...no takega bi pa jaz prvi dan odstranil oziroma mu vzel čanstvo.Taki potem povzročajo nejevoljo tistih, ki so jim res nasedli na tako laž, ampak v tem primeru ni lagal Amway, lagal vam je vaš prijatelj. Vprašajte me koliko sem zaslužil. Malo. In zakaj malo. Ker se mi ni več dalo in ker sem "len", še posebej pa zato, ker smo slovenci en zafrustriran narod. Vseeno pa sem pustil službo in dobro živim. Verjeli ali ne sem se v tem biznisu naučil da služba ni pasiven dohodek...in da pasiven dohodek ne nastane čez noč. In precej spremenil poglede...in verjetno ne bi bil samostojen ampak še vedno v službi, če ne bi srečal tega posla, še posebej pa ljudi...in časa ne bi znal tako cenit...in da za imeti čas rabiš denar. Pa naj bo iz Amwaya, skladov, banke, stare mame, forex, lota ... iz službe je kvečjemu menjava čas za denar...
Kdo potem uspeva. Tisti, ki ne vržejo po enem letu puške v koruzo in delajo več let. Eden je napisal da po 10 letih se jim je začelo obrestovati. Ja ti ljudje bodo počasi res začeli samo še uživat na račun teh 10 let. Ampak kdo izmed nas bo to delal 10 let. Ne mi bomo delali raje 30 let ali pa še več, da bomo dobili, ne ne bomo dobili penziona.
In druge igre. Res jih je veliko, ki poiskušajo z nategom oziroma piramido, sploh ponudniki, ki so zrasli čez noč. Pa ljudje. Saj znate uporabljati internet in preverit če je firma registrirana tako kot mora biti in če posluje pozitivno, obstajajo pa tudi forumi kot je ta, kjer ljudje povedo svoje izskušnje. Preverite in šele nato poiskusite, pa seveda ne verjemite da se da zaslužiti brez dela, da se pa neko delo lahko obrestuje na daljši čas, pa seveda drži.
Preden začnete pljuvat vse povprek najprej preverite. Pa naj povem še to. Če vas hoče prijatelj speljat v ta posel ne misli nič slabega (razen, če vam seveda ne obljublja takojšnjega zaslužka), verjetno je pogruntal, da bi sistem lahko deloval oziroma da nekje že deluje.

Azrael ::

Hmm, ali ni ta piramida že šla k hudiču?

Network 21

Amway

Ali eni še vedno "malo" fartbate folk s tem absulutno precenjenim s*anjem, Kirby sesalci in ostalimi smetmi za gadne pare?

Sprašujem zato, ker so zadetki, ki jih najde Google za " network 21" najprej slovenski, prvi je sploh ta tema, čeprav Google išče po celem spletu.

Edit dodal link
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

urban99 ::

intermezzo - hihihi, Azrael, tole me je spomnilo na "Tako kot vsako orodje, je tudi spletni iskalnik treba znati uporabiti". Jaz namreč dobim drugačne zadetke, seveda pa ne izhajam iz google.si ;)

Tody ::

network 21 je slovensko podjetje z ameriškim lastnikom ki organizira neka predavanja and stuff, drugače pa google še zmeri dela po obiskanosti :D

Mati ::

skrinjar ::

Hmmm :)

Ne vem, kaj naj rečem. Z podejtjem Amway sem partner že dolgo in tudi podporni sistem N21 poznam, ker sem že od samega začetka naročen na priporočene knjige in cd-je.
Ne vem kaj naj rečem na obe podjetji. Mislim, da je Amway glede MM v samem vrhu, N21 pa kot podporni sistem za gradnjo tega Amway posla,...
To je mnenje glede na več letne izkušnje, pa čeprav bolj kot aktiven "opazovalec" in uoprabnik izdelkov ne pa aktiven graditelj mreže.
Mislim, da je problem večine, da ne ve kaj je Amway in kaj N21.

Lp

Tody ::

Sej noben ni trdil da sta podjetji goljufija ali karkoli drugega, stvar je samo v tem da morajo za svoj denar delati in to trdo delati, nekateri v želji da bi si zgradili veliko mrežo te dejstva malce recimo temu pozabijo povedat.

garg ::

Dober, zanimiv in poučen posel, ampak v narobe državi.

mrežnik ::

Zelo zanimivo se mi zdi, da o Networku 21 in Amwayu največ vedo ljudje, ki nikoli niso bili člani mreže. Mrežno trženje ni nekaj novega in definitivno ni piramida, kdor trdi drugače dokazuje, da nima pojma. Sam poznam obe organizaciji že od začetka delovanja v Sloveniji in meni nikoli nihče ni rekel, da bom kar obogatel - tudi sam pa verjamem, da je s trdim delom to mogoče. Instant bogatašev ni, razen , če dedujejo bogastvo.
mrežnik

KoMar- ::

Kaj ti je blo zdej treba obujat to temo? In ja, nikoli ne mislim bit član Al Kaide, pa vem, da je to slaba oz. zla organizacija. Isto velja za vse tvoje Amwaye in podobne... tvoje mreže in piramide in romboidi temeljijo na tem, da nategneš čimveč folka pod sabo in od njih dobiš procente. Mene bi bilo sram prijateljem in znancem težit...

jani21 ::

Hehehe. V kakšen užitek mi je brati takšne poste.... Odgovori samih poslovnežev, ki o poslu vedo vse...
Jaz sem tudi slišal od sosede, da je ona slišala od bratranca, ki je to slišal od sestrične po očetovi strani, da je ona poznala nekoga , ki je "delal Amway" in da je res vse zanič.....
Ne bom se spuščal v odgovore na določene poste tukaj, ki samo kažejo inteligenco njihovih avtorjev...
Je pa nekaj, prosim vas, preberite kakšno poslovno revijo (ne delo ali pa slovenske novice), preberite kakšno knjigo o marketingu, pridobite si več informacij preden odgovarjate nekomu, ki ga resno nekaj zanima.

KoMar- je izjavil:

tvoje mreže in piramide in romboidi temeljijo na tem, da nategneš čimveč folka pod sabo in od njih dobiš procente. Mene bi bilo sram prijateljem in znancem težit...
....hecno
Kje si pa ti zaposlen? Vsako slovensko podjetje je PIRAMIDA, dragi moji.
direktor-pomočniki direktorja-nekaj drugih ljudi, ki niti ne vedo zakaj so tam-uprava-vodje- obratov-vodje smen----delavec Kdo tu največ služi in kdo najmanj? Kje je večina ljudi tega podjetja? Mogoče na dnu piramide, direktor pa na vrhu?
Kdo v naši državi največ zasluži? Mogoče Mirko Tuš? Oseba, ki je naredila svetovno potezo, ko se je odločila, da bo zgradila MREŽNI SISTEM trgovin? Ja, tuš je lep primer uspešne mreže. Vendar zopet..... Mirko je na vrhu........
Ker slučajno nekaj vem o mrežnem marketingu bi rad povedal še o tem kakšno besedo.
Ja, ja, vsi izgledajo kot piramide in tudi so..... neke vrste. Ampak..., v njih se lahko vključi vsakdo in vsak ima enake možnosti za uspeh. Nekdo, ki se je pridružil marketingu najkasneje, lahko s pravilno odločitvijo in miselno naravnanostjo zasluž veliko več, kot pa večina ljudi, ki so NAD njim oz. je on POD njimi. Nobenega distributerja oz. člana nekega mrežnega marketinga še nisem slišal obljubljati (mogoče imajo malo rešpekta pred mano) bajne vsote denarja samo s tem, da se vpišeš in potem doma čakaš, da ti prileti denar skozi okno. Treba je delati!
Vsi, ki se tukaj zgražate kako je vse zanič, da je nateg, da ne deluje..... Prav imate! Ne deluje... ZA VAS, ki godrnjate in niste pripravljeni narediti nič.
Ali mogoče s.p.-ji delujejo? Več kot 95% na novo ustanovljenih s.p.-jev propade v 2-5ih letih! Ali sem koga slišal reči, da s.p. ne deluje?
Sicer se res zabavam ob prebiranju takšnih in podobnih postov, sam pa v njih zelo redko sodelujem. Tudi v tem primeru sem (spet) moral nekaj napisati, ker so me nekateri odgovori zopet spomnili, na lep Einsteinov rek "Človeška neumnost in vesolje nimata meja, čeprav o slednjem nisem prepričan!"
Zahvaljujem se vam, da ste si vzeli čas in prebrali tale moj esej. Kogar pa zanimajo finance, potrebuje finančno svetovanje ali bi mogoče samo želel izvedeti kaj več in konkretnejšega glede mojih zgornjih besed pa naj mi piše na: zamenjaj.kvadrant@gmail.com
Lepe praznike še naprej, Jani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jani21 ()

Brane2 ::

Ne štekam, kako je to Mirko Tuš v "vrhu piramide".

Kdo naj bi bil pod njim ? Zaposleni ? Oni po definiciji sploh NISO v piramidi - njihova pravila igre so čisto drugačna.

Ja, kakšna blagajničarka lahko dobi priboljšek pri plači, a to niti približno ni isto.

V primeru slabše prodaje ji ne more odreči plače- bilanca poslovanja ni njen problem, ona samo prodaja podjetju svoje delo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jani21 ::

direktor-pomočniki direktorja-nekaj drugih ljudi, ki niti ne vedo zakaj so tam-uprava-vodje- obratov-vodje smen----delavec
Če se gremo definicije, potem tudi vsi mrežni marketingi registrirani pri nas, niso piramide, ker naša država z zakonom prepoveduje piramidalne sisteme!
Blagajničarke so pod Mirkom. Delajo zanj, napravijo mu goro prometa, od katerega niso plačane. One prodajo svoj čas za Mirkov denar, dobiček pa gre k njemu, torej v vrh piramide. Nikakor pa nikoli ne bo mogla z zaslužkom priti km višje, vedno bo POD njim in vedno bo delala ZANJ, kar pa se za MM ne more reči.
Enako je v vseh firmah, še posebaj pa se to izrazi v proizvodnji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jani21 ()

Brane2 ::

Blagajničarke delajo zase. Niso del sistema. Prodajajo delo za določen znesek.

Ravno tako kot firma kupuje štrom po določeni ceni za kWh, kupuje tudi delo blagajničarke.

Ne ona ne Elektro ne sodelujeta pri delitvi dobička ne izgube.

Nista del skupine, katero sestavljajo lasntiki in torej ne moremo govoriti o piramidnih ali drugih hierarhijskih razmerjih - izven delovnih razmerij, ki so definirana v pogodbah, ponavadi kolektivnih ali podobnih.


Ravno tako je z direktorji. So samo zaposleni s poslovnodno funkcijo, ki svoje delo opravljajo po pogodbi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jani21 ::

Seveda, Brane, seveda.
Pa res ne vem ali bi se spuščal v takšne podrobnosti, v kakršne želiš sedaj iti. Želel sem karikirati zadevo in mislim, da sem podal dobro primerjavo.
Tudi v MM ne gre za piramido (govorimo o legalnem MM). Seveda je oooogromna razlika v razmerjih v MM in primeri, ki sem jih navedel a.... S podjetjem v MM posameznik podpiše pogodbo. Sedaj on dela zase. Kar naredi je njegovo in se ne steka v vrh piramide. Če vzamemo za primer Amway, amway plačuje dosežke od spodaj navzgor, to pomeni, da najprej plača tistega "na koncu". To sem želel povedati, ne pa se spuščati v razpravo o zakonu in delovnih razmerjih.
Pa saj zdaj, ko gledam sem malo falil s primerjavami (hehe, pozna ura). Bom se sedaj popravil, vendar bo te goreče pljuvatelje MM še bolj zabolelo...
Ja vsi smo v piramidi, tudi ti, ki tako pljuvaš po piramidah in Amwayu in Kirbiju in kajjazvemčemševse. Ti, ki greš vsek dan v trgovino in zapraviš denar za izdelke, na katerih ceno nimaš vpliva, točno ti si tisti zadnji člen piramide, ki ga vsi molzejo, izkoriščajo in se okoriščajo na njegov račun!
Tako! Brane je to boljša primerjava?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jani21 ()

Brane2 ::

Zakaj potem govoriš o blagajničarkah in piramidni ureditvi ?

Če ti je prodaja dela za plačo OK, potem ni nič narobe tudi z prodajo tipa Mirko Tuš.

Sploh pa ne vidim zakaj naj bi bil Amway in podobne zadeve superiorne na trgu, sploh našem.

Pravzaprav stanje na trgu to jasno kaže. Po vseh teh napovedih o zavzetju sveta in polomu klasičnih trgovin je ostalo bore malo.

LETA nazaj so nakladali o prodaji celo avtomobilov po bistveno nižjih cenah. Nisem še slišal da bi zaradi tega kaka avtohiša zaprla štacuno ali srečal koga, ki je tako kupil avto.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jani21 ::

O tem je že bilo govora. Vse, ki so to trdili in se lagali ljudem zaradi svojih koristi, bi bilo treba izključiti iz sistema.
Kdo govori o superiornosti? Nisem še nikogar slišal govoriti o kakšnem zavzetju sveta, avtomobilih... Verjetno so tisti lažnivci res imeli rešpekt pred mano hehe.
Pravim le, da so podjetja, ki se ukvarjajo z MM dobra opcija za nekoga, ki si želi nekaj več in tistega nekaj več ne more doseči s svojo plačo. Res pa je, da bo za tisto nekaj več MORAL vložiti trud in delo.

Brane2 ::

jani21 je izjavil:

O tem je že bilo govora. Vse, ki so to trdili in se lagali ljudem zaradi svojih koristi, bi bilo treba izključiti iz sistema.


BTW: Kako take ljudi izključiš ? Imajo pogodbo s sistemom in tam najbrž ne piše, da ne smejo biti prasci.

Po drugi strani pa recimo Mirko Tuš lahko verjetno neugodno prodajalko šutira kadarkoli...
On the journey of life, I chose the psycho path.

jani21 ::

Seveda piše. S podpisom pogodbe so dobili tudi etični kodeks, ki se ga morajo držati. V nasprotnem (torej z zavajanjem, laganjem, klevetanjem.....) jih je potrebno prijaviti podjetju, ki jih nato izključi!
Prosil pa bi te, da se na prodajalke na obešaš več, ker sem ti že priznal, da je bila to nekoliko sfaljena primerjava

jype ::

Kljub vsemu je celotna shema precej slab biznis za vse, ki so ali bodo k Amway pristopili po 1959.

Bolj se splača čas investirat v učenje opravljanja storitev, ki ne prinašajo tako strahotno nizkih dobičkov kot prodaja srednje učinkovitih čistil.

Brane2 ::

Da ne govorimo o tem, da njihov poslovni model ni predvidel on-line prodaje v tej obliki, kot ta nastopa danes.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

A pyramid scheme is a non-sustainable business model that involves promising participants payment, services or ideals, primarily for enrolling other people into the scheme or training them to take part, rather than supplying any real investment or sale of products or services to the public. Pyramid schemes are a form of fraud.


Tole je to.

Amway kakor jaz poznam ni sicer deloval v tem stilu, samo tisto vsiljevanje izdelkov starejšim in 'nategovanje' folka, da se priključijo v tale njihov cikel pač ni nekaj meni sprejemljivega.

Takih zadev, z dobesednim 'izdajanjem' prijateljstva je bilo nekaj let nazaj ko dreka.

V isti smetnjak sodijo tudi telemarketerji. To ni nekaj kar se da mirno tolerirati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Forex (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24396178 (25943) chrush
»

Piramidni sistem ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15039751 (22038)          
»

Veliki denarji in malo dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11117449 (10842) Elemen_T
»

Game Collection da/ne

Oddelek: Loža
111777 (1574) Dr_M
»

Velika poslovna priložnost - nateg ali kaj če je vse le res - Amway (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5413539 (9850) DSmidgy

Več podobnih tem