» »

WiFi včasih dela, včasih ne

WiFi včasih dela, včasih ne

JanBrezov ::

Imam Amisov modem Thomson SpeedTouch 5x6 s štirimi LAN porti. Na te porte so prilopljeni dva PC-ja, en TV in WiFi router, ki sem ga kupil kasneje. WiFi router je Linksys WRT160Nv3 in je na modem priklopljen tako, da gre s prvega porta modema kabel v prvi LAN port WiFi-ja. WiFi je nastavljen tako, da sta DHCP in NAT onemogočena, RIP je omogočen. Torej WiFi bi naj bil switch, modem bi naj skrbel za IP-je. WiFi se normalno odziva na naslovu 192.168.1.200, za varnost skrbi WPA2 Personal. WiFi ima svoje LAN porte, a na te nič ni priklopljeno (razen modem).

Problem je, da WiFi včasih dela, včasih pa ne in ne znam najti vzroka. Ko ne deluje, pri povezovanju pride do napake pri prijavi (authentication error). Trenutno sumim, da WiFi dela le, ko je hkrati prižgan točno določen PC. Edina stvar, ki bi lahko vplivala je, da ima ta PC vklopljeno mrežno deljenje datotek.

Kaj bi lahko bilo narobe? Kako sploh iskati napako?

hojnikb ::

upgrejdaš fw na routerju in updejtaj wifi driverje na računalnikih.
#brezpodpisa

JanBrezov ::

FW na WiFi routerju je bil nadgrajen in je zadnji, pri WiFi napravah pa gre za Window 7 prenosnike ali pa za Android telefone/tablico. Ko WiFi ne dela, potem nobenemu ne dela. Edino, kar s stališča programske opreme še lahko naredim je, da na WiFi namestim DD-WRT.

hojnikb ::

namest dd-wrt in menjaj enkripcijo če pomaga... al pa nastav stvar v g only
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Hayabusa ::

Imaš SpeedTouch v bridge modu ?

...:TOMI:... ::

Hayabusa je izjavil:

Imaš SpeedTouch v bridge modu ?


Itak, da ne, če mu modem dodeljuje IPje.

Naredi takole: na routerju nastavi povezavo na PPPoE, vpiši podatke, pa pokliči na amis, da ti dajo modem v bridge. Nato je treba vse žične povezave do računalnikov vtakniti v router in ne v modem. Edino za TV naj bo v modemu.
Tomi

Hayabusa ::

Ter poveži SpeedTouch v router (wan port) in od tam dalje (lan 1,2...) vsi pc-ji.

Spock83 ::

Zanimivo je da en kolega ima dve bajti in pri obeh je amisova kabelska (Thompson modemi). Pri obeh modemih sta dva D-Link routerja. En je delno delal, drugi pa ne. Preprosto routerji ne pridobijo IP naslova. Če PC direktno povežem dela. Pa zamenjal sem routerja za nova ter oz. druge modele pa ne dela. Nič jasno. A je kaj Amis spreminjal ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

misso ::

Ugasni amis TV.
Izklopi linksys ruter in na nazaj priklopi.
Povezava WI-FI ti bo verjetno delovala?

Če ti bo delovala se postavi pred televizor in poglej če imaš še WI-FI.

Prižgi AMIS-TV in poglej kako ti bo WI-FI izginil (par minut). Oziroma se ti samo rumen krogec pojavi.....

Tako težavo sem imel doma in jo reševal cca. 3 mesece..... Nikoli mi ni bilo jasno zakaj mi kar na enkrat prekine povezava WI-FI.

Zakaj sem imel tako težavo zaradi sledeče povezave.

Amis ruter 1----Amis TV (1. soba)
2--- switch 1.-------računalnik 1
2.------- AP WI-FI
3.------- switch 1) Računalnik 2
2) Amis TV (2. soba)

Problem sem imel s AMIS TV 2. soba

Ko sme pa zvezal Amis TV direkno na Amis ruter (preko switch)

JanBrezov ::

Naredi takole: na routerju nastavi povezavo na PPPoE, vpiši podatke, pa pokliči na amis, da ti dajo modem v bridge. Nato je treba vse žične povezave do računalnikov vtakniti v router in ne v modem. Edino za TV naj bo v modemu.

90% časa WiFi-ja ne uporabljam in je zato izklopljen.

Ugasni amis TV.
Izklopi linksys ruter in na nazaj priklopi.
Povezava WI-FI ti bo verjetno delovala?

Nimam AmisTV, TV je na kabelski, na LAN je priklopljen za internetni dostop.

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

zakaj pa vklopljen RIP? to je "dead routing protocol"....

torej modem je samo modem (aka bridge) ali je tudi router?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

JanBrezov ::

Danes sem imel čas in sem naredil par testov, tako da sem fizično izklopil druge povezave iz modema, med testi sem izklapljal napajanje WiFi-ja. Zadeva deluje čisto random. Pri prvem testu sem imel na modem priklopljen samo WiFi router in nobenih drugih naprav, a vseeno ni deloval, tudi po 10 minutah ne. Enkrat kasneje po parih drugih testih pri isti situaciji je WiFi deloval takoj po resetu WiFi-ja.

misso: Nikoli mi ni bilo jasno zakaj mi kar na enkrat prekine povezava WI-FI.

Z izgubljanjem povezave nisem imel nikoli težav.

Bakunin: torej modem je samo modem (aka bridge) ali je tudi router?

Po mojem razumevanju je modem tudi router, Amis login podatki so vpisani v modem, LAN računalniki imajo samo LAN IP-je, ne zunanjih.

Spock83: Preprosto routerji ne pridobijo IP naslova.

WiFi ima statičen IP 192.168.1.200. Na modemu lahko vidim seznam aktivnih naprav z lokalnimi IP-ji. Ko WiFi deluje, potem vidim IP-je vseh naprav vključno z WiFi-jem. Ko WiFi ne dela, tudi ta ni na seznamu. Vseeno lahko preko tega IP-ja pridem do WiFi admin strani.

Bakunin: zakaj pa vklopljen RIP?

Zdaj sem ga izklopil in naredil dva testa (samo WiFi na modemu in z ostalimi napravami). V obeh primerih je WiFi deloval. Mogoče je to krivo.

Biserka ::

Kak prideš na lcd philipsu tv na internet ?in kako se brišejo programi?

Han ::

Kristalna krogla pravi, da nima podatkov o napravi (kateri model Philips TV)...

Verjetno boš prej dobila odgovor v "Zvok in slika".

alfa_fan ::

Si bom sposodil temo...

Imam težave z vzpostavljanjem oz. vzdrževanjem internet povezave prek wi-fi s prenosnikom (Toshiba Satellite). Pri vseh ostalih odjemnikih (HP notebook, 5x GSM, tablica, TV,...) je wi-fi oz. povezanost v internet čisto OK, brez težav.

Omrežje je sledeče: modem A1, router Tplink Archer C7 + EAP 245. Imam ločeni omrežji (domače in za goste).

Prek kabla omrežje dela čisto OK, prek wi-fi pa je povezljivost z internetom katastrofa. Včasih mi sploh noče vzpostavit povezave z internetom, če že vzpostavim, zna vmes prekiniti, ipd... Nekaj časa sem lahko vzpostavil povezavo samo preko omrežja za goste, preko domačega pa nikakor. LAN je medtem delal brez težav, npr. do IP kamere sem dostopal brez težav, težave so bile zgolj z internetom.

Potem sem n-krat izbrisal in ponovno naložil gonilnike, preskusil par YT fint, ki naj bi pomagale, ipd...
Rezultat: sedaj občasno lahko dostopam do interneta preko domačega omrežja, ne morem pa več preko omrežja za goste oz. je enako kot pri domačem (prej je bilo prek omrežja za goste 100% dostop do interneta).

A mi lahko kdo pomaga? glede na to, da gre za občasne izpade oz. "vpade" na internet, gre po mojem za neko SW finto, ne HW težavo z wi-fi kartico,ipd...

Je pa to res moteče, ker računalnik uporabljajo še ostali člani družine... in seveda so težave ravno takrat, ko me ni doma... in je živo sr****.
Hvala vsem za pomoč!

Gagatronix ::

Preveri zasedenost wi-fi kanalov. Also, katere standarde podpira wi-fi kartica v laptopu (b/g/n) in katero enkripcijo ?

sbawe64 ::

Na routerju iamš kateri fw ? Kako dela brez EAP 245 ?
Na A1 škatli (ni samo modem) je vklopljen bridge način (ter izklopljen wifi) ?
2020 is new 1984
Corona World order

starfotr ::

Kanali 1, 6 in 11. 20 MHz, samo G/N?

alfa_fan ::

@ Gagatronix - kako preverim zasedenost wi-fi kanalov? Kartica je povezana preko standarda 802.11n. Gre za kartico Realtek RTL8723AE. Kje lahko preverim opcije, če pokriva tudi b- in g-? Oz a je to pomembno glede na povezavo preko -n?
V win10 sem pogledal, povezan sem preko kanala 2 (2,4 GHZ povezava).
Enkripcija v C7 je nastavljena na AES, varnost na WPA2-PSK.

@ sbawe64 - FW routerja je zadnji razpoložljivi originalni (1.1.2 Build 20210125 rel.37999(4555)). EAP mislim, da ne vpliva. Ko sem se prestavil v hiši, da sem lovil samo signal iz EAP, je bilo podobno - malo je delalo, malo ni... mogoče je bilo celo boljše, ampak ne bi ravno trdil..
Ja, sem pozabil napisat - A1 modem je v bridge načinu, wifi je izklopljen.

@ starfotr - sem sedaj pogledal - imam obkljukano "Smart connect", kar si razlagam, da iste nastavitve veljajo za obe frekvenci, 2,4 in 5GHz. Če to odkljukam, imam pri obeh območjih auto... A moram tu kaj posebej nastavljat?

Žal nisem neki stručko, zato par dodatnih vprašanj...:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alfa_fan ()

Gagatronix ::

Vecina routerjev, ki sem jih videl, omogoca da preko web vmesnika preveris zasedenost kanalov.

alfa_fan ::

Ja, mi je potegnilo takoj, ko sem dal reply... Sem potem editiral odgovor... A moram tu ročno kaj ločit, je auto hudo napačno oz. vzrok težavam?

Gagatronix ::

Nasplosno je fajn, da si na cim manj zasedenem kanalu. Ce zadeva normalno podpira -n na obeh straneh, potem sta -b in -g brezpredmetna.

alfa_fan ::

Kakšen konkreten predlog, kaj dam za 2,4GHz in kaj za 5GHz - kateri kanal, frekvenco? Oz. kaj naj naredim/spremenim, da preverim, če zadeva pomaga?

Je pomembno, koliko odjemalcev je na katerem? Večina je namreč na 2,4GHz... skupno cca 8-9 (nekaj GSM-ov, 2x tablica, 2x notebook,...)

Invictus ::

Na Android si daj Wifi Analyzer, pa boš videl zasedenost...

Kar se tiče razpreditve klientov, daj vse kar lahko, na kabel...

Boš najbolj pohitril...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

floyd1 ::

Ja, kabel je itak najbolj sigurna rešitev.
V zelo gosto naseljenih območjih (veliko blokov skupaj) na 2.4 band več ne moreš računat. Pri tašči je v petek popoldan-zvečer vedno vse štekalo, ko vsi pridejo iz šol/šihta, pa začnejo po netu hodit. Na 5GHz pa je delalo super (v istem prostoru), a vse naprave tega še ne podpirajo in za njeno stanovanje bi potem potreboval še kake 3-4 AP, če bi hotel to dobro porihtat.

Invictus ::

Men je v bloku lovilo 15 omrežij. Ni šans, da najdeš frej kanal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

floyd1 ::

Ja, pri ca 25 (mogoče celo več) pa še toliko težje.

Na 2.4GHz spektru so žal dovolj že 3 wifi omrežja, da se pokrije ves spekter, ker res uporabni so le kanali 1,6 in 11. Vmesni kanali pa so že "s prekrivanjem" teh treh :(. In potem v wifi analyzerju vidiš "padalca" na npr. četrtem kanalu, ki misli, da je tam sam, v resnici pa ga motijo (in seveda on njih) vsi routerji od 1-6 kanala :'( in je na koncu veliko na slabšem, kot če bi se gužval na enki ali šestki.

alfa_fan ::

OK, bom preveril z wifi analyzerjem. Gre sicer za stanovanjsko hišo v ne preveč gostem naselju. Sicer ulovim še 2 ali 3 wifi signale, ni pa neke gužve.

Pri meni ni toliko problem hitrost oz počasnost, ampak nezmožnost vzpostavitve ali obdržitve wi-fi povezave na enem računalniku. A lahko to rešim s temi kanali, ki jih predlagate? Oz a naj poskusim potem npr. za 2.4GHz nastaviti 1 ali 6 ali 11? in enega od teh treh potem tudi na 5 GHz?

ali kaj tretjega?

starfotr ::

1, 6 in 11 so za 2,4 GHz. Vzemi 20 MHz širino.

5 GHz lahko pustiš na auto.

Invictus ::

Če imaš preveč naprav gor, bo v vsakem primeru počasno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

alfa_fan ::

Sem 2,4GHz nastavil na 20MHz in kanal 11. Zaenkrat dela... upajmo, da tako tudi ostane...
Hvala vsem za pomoč!

alfa_fan ::

Očitno omenjene nastavitve niso pomagale, ker imam spet težave z vzpostavljanjem oz obdržanjem povezave z internetom prek domačega omrežja. Povezava prek omrežja za goste dela OK.

Se komu svita, v čem je štos?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62941185836 (272) blackbfm
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539483 (7719) XS!D3
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112866 (8534) Master_Yoda
»

Telekom optika-paket modri (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10728267 (18793) ufek
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224307 (3822) Hayabusa

Več podobnih tem