» »

Wireless LAN 10/100

Wireless LAN 10/100

marS ::

Zanima me, če ima kdo izkušnje z Wireless Acces Pointi v LAN-u, namreč:
Imam težave z AccPointom, ker v LANU prepozna samo tiste mrežne kartice, ki delujejo na 10Mb. Tiste ki imajo nastavljeno na auto (10/100) in na 100Mb, kartice oz. računalnika sploh ne vidi!

rfmw ::

sicer ne vem odgovora na tvoje vprašanje, toda po tvojem opisu sodeč imaš wlan napravo, ki omogoča 100mbps? če je to res, me zanima, kater model in firmo mi povej ter standard po katerem deluje?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

marS ::

:\ Če si boš lahko pomagal s tem:
1. Wireless omrežna kartica je deklarirana kot LAN 10/100 kompatibilna, je USB,
oznaka je WU221F /v googlu je nikakor nisem našel/, na njej ni nobeneih ostalih oznak, razen made in china, (he...)

2. Access point je isto deklariran kot LAN 10/100 kompatibilen, z oznako ATMEL ima LAN vmesnik in ga vtakneš v hub ali switch.

Instalacija in nastavitve potekajo brez problemov /acces point preko brskalnika/, vendar, kot sem rekel, v LAN-u mi ne prepozna nobene naprave oz. PCa, ki ima 100Mbs mrežno kartico )itaq imajo vsi PCji 10/100 mrežne kartice in se hitrost prilagakja avtomatsko.

No te brezžične variante (access point in wireless USB mrežna karticami) vidijo samo računalnike ki so priklopljeni na HUB 10Mbs, ostalih PCjev, ki gredo preko 100Mbs switcha mi ne vidijo, razen če ne definiram omrežnih kartic na samo 10Mbs hitrost. Potem mi Access point in wireless mrežna kartica vidijo tudi ostale mašine.

Ne vem točno kje je problem:
- ali nisem dovolj pozorno pregledal nastavitve in konfiguracijo
- ali te zadeve niso Wi-Fi kompatibilne
- ali pa ne vem......
...no more heroes...
https://ilbis.com/

PaJo ::

Hm...
Zelo cudna zadeva:(
Kaj pa masine med swichemo on HUBom se pa vidijo komot?
Kaj pa ce probas AP prikopit na swich? Kaj pa se takrat zgodi? Namrec jaz sem glih vceraj postavljav eno malo WLAN povezavo pa je stvar igrala v prvo in to cisto komot, no pravo pozicojo AP je bilo treba samo najdit, da je lahko malo oddaljena postaja tudi sprejemala signal:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564126 (955) c23po
»

omrežna povezava med dvema hišama

Oddelek: Omrežja in internet
91514 (1323) overlord_tm
»

Ali je firma LEVEL ONE uredu za hub, switch, router...

Oddelek: Strojna oprema
151618 (1400) LuckyMato
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412666 (9220) pujsek_
»

ADSL preko WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
121466 (1310) cekr

Več podobnih tem