» »

Visa Electron, Paypal - že spet =)

Visa Electron, Paypal - že spet =)

JurePrimo ::

Sem totalen zelenec kar se tiče uporabe v naslovu teme omenjenih storitev pri naročanju robe iz tujine in rabim nekaj pojasnil.

Naročal sem izdelek pri britanskem trgovcu (game co uk), ki ima vse cene v funtih. Na gotovinskem računu pri ABanki mam vse le v evrih. Cifro sem šel vpisovat ene parkrat in je trotlzihr prav, plačat mi pa še kar ni pustilo. Po hitrem pregeldu pogojev poslovanja se mi je začelo svitat, da sem ga morda pihnil, ker nisem naložil funtov. Zdaj me zanima tole:

A) Ali moram za plačevanje v npr. GBP imet na računu ustrezen znsek v tej valuti, al banka to preračuna?

B) Recimo, da bi rad plačal s Paypalom. Funkcija Add Funds v Sloveniji ni dostopna. Predvidevam, da paypal neposredno bremeni kartico, ki je označena kot privzeta. Če je to res, ali majstri pri paypalu preračunajo valute ali je treba imet na računu valuto, v kateri je ima trgovec podano ceno?

C) A ti punce na banki lahko kar tisto, kar imaš na računu pretvorijo v npr funte, dolarje...

Sorči, če se komu moja vprašanja zdijo zabita samo sem s hribov in do pred kratkim sem vse kupoval v Sloveniji v fizičnih trgovinah, samo zdej se je pa treba civilizirat =). Pa bolje je ispasti glup nego ostati glup al ne? =)

hvala vnaprej za pomoč

zelenko out

connel ::

Plačuj prek paypala pa je, samo tam si daj da ti konvertira tvoja banka, ne vem točno kje že, ti bo kdo drug dal točen link, je pa nekje pod account settings na paypalu. Na paypalu najbrž že si vezal gor kartico in jo po možnosti potrdil? Za valute je tko, ni treba nič pretvarjat, to se avtomatsko po dnevnem tečaju tvoje banke oz. po tečaju paypala (malo manj ugoden, zato si to spremeni).

JayKay ::

a) za plačevanje s kreditno kartico (Mastercard, Visa) v tujini ni potrebno imeti lokalne valute na računu.
B) Paypay racun povežeš s kreditno kartico in nastaviš da tvoja banka pretvori znesek.
c) na banki/e-banki lahko kupiš tujo valuto, ampak s to valuto ne moreš diketno poslovat preko kreditne kartice.

JurePrimo ::

okej vse lepo in prav ampak zakaj mi potem ne potrdi plačila?

na računu imam dvakratni znesek, preračunano v evre, kartico mi potrdi, ko pa dam "place order," pa dobim sporočilo: "your payment was not successful."

Invictus ::

Odvisno od VISA kartice. Namreč obstaja več vrst kreditnih kartic VISA

1. Ni ti treba imeti nič denarja na imeti na kartici. Ko VISA dobi zahtevek, ga pošlje tvoji banki in banka ti obračuna v lokalni valuti. Poleg tega ti kot prava kreditna kartica tudi kreditira nakup. Plačaš lahko samo 10% mesečnega zneska. Seveda za ostali znesek plačaš neke obresti, ki niso najmanjše.
2. Isto kot zgoraj, samo da moraš enkrat mesečno poravnati vse obveznosti za prejšnje obdobje.
3. Debetna kartica VISA. Tukaj moraš gor naložit denar. In toliko ga lahko porabiš. Potem pa je od banke odvisno ali ti dela pretvorbo v drugo valuto ali ne. Nekatere banke tega ne omogočajo. Moraš imeti za vsako valuto svojo kartico.

Za tvoj primer pač preveri na banki kako kartico imaš. Mogoče lahko plačuješ samo v evrih in ne v drugih valutah. Tudi sam imam eno tako kartico.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

JurePrimo ::

ejj jo že imam!

problem je bil po mojem issue number. Te elektron nima, jaz sem pa vnesel 0, ker sem tako prebral na neki strani, bohve kje...

v glavnem, sem tisto ničlo dal stran in je potegnilo. Mrbit to ni to, samo sedaj je normalno sprocesiralo naročilo.

Hvala vsem za vaš čas in informacije.

bronco40 ::

Mene pa zanima, če na mestu, ki je označen z Visto, lahko plačam tudi z Visto elektron?
Hvala za odgovor

mihec87 ::

Invictus je izjavil:

Odvisno od VISA kartice. Namreč obstaja več vrst kreditnih kartic VISA

1. Ni ti treba imeti nič denarja na imeti na kartici. Ko VISA dobi zahtevek, ga pošlje tvoji banki in banka ti obračuna v lokalni valuti. Poleg tega ti kot prava kreditna kartica tudi kreditira nakup. Plačaš lahko samo 10% mesečnega zneska. Seveda za ostali znesek plačaš neke obresti, ki niso najmanjše.
2. Isto kot zgoraj, samo da moraš enkrat mesečno poravnati vse obveznosti za prejšnje obdobje.
3. Debetna kartica VISA. Tukaj moraš gor naložit denar. In toliko ga lahko porabiš. Potem pa je od banke odvisno ali ti dela pretvorbo v drugo valuto ali ne. Nekatere banke tega ne omogočajo. Moraš imeti za vsako valuto svojo kartico.

Za tvoj primer pač preveri na banki kako kartico imaš. Mogoče lahko plačuješ samo v evrih in ne v drugih valutah. Tudi sam imam eno tako kartico.


Že miljavženkrat povedano pri debetni visi denarja ne nalagamo na kartico.
Pri plačilu z debetno viso nam le-ta takoj bremeni trr(ja potrebujemo odprt trr račun na banki kjer zaprosimo za viso)

bronco40 ::

Zanima me samo to, če lahko plačaš na mestu , kjer je nalepka samo za Viso , tudi z Viso elektron?

bzp ::

Nekje ja, drugje ne. V resnici sta to dva različna sistema, ampak precej trgovcev imaj samo znakec Visa, deluje pa oboje. Ni pa povsod tako. Probaš pa je.

Invictus ::

mihec87 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Odvisno od VISA kartice. Namreč obstaja več vrst kreditnih kartic VISA

1. Ni ti treba imeti nič denarja na imeti na kartici. Ko VISA dobi zahtevek, ga pošlje tvoji banki in banka ti obračuna v lokalni valuti. Poleg tega ti kot prava kreditna kartica tudi kreditira nakup. Plačaš lahko samo 10% mesečnega zneska. Seveda za ostali znesek plačaš neke obresti, ki niso najmanjše.
2. Isto kot zgoraj, samo da moraš enkrat mesečno poravnati vse obveznosti za prejšnje obdobje.
3. Debetna kartica VISA. Tukaj moraš gor naložit denar. In toliko ga lahko porabiš. Potem pa je od banke odvisno ali ti dela pretvorbo v drugo valuto ali ne. Nekatere banke tega ne omogočajo. Moraš imeti za vsako valuto svojo kartico.

Za tvoj primer pač preveri na banki kako kartico imaš. Mogoče lahko plačuješ samo v evrih in ne v drugih valutah. Tudi sam imam eno tako kartico.


Že miljavženkrat povedano pri debetni visi denarja ne nalagamo na kartico.
Pri plačilu z debetno viso nam le-ta takoj bremeni trr(ja potrebujemo odprt trr račun na banki kjer zaprosimo za viso)


Ne velaj to za vsako banko. Pri nekaterih bankah moraš na kartico najprej naložiti denar preden jo lahko uporabljaš. Niso direktno povezane s tvojim TRR. To velja samo za Slovenijo.

Če bi kdaj imel kako tujo kartico, bi ti bilo jasno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihec87 ::

Se pogovarjamo o slovenskih zadevah al tujih..?

bronco40 ::

Ja, pogovarjamo se o slovenskih zadevah.Bom probal v trgovini, ki ima samo Visa nalepko, pa bom videl, imam tudi pin, bi moral it skoz, ali pač ne?

connel ::

Bi kar morali iti skozi, se zna obnašat tudi kot klasična kartica.

bronco40 ::

Hvala" connel" za odgovor, da si me razumel.

St235 ::

Ne velaj to za vsako banko. Pri nekaterih bankah moraš na kartico najprej naložiti denar preden jo lahko uporabljaš. Niso direktno povezane s tvojim TRR. To velja samo za Slovenijo.


to velja za cel planet kadar govorimo o debetnih karticah. To kar ti govoriš so prepayed kartice, ki jih pri nas ni.

SikiSLO ::

JayKay je izjavil:

B) Paypay racun povežeš s kreditno kartico in nastaviš da tvoja banka pretvori znesek.


Pozdrav,

Kako in kje pa to nastaviš?

Hvala, lp

St235 ::

Poglej temo o paypalu, oziroma uporabi search. točno to vprašanje sem vsaj že dvakrat odgovoril.

SikiSLO ::

ZA VSE TISTE KI ŠE MOGOČE NE VESTE:

Profile
My money
My preapproved payments - update
Set Available Funding Sources

To te potem pripelje na stran :
Manage Funding Sources

Tam imaš izpisano svojo kreditno in zraven Conversion Options, kjer lahko potem izbereš kako naj preračunava.


Hvala Lakotnik29 :) !

lp Nejc

St235 ::

np :)

drugače lahko isto nastaviš tudi pri vsakem plačilu. preden dokončno klikneš confirm payment maš zraven kreditne Conversion Options.

klihk ::

Kako bi najlažje odprl Paypal? Izgleda, da ni druge možnosti plačila v tujino oz. če kupuješ prek amazona, ebaya ali samo neke slušalke iz azije ;)

bdoxx ::

- greš na banko koper/abanko naročiš prepaid viso, jo dobiš v 1nem tednu.
- https://www.paypal.com/be/topup
- http://paysafecard2paypal.com/paysafeca...

Alamar ::

klihk je izjavil:

Kako bi najlažje odprl Paypal? Izgleda, da ni druge možnosti plačila v tujino oz. če kupuješ prek amazona, ebaya ali samo neke slušalke iz azije ;)
Amazon ne podpira paypala.

Najlažje in najhitreje je, če ustvariš paypal račun in naložiš gor denar preko "TopUp your PayPal" funkcije.

Vikking ::

SikiSLO je izjavil:

ZA VSE TISTE KI ŠE MOGOČE NE VESTE:

Profile
My money
My preapproved payments - update
Set Available Funding Sources

To te potem pripelje na stran :
Manage Funding Sources

Tam imaš izpisano svojo kreditno in zraven Conversion Options, kjer lahko potem izbereš kako naj preračunava.

lp Nejc


Katera varianta pa je potem bolj ugodna?

1. Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.

2. Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

fosil ::

Bolj ugodna je druga možnost
2. Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Paypal ima neugoden tečaj.
Tvoja banka, ki bo v tem primeru naredila pretvorbo ima zate bolj ugoden tečaj.
Tako je!

St235 ::

Vikking je izjavil:

SikiSLO je izjavil:

ZA VSE TISTE KI ŠE MOGOČE NE VESTE:

Profile
My money
My preapproved payments - update
Set Available Funding Sources

To te potem pripelje na stran :
Manage Funding Sources

Tam imaš izpisano svojo kreditno in zraven Conversion Options, kjer lahko potem izbereš kako naj preračunava.

lp Nejc


Katera varianta pa je potem bolj ugodna?

1. Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.

2. Bill me in the currency listed on the seller's invoice.


Če imaš kartico pri slovenski banki potem definitivno 2.

GrimReaper ::

fosil je izjavil:

Bolj ugodna je druga možnost
2. Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Paypal ima neugoden tečaj.
Tvoja banka, ki bo v tem primeru naredila pretvorbo ima zate bolj ugoden tečaj.

Čakajte mal, kolk pa je potem razlike? Ker sam sem kupil v enem letu že za vsaj 4000€ robe preko Paypala.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

St235 ::

Pretvorba valut Paypal

Paypal 100€ v 125.38 USD
NLB 100€ v 127,47 USD

Torej če bi nabavil za recimo 4k $ robe bi preplačal ene 50€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Hayabusa ::

O slednjem je pisal Lakotnik29 tu:
https://slo-tech.com/forum/t450878/p319...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

medenko ::

eno vprašanje za VISA ELECTRON BANKA KOPER, mi lahko nekdo gor preko klika nakaže?

gendale ::

lahko, pač tist standardni obrazec izpolni kot da bi plačeval položnice
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

St235 ::

ni treba plačevat po SEPA obrazcu. Visa elektron je vezana na nek TRR in ti lahko normalno nakaže na TRR. Če je pri isti banki se tako izogneš proviziji.

gendale ::

položnice plačuješ po upn obrazcu in banka koper ni del nlb ki ima klik
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

_geek_ ::

Pozdravljeni,

imam sledeč problem in sicer hočem akvitirati kartico "moja visa electron" na paypal-u vendar mi vedno napiše:

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Sem pazil na to, da je isti billing address in to vendar sem vseeno klical na banko koper in so mi potrdili da je kartica aktivirana in da imam naložena sredstva, vednar še mi vedno zavrača kartico. So še kakšne druge opcije, ki jih lahko izkoristim ali najbolje da kontaktiram paypal support.

vorantz ::

maš kej dnarja gor?

_geek_ ::

Jup 10€+ :)

_geek_ ::

Se opravičujem za dp ampak sem malce razmišljal. Ali je možno da jaz ne moram verificirati kartice, ker sem v okence za priimek napisal moj priimek z črko "c" in ne z črko "č"?

St235 ::

vsekakor, napisat moraš točno tako kot je na kartici.

blackbfm ::

dvomim, važna je št kartice, cvv koda in kdaj poteče

St235 ::

Probaj naslednjič napisat napačno ime, ko plačuješ s kartico.

blackbfm ::

ne bom dal roke v ogenj, samo na nekaterih obrazcih rabiš samo tisto kar sem napisal..po tem sklepam da se preverja izključno to

gendale ::

meni se zdi da ponavadi upošteva c, č in ć kot isto črko
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

fosil ::

Lakotnik spet nabija neumnosti.
Jaz imam na paypal z na kartici pa ž in dela.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

_geek_ ::

1. Well hvala za odgovore, sem vseeno hotel spremeniti iz črke c na črko č in sem jim moral poslati dokument da dokažem da sem to jaz, sedaj pa verjetno moram čakati da mi pošljejo kakšen odgovor al kako gre to?

2. Drugače pa ne vem zakaj ne gre. Mislim pod številko kartice vpišem tisto 16-mestno številko, ki je na "zgornji" stani kartice. Potem pa še vpišem trimestno cvv kodo, ki se nahaja takoj za onim okencem kjer se podpišem in seveda nenazadnje mi na kartici piše veljavnost 06/17 kar sklepam da je 6. mesec in leto 2017 right?

Je pa res, da na obrazcu ko sem si dal kartico delat je vse pisano z velikimi črkami "Caps lock" (ime, naslov,...) verjetno ne mora biti to razlog za ne-delovanje al?

_geek_ ::

OK nihče sicer nima rad DP ampak moram se malce razpisati.

No, da pojasnim mojo situacijo.

No pred par dnevi sem dobil prvi izpisek za mojo Activa Visa Electron vse vredu in prav naložena sredstva štimajo - skratka vse tako kot se spodobi. Vendar še vedno nisem mogel povezati moje kartice z Paypal računom. No kasneje sem pa se odločil, da grem kartico sprobat v trgovino and guess what, tudi v trgovini zadeva ne špila. Kao PIN koda ne štima. WTF pa tako lepo številko so mi nastavili. Skratka nemogoče, da bi se zatipkal ali pozabil pin kodo.

Grem jaz klicat na njihovo 080 številko, kjer jim pojasnim situacijo in mi zagotovijo, da pri njih ni nič narobe, nakar me naprej vežejo na Activa center, kjer pa mi zagotovijo, da kartica ni aktivirana. In naenkrat mi ni bilo nič več jasno. Namreč ko sem dvignil kartico mi je gospa zagotovila, da je kartica aktivirana in tudi malo po tem ko sem si prva sredstva naložil, sem vseeno poklical klicni center, kjer so mi zagotovili, da je kartica aktivirana in da so sredstva vidna. Skratka 3x so mi zagotovili, da pri njih je vse OK.

In tako sem se danes spet na telefon obesil in klical v najbližjo poslovalnico in razložil situacijo nakar mi gospa na telefonu obljubi, da bo stvari preverila in me nazaj poklicala. In res, malce za tem me je gospa priklicala in pojasnila, da razlog za nedelovanje moje kartice v tem, da imam jaz napačno kartico. In guess what sledil je s5 eden tistih WTF momentov - mislim kako lahko jaz imam napačno kartico. In gospa mi je razložila, da je verjetno prišlo do napake v proizvodnji in tista prva kartica, ki sem jo jaz imel ves čas pri sebi je dud - basically dead or DOA katerikoli term vam ustreza in da tista prava kartica mene čaka v poslovalnici. In tako na poti jaz začnem malce razmišljati - right se pravi tista njihova zagotovila so vseeno bila pravilna ampak za mojo drugo kartico ne pa za prvo. Jeez louise but what ever.

No in tako prevzamem novo kartico in potem guess what, zadeva špila tako kot se spodobi. :)

Malce sem se razpisal but could have been worse I guess. :))

DOOM_er ::

Zanima me če lahko dvignem denar iz paypala na viso elektron od abanke, nekaj časa nazaj vem da se ni dalo, sedaj pa niti ne najdem informacije ali je to možno ali ne.
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785738527 (21558) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134811 (14775) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107005 (34052) PINki

PayPal in primarna valuta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615252 (14086) Tilen
»

MasterCard: placati v USD ali EUR

Oddelek: Loža
204250 (3841) gruntfürmich

Več podobnih tem