» »

Varno nakupovanje preko e-baya

Varno nakupovanje preko e-baya

Orchestra ::

Na ebay-u bi rad kupil določen artikel, vendar tega preko edinega plačilnega načina (paypal) na e-bayu ne morem storiti, ker moja bančna kartica tega, kljub temu, da je Visa debitna (SKB Banka), (še) ne podpira. Paypal namreč ne zahteva CVV kode, kar ni v skladu z varnostnim protokolom moje banke, tako da uporaba paypala odpade.

Sicer obstaja opcija, da bi od tega trgovca kupil blago direktno s kartico, torej brez posrednika (paypal), vendar imam pri tem kup pomislekov. V kolikor vem, lahko trgovec KADARKOLI prenese POLJUBNO vsoto denarja iz mojega bančnega računa, če pozna 3 podatke: številka kartice, datum veljavnosti in CVV. Možnost zlorabe torej temelji na zaupanju, privatnim trgovinicam v tujini pa ne morem zaupat.

1. Prosil bi za kakšno besedo o možnosti zlorabe kartice, kako se pred zlorabo pri manjših trgovcih zavarovat in pa če do zlorabe pride, kakšne so možnosti, da se denar dobi nazaj

2. Obstaja kakšna alternativna pot do uporabe paypala?Npr. da bi odprl nek virtualni master/visa card račun in na ta račun preko svojega osebnega računa nakazal sredstva. Spomnim se, da je obstajala neka stran, kjer si lahko celo preko navadne IBAN transakcije odprl virtualni račun, vendar pa ne vem, kolk paypal prebavlja take servise.

dmok ::

Orchestra je izjavil:

Na ebay-u bi rad kupil določen artikel, vendar tega preko edinega plačilnega načina (paypal) na e-bayu ne morem storiti, ker moja bančna kartica tega, kljub temu, da je Visa debitna (SKB Banka), (še) ne podpira. Paypal namreč ne zahteva CVV kode, kar ni v skladu z varnostnim protokolom moje banke, tako da uporaba paypala odpade.

Si poskusil ? Jaz sem ravnokar dodal svojo Visa debetno kartico SKB banke na PayPal račun, vpisati sem moral tudi CVV kodo in ne vidim razloga zakaj tudi plačevanje ne bi delovalo.

d.

...:TOMI:... ::

Pri SKBju imaš limit nastavljen na 0€, zato ti ne dela. Če imaš rad svoj denar, ne vpisuj številke kartice nikamor drugam, samo paypal, amazon, farnell in mogoče še kdo je zaupanja vreden.
Tomi

stb ::

Orchestra je izjavil:

2. Obstaja kakšna alternativna pot do uporabe paypala?Npr. da bi odprl nek virtualni master/visa card račun in na ta račun preko svojega osebnega računa nakazal sredstva. Spomnim se, da je obstajala neka stran, kjer si lahko celo preko navadne IBAN transakcije odprl virtualni račun, vendar pa ne vem, kolk paypal prebavlja take servise.


Obstaja tudi https://www.paypal-topup.si/ s katerim ima izkušnje že nekaj slo-tech-ovcev.

Orchestra ::

dmok je izjavil:

Orchestra je izjavil:

Na ebay-u bi rad kupil določen artikel, vendar tega preko edinega plačilnega načina (paypal) na e-bayu ne morem storiti, ker moja bančna kartica tega, kljub temu, da je Visa debitna (SKB Banka), (še) ne podpira. Paypal namreč ne zahteva CVV kode, kar ni v skladu z varnostnim protokolom moje banke, tako da uporaba paypala odpade.

Si poskusil ? Jaz sem ravnokar dodal svojo Visa debetno kartico SKB banke na PayPal račun, vpisati sem moral tudi CVV kodo in ne vidim razloga zakaj tudi plačevanje ne bi delovalo.

d.


Ja, sem probal verificirat kartico na paypalu (tist k plačaš 1.50EUR),ampak ne gre skozi.

Si ziher, da imaš Visa DEBIT kartico, in ne kake ISIC Visa (če je kakšna funkcionalna razlika) ali drugo?Pri SKB sicer lepo piše, da Paypal, Amazon in drugi še niso podprti, ker neki "3d secure" varnostni mehanizem še ne obratuje.



Zakaj še ni možna uporaba kartice prek spletnih posrednikov za plačevanje (npr. PayPal, Google Wallet, …)?
Plačevanje z VISA debetno kartico prek spleta je zaradi varnosti pred morebitnimi zlorabami kartice in stanja na računu vezano
na preverjanje CVV2 kode (3-mestna koda, ki je zapisana na zadnji strani kartice). Ker določenih spletni posredniki (npr. PayPal
in Google Wallet) oz. spletne strani (npr. booking.com, e-bay, Amazon,…) ob posameznem plačilu CVV2 kode ne zahtevajo, so ta
spletna plačila samodejno zavrnjena. Pri vseh ostalih spletnih nakupih, kjer je CVV2 koda zahtevana, so spletni nakupi omogočeni.
Z uvedbo novih dodatnih varnostnih mehanizmov (3D Secure), bo v prihodnje omogočeno plačevanje prek spleta tudi brez
vsakokratnega posredovanja CVV2 kode.

Vir:
www.skb.si/dms/www-skb-si/Kartice/Zamen...

Zgodovina sprememb…

dmok ::

Orchestra je izjavil:

Ja, sem probal verificirat kartico na paypalu (tist k plačaš 1.50EUR),ampak ne gre skozi.
Prav imaš, kartico lahko dodaš, verifikacija pa ne deluje in kolikor sem bral tudi plačevanje ne. Predvideval sem, da če kartico lahko dodaš, da tudi plačevanje dela, pa očitno ni tako.

d.

Lightning17 ::

Številke kartice in CVV nikoli ne dat nikomur, ker ti s tem enostavno sprazni račun...

dmok je izjavil:

Orchestra je izjavil:

Na ebay-u bi rad kupil določen artikel, vendar tega preko edinega plačilnega načina (paypal) na e-bayu ne morem storiti, ker moja bančna kartica tega, kljub temu, da je Visa debitna (SKB Banka), (še) ne podpira. Paypal namreč ne zahteva CVV kode, kar ni v skladu z varnostnim protokolom moje banke, tako da uporaba paypala odpade.

Si poskusil ? Jaz sem ravnokar dodal svojo Visa debetno kartico SKB banke na PayPal račun, vpisati sem moral tudi CVV kodo in ne vidim razloga zakaj tudi plačevanje ne bi delovalo.

d.


aaa kako... Jaz sem probal zdaj pa dobim ven tole:

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Lightning17 je izjavil:

Številke kartice in CVV nikoli ne dat nikomur, ker ti s tem enostavno sprazni račun...


Še nisi slišal za limite? Tako hudo pa spet ni. Ogromno trgovin je zaupanja vrednih. OP na pove za katero trgovino gre?

Orchestra ::

Zanimalo bi me še, kako varneje uporabljat kreditno kartico na spletnih nakupih?Do sedaj sem zmeraj uporabljal paypal, vendar je pa čedalje več primerov, ko ta način nakupa ni mogoč in sem tako primoran posredovat podatke svoje kreditne kartice. Zdej če gre za neko preverjeno stran (letalski prevozniki itd) potem niti ni tak problem, ampak zadnje čase dosti naročam robo od manjših in malo manj znanih strani, tako da rabim nako bolj varno opcijo.

Slišal sem za 2 alternativi;
-predplačniška kreditna kartica
-virtualna kreditna kartica

Prosim za kakšen komentar in priporočilo. Bi pa bil zainteresiran za opcijo, kjer se za vsak nakup generirajo novi podatki (virtualne) kreditne kartice.

Zgodovina sprememb…

KraitPay ::

Najboljše rešitve so tudi najenostavnejše rešitve. Elektronska visa na katero si prednaložiš denar. Prakticiram že vrsto let in še nobenega problema. Tako v tujini kot pri nas.

Vice ::

Lightning17 je izjavil:

Številke kartice in CVV nikoli ne dat nikomur, ker ti s tem enostavno sprazni račun...

dmok je izjavil:

Orchestra je izjavil:

Na ebay-u bi rad kupil določen artikel, vendar tega preko edinega plačilnega načina (paypal) na e-bayu ne morem storiti, ker moja bančna kartica tega, kljub temu, da je Visa debitna (SKB Banka), (še) ne podpira. Paypal namreč ne zahteva CVV kode, kar ni v skladu z varnostnim protokolom moje banke, tako da uporaba paypala odpade.

Si poskusil ? Jaz sem ravnokar dodal svojo Visa debetno kartico SKB banke na PayPal račun, vpisati sem moral tudi CVV kodo in ne vidim razloga zakaj tudi plačevanje ne bi delovalo.

d.


aaa kako... Jaz sem probal zdaj pa dobim ven tole:

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.



Lahko da ti Visa ne omogoča plačevanja v tujini. Določene banke ti to avtomatično omogočijo določene ne.

THXMASTER ::

uporabi paypal top up... najbol simpl rešitev za balance na paypalu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106391 (33438) PINki
»

SKB Visa debetna kartica namesto Maestro - WTF? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8024107 (15639) Magic1
»

SKB identifikacijska številka?

Oddelek: Loža
3214221 (11791) Guzzy
»

Visa debit verifikacija problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
4219875 (17627) Vrocipes
»

Visa Electron, Paypal - že spet =)

Oddelek: Loža
457300 (4867) DOOM_er

Več podobnih tem