» »

elektroenergetik

elektroenergetik

killa bee ::

Končujem univerzitetni študij elektroenergetike na FE (pred prenovo). Zanima me kakšna dela bom lahko opravljal kot Energetik. Katera dela so najbolj pogosta za energetika, katera so najbolj zanimljiva, plačana ...

MTB ::

Khm, končuješ študij nečesa, pa ne veš kaj bi lahko delal??? ;((

killa bee ::

V času študija smo imali vglavnem učenje na pamet in računanje. Prakse (v raznih podjetjih)nimamo.

bluefish ::

Saj, vendar naj bi kljub temu približno vedel, zakaj si teh nekaj let hodil na faks in katere zadeve so se ti zdele najbolj zanimive. Ampak jasno, če si se le učil na pamet, zna biti problem.

...:TOMI:... ::

Zaposliš se lahko v NEK (JEK), saj tam sprejemajo samo modele iz smeri UNI. VSjevcev nočejo iz meni neznanega razloga. Kot da ste UNIjevci tako dobri oziroma boljši.
Tomi

Invictus ::

Saj smo ...

VSjevci ponavadi komaj znajo seštevati ... Pa je treba včasih znat še več.

Drugi razlog je pa da je UNIjev dovolj ... Zakaj bi pol jemal VSjevce?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dope1337 ::

Invictus je izjavil:

Saj smo ...

VSjevci ponavadi komaj znajo seštevati ...


UNI-jevcu daš pa kabl u roke, pa te gleda k da bi mel v roki neki za na kruh namazat ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

T-h-o-r ::

dope1337 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj smo ...

VSjevci ponavadi komaj znajo seštevati ...


UNI-jevcu daš pa kabl u roke, pa te gleda k da bi mel v roki neki za na kruh namazat ...


saj unijevec ni tam zato, da bo s kabli delal, ampak da bo komandiral tiste, ki bodo s kabli delali
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

MTB ::

Sploh tak ki ni ve kaj je študiral in kaj bi lahko počel... 8-O

Frenckie ::

T-h-o-r je izjavil:



saj unijevec ni tam zato, da bo s kabli delal, ampak da bo komandiral tiste, ki bodo s kabli delali


Če nima praktičnega znanja tudi komandirati in pravilno voditi dela ni sposoben.
Očitno je vse preveč takih, ki bi na tak način radi komandirali in vodili podjetja v propad.
Žalostno za Slovenijo

francek1 ::

Žal je taka miselnost prisotna že dlje časa po vse Sloveniji. Šef, ki ne zna delavcu pokazat, kako naj dela, nima kaj delat na takem delovnem mestu!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Invictus ::

Še bolj pa žalostno da ljudje ki ne znajo seštevati postajajo šefi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pro_moted ::

Invictus je izjavil:

Saj smo ...

VSjevci ponavadi komaj znajo seštevati ... Pa je treba včasih znat še več.

Drugi razlog je pa da je UNIjev dovolj ... Zakaj bi pol jemal VSjevce?


Pravilno, da tako razmišljate. Zato pa iz te države nebo nikoli NIČ.

Po tujini nas VSjevce lepo sprejemajo, tako kot UNI, ker je važno znanje, stopnjo izobrazbe pa imamo isto. Ampak ja, živimo v sLOVEniji kjer je vse drugače.
Je pa malo žalost da neveš kje bi se lahko zaposlil s svojo izobrazbo.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

Smrkc ::

ehh prav nič ni žalostno - kvečjem samoumevno.

vedeti moraš le to, da kljub temu, da si zaključil študij specifične smeri, se ti ni treba ozirati za službo v točno tej smeri. Rade volje te bodo vzeli tudi na primerljivih mestih, ob upoštevanju, da si se pripravljen naprej učiti, kajti roko na srce, UNI študij človeka res ne pripravi na življenje v gospodarstvu.

Invictus ::

VSŠ program pa te?

Ne govorite neumnosti ... Tiste pol leta obvezne prakse? Če jo sploh dobiš ?

Ne me basat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

killa bee je izjavil:

V času študija smo imali vglavnem učenje na pamet in računanje. Prakse (v raznih podjetjih)nimamo.

Hoces reci, da si se ti ucil na pamet? Skoda, da si vrgel ta cas stran, bi odnesel bistveno vec od faksa, ce se ne bi.

Drugace imajo slovenske firme vsako leto predstavitve na faksu, lahko povprasas pri profesorjih, ali pa po googlas. Problem energetike v Sloveniji je, da je veliko podjetij v drzavni lasti in je posledicno mocno prisotno zaposlovanje po "vezah" (v primerjavi z drugimi elektrotehniskimi vedami).

P.S komentar na drugo stvar v tej temi. Koncal UNI in se v skuzbi se nisem ukvarjal s kabli, ne vem zakaj bi se moral, je moja ura prevec vredna za take stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

DOOM_er ::

Ko po sprejemnem izpitu za magistrski študij UNI-jevc neve kako zgleda trafo, se lahko zamisliš. Sicer pa baje so na lanskoletnih sprejemcih VSŠjevci povozil UNIjevce.
Sicer je pa tudi prvi post v tej temi odraz univerzitetnega programa na FE.

Invictus je izjavil:

VSŠ program pa te?

Ne govorite neumnosti ... Tiste pol leta obvezne prakse? Če jo sploh dobiš ?

Ne me basat ...



sicer pa ja, v treh mescih na praksi sem sprogramiral 2 robotski celici, zvezal eno elektro omaro, premenjal par sklopk na robotih, zmontiral par pnevmatskih sistemov, sestavil par prijemal, sprogramiral 3 programe za PLC za celice. Ter navsezadnje pomagal sestaviti vse te celice skupaj.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

Ktj ::

DOOM_er je izjavil:

Ko po sprejemnem izpitu za magistrski študij UNI-jevc neve kako zgleda trafo, se lahko zamisliš. Sicer pa baje so na lanskoletnih sprejemcih VSŠjevci povozil UNIjevce.
Sicer je pa tudi prvi post v tej temi odraz univerzitetnega programa na FE.
...


1. UNI-jevc ve kako zgleda trafo
2. VSŠ ni povozil UNI
3. Ni odraz uni programa ampak recimo temu sistema. Čeprav nočem zaviti v to temo ampak mnogo ljudi ima slovensko državljanstvo ampak vsi niso slovenci: beri dualnost (Sinigoj :D)....

Ja, če gledaš kot celoto je vse skupaj v ... Vsekakor dober UNI ali VSŠ bo vedno dobil delo. Ampak se je letos izkazalo, da dober VSŠ je vseeno za dekado slabši od dobrega UNI študenta.

Pa da še odgovorim avtorju teme, če ne veš kaj bi počel potem ti nebo dal nobeden službe. Če pa že, za bit da bo to kakšna javna uprava kjer boš imel 6h noge na mizi druge dve pa visel na kosilu/kavi/piru. Ampak za slednje žal rabiš VIP. Pokaži zanimanje za neko področje in bodi vztrajen pa se bo gotovo pokazala možnost.

DOOM_er ::

ja, nevem glede prve točke. Lahko greva en dan po faksu in sprašujeva študente, kaj je to?
2. točka, tako se govori
3. Je odraz unija, če pogledam strojnike v naši fabriki, sami univerzitetniki in ne znajo skonstruirati vpenjalne priprave kot se spodobi oziroma ne znajo narest layoutov celic, in jih delajo v slikarju in podobno, da o naročevanju potrebnega materiala ki ga potrebujejo za svoje delo nimajo pojma. Sicer pa kakšno vezo ima dejstvo da Sinigoj nima slovenskega porekla in tega da je univerzitetni program v pizdi.

Na žalost, me izkušnje učijo da so UNI-jevci bolj boge sorte pri nas. Ja matematika pa enačbe špilajo. Je pa res da je dober univerzitetnik boljši kot dober vsšjevc.
Robots will steal your job. But that's OK

Ktj ::

Dualnost je mišljena med državljanstvom in UNI programom, Sinigoj zgolj razlaga dualnost.

Je točna slika če rečem, da se večini (UNI) študentov ne da potruditi in zgolj čakajo da jim pade ponudba za delo pred nos. Če citiram mojega sošolca:
"Tm se mi ni dal več delat, ker hočem imet poletje prosto"
"Dost mam tega da sm priden, počas bi rad mu službo"

Invictus ::

Saj je vse odvisno od folka.

Sam poznam nekaj ljudi, ki so danes doktorji na elektro faksu, pa niso naredili sami enega vezja. Pa kaj. Se ukvarjajo z drugimi zadevami.

Ni vse v ročnem delu. Čeprav ne škodijo izkušnje. Škoda da se je v naših deželah ukinilo vajeništvo kot ga poznajo nemško govoreče dežele. Tako bi vsaj vedel da je nek diplomiran štromar kaj naredil. Ampak lahko pa dela čisto v drugih sferah.

Saj da ne boste mislili da je v tujini kaj drugače.

Če se pa folku z UNI izobrazbo ne da delat ... ker bi rad imel prosto poletje ... No, to je pa stvar karakterja in vzgoje. Najbrž življenje v hotelu s šestimi zvezdicami ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

DOOM_er zelo ozko gledas na znanje, ki bi ga potreboval elektrotehnik.

Tudi jaz sem dokoncal UNI in se nisem v zivljenju naredil vezja ali se okvarjal z trafoti, pa imam zelo dobro sluzbo kot razvojnik v mednarodni firmi na cisto drugacnem (tudi elektrotehniskem!) podrocju.

UNI in VSS imata obadva svoj namen, na obeh programih bos nasel dobre in slabe studente, pri cemer je jasno, da dobis pri UNI sirse teoreticno znanje (poznam ljudi iz obeh strani, tudi instruiral sem ze oboje). Je pa res, da veliko ljudi ne zna uporabiti znanja, poleg tega v Sloveniji se zmeraj vecina firm ne potrebuje diplomante UNI, in so ze tisti z VSS vecinoma prekvalificirani.

DOOM_er ::

Se zavedam dejstva da pač ni potrebno znati risanja vezij, pojem elektrotehnika je zelo široko področje, apliciral sem na čisto banalno stvar kot je transformator, pač sem dal nek primer ko sem ga doživel. Sicer pa bi moral nek malce bolj razgledan elektrotehnik vedeti kako približno izgleda če ne drugega :). Moti me predvsem dejstvo da želijo vsiljevati neke svoje ideje, katere so potem v praksi ali neizvedljive ali pa zakomplicirane do konca, in na žalost sem velikokrat doživel da so UNIjevci prišli na plan z nekimi umotvori, za katere neveš a bi se čudil ali se jokal ali smejal. Z uni smeri poznam par ljudi, ki zares dobro koristijo znanje ki so ga prejeli tekom študija, vendar so se angažirali tudi doma. Težava je v tem da uni program nekako ne prisili ljudi da bi storili kaj sami in forsirajo naprej samo enačbe in grafe, velik procent ljudi je pa tam samo zaradi tega, ker so jim obljubljali dobre službe, sanjske plače, in so tam samo zaradi papirja ki ga na koncu dobijo. Ko pogledaš diplomske naloge iz starega uni programa vidiš vmes ogromno zares zanimivih in težkih tem za katere moraš zarest naštudirati določene stvari in se spraviti k delu in vanj vložiti zares ogromno znanja.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Degradiranje diplomantov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
18338779 (3640) tomwischner
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8216321 (11263) mr_chai
»

FRI: RI VŠ in RI UN

Oddelek: Šola
304385 (3152) TheBlueOne
»

FRI ali FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11619780 (14551) 7982884e
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420682 (17092) SimplyMiha

Več podobnih tem