» »

Velika poslovna priložnost - nateg ali kaj če je vse le res - Amway

Velika poslovna priložnost - nateg ali kaj če je vse le res - Amway

«
1
2

Jackal ::

Zanima me če pozna kdo to? Je kdo zraven? Mnenja?

It goes like this:

If I buy $200 of stuff from Amway this month, I'll get a 3% bonus check (3% of $200 = $6). If I share the opportunity with nine others, and we each buy $200 of stuff from Amway this month, they each were responsible for $200 and will get $6, but I'm responsible for $2000, moving me to the 12% level. I get $240. However, I'm responsible for paying the bonuses of the people right below me - $54 - so I keep $186. I make more because I did more, I found nine people who wanted to buy at a discount and get a bonus for doing it. After I reach the 25% bonus level there are other bonuses that kick in, but they're all based on the volume of product flow, not on signing people up or having lots of people.

U glavnem na koncu maš pol doživljenko zagotovljene 4% vrednosti nakupov ki jih narediš ti in tisti pod tabo. Na predavanjih je bila končna vrednost nekje okoli 70.000€ letno.

Aja... . stvar je bla predavana v eni dvorani za gospodarskem raztavišču in zgleda dokaj resna (predaval je nek Boris ***novski -> se ne spomnem točno priimka). Pa vsi ki so bli tam so me kr prapričevali kaka dobra stvar je to... ampak js sem skeptik in se jim ne dam kar tako (po moje se jim gre sam za to da bi meli % od mene). Nekje more bit catch. Mogoče v tem da je blo v dvorani cirka 450 ljudi, vstopnina pa 500 SIT... in to je vsak teden 1x (Ljudje skor vsi u nekih gvantih pa s kravatami, da sem se prav slabo počuto med njimi v kavbojkah pa kratki majci). Ne vem ali se samo meni zdi da ima on tule kar lep profit? Pa še to... da se včlaniš je 10.000 SIT (Pa še na nek seminar moreš it da vidiš da je menda vse to res - cena karte je okoli 35.000 SIT - pa še v Zagrebu je to. Prideta pa menda sama ustanovitelja te stvari Jim & Nancy Dornan)

Pa še par linkov:
Amway
Vebso - trgovina kjer to kupuješ
Amyway Hatepage
Walking the way is something completely different than imagining the way.

perci ::

Lol, dejte nehat nasedat temu krepu no. Poznamo mi amway - the american way :D .

Od znanca mama ima doma polno omaro videokaset s predavanji na to temo, da ne govorim, da hodi na vsa ta srečanja in predavanja.

Ene par znancev je clo šlo v ta krep in je po nekem obdobju pač nehala. Zakaj? Ker so ful malo zaslužil, zasovražlo jih je pa pri tem veliko ljudi.

V glavnem, denar se zasluži z delom, ne pa z amwayom ali pa z surfanjem po netu.

Dejte odrast.

Jackal ::

Knew it...>:D
Ravno malo berem kaj vse piše na tistem hatepagu... zanimivo. O Amway zombies... točno taki so se mi tile danes zdeli. >:D
Dobu sem eno kaseto od tistega ko me je povabo na to predavanje.... brainwash za crknit... pa še tist ko govori, govori tako hitro da znoriš.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

perci ::

Ja, in teh amwayev je kot listja in trave. En hujši od ta druzga.

Tody ::

Hehe Hehe in še enkrat Hehe če hočeš z amwayem al pa kakim taki crapom zaslužit moreš pošteno hudo ultra težko garat pa še pol vprašanje če te za rezultat čaka neki keša ampak no fredns:D

iso2000 ::

To je piramidni sistem - višje na vrhu kot si več lahko zaslužiš. Ker pa vemo, da denar ne nastane iz nič, ga tudi ne morejo vsi dobiti. Vrhni člani poberejo denar in tam verjamem, da zaslužek ni slab, "raja" pri dnu pa pobira ostanke, ki letijo iz riti tistih nad njimi.
Namesto, da premišljujete o takem "delu" se rajši učite programirat in prej ali slej se kaj najde za narest in solidno zaslužit.

LP

darh ::

še enkat ... :D




Amway Analysis - by Kamesh

Disclaimer: This is my personal opinion. My goal is to share my opinion and it is not to influence your opinion.
I was recently contacted by an AMWAY representative asking me - naturally - to join their "business". This is an account of my experiences with AMWAY and what I think about this "business". My recommendations about this are based on the extensive research I did on this business in addition to personally talking to AMWAY distributers, attending their meetings, and reading all the material that I got from them. BTW, I am NOT an AMWAY distributor nor do I intend to become one for my own reasons. I am a computer consultant by profession with over 12 years in the field and I also hold a Master's degree in Computer Science. This is an objective assessment of the AMWAY business from what I saw and heard. Please do not take these recommendations literally. Consider your situation, circumstances, and needs before you decide to take the plunge. Or if you are already a distributor - good luck!

To start with, and to put things in perspective, let me tell you that I had never heard of AMWAY in my life. I also never got a chance to hear anybody's opinions - good or bad - nor did I do any research about this business. Out of curiosity, I went ahead and talked to this AMWAY person and attended some of their meetings and read some of their publications. Only after this initial exposure did I actually hear some opinions from friends and then I decided to dig deeper. I researched extensively - looking up stuff in the library, talking to some ex-distributors, searching the Internet, reading what people had to say in newsgroups, asking the distributors themselves thousands of questions etc.

Recently, I received a forwarded mail from a friend that this business is a "fraud". Here is the argument I saw in that mail:

FRAUDS:
Lets start with one person -he recruits 6 more and each in turn gets 6 others and so on. Using Maths and answer no 3. 1+6+36+216+1296+7776+46656+279936+1679616+10077696 + 60466176. Already in 11 months the total has crossed 9 Crores. So in USA any new member joining now will just be member and he won't get any new recruits, he has as good as lost his money.
According to him there are more than 25 levels of chain which means there are Fifty thousand crores (50,000 Crores) It is more than the population of earth. This contradicts his first answer about 1 lakh members.
Lets take answer 3 considering the same equation as in fraud 1 in 12 months he has crossed 30 Crores. Which is again contradicting answers 1 & 2.
Finally you will never know who is the founder as he is happily sitting some where and enjoying on your money.
First of all, let me point the fallacy of this argument. The example that AMWAY distributors give: 6 people recruiting six other people and so on is just that - an example to show how the business can grow. Obviously, the busines does not and has not grown at that rate. If it had grown at this rate, then all the people in the world would have become AMWAY distributors by now! The fact is that currently ONLY about 1% of the U.S population are AMWAY distributors. This is also the case in other countries where AMWAY is operating. So if anyone tells you that this business is saturated - do not believe them. Also the number of levels of the chain has nothing to do with the total members in the team. What if it is only a linear chain with only one individual in every node? In this case, there are just 5 people in a 5 level chain! On the other hand if there were two people recruited by every distributor, then this becomes a binary tree and there will be just 63 people (1+2+4+8+16+32) for a 5 level chain. In fact, this is REAL reason why you cannot hope to make much money in this business. You must get a broad and a deep pyramid under you to get any significant returns.

Ever wondered why AMWAY guys are SO desperate for new recruits? In fact to reach the so called executive diamond position, you must get so many people under you that the chances of your reaching that position is 1 in 15000! THE BIGGEST FALLACY THAT AMWAY DISTRIBUTORS PROMOTE IS THAT EVERYONE CAN BECOME A MILLIONAIRE IN 3-5 Years. This is a lot of bull - don't believe them. The average money earned by an average distributor is 88 dollars per month!! Half of the new recruits drop out in the first year of operation and most of them in fact LOOSE MONEY!! By the way, everything about the TOP guys running the company is well known. The guy who founded the company more than 20 years ago is a guy called DeVoas - check out the amyway.com website if you want more information. There have also been numerous articles in Forbes, MoneyWeek and scores of other financial magazines about AMWAY and their way of business. Remember these are all well respected magazines and they have reported the facts!! check them out before making any comments based on rumours...

I found that the basic concept behind this business is very sound and based on very solid logical reasoning. It is NOT true that the man on top of the so called chain is making all the money. Did you know that for every new recruit even the the guy at the "top" has to pay some money out of his earnings?!? You see money is actually flowing down the chain also.

This is a not an illegal pyramid structure nor is it a chain in a traditional sense of the word. It is based on an excellent business idea that is called "network marketing" and is actually a multi-level pyramid structure. (By the way, the Department of Justice carried out an investigation on AMWAY and concluded that this business is not an illegal pyramid nor is it illegitimate.) There have been some law suits against AMWAY though.

What happens is once you (as a distributor) reach a certain volume (this is called PV and BV in AMWAY terminology), you get cut off from the "main" pyramid and you can then build your own chain. When you get cut off from your sponser, *HE/SHE* now makes money by the way of (direct distributor) bonus rather from the number of people under him/her. So he/she has an incentive to make you grow as fast as possible. So it is really all about team work and a relatively fair distribution of money based on the motivation and leadership of the people involved.

This brings me to the main theme of my recommendation. You see the whole problem is getting people excited, motivated etc..So what I saw was an OVERWHELMING emphasis on motivational training rather than focusing on the business aspects of it. It appears that the people up the chain are making more money selling motivational stuff (books, audio/video tapes, seminars, meetings etc) than in actually selling AMWAY products. Moreover, I have heard some people talking about it in an almost a religious tone.. They attend the same meetings talking about the same things OVER AND OVER AND OVER AGAIN.. Quite frankly, this turned me off!

A business - one that is as lucrative and fantastic as "Network Marketing" - must be run professionally. I was surprised to see so many distributors who are professionals including doctors, computer guys, professors etc., get into the motivational stuff and pretty much ignore the business aspects of it.

You see any scheme can be made illegal by just a few imposters. AMWAY business is not exactly flawless. We have heard lot of bad things about it. Remember this busines demands trust, confidence, and team work. There is no doubt money can be made- tons of it - if only it worked perfectly. If you can start your own Network marketing business (similar to Amway) and if you can get just 50-100 of your family and friends into it, you and many of your team members will be making more money than you ever dreamed of - believe me. The question is - do you trust and believe completely all or any of these 50-100 people? That is a million dollar question!

Remember that is the nature of this business. So before you call AMWAY a fraud or say anything bad about it, or discourage others to join it, think again. Get your facts right, check it out yourself, and decide by yourself and for yourself if this is something you want to do.

Here are some reasons why I decided NOT to join Amway:
• It takes more time than 8-10 hrs/week they claim is necessary to get into the business. As for me, I intend to use this time for my own interests. The two times I attented AMWAY meetings, I came Home at 1 a.m. night!! It might mean lot of hard work, sleepless nights, and continuous hammering by your sponsers and other distributors. It means at least twice a week meetings.
• You have to talk to lot of people you don't know. In fact, you are supposed to talk to at least 2 new people a day. I don't exactly dig doing this. Do you? Would you want to accost a total stranger on the street and start talking business? Well! I don't. Some people like doing it and may well succeed - that's the key.
• There is NO guarantee, repeat NO guarantee that you will reach any significant level upline unless you are extremely enterpring and get at lease 2 new recruits every month. But, Can you? Remember there is no saturation, it is just a matter of persuasion and getting people motivated and excited about it. It is indeed very difficult given all the bad propaganda and wrong information floating around.
• Finally, is this something you really want to do. Whatever the AMWAY guy might tell you (becoming a millionaire, financial freedom and all other sorts of BS), YOU have to decide if this interests you and this what you see yourself doing down the road.

With a bit of luck, AND A LOT OF HARD WORK, you might make it in AMWAY. Don't forget the odds though.

Remember the road to financial freedom is careful personal financial management and "right" investments NOW and of course hard work and dedication in your line of work.

If you have questions, I will be glad to answer them.. Please email me at kamesh@anent.com
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

BigWhale ::

Z AmWayem so zasluzili tisti, ki so s tem zaceli... To je piramida in ne 'botomless pit'... ;)

Najbrz bo se komu uspelo zasluziti, samo ne take bajne vsote... :)

Jackal ::

Vidim da bo tisti ameriški pregovor držal: There is no such thing as free lunch.

Ampak sploh ne moreš verjet kako vztrajni so lahko ti njihovi "distributerji"... sam da te dobijo zraven.(gremo na pijačo, te pelem domov?, ...) Pa tudi imam občutek da ta ki je mel predavanje včeraj služi lepe denarce z svojim predavanjem (kot sem že dejal 450 ljudi, 500SIT vstopnina, pa to 1x tedensko) S tem da je bilo takih ko s(m)o bili prvič komaj kakih 15%. Ni šanse, da bom jaz še nevemkolkokrat šou na tisto predavanje pa še 2x tedensko na neke blesave seminarje.... mam bolj pametne stvari za delat...

Raje poskrbim da bo na moji diplomi čimveč pisalo :D Tisto je vsaj ziher.

Mi je že žal da sem sploh šou pogledat. En "kolega" me je kao povabo kao da je to neko predavanje o managementu in da sodeluje z enim bivšim finančnim direktorjem... Bulšit ... ;(( ;(( ;(( Tisti finančni direktor je le tisti nad tem "kolegom"... in vidim za kaj se jima gre.;((.
Naslednjič ko ju vidim dobita tisto kaseto u glavo... Ku*rc pa taki kolegi. ;((
Walking the way is something completely different than imagining the way.

BigWhale ::

> Naslednjič ko ju vidim dobita tisto kaseto u glavo... Ku*rc pa taki
> kolegi.

Dobro premisli preden to reces, saj ne poznas njegovih namenov. Mogoce pa v resnici verjame v to stvar in si zeli, da bi tudi ti verjel. :) In ti ne glede na vse hoce dobro, pac da bi zasluzil...

Jackal ::

Mah....
Unga finančnega direktorja sem privič vido, pa se je že obnašo ko da sva skup ovce pasla :))
Glede tega "kolega" pa ne vem... Je reko da me dobro pozna in da bi bil jaz pravi za tak posel... Mislim... tip me pozna kake pol leta, od tega sva se srečala nekikrat na kosilu na faksu, pa ene dvakrat na busu.... Torej me NE pozna DOBRO in ne ve za kaj sem dober.
Za to stvar definitivno ne... ker mi vsa stvar smrdi...
Walking the way is something completely different than imagining the way.

zile ::

Fantje ne ga biksat. Zadeva je cisto legalna in ni piramida kot to eni pravite. Samo je pa kriza k že 80% sam da sliši besedo Amway oz Network 21, te pošlje u peecko materno.
Kdor je bil med prvimi je v SLO lepo uspel razvil svoj posel na Hrvaško in druge tuje države. Lep primer je Bogdan Korošec, če ga kdo pozna. Tip je bil že pred parimi leti emerald, najbrž je danes že Diamond član sistema im ma res fedra k toče. Pod sabo je vpisal še sina, ki ma tud fedra zdej k toče najbrž. U glavnem v Slovenijo je že večina folka slišala za to in bila povabljena s strani svojih kolegov, tko da ni več "bojnega" prostora.
Jebiga ga. Če se ti da in imaš jasen cilj potem mogoče nekoč rata. Ne pride pa ta uspeh sam od sebe, to je šit. V to morš vložit ves svoj prosti čas in drkat zadevo da si nekje na sigurni ravni. Recimo za začetek 21%, kjer že redno dobivaš določen keš in si s tem pokrivaš stroške vstopnic recimo.
Oh well its your choice, drugi so ti sam pokazali priložnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

||_^_|| ::

Tko kot pravi zile. Amway ni klasicna piramida. Se s stvarjo dejansko da zaslužiti, ampak le s trdim delom. Niso vsi za to. O networku 21 pa ne bi. Je pa že bla nekoč ena tema na to temo:)

perci ::

Ja, da se zaslužit. Zaslužit se da prav tako s klikanjem po netu. Nuff said.

Tody ::

Yup tko k je reku perci da se zaslužit z vsemi stvarmi sam delat je treba. 0.10 $ za en prebran email ni nič ? Vzami si 8 ur in jih preberi 2000. 200 $ je pa kar lep kupček denarja. Se ti ne da klikat in brat 2000 mailov ? TI SMOLA >:D !

Jackal ::

Ni problem v tem - da ali ne da. Problem je v tem da potem postaneš en Amway zombi ki vidi samo tistih 21% in u bistvu začneš ljudi nadlegovat, samo da jih dobiš zraven. Hvala lepa za tak biznis...
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Baja ::

Poznam eno, ki trenutno dobiva tam okoli 80k na mesec pa nic folka ne sili pa ne nadleguje. Me je enkrat povabla na predstavitev, smo tisti vecer malo razglabljali o tem, od tedaj pa mi niti enkrat vec nadlegovala s tem. 80k pa je vec kot zasluzi marsikateri delavec v kaki tovarni, tako da zasluzit se ocitno da.

Odvisno je od folka, eden te lahko prepricuje 10 dni pa te ne bo preprical, drugi te preprica v 10 minutah.

Jackal ::

Pol je pa ona biser med kamenčki.
Ti ki mene prepričujejo so dokaj vztrajni. Moram jim danes povedat da name naj ne računajo. Bomo vidli ali bojo dali mir in po kolikem času si bojo pustili to dopovedat.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Jackal ::

Pa še to:
Enkrat (pred kakimi 5imi leti) je ena mamina dobra kolegica in bivša sošolka iz OŠ mojo mat prepričevala za to. Pred tem je blo vse normalno...Ampak od takrat je več nisem videl ali slišal o njej, čeprav je bila prej redna obiskovalka. Nekaj v smislu: If you're not Amway you're not my friend... Pa naj še kdo reče da ni res. Obstaja ogromno takih primerov.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Keyser Soze ::

In kaj konkretno loči to organizacijo od tipične piramidalne strukture?

Pridruži se če hočeš biti "nategnjen".

Ni lahkega zaslužka. Kvečjemu droge ipd.

||_^_|| ::

Jackal: to je pač odvisno od tega kakšne vrste kreten je oseba:) Zarad takšnih so te firme primarno na slabem glasu.

Jackal ::

Danes sem bil na sestanku s tremi člani tega. Tja sem šel z namenom da jim povem da naj name ne računajo v tem poslu, nazaj sem prišel pa sper fifty : fifty. 2 uri pa pol me je tip prepričeval in govoril kako je Amway oh in sploh, da sem mu skoraj verjel. Pa kako Amway skrbi za okolje, pa kako je vse biorazgradljivo, da kako je vse v koncentratih, da zavzame manj prostora in je bolj ekološko... bla bla bla... Ko pa sem mu če je res da se 50% vsega prometa naredi s knjigami in kasetami je pa rekel da tisti material sploh ne spada pod Amway ampak pod network 21 in da so tiste knjige in kasete enako kot knjige za faks ki tudi stanejo. Potem me je ful vabo na vikend v Zagrebu, češ da bodo tam vsi trije kao ustanovitelji tega. Halo?!? Karta za seminar stane 33 jurjev. Pol je pa rekel da komu se zdi to drago nima vsega razčiščenega pri sebi in da so karte tako rekoč zastonj za tako priložnost. Zanimiva definicija zastonj. Povedal sem mu najmanj 5x da ne grem u to... ampak on je kar naprej trobil svoje. Aja.. pa še rekel je da me v nič ne prepričuje ampak samo išče ljudi ki bi bili za ta biznis. Ne vem no... meni se je zdelo da me je prepričeval. Če jaz iščem enega človeka in ga vprašam če je on ta in ta, če ni grem naprej, ne pa da ga hočem prepričat da je tisti. :)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

perci ::

Jackal: Jaz bi takemu človeku, ki ne bi hotel odnehati pač rekel:"OK, bom šel na seminar, se vidmo tam." Potem, ko bi me ponovno klical, bi mu še enkrat povedal, da nočem s tem imeti nič in rekel naj me ne kliče več. Naslednjič bi poklical policijo.

Tody ::

To je pač to kar smo rekl. On na teb ni zugil nič edino veliko bi pridobil, ker bi dobil procente od tebe. Nam so obljubljal cenejši bencin (: Aja še enkrat to je služba za najmanj 8 ur na dan če ne več

Jackal ::

Tut meni je neki obljubljal cenejši bencin, pa tel. impulze... pa ja da... Na seminar bi šel pa takoj... sam js denarja tut ne pobiram na cesti. 33 jurjev je skor 3/4 moje štipendije. Če mi ga on časti, ni problema, tako pa... raje grem delat prek študenta.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Keyser Soze ::

A v Zagreb?

Ah, tisti, ki je tako prepričan v te nelegalne posle naj kar poizkusi. Ampak pol ne jokat pa vpit, da država nič ne naredi proti kriminalnim združbam.

Ne moraš pomagati, če so ljudje naivni.

A če ti bo kdo rekel, da skoči iz balkona, ga boš vprašal iz katerega nadstropja???

Ne bit tako naivni no. Vprašaj ga če je to registrirana družba(glede na to da se ukvarjajo s trgovino mora biti) pa če lahko preveriš njihovo kredibilnost? Al pa povej, da bi pripeljal s sabo še enega prijatelja, ki je kriminalist. Ker se mu zdi ta družba malo sumljiva in bi ga rad prepričal, da so popolnoma legalni.

Keyser Soze ::

Še nekaj. Še ena boljša stvar. Povej kje imajo sestanek, pa kdaj. Pa bomo drugi preverili namesto tebe.:D

Keyser Soze ::

Kazenski Zakonik RS


Organiziranje denarnih verig in nedovoljenih
iger na srečo


234b. člen
(1) Kdor z namenom, da bi sebi ali komu drugemu pridobil
protipravno premoženjsko korist, organizira, sodeluje ali pomaga
pri organiziranju iger ali dejavnosti, pri katerih udeleženci
vplačujejo določene denarne zneske udeležencem, ki so se pred
njimi vključili v igro ali dejavnost in pričakujejo plačilo
določenih denarnih zneskov od udeležencev, ki naj bi se za njimi
vključili v takšno igro ali dejavnost, se kaznuje z zaporom do
treh let.

(2) Enako se kaznuje, kdor z namenom, da bi sebi ali komu drugemu
pridobil protipravno premoženjsko korist, organizira, sodeluje
ali pomaga pri organiziranju iger na srečo, za katere ni bilo
izdano dovoljenje ali koncesija pristojnega organa.

(3) Če je zaradi dejanj iz prejšnjih odstavkov nastala velika
premoženjska škoda, se storilec kaznuje z zaporom od enega do
osmih let.

Torej kar v vrsto pa lepo eden za drugim>:D

Gandalfar ::

Saj tu ne gre za protipravno premozenjsko korist?

perci ::

Keyser:

Amway je legalen, brez skrbi, jih ne bo nič motilo, če še kak kriminalist pride zraven, verjetno celo kakšen že sodeluje v tem. Amway drugač obstaja po celem svetu, zelo razširjen je v ZDA in menda imajo celo nekaj zelo kvalitetnih izdelkov, ki pa so tudi zelo dragi.

Tukaj ne gre za klasično piramido v stilu Catch the Cash, gre v prvi vrsti za prodajo izdelkov in pobiranje provizij, ki pa se res vrši piramidalno.

Keyser Soze ::

Jap vidim. Se oproščam.

Potem pa navali narode. Ampak koliko "zaslužka" je ostalo možnega? Vprašanje je če se ti resnično splača. Sploh če nisi, po domače rečeno, "velik gobec".

Ker angažirati nove ljudi, da se vključijo v to verigo je pomoje zelo težko. Sploh če le-ta obstaja že daljši čas in je že dodobra "konzumirala obstoječi kader".

Bolje da ustanoviš d.o.o in začneš s svojo verigo. Na področju Slovenije in kakšnega področja, ki je nam bolj domače. Recimo živilske izdelke.

:\ Še vedno pa sem skeptičen do tega. Ker je nekako stil TopShop. In vprašanje kakšno je končno razmerje cost-benefit, ko obupaš nad zadevo?

||_^_|| ::

Keyser Soze: pri amwayu vključevanje novih ljudi ni primarna zadeva ampak je to prodaja njihovih artiklov.

Bumbar ::

Heh... enkrat sm hodu z bejbo k mi je že po dveh dneh začela sikat o Amwayu. Celo na seminarju sm bil k je folk kr plesu macareno ko začaran. Bedno! Vidš folk u pocen reklcih pa kravatah, pa vsi kao biznismeni. Pol so se kr trije name spravl s pranjem možganov. Od takrat naprej vsacga amwayovca odjebem na čimbol nesramn način. Prekleta sekta!;((

Uglavnom bejbe je blo res škoda ker bla je ful huda.

...jebiga...

Keyser Soze ::

ČrticaMož. Mislim, da je eno od glavnih vodil AWja, da vključuješ nove ljudi, ki na novo zapravljajo.:\

Bumbar ::

A ni interesantno ko ti te sektaši rečejo da niso v aw-ju zarad denarja ampak zarad počutja, motivacije in ostalga bullshita, pol jih pa itak 90% neha po pol leta ker niso dost keša zaslužil.
Patetično.

Jackal ::

Keyser Sose: Če te zanima ti lahko natresem ene par datumov:
v nedeljo 8.6.2003 v kulturnem domu Črnuče. Od 14.30 za vse 8+ člane, ob 16h za vse ostale - Ne moreš falit ker so sami neki wannabe biznismeni v fancy oblekah zunaj okrog.
Pol je pa tisti bulšit ki sem ga js zadnjič poslušal, toje pa ponavadi ob ponedeljkih okoli 20.00 za gospodarkim raztaviščem. (greš skoz tisti podhod med gospodarskim in Slovenialesom in potem desno mimo O'štirne in ko vidiš zunaj stat že 400 ljudi v fancy oblekah je to to.
Pa vstopnina je v obeh primerih 500 SIT.

Tisto za zagreb je pa mel tip razlog, da to moreš videt ker je to enostavno neverjetno in se čustveno zganeš in ugotoviš da je ta biznis oh in sploh in potem si "zaljubljen" v to. Pa sem mu reko naj mi pove, naj mi malo opiše kaj se tam dogaja. Odgovor: A lahko opišeš slepcu sončni zahod? Ali pa če lahko opišeš nekomu vonj neke dišeče vrtnice? (Torej v stilu: Trust me - pa zakaj? Tipa sem spoznal prejšnji teden in zdaj je kar moj najboljšo prijatelj. Res dobra duša da mi želi take dobre stvari. Ko bi le bilo več ljudi na svetu ki bi imeli take dobre namene -> upam da ste zaznali sarkazem)
Sam gobec ma pa res. Še nisem doživel da bi mi kdo bolj pihal na dušo. Menda ga spominjam na njega v mladih letih, ko je bil on tut tak skeptik. Yea right.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

||_^_|| ::

Keyser Soze: pri amwayu se ne zapravlja ampak prodaja. Zapravlja se pa pri network 21. Pri amwayu ti vključuješ nove ljudi pod sebe (ki potem prodajajo in vključujejo nove ljudi pod sebe in posledično pod tebe in ti pol od vsakega ki je pod tabo neki prodal dobiš določen %), ampak primarna zadeva je prodaja njihovih artiklov (npr. šampon za avto:)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

darh ::

Jackal, če je taka dobra duša, mu pa reci, naj ti časti izlet v Zagreb, ane? >:D
Excuses are useless! Results are priceless!

Sergio ::

Moj bivši sošolec me je vabil v Zagreb. Da bom zaslužil, da bom imel denarja, žensk, itd. Ma obljubljena dežela. :)

"Vse kar morš narest je to, da greš z mano tja, pa plačaš 100 kun". Hmmm, 100 kun ni majhen denar!

No, po treh dneh mu je le ušlo ter mi je rekel, "da me bo napisal pod sabo". Spustil sem dve stvari: zlovešč smeh -- ter slušalko telefona.

Takih ljudi res ne prenesem. Pusti me pri miru. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

||_^_|| ::

sergio: 100kn je cca 3000 sit. najbrž si mislil 1000kn

Thrivial ::

Ali ne obstaja pri amwayu moznost, da si samo pasivni clan in ne trgovski zastopnik?

Se takoj vclanim in placujem nekaj jurjev clanarine na mesec, ce mi priskrbijo, recimo, 20% popust pri bencinu. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Sergio ::

CrticaMoz: ne, resno, moral bi dat 100kn, da bi bil ta "the predavanju". In da bi se jaz "vpisal pod njega". Barf. :)

Za 3000 SIT dobim zelo dobro pico, veliko solato, posladek pa pol litra pijače v gostilni. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

||_^_|| ::

Thrivial: ne, takšne natege ponuja network21:)

Serđo: maš prav:)

zile ::

Sergio: in vse skupi poserješ naslednji dan :D .
Artikli so prva klasa, sam so nekako predragi. :D

sash ::

no tud sam sem eno bližnje srečanje z to zadevo in sicer so kolega zahaklali v Gratzu (A) pr Mediamarktu ko je neke v avto neso in mu obljubljali poceni robo in kvalitetno robo (Tehniko/Obleke/...) in da se zadeva dogaja pač na nekem kraju. No pa smo se trije junaki :D spravli da te pogledamo kak zadeva zgleda. Povem vam ljudi ko mravl >:D in vsi z nekimi rokovniki in kulicami za zapiske delat. Ko smo se not spravli so nas olupali za 500 sitof po komadu z obrazložitvijo da lahko omenjen denar dobimo v vsakem trenutku prvega dela seminarja nazaj, ko se pa prične drugi dela pa ne več ampak mormo še neke doplačat. Ko smo tam poslušali tipa, ki je nakladal in bluzo v 3 krasne smo se slabi uri (malo preden se je končal prvi del :D ) vstali in pobrali svoje gnarje in odšli. Sledila je pa najboljša stvar ki smo jo v tem dnevu naredili - šli smo na PIR >:D

ps.
in to ne enega :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

zile ::

sash: kaj si hotu povedat. Da tvoji cilji ne sežejo dlje od piva ? :\

DSmidgy ::

Zile: Če maš cilje boš svoje podjetje odpru in ne boš samo "zaposlen" v eni piramidi. Drugi pa pač raje delajo 8h na dan in majo potem popoldne in čez vikende mir.

zile ::

DSmidgy: točno tko. 0:) BTW, delam 8h in nisem v t.i. "piramidi" 0:)

Matek ::

Jes se zrajtam, da so mojim staršem od ene sošolke stari ponujali Amway in sta omenila, da to so zdej še čistila, pol bo pa ful čez kako leto al pa dve vse možno dobit, avtomobile ceneje, tehniko, živila, itd. To je blo pred 7 leti in kolk vem so še danes na čistilih >:D .

Sicer pa s stvarjo SE da zaslužit, ampak so vsi preveč vsiljivi.

Moja botra je v eni podobni fori, California Fittnes, prodajajo neke tablete pa vitamine pa tako, vse na naravni osnovi, pa ji FUL dobro gre, zdej je že dost visoko, okrog 300k na mesec dobi, sam je pa res da ji ful cajta pobere, ne pa tako kot govorijo ludeki okol. Pa pravi da ji tak dobro gre, ker ni vsiljiva (nam je sam enkrat omenla). Folku da stvari najprej zastonj, pol pa začnejo tisti kupovat, ko jim kaj pomaga, pa ona dobi %. Ampak s tem se je res treba trudit, vsaj tako kot s pravo službo, če hočeš kaj dobit ven.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

sash ::

ne zile hoto sem povedat samo to da so kolega naflancali z tem ko so mu obljubljali nevem kako robo in to same znane firme (reklam nebom delal) ko smo pa prišli tja pa o takšni robi ne duha ne sluha, ampak samo neke "noname" zadeve ki so že navidez dajale dvome o kvaliteti, pa nobenih garancijskih listov, niti A-testov, skratka nič.

Tako je moje mnenje da če že kupujem stvar za katero mislim dat malo več gnarja, pričakujem zraven tudi dokumentacijo, garancijo in seveda suport ob manjših problemih, ki pa mi jih ta stvar ni mogla zagovotviti. Ker nevem kakšno bi bilo vzdušje če bi komu poznanemu prodal zadevo ki bi se kasneje pokvarila (seveda niti jaz niti proizvajalec nemoreva zagotoviti 100% brezhibnosti izdelka) in mu nebi nudil garancije na to stvar ?

aja mimgrede pivo je bila samo prispodoba, saj alkohola ne pijem spljoh :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MLM(piramidne) sheme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11425803 (3774) maticb492

Amway/Network 21

Oddelek: Loža
3311084 (10270) bluefish
»

Kje prodati aplikacijo

Oddelek: Izdelava spletišč
161533 (1138) Lion29

Več podobnih tem