» »

omrežna povezava med dvema hišama

omrežna povezava med dvema hišama

gregor ::

Pozdravljeni

Zanima me kateri kabel naj uporabim za povezavo med dvema pc-jema ki sta oddaljena cca. 50 m
Med hisama ze imamo speljan kabel za kabelsko tv tako da bi lahko ta kabel uporabil kot nosilen.

Ne vem pa sedaj kako naj zascitim mrezni kabel (zunanji vplivi, ozemljitev.....).
Ali obstajajo mrezni kabli ki so zasciteni pred vodo, soncem ......

Ce je to ze kje napisano se opravicujem.

Pa se eno vprasanje. Ce priklopim 2 pc-ja na switch , le tega pa na adsl modem, potem moram adsl moedem in switch povezat z cross-over kablom , od pc-ja do switcha pa uporabim navaden mrezni kabel.
Ali je to pravilno ?

Hvala

LP

overlord_tm ::

kaj pa wireless? jest sm prve nisu prek UTP kabla nardit povezavo s sosedom pol sm pa ugotovu da je wireless bl u izy.

OmegaBlue ::

Rabil boš FTP ali SFTP(ali samo STP) kabel - oba sta ojačana in zaščitena pred motnjami.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

gregor ::

Pri wireless me skrbi varnost

Ali je ftp ,stp kabel zasciten tudi pred zunanjimi vplivi, sonce, voda, mraz..

hvala

JIM22 ::

Mene tud zanima ta brezžična povezava. Z sosedom bi imela skupa ADSL in nevema kako se povezati. Če bi šla kopat jarek za kabel al bi rajši zrihtala brzžično povezavo. Sem slišal da je oprema od linksys med najbolšimi. Zdaj me pa zanima če bi to delovalo na cirka 60m(največ 80m) razdalje brez bilo kakšne ovire. Od okna do okna. V mislih sem imel Access point LINKSYS, WAP54G, wirelees 54 Mbps in mrežna kartica wireless LINKSYS, WUSB54G, wirelees 54 Mbps, USB. Računalnik imam sicer drugje zato bi vzel to Usb mrežno da jo lahko dam do okna. On bi pa tud moral uzet neko mrežno. Ail pci ali pa USB.

Najbolše bi bilo vse skup brezžično samo skrbi me razdalja.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

plavko61 ::

Če se le da priporočam kabel, ker je zanesljivost in hitrost neprimerno večja. Do 100m kabel na 100MB rula, do 300m pa 10MB in koaksialec. Cena 100m kabla je 5000 SIT in swith 5000SIT, torej tudi cena prepriča.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

JIM22 ::

Zdaj sem našo ugodno ceno za (Acces Point + Router, LINKSYS WRT54G, 54 Mbps 2.4GHz, 4x LAN 10/100 Mbps, firewall, DHCP, External) in Mrežna kartica wireless LINKSYS, WUSB54G,54 Mbps, USB. Tak da me skor tolk pride kot kabl+switch. Še celo cenej kot vse to in kopanje in itd.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

crazyatos ::

uporab wierless asus 500g in asus 140g k mam jez pa nese na 200 metrov pa na škatli piše do 100m sam k je mal navit 20% kabl pa ne vem ker se lahko zgodi da boš imel časovni zamik pa full pinga pa zgubo pr prenosu kot pa jez vem pa tega ni pe wierless
crazyatos

gregor ::

Kaj pa o kablih kdo kaj ve ?

Kateri kabel je primeren za uporabo na prostem ??

lp

overlord_tm ::

Rabil boš FTP ali SFTP(ali samo STP) kabel - oba sta ojačana in zaščitena pred motnjami.

par postov zgori :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internetna povezava pade na 100 mbit/s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535301 (2030) napasi
»

Kateri kabel za omrežje v hiši? utp/ftp/stp/sftp?

Oddelek: Omrežja in internet
2811303 (8979) antonija
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435439 (4236) KandazaR
»

Kako najbolje izboljšati signal med routerjem wrv200 in mrežnim usb wusb54gr?

Oddelek: Omrežja in internet
91790 (1635) kinca
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257204 (5209) jancus

Več podobnih tem